Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/57801
Pewnie tylko głupia pomyłka, ale podoba mi się pomysł wchodzenia konia do batmanki 🤣 Ktoś wynalazł koński batmobil.
Kastorkowa   Szałas na hałas
14 grudnia 2017 16:06
Bardziej mnie już to razi. Pytanie co sprzedający ma na myśli, że jest wyjeżdżony w zaprzęgu.
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/58249?rasa=51
vissenna   Turecki niewolnik
14 grudnia 2017 16:12
No właśnie głównie cena mnie skłoniła do odsłonięcia ogłoszenia.
Tak zwana cena za maść.
Ja bym tyle za tego konia nie dała. Jak na 3 latka to trochę za dużo umie (bryczka, siodło), czyli za szybko brany do roboty.
Nawet jeśli munsztuk tylko do zdjęć (za mały) to i tak bardzo to niefajne dla konia, można go zrazić do wędzidła.
Klacz wydaje się fajna, no ale nie za takie pieniądze i nie z tych rąk...
Nie jest to wprawdzie ogłoszenie, ale zdjęcie zamieszczone na fb stajni rekreacyjnej. We mnie budzi tylko negatywne skojarzenia. Niby widzę, że facet tylko udaje, że siedzi, ale niesmak pozostaje. Nawet jeśli młoda para zrobiła sobie takie zdjęcia, to serio właściciele stajni uważają, że warto się nimi chwalić?

Folder opisany: "Koniom i zakochanym inaczej pachnie siano".
— Stanisław Jerzy Lec
Mamy dla Was trochę słońca z sesji zdjęciowej, przy udziale Naszych Koni.
Za 16000zl byscie ta kobyle braly?  😂 😵

Cena jest zapewne do negocjacji, więc pewnie za 13 by była do kupienia.
Jeśli jest to klacz z wpisem do ksiąg, hodowlana, to cena byłaby dla niektórych do przyjęcia.
Kiedyś pytałam o 4-latkę, rosłą, gniadą, piękną, po źrebaku. Myślałam, że może jest w cenie mięsa, to może bym nawet kupiła, bo chciałam coś do bryczki. Cena wyjściowa 18 tyś. Za ile poszła nie wiem, ale po 2-ch tygodniach od mojego pytania była już sprzedana.
Zwykła kobyła bez pochodzenia kosztuje około 8 tyś, z potwierdzoną źrebnością około 10, tak więc ta "maść" za 13 by poszła🙂 jak zdrowa oczywiście. Niestety ziemniaki w wieku 3 lat już pracują, ta chodzi w siodle a nie w pługu, jak większość. Może jeszcze nic jej nie jest.
Wolałabym ją do zaprzęgu, niż jakiegoś szlachetnego konia, jakie są oferowane w ogłoszeniach
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
14 grudnia 2017 19:41
Megane, bralabym, wyglads jak haflinger na sterydach 😁
szafirowa - no jasne, też bym brała 🙂 a jeszcze jak ma faktycznie wzrost, jak w ogłoszeniu, to miodzio (często się zdarza, że konie mierzą chyba na wysokości uszu, bo jak się jedzie oglądać, to ze 20 cm niższe  😂 )
vissenna   Turecki niewolnik
14 grudnia 2017 20:33
Moze nie do konca ogloszenie ale rozbawilo mnie strasznie: http://swiatkoni.pl/news/13438,instrukcja-obslugi-kon.html
Umarłam ze śmiechu  😂 A jakie prawdziwe  😀iabeł:
https://www.olx.pl/oferta/luksusowy-walach-fryzyjczyk-niesamowita-maszyna-efektowna-i-bardzo-CID103-IDqOF2B.html#49396cd47d

a taka cud maszyna prosto z Nigerii? Tani, można się skusić, tylko pewnie wysyłka po przesłaniu pełnej kwoty 😀, albo chociaż części.
Też nie ogłoszenie, ale nie znalazłam lepszego watku  😲
dea   primum non nocere
15 grudnia 2017 21:47
Jeden z naszych się tak uwiesił 🙁 Mam lekki uraz do krat w stajniach od tego czasu.
dea, zwłaszcza, ze w naprawdę wielu stajniach można takie kraty spotkać
dea   primum non nocere
15 grudnia 2017 22:59
No właśnie. W tamtej stajni to był drugi(!) taki przypadek w ciągu kilku lat. Nikt nie wyciągnął wniosków z pierwszego. Żeby to jeszcze był kuc czy folblut z niedużym kopytkiem, a to półzimniok, zmieścił się między pręty.
No nic, wspomnienia mi wróciły - już kończę 🚫
vissenna   Turecki niewolnik
16 grudnia 2017 00:27
Pręty jak pręty. Krata nawet gorsza...
😲 😲 😲
Czasem chciałoby się zapytać: JAK?
Konie bardzo szybko weryfikują, na ile warunki dla nich stworzone są bezpieczne. Impossible is nothing, strasznie trzeba uważać i brać pod uwagę nawet najbardziej niewiarygodne scenariusze
Wiecie, nie da sie pewnych rzeczy  uniknac. Ja widzialam konia, ktory w zwyklym, boksie, tak wycyrklowal stawanie deba, ze wsadzil noge  miedzy jedna , a 2 scianke boksu. Niestety nie przezyl tego bo urwal kopyto w momencie kiedy sie szarpal.
Nie da sie raczej zlikwidowac krat w boksach.
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/58647

Ojejciu, nie dość, że cena troszkę powalająca to jeszcze to podłoże na filmiku ... aż mi konia szkoda 🙁
o matko, gorzej jak na plaży 🙁
Gillian   four letter word
17 grudnia 2017 02:09
i to koń od revoltowiczki 🙁
Podłoże straszne, a cena taka bo może nie chce go sprzedać 😀
Może cena nie jest mała a podłoże rzeczywiście take sobie. Kobyła jest z przyzwoitym pochodzeniem zajeżdżona jako 4-latka co już jest na plus. Pewnie byłoby bardziej atrakcyjnie gdyby był film ze skoków luzem w korytarzu. Nie mówię że to mało za takiego konia ale zwierze nie wygląda na pokrakę. To jest koszt krycia i utrzymania matki ze źrebakiem oraz utrzymania darmozjada przez 4 lata plus jakiś tam zarobek.
Jeśli klacz zdrowa, to cena nie jest wysoka.
Zaraz ktoś napisze, że Bogna ogiera ma na miejscu i krycie nic Jej nie kosztowało  😂
Ogólnie nie wiem, czemu ludzie się cen czepiają, to ich sprawa, czy chcą zwrotu za wyhodowanie konia, czy chcą wypchnąć ciężkosprzedawalnego darmozjada.
Jak od innych hodowców roczniaki wychodzą za 20-25 tysięcy i nawet nie potrzebują ogłoszeń na revolcie, to nikt nic nie mówi 😉
Głównie mi chodziło o cenę, nie wiem ale jakoś tak nie dałabym tyle za konia, który jeździ po takim podłożu:/ ale to moje zdanie😀
A ilu masz w Polsce hodowców, którzy dysponują halą z super podłożem? 10? Piszę tu o hodowcach a nie o źrebaku urodzonym w pensjonacie z super infrastrukturą. Konie chodzą po piachu, po błocie, czasem po orance. Kupujesz produkt końcowy, którego zdrowie ocenia wet. Jeśli kobyła jest od urodzenia wychowywana na pastwiskach/padokach, nie straszne jej wciągające błoto czy suchy piach, to może być zdrowsza niż niejeden nawet niezajeżdżany jeszcze "kwarcowy" koń.  :kwiatek:
Nie wiem, nie liczyłam :P No ale jak mówiłam to moje zdanie, koń jest wart tyle ile ktoś za niego da
Megane święte słowa! Nie przesadzajmy z tym podłożem. Od wieków konie chodzą po różnym i nic im nie jest. Są zdrowe, a to przecież najważniejsze. Fakt, że wolałabym obejrzeć tego konia na innym podłożu, np. trawiastym,  bo tutaj ten ruch jest nieco zaburzony i trudny do oceny. Cena pozostawia wiele do życzenia. W Polsce za takie pieniądze można kupić już wybitne, sprawdzone w sporcie konie, a nie dopiero ,,rokujące" Inna sprawa, że jeśli krajowy hodowca liczy na zwrot kosztów krycia, wychowu i szkolenia i jeszcze chciałby zarobić to srogo się zawiedzie ...... No chyba, że sprzeda za granicę.
Kwaga, ale samo wyżywienie przez 5 lat, po min 300 zł miesięcznie, to daje juz 18 tys. Dodatki, kowale, szczepienia, krycie, weci - badania  to kolejnych kilka tysięcy. Zatrudniony pracownik, jeździec do przyuczania, oc, nnw 😉 i wiele, wiele innych kosztów, które są składową  ceny konia. Klacz jest jeżdzona, nie odłowiona z pastwiska dzicz kosmata 😉 ktoś włożył w nią pracę i pieniądze.
...koń jest wart tyle ile ktoś za niego da

Jest jeszcze jedno.... ile ktoś jest później w stanie w niego włożyć
Megane Wiem ile to kosztuje i rozumiem sprzedającego. Patrząc jednak na nasz rynek to kto kupuje tak drogie konie? Może hodowcy, których jest niewielu. Bogaci rodzice nastolatka o sportowych aspiracjach wolą wziąć konia profesora. Większość szuka konia do rekreacji, a takiego można ,,wyrwać" nawet za 3- 4 tys, coś lepszego za 9....
kwagga, może i ja się nie znam ale za „wybitnego, sprawdzonego w sporcie konia” to nie ta ilość zer w cenie  😁 chyba  że mamy różne definicje. Akurat trochę jestem w temacie ostatnio i jeśli rozmawiamy o sporcie to nie ta półka cenowa. Pomijam to, że konie naprawdę wybitne potrafią ledwo zajeżdżone kosztować od 25 tys ale EUR ... zdrowy koń dla juniora na 130-140 cm za 40 tys zł???? Dawaj mi linki, chętnie się przyjrzę.

Koniuszek, zajeżdżona we wrześniu więc pewnie nie zdążyła się nabiegać po tym podłożu. Poza tym jak widzisz ogłoszenia na kwarcu to też nie masz pewności ile i po jakich podłożach koń chodził.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się