Obróbka zdjęć

Mam problem. Chciałabym troszkę przerobić fotkę - w sumie nic wielkiego, bo tylko nałożenie na zdjęciu wzoru puzzli - nie mam jednak takiej możliwości w swoim programie (Adobe Photoshop).
Czy ktoś móglby mi pomóc? Nie chciałabym nic ściągać znowu, a bardzo mi zależy... 😉
Zarzuć zdjęciem 🙂
Poszło na maila 🙂
Poszłooo zwrotne
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
01 grudnia 2008 18:24
A jakie programy do obróbki zdjęć polecacie?
CeraŁ   dużo dużo zmian..
01 grudnia 2008 18:49
ja mam Paint Shop Pro bo na Photoshopie nie umiałam dokładnie skumać co gdzie jak.. ;O
a na PsP pracuje mi się b. dobrze 🙂 choć może nie ma aż takich mozliwości.
Google Picasa, PhotoScape no i Adobe Photoshop 7.0
Scottie   Cicha obserwatorka
01 grudnia 2008 20:48
Ha, to już wiem, kto mi będzie zdjęcia obrabiał przed wrzuceniem do sieci 😉 😉
Ja korzystam z darmowego PhotoFiltre i sobie chwalę.. 🙂
To podstawowej obróbki w zupełności wystarcza.
ja tez lubilam PF ale mialam miesieczna wersje i nie umiem tak zrobic zeby dzialalo caly czas
Polecam darmowy PhotoFiltre. Do podstawowej obróbki zdjęć zupełnie wystarcza. Ja jestem zadowolona 🙂
Sorki za off topic ale zupełnie nie wiem o co chodzi..Wczoraj popołudniu napisałam kilka postów, wieczorem one zniknęły, więc napisałam je raz jeszcze, a dziś rano nagle patrzę i są ?????
Rozumie ktoś coś z tego ?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 grudnia 2008 12:52
Dzięki Strzyga
pamiętacie może, na starej volcie Hucułeczce ktoś przerobił zdjęcie, żeby wyglądało na takie stare... chyba sepia to była i takie jakby pionowe kreseczki?

jak to się robiło
Trza mieć teksturę albo program
A możecie polecić jakiś fajny, darmowy program do obróbki zdjęć, który można oczywiście ściągnąć z netu?
pamiętacie może, na starej volcie Hucułeczce ktoś przerobił zdjęcie, żeby wyglądało na takie stare... chyba sepia to była i takie jakby pionowe kreseczki?
tamtego nie pamiętam, ale to inna, przykładowa instrukcja: http://psdtuts.wordpress.com/2008/09/19/efekt-starego-zdjecia/
Polecam GIMP 2, zarówno pod Windę jak i Linuxa. Ogromne możliwości i w miarę przystepny.
Mam pytanie: Czy znalazła by się jakaś dobra duszyczka, która usuneła by pewien element ze zdjęcia?
A mianowicie chodzi o to, że mam ładne portretowe zdjęcie mojego konia, ale niestety jest jeden makament. -> widac  karabińczyk i kawałek lonzy.
Fajnie gdyby można było to jakoś "wyciąć" lub wymazać.
A ja w tych programach do obróbki zdjęć jestem ciemna.  🙄  więc zwracam się z prośbą do Was.

Mógłby ktoś mi pomóc?

pzdr 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
12 października 2009 19:57
Quebon, wrzuć fotę zobaczymy co da się zrobic
A mogłabym prosić o usunięcie celownika ?  :kwiatek:

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
03 lutego 2010 18:00
mam PhotoScape i PhotoFiltre  jak w tych programach  (z naciskiem na ten pierwszy bo jest mi wygodniejszy) można usunąć niechciane elementy ze zdjęcia (np. lonżę, słupek, gałązkę czy nawet człowieka), czy jest to możliwe?
Zgłoszenie wysłane, dziękujemy.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 kwietnia 2010 09:14
piszę post pod postem bo temat spadł dosyc daleko

czy jest gdzieś w necie instrukcja obsługi , objaśnienia podstawowych funkcji photoshopa?
Euforia_80  na youtube są różne filmiki, poszukaj na forach.
trzynastka   In love with the ordinary
02 kwietnia 2010 12:35
http://www.dfv.pl/warsztaty-photoshop-2.html?id=759&page=1 filmiki po polsku, dużo można podglądnąć 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 kwietnia 2010 14:37
Jak dla mnie fotoszop niezastąpiony, ale drogi.Jeśli chce się ktoś bardziej w to bawić, warto zainwestować, b nie ma bata, żeby jakikolwiek inny program miał tak wielkie możliwości ingerencji w zdjęcie.

Dla bardziej rekreacyjnych pozostaje gimp, sharewearowa wersja fotoszopa, o wiele uboższa i denerwująca, ale za darmo.
Uwielbiam Google Picasa i Photofiltre - z tym, że w tym pierwszym lepiej mozna przerabiać parametry zdjęcia typu kolor, światło, cienie.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 kwietnia 2010 21:35
http://www.dfv.pl/warsztaty-photoshop-2.html?id=759&page=1 filmiki po polsku, dużo można podglądnąć 🙂



dziękli bardzo, super sprawa te filmiki, bardzo mi pomogły
Czy jest na forum jakaś dobra duszyczka która by mi machnęła i wymazała ze zdjęcia jedną rzecz?  👀  Konkretnie przypadkowy i niechciany cień.
wysłałabym mu na podanego maila zdjęcie bardzo proszę to dla mnie ważne  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się