Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Perlica, nie wiem co. jak sie wstawia cos odnoszacego sie do czegos duuuzo wczesniej to warto wstawic np cytat. ja nie wiem nadal o co chodzi anil22,
dokładnie to jest zdjecie z wyzej wstawionego przez dziewczyny ogloszenie trzeba czytac dokladniej 🙂
konik na zdjeciach wyglada na zrebaka, ciekawe kiedy go "przyuczali" :/

bo jesli wierzyc dacie to kon jest z kwietnia 2009 wiec w tym momencie ma 2 lata i 8 miesiecy to teraz moznaby lonżować i zaczynac zapoznawac z ogłowiem i siodłem, a z wsiadaniem poczekac, ale oszczedzic sobie pozniej roboty "bawiąc" się dopiero teraz z koniem. na zdjeciach wyglada na baaardzo mlodziutko "zajezdzonego"
Bischa   TAFC Polska :)
22 listopada 2011 17:16
anil22, tudzież nie wyskakiwać ni stąd ni z owąd ze zdjęciem i krzykiem 😁 Tak trudno zacytować? 😉 Nie każdy pamięta co i gdzie było.
http://allegro.pl/kuc-szetland-i1954969417.html

myślę, że bardziej na szyi to już naprawdę się nie da...
za niedlugo z siodel beda robic czapki  🙄
Kami   kasztan z gwiazdką
24 listopada 2011 20:21
Widzieliście co ta klacz ma w pysku  🤔 http://allegro.pl/klacz-fryzyjska-fryz-kon-fryzyjski-i1931517047.html
Munsztuk, ale odwrotnie założony. Jakim to trzeba być idiotą, żeby nie zauważyć że coś jest nie tak...  😵

I do tego jeszcze bez wędzidła munsztukowego...
Kami   kasztan z gwiazdką
24 listopada 2011 20:25
Gorzej jeśli ktoś myśli, że to ma być tak....
matko boska tak to jest dac małpie munsztuk
boziu...

na tym pierwszym chyba tylko jest odwrotnie, na innych tylko łancuszek na górze:/


az mnie zmrozilo. piękna dziewczynka, naprawdę starsznie mi sie podoba... a tu tak biedną męczą...
Dla mnie zadziwiające jest podanie w ogłoszeniu przeznaczenia konia do hodowli w przypadku sprzedaży wałacha

http://gieldakoni.com/index.php?strona=sprzedam12&id=33106
http://gieldakoni.com/index.php?strona=sprzedam12&id=32804
http://gieldakoni.com/index.php?strona=sprzedam12&id=32017

może ja o czymś nie wiem?? może ja zacofana jestem?? może teraz i tak można...
Myślę, że osoba, która pisze, że np. "koń brał udział w zawodach w skakaniu" jest na tyle laikiem, że pod pojęciem hodowli rozumie fakt, iż można kupić sobie konika i go sobie hodować (tzn. trzymać) 😀
pilnie sprzedam
klacz wlkp gniadosrokatą 21 lat, posiada paszport, wpis do księgi , obustronne pochodzenie, chodzi w siodle i w bryczce, miała źrebaki
klacz do hodowli lub na rzeź pilnie!!!!
cena 2000 zł


z naszych ogłoszeń  👿 że co? jak stara to albo ktoś kupi albo na rzeź?  😵
ja tez mysle, ze chodzi o takie trzymanie konika, mozna go sobie miec czyli hodowac 😉
a mi sie bardzo podoba to ogloszenie:
Witam! Przyjme konia do 13 lat, sprawnego, nadajacego się do jazdy w trzech chodach. Jezdze na poziomie srednio-zaawansowanym. Kon stalby w stajni u moich znajomych, wiekszosc czasu spedzalby na pastwisku, codzienna opieka(czyszczenie, praca itd.) Wazne żeby kon nie mial alergii ani zadnych wiekszych problemow, bo chodz stac mnie na utrzymanie, kowala itd. To nie jestem na tyle bogata by wydawac miesiecznie po 5000 tys zl albo nawet wiecej.... Dlatego też szukam konia w dobrym stanie zdrowotnym.

Mialam konia u mojej ciocia ale niestety jest teraz w Niemczech

Umarszczenie, rasa itd. Nie wazne.

Obiecuje że kon bedzie mial bardzo dobre warunki, opieke oraz milosc!

Mile widziany osprzet, za darmo lub z niska oplata.

TYLKO WROCLAW i OKOLICE
najlepsze jest umarszczenie konia  🤣
Może chodzi o końska odmianę shar-peia  😂
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
25 listopada 2011 14:08
Umarszczenie mnie rozłożyło na łopatki  😂
galopada- jak nie znasz sytuacji ani mojej ani konia, to nie wyciągaj publicznie takich wniosków
demonek449, wybacz, ale to ty piszesz w ogloszeniu, ze sprzedasz swoja klacz na rzez, a w innym miejscu podajesz jej cene po cenie miesa. sobie wystawiasz swiadectwo.
uderz w stół a nożyce się odezwą😉
niestety stoje pod ścianą i jestem zmuszona ją sprzedać gdziekolwiek, poprostu musze sie jej pozbyć do połowy grudnia i to nie tak że to takie widzi mi sie bo ona jest stara, bo jakbym miała warunki to bym ją zostawiła na dożywocie ale po pierwsze ani nie moge sie nią zajmować, ani nie mam kasy zeby ją dalej utrzymywać, a nie jestem na tyle trzepnięta żeby zapłacić za pensjonat a za mieszkanie już nie. Może dla was jestem dziwna ale wole wysłać konia na rzeź niż wylądować na bruku i samemu zamieszkać na ulicy.
demonek449, mozesz tez konia gdzies oddac. ale wtedy nie zarobisz...  🙄
Gillian   four letter word
25 listopada 2011 15:13
demonek449, dogadaj się z najbliższą stajnią i oddaj ją do szkółki jeśli jest sprawna.
pewnie zostanę okrzyczana zaraz, ale właściciel może oddać konia na rzeź- tak samo się spożywa koninę jak wieprzowinę, wołowinę, kurczaki itp
więc nie bardzo wiem o co wam chodzi 🙄
Jak ktoś ma kłopoty finansowe to chyba lepiej sprzedać konia na mięso niż oddać do pracy w szkółce ( oddany za darmo koń nie będzie zapewne szanowany i będzie zasuwał przed śmiercią a potem i tak trafi na hak bo jak oddany za darmo zostanie wykorzystany do granic możliwości ).
Takie jest dorosłe życie...
😲

Każdy może mieć poglądy jakie chce, ale nie nazywaj dorosłością oddawania własnych zwierzaków na rzeź.

Poza tym ciekawy wniosek wysunęłaś, że jak koń za darmo to się o niego nie dba. Przepraszam, ale ja chyba w innym świecie żyję, w którym każde zwierzę traktuje się dobrze.
wg mnie bardziej dorosłe niż utrata mieszkania...
Czyli wynika z tego że ludzie prowadzący gospodarstwa i chów na rzeź (czy to koni, krów, świni itp) nie są dorosłymi?
To też ich zwierzęta przecież.
Gillian   four letter word
25 listopada 2011 15:48
Perlica, nie widzisz nic zdrożnego w ogłoszeniu o oddaniu konia na rzeź na forum dla miłośników koni? miłośników, którzy już nie raz i nie dwa wpłacali pieniądze na wykup?
Perlica  🤣 Wręcz przeciwnie.

Dziwi mnie tłumaczenie oddania zwierzaka na rzeź tym, że się jest dorosłym i takie jest życie. Dorosły człowiek robi to, co uważa za słuszne, niekoniecznie coś co jest prostsze lub przynosi większe zyski.
perlica przynajmniej ty mnie rozumiesz
ten koń nie nadaje sie do szkółki, bo nie jest to stara zarwana kobyła, ona wyskakuje z ogrodzeń 120, zachwuje sie i wygląda jakby była z 15 lat młodsza, ona nadaje sie tylko dla ludzi którzy mają jakieś pojęcie o koniach.
Mam ją dopiero od lipca więc to nie tak że ją "zużyłam" a teraz wywalam bo jest stara. Chciałam ją ratować a mam przez nią teraz spore kłopoty finansowe. Koń kosztował mnie 2800 plus pensjonat 5 miesięcy po 400 złotych plus kowal 3 razy po 100 zł co daje razem już 5100 a ja sama zarabiam 1200 złotych a teraz gdzie opłacić mieszkanie, szkołe, jedzenie, bilety, pomoce naukowe?????
Nie mam wyjścia musze ją sprzedać gdziekolwiek zeby chociaż spłacić jej pensjonat, myślę że zrobiłam co w mojej mocy aby jej pomóc, niestety dalej nie moge brnąć w długi.
edit:
atea gdzie ty widzisz zyski to ja nie wiem, bo ja na tej pomocy i byciem miłośnikiem mam teraz długi
gilian to ogłoszenie zostało dane po to że może jakiś miłośnik  by ją chciał na źrebaki lub do jazdy lub na dożywocie, ale nie czarujmy sie na tym forum są też handlarze
ash   Sukces jest koloru blond....
25 listopada 2011 15:53
I tacy ludzie mają czelność wypowiadania się na forum MIŁOŚNIKÓW KONI 🤬 😵 i niby takie dorosłe, a żal dupę ściska! Najlepiej iść po najmniejszej linii oporu, niż trochę ruszyć mózgownicą!!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się