Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Dziękuję wszystkim :kwiatek: Tak po prostu naszła mnie dziwna myśl, jak głaskałam swoją świnkę morską 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 lutego 2014 15:44
Mój kot uwielbia się przytulać. Nie tylko głaskać, miziać i dawać nosem buzi, ale siada mi na kolanach, przywiera bokiem do mnie i wtedy mam ją tulić.
Koty bez głaskania to by chyba umarły 🙂

Natomiast, jeśli chodzi o przytulanie - to psy chyba nie lubią, jak się je obejmuje? Koniom jest to chyba obojętne?
Ocenilibyście sygnaturkę?
Może to nie ten dział ale ale w końcu się przemogłęm dzięki tytułowi tematu.
Zauważyłam, że mój koń odkąd ogolony obciera się od tyłu siodła (wytarła mu się sierść, nie jakoś bardzo, ale jednak), wcześniej jak nie był golony to nie było takiej sytuacji. Czy żel pod siodło pomoże?
Dostałam mandat w busie za nieskasowanie biletu, tylko nie wiem ile mam zapłacić. W okienku przy nazwie "przewoźne" mam napisane 13,60 czy mam do tego doliczyć 125 zł? Okienko przy nazwie przewoźne jest po prawej stronie przy B zaznaczone na czerwono.


JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lutego 2014 19:35
Mam trochę dziwne pytanie...

Czy zwierzęta, np. psy, koty, świnki morskie - rozumieją ideę przytulania? W sensie, my je przytulimy, pogłaszczemy to czy dla nich oznacza to samo, co dla nas, czy wręcz przeciwnie - jest to dla nich np. forma ataku?


Psy nie lubią przytulania. Psy w naturze się nie przytulają 😉 Psy bliskość, wspaprcie pokazują sobie po prostu będąc obok. Owszem lubią pieszczoty, ale one same nam pokazują jakie: np drapianie za uchem, przy ogonie itp. Ludzie nie potrafią czytać mowy ciała psa: odwracanie głowy, ziewanie, dyszenie, mlaskanie, ustawianie się bokiem, podnoszenie łapy to sygnały uspokajające, które wysyłają do nas, że to co robimy nie specjalnie im się podoba. Pies przytulania nie odbiera jako przyjemności, a wręcz przeciwnie. Wystarczy ściskać swojego psa i zobaczyć, który nastąpi. Tak samo jak np przytulamy się do męża/faceta i pies wchodzi między nas. Nie jest to zazdrość psa 😉
Trochę w innym temacie niż psy 😉

Czy ktoś posiada Toksykomanię Czesława Cekiery w pdfie czy jakimkolwiek innym formacie możliwym do wysłania? Nie ma tej książki nigdzie na chomikuj etc, a potrzebuję jej :/
Dlaczego zawsze, ale to ZAWSZE jak jem kromkę chleba bez niczego to mam czkawkę? Jest na to jakieś sensowne wytłumaczenie może?  🤔wirek:
uczuleeenieee takie dziwne delikatne? Ja kicham jak jem gorzką czekoladę

e: i czkam jak jem surową marchewkę!!
Tak samo jak np przytulamy się do męża/faceta i pies wchodzi między nas. Nie jest to zazdrość psa 😉

Czyli  - jakby broni? Bo "myśli", że to przykre?
A wtulanie łba pod pachę jak zinterpretować?
Nie wydaje się wam to niesprawiedliwe, że psy nie gadają po ludzku? Gdy wyraźnie widać, że mają tyle do opowiedzenia?
Wtulanie łba (przynajmniej u mojego psa) interpretuję jako zaczepkę do głaskania/zabawy
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 lutego 2014 21:34
JARA, o ile się nie mylę, to jego terytorialność, bo jesteś jego.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 lutego 2014 08:52
Nie 😉 To ani bronienie, ani zazdrość ani terytorialność.

Psy tak blisko siebie bywają tylko w trakcie krycia lub walki. Więc pies po prostu myśli, że między wami może dojść do awantury i zapobiega temu rozdzielając, wchodząc np między przytulających się ludzi lub bawiące się psy.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 lutego 2014 17:11
czy ktoś zastrzegał kartę w inteligo? wyślą mi automatycznie następną, czy muszę zamówić?
Nie wydaje mi się, że to jest tak, że żaden pies nie lubi przytulania, moja np ewidentnie o to zabiega, no ale przyzwyczajona jest do tego, bo to córeczka mamusi jest  😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2014 18:32
JARA, zazwyczaj chyba te psy, które mają silniejszą pozycję w stadzie, rozdzielają resztę?
o co chodzi z lista na fb? Tam mi nikt nie pomogl, wiec musze zapytac tutaj 🙂
Gdzie jest ta lista?
Bea re-voltowa grupa na facebooku.
https://www.facebook.com/groups/168878371608/
dziękuję :kwiatek:
Nie ogarniam miejsc w TLK. Ja mam miejsce 88, mój kumpel 81. Jak będziemy siedzieć? Przedziały po 8 osób. Jest szansa, że w ogóle usiądziemy w pobliżu siebie?
cavaletti, zdaje się, że naprzeciwko (o ile pamiętam z czasów PKP)
Nie ogarniam miejsc w TLK. Ja mam miejsce 88, mój kumpel 81. Jak będziemy siedzieć? Przedziały po 8 osób. Jest szansa, że w ogóle usiądziemy w pobliżu siebie?


https://plus.google.com/116459039951553721711/posts/GgCa2yJRHqY
Ja panikara straszna, kiedy musze jechać do obcego miasta  sama.
Czy na Dworcu Północnym PKS w Łodzi kupię bilety MPK ? 
Szukam wątku o re-voltowiczach z Poznania. Jest taki?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 lutego 2014 16:01
Mam chorą siostrzenicę i chciałam jej poszukać zajęcia z dogoterapeutą, szukałam w internecie i wynika na to, że nigdzie w pobliżu nie znajdę takiego psa, a odległość powyżej 40km nie wchodzi w grę, bo ma codziennie rehabilitację na którą też dojeżdża (30km /75km). Chciałam zapytać czy orientuje się ktoś czy jest jakaś fundacja, zajmująca się układaniem psów do dogoterapii i jaki jest koszt takiego szkolenia?

lusia722 spróbuj zapytać w wątku o psach 🙂
Z tego co wiem, to niektórzy treserzy mają umiejętności i wiedzę na temat układania psa do dogoterapii.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 lutego 2014 18:07
Matuzaalem Dziękuje, nie wpadłam na to :kwiatek:
lusia nie ma za co 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się