Książka skarg i wniosków

Czy "leci z nami Pilot"? Nie widzę Moderatorów ostatnio.
Czy można z wątku : http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1957.0.html wydzielić rozmowę o sponsorowaniu sportu jeździeckiego?
O wcześniejszym biciu piany już nie wspomnę. Sponsorowanie da się wydzielić dość łatwo.
Dlaczego pytania o godnego polecenia trenera notorycznie (drugi raz w tym samym wątku, zadane przez różne osoby) uważane są za ogłoszenia i karane ostrzeżeniem?
Bombal, w którym wątku?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 kwietnia 2014 08:51
ikarina, chodzi pewnie o tą wiadomość http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1780.msg2054027.html#msg2054027


To było pytanie konkretnie o polecanych trenerów, nie wiem czemu zostało potraktowane jako ogłoszenie  🤔wirek:
Nie widziałam tego postu przed moderacją, pewnie ktoś go zgłosił jako reklamę.

Tak napiszę teraz, bo widzę, że ostatnio dużo osób narzeka, że wiele postów jest kasowanych jako reklamy - czasami nie widac na pierwszy rzut oka, co się dzieje na forum. Były sytuacje, że ktoś napisał "polecam instruktora X, fajna babka, miałam z nią kilka jazd, bardzo dużo mnie nauczyła". Niby żadna reklama, nie? Wygląda niewinnie? Tyle, że jak się wchodzi w profil osoby, która napisała posta, kliknie się w jej facebooka, okazuje się, że to wcale nie jest nastolatka ucząca się jeździc, tylko ta właśnie instruktorka robiąca sobie pseudo-reklamę. Albo właściciel ośrodka, szukający nowych klientów. Takie korzystanie z niewiedzy innych i robienie revoltowiczów w jajo. Takie posty właśnie też są usuwane, mimo, że wcale na reklamę nie wyglądają.
Albo inny przykład - reklamowanie stajni. Ktoś jest hotelowiczem, więc ma prawo wychwalic swoją stajnię, prawda? Jednak, jeżeli robi to nagminnie, w każdym możliwym wątku, jeszcze do tego podaje cennik, stronę www i telefon kontaktowy właściciela, to już jest reklama. Poza tym, często się zdarza, że właściciele stajni proszą, bądź wręcz wymuszają na hotelowiczach zabawę w marketing szeptany.
Wielu osobom wydaje się, że nikt nie zauważy, nikt się nie skapnie, że jak będzie to wyglądało niewinnie, to nikt się nie przyczepi. Niestety, nie wiedzą, że modzi bardzo dużo widzą, swój rozum też mają i potrafią często wychwycic niuanse. Może z zewnątrz to nie wygląda na sprawiedliwe, bo dwa posty wyglądają podobnie, z czego jeden został skasowany, a drugi nie, ale często ma to swój konkretny powód.
Jest jeszcze druga strona medalu - są wątki, które właśnie służą po to, aby się dzielic danymi na temat trenerów, stajni, itp. I mimo to, też dostaję mnóstwo zgłoszeń - że reklama, bo ktoś napisał, że trener X jest fajny. Z drugiej strony - jak najbardziej rozumiem, kiedy ktoś mi pisze wiadomośc "znam tą osobę, jestem w stanie potwierdzic, że to, co napisała jest nieprawdą" - wtedy, nawet w wątku, gdzie dzielimy się opiniami, taki post może byc również usunięty, jako reklama (bo to też podchodzi pod marketing szeptany)
Linia między wyrażeniem własnej opinii, a reklamą jest czasami bardzo cienka i bardzo łatwo ją przekroczyc. Dlatego radzę czasami się mocno zastanowic, jak sformuowac post, aby nie zabrzmiał zbyt komercyjnie. Trzeba pamiętac, że do tej pory bardzo sporo revoltowiczów zostało ścigniętych za reklamę, że nasze forum nie jest komercyjne i byłoby mocno nie fair wobec innych, gdyby komuś jakakolwiek reklama uszła płazem.
I ostatnia rzecz, którą chciałam wam uświadomic - czasami potrzeba się pobawic w detektywa, aby sprawdzic, czy na pewno coś jest reklamą, czy nie - i zabiera to czasami sporo czasu. Chcemy byc wobec wszystkich fair, sprawdzic, czy na pewno ktoś nie jest niesprawiedliwie oceniony, dlatego nie dziwcie się, że mod nie usunął czegoś od razu.
Tak, o ten wątek chodzi. Wcześniej w tym samym wątku podobna sytuacja, nie pamiętam teraz nicku. Też padło pytanie w stylu: "kogo polecacie z trenerów" i też poleciał ostrzeg  🤔
Sytuacje, które opisujesz, OK, ja to rozumiem, ale ww sytuacji nie bardzo 😉
Dava   kiss kiss bang bang
03 kwietnia 2014 13:58
Jeśli już o reklamie, to może właśnie ktoś wytłumaczy co robi tu na forum google adsense ?  😁
Bo super, że bany za reklamę są dawane i sprawa jest 'pokręcona' a to to co?


[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/t35.0-12/10152313_10152275763360668_2139493941_o.jpg?oh=444ed59417dd5c37553d1bf050c34706&oe=533FBE6D&__gda__=1396680201_68a7eadbb5f43b8a38e688ddaf85ef58[/img]

Forum ma być wolne od reklam, bo nikt na nim nie zarabia, czy jakoś inaczej? 😁

coooo? Ja niczego takiego nie mam u siebie 🤔
Dava   kiss kiss bang bang
03 kwietnia 2014 14:53
To jest w ogłoszeniach, na samym dole  😉
Ja nie wiem od kiedy to mam, bo nigdy nie zjeżdżam na sam dół strony (dziś przez przypadek mi się to stało)  😉 😁
famka   hrabia Monte Kopytko
03 kwietnia 2014 14:55
ja to już mam od długiego czasu
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
03 kwietnia 2014 15:11
ja mam reklamy tylko jak wejdę w jakieś ogłoszenie
Kastorkowa   Szałas na hałas
03 kwietnia 2014 20:10
U mnie nic takiego nie występuje. Sądzę, że to coś u was musi być a nie z forum.
Może przeglądarka? Poza tym ostatnio reklamy są coraz bardziej nachalne - wtryniają się wszędzie, kradną loga, abyście myśleli, że to częśc strony, którą przeglądacie... Macie może adBlocka?
ja tego nie mam. mozilla z adblockiem.
Dava   kiss kiss bang bang
04 kwietnia 2014 08:33
Sorry ale mój system operacyjny nie robi 'takich rzeczy'  😉

Adsense trzeba wstawić żeby było na stronie, samo się nie pojawia  😉 -> u mnie jest tylko w ogłoszeniach
U mnie też jest ta reklama i też mam adblocka.
chamstwo i drobnomieszczaństwo, tak nam się na forum wtryniac.  Popytam się tu i ówdzie, czy da się ten problem rozwiązac.
Żeby nie było, jeśli admin sobie wstawił reklamę i na tym zarabia, to bardzo dobrze, utrzymanie serwera samo się nie robi. Zupełnie mnie to nie boli ani nigdzie nie uwiera.
zen, wątpię, że to admin - podejrzewam, że ktoś się wbił na naszą stronę - i to jak najbardziej by mnie uwierało 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
04 kwietnia 2014 18:44
mnie się żadne reklamy nigdzie nie wyświetlają...
Miałam podobny problem, tylko po lewej pokazywał mi się pasek z reklamą. Kliknęłam w reklamę, szukałam z jakim plikiem to się przywlokło usunełam +adcleaner i już nic nie mam 😉
Mam propozycję/wniosek, żeby odpiąć z towarzyskich wątek o kartkach bożonarodzeniowych, skoro już rozsyłane są wielkanocne :kwiatek:
fin, mistrz 👍
Da radę zaktualizować listę sklepów internetowych? 😉 Kiedyś pisałam do Katiji, ale odzewu brak 🙁
Libeerte, ja mogę zaktualizowac - tylko proszę o informacje, bo niezbyt jestem na bierząco ze sklepami

edit - z resztą, wydaje mi się, że i tak zmiana zbyt wiele nie da - jak ktoś nie umie czytac ze zrozumieniem, to nic mu raczej nie pomoże
A może stajnie też możesz aktualizować?
ikarina, kurcze, wysyłałam kiedyś listę katiji, ale nie mam zapisanej 🙁 Zrobię jak będę miała chwilę i wyślę :kwiatek:

ed. Piotrek - stajnie sam możesz dodać 😉
Libeerte, ale nie mogę zaktualizować istniejącej
Piotrek, z tym też trzeba do roota. Ja nic nie mogę usuwac w "stajniach"
A zmieniać? Root sobie bimba 😉

[hr]

Wkurza mnie skalowanie zdjęć z galerii wstawiany w wątkach. Na przykład oryginalne zdjęcie ma 800x537 a jest skalowane automatycznie do 640×429. Czemu to ma służyć? Przecież maksymalny rozmiar (akceptowany) dla zdjęcia to 800x800, to po co jeszcze zmniejszać to zdjęcie? I jeszcze jak kliknę na takie zdjęcie, to nie powiększa się ono w miejscu, tylko otwiera się nowa zakładka/okno.

Jeśli ktoś ma AdBlocka (na pewno dla Chrome), to może sobie wyłączyć to skalowanie blokując "ncode_imageresizer.js". Instrukcja: http://stackoverflow.com/questions/9698059/disable-single-javascript-file-with-addon-or-extension

[hr]

I jeszcze w "ogłoszeniach" (np. http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/?q=&kategoria=4&lokalizacja=5&widok=2&strona=) jak kliknę na linka do ogłoszenia z wciśniętym lewym controlem, to oprócz otwarcia tego linku w nowej zakładce (co jest ok/normalne/spodziewane), to link otwiera się też w zakładce z ogłoszeniami. Pewnie znowu jakiś głupi js 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się