KONKURS na logo firmy Jarpol

Drugie ucho, a postać zuniseksować, bo w tym momencie to jest blondyna z Duuużymi Niebieskimi Oczami  🤣
wątek zamknięty
Dlaczego blondyna? To facet nie posiada ramienia i nie może chodzić w toczku?  🤔wirek:
wątek zamknięty
ale bez ręki to za nic nie wygląda jak ramię, tylko jak biust o miseczce D
😉


edit.

po lewej wersja odkobiecona paintem

wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
22 marca 2009 11:59
ja tam dalej przy kanciastym, ale jesli przy takim zostaniecie to trzeba opuscic troche rmai i zmniejszyc talie, bez ucha moze byc, a jelsi to nie takie jak zaproponowane.
po przemysleniu druga resja z reka nawet do zaakceptowania

zapytam naitive speakera co mysli o the, ale to amerykanka.
wątek zamknięty
widzę to tak, że konik jest nieco od tyłu lewego boku oglądany, a jeździeci jest idealnym profilem -wtedy to ramię nie ma uzasadnienia. A jeśli jeździec też jest oglądany też pod kątem od tyłu to gdzie jest drugie ramię (po prawej)?

wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
22 marca 2009 12:26
to rysunek schematyczny. nie musi być idealnie. wnikanie w takie szczegóły psuje całokszałt.
mnie się jeździeć najbardziej kojarzy w postacią obejmującą szyję i wokół niej wygiętą.
wątek zamknięty
- prawy pomysł Ascai(i) - nie podoba mi się, jeździec wygląda jak z garbem, a nie z drugim ramieniem, poza tym pysk konia traci kształt i zaczyna wyglądać dziwnie.

- głosuję za dwoma uszami, profil jest wtedy bardziej wyrazisty.

- a gdyby w ogóle zrezygnować z biustu*/ramienia/ręki, zostawić samą głowę i szyję jeźdźca?

* w pierwotnej wersji w ogóle nie skojarzyłam tego uwypuklenia z biustem - za wysoko.
wątek zamknięty
[quote author=Ascaia link=topic=1904.msg208077#msg208077 date=1237722512]
ale bez ręki to za nic nie wygląda jak ramię, tylko jak biust o miseczce D
😉

Jeśli założyć że kobiecy biust wyrasta prosto z szyji- to ok  😀
wątek zamknięty
A może tak, bez "tali" ale i zaokrąglenia?



Szczerze mówiąc nie podoba mi się ani wersja z drugim uchem (kombinowałam z nim na rożne sposoby) ani z ręką czy "garbem". Wygładzenie rzekomego biustu jak na ostatnim rysunku psuje czytelność. Sama szyja bez ramienia - zatraca się przekaz subtelnego obejmowania/przytulenia się do konia. 🙂

To tak jak słusznie zauważyła Cieciorka ma być schemat - pewne rzeczy trzeba uprościć. Ja to widzę tak, że koń stoi profilem, opiera głowę o ramię jeźdźca, który ustawiony jest nieco bokiem, patrzy w kierunku kłębu. Gdybyśmy chcieli mieć dokładne odzwierciedlenie rzeczywistości można by przerobić zdjęcie - ale czy o to chodzi w projekcie logo? 🙂 :kwiatek:
wątek zamknięty
a może tak?
dorobione 2 ucho i trochę zmniejszone ramie:
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 marca 2009 15:16
Czepiacie sie 😉 Wersja wstawiona jako ostatnia przez autorke jest uważam najlepsza.

Można by przybliżyć 'ARPOL' do 'J'? Moze 'A' byloby w części czarne w części biale? Ja nie mam mozliwości przerobek...
wątek zamknięty
Przybliżone "arpol"



"A" nie umiem przerobić na czarno-biało żeby sensownie wyglądało, może Deborah coś pokombinuje z czcionką 🙂.

Korsik tego drugiego ucha nie będzie tak za bardzo widać przy pomniejszeniu - wtedy wygląda jak jedno 🙂.
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
22 marca 2009 16:05
i taka wersja najlepsza. ja tez optowalam za pozostaniem przy jednym uchu.
soistra amerykanka, ale jutro mamy goscia z UK, to jego podpytam, bedzie sensowniej.
wątek zamknięty
Śledzę ten cały wątek od początku, i jak wiele osób przede mną powiem, że ten ostatni projekt od vynter mi się najbardziej podoba. Całe to kombinowanie z ramieniem, talią, biustem, itd. jest już rozdrabnianiem się. Uważam że powinno zostać tak jak jest- logo jest proste, estetyczne i przejrzyste. Jedyne nad czym powinno się teraz skupić to poprawa czcionki i napisu, żeby wszystko się zgrało. To przybliżone 'arpol' jest lepsze ale dalej czegoś mi brakuje. Kompletnie się nie znam na takich graficzno-technicznych sprawach wieć niestety nie pomogę ale wiernie kobicuję  🙂

Mam nadzieję, że już niedługo kupię sobie pad z pięknym logiem  😀
wątek zamknięty
a ja chciałam się wypowiedzieć jako osoba, która widziała najpierw twarz wpatrzoną do góry w głowę konia. We wszelkich wersjach poprawionych, już tego nie widzę i w pierwszej chwili nie widzę nic oprócz konia z czymś dziwnym w szyji, szczególnie w tej wersji z ręką. Ogólnie świetny pomysł, ale pomyślcie czy nie wykorzystać też tego, ze niektórzy (czyli ja i Breva  😉 ) widzą najpierw coś innego
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
22 marca 2009 19:07
a ja wytężam wzrok i nic takiego nie widzę..
edit:
kontur zostanie tak jak tu. ( nie wiedziałam nigdy babeczki której biust zaczynałby się tuż pod szyją 😉)

tylko czcionka do dopracowania zapewne wróce do tej od węża. póki co zamysł A na granicy
wątek zamknięty
ushia   It's a kind o'magic
22 marca 2009 19:28
ten profil patrzacy w lewo w konia jest mocno dyskusyjny, nie mowiac o tym, ze w ostatnim projekcie dalej jest  👀

deb, dlaczego sa roznice w roznych kolorach?

edit - jednokolorowo napis i obrazek! bo sie tandeta robi
ładne zestawienie popiel + bordo 😉
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
22 marca 2009 19:44
strasznie sę przy eksporcie osypały kolory. popiet był beżem bordo czekoladą. a ta olivka czy niebieskim była pomarańczowa w ostatnim rzędzie czekoladowa.

kolory w sumie będa wymienne w zależności od tła..

i ja nadal nie wiem o czym mówicie z tym profilem patrzącym w lewo

edit: widze. nie rozumiem tylko w czym to przeszkadza a tym bardziej czemu jest dyskusyjny.
wątek zamknięty
ushia   It's a kind o'magic
22 marca 2009 19:46
o tym 😉
tak na szybko😉


wątek zamknięty
Popiel z bordo wygląda rewelacja..  😅
Co do litery A w dwóch kolorach to jak dla mnie jedynie w wersji bordo-popiel jakoś to wygląda.. Pozostałe zupełnie do mnie nie przemawiają. To już raczej wolałabym to ARPOL w jednym kolorze, tyle,że blisko J.

"Drugiego profilu" w życiu bym nie zauważyła gdybyście nie zwrócili na to uwagi..
wątek zamknięty
Mi w tym najnowszym projekcie przeszkadza to, że sam obrazek nie może funkcjonować oddzielnie, bo już mamy dodatkowo pół 'A'.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 marca 2009 20:11
deborah, Twoja wersja jest tylko w kolorach indeksowanych. Czy to Twoje ograniczenie, czy na bazie tego, co masz, mogę porobić sobie kolorki?

Mogę nie mogę, już zrobiłam.

Najlepiej wygląda to zdecydowanie, gdy logo i napis są w jednym kolorze.

3 propozycje, choć  moim zdaniem najlepsza jest 3, bo lubie stonowane kolory:

1.



2.



3.
wątek zamknięty
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
22 marca 2009 20:58
Od siebie:
-zmniejszenie biustu
-przesunięcie konia tak żeby tylko "pol" było odsłonięte

Nie wiem na ile da sie to zrobić i czy wyglądałoby to lepiej, ale tak mie sie wydaje...  😁
wątek zamknięty
Graba.   je ne sais pas
22 marca 2009 21:06
A moim zdaniem samo "J" w koniu byłoby najlepsze. Wtedy bardziej funkcjonowałoby jako samodzielne logo.
I z tym widziwianiem na temat tej postaci jest bez sensu. Moim zdaniem logo nie musi być takie "rzeczywiste", tylko rzucać się w oczy i zostać zapamiętane.
wątek zamknięty
A moim zdaniem samo "J" w koniu byłoby najlepsze. Wtedy bardziej funkcjonowałoby jako samodzielne logo.


Popieram 🙂

Kolorki raczej jednolite-nie mieszałabym barw a raczej została przy kolorze łączonym z bielą lub tym popielem (nic drastycznego (typu fiolet z pomarańczem itp)
No i ten napis "dream factory" jak na logach wklejanych ostatnio przez Ushię 🙂
Generalnie te najbardziej mi się podobały (z tych nowszych dodałabym do nich uszy i bardziej opływowy kształt biustu/ramienia) 😉
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 marca 2009 21:30
Jednak samo 'J' wygląda lepiej, choć wersja z 'A' w środku przypadła mi do gustu tylko w kolorach bordo - siwy. Może dlatego, ze jako jedyne ma całkowicie gładkie brzegi 😉 A to działa na podświadomość.

Myślę, że wersja z samym 'J' jest jednak właściwsza. bo głowa konia z \J\ moze potem samodzielnie funkcjonować, w razie potrzeby.

Ale czy nie straci na jakości i czytelności, gdy sie je zmniejszy? - np. przy naszywaniu na czaprak?

Proponuję albo zostać przy jednym kolorze, ktory będzie pasował do każdego koloru (jako naszywka).
wątek zamknięty
Kolorek bordo-srebrny fajny. Wersje trójkolorowe nie podobają mi się, a J tak jak poprzedniczki już pisały jednak lepiej samo 🙂

Inne wariacje kolorystyczne, tak na szybko:



Chociaż generalnie to jestem zwolenniczką kolorowego logo na białym tle (stonowane pomarańcze, błękity, zielenie, bordo, szary, czekolada - grunt żeby kolor był ładny ale nie zbyt mdły/żarówiasty) lub koloru dobieranego pod kolor czapraka/zestawu (?). Tak sobie pomyślałam, że można by np. wyszywać logo nitką w kolorze czapraku - no ale wtedy nie rzucałoby się tak w oczy. 🙂

Pomniejszenie:
wątek zamknięty
A dla mnie na pomniejszeniu A jest totalnie nieczytelne niestety co tylko utwierdza mnie w przekonaniu że lepiej by wyglądało niewkomponowane w konia.. Ale to moje zdanie..
wątek zamknięty
Chyba trzeba stanąć na uszach, żeby jednak "J" było samo - a światła znośne. Pal sześć profile ludzi! Ważna jest lewa strona logo: profil konia. To musi być śliczne, bo tam najpierw trafia oko! M.in. koniecznie linia czoła przed uchem i karku za uchem - muszą się zgadzać.
wątek zamknięty
Z przesuniętym A logo w ogole straciło na uroku
zrobił się nieczytelny koszmarek
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.