Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

edzia69   Kolorowe jest piękne!
31 lipca 2011 12:37
No, ale to chyba dość oczywiste, że jak jest "dziwnie niska cena" to z reguły jest to spowodowane wadami konia (narowami, chorobami, nieprawidłową budową, etc).

no jest oczywiste, dlatego nie rozumiem oburzenia, chyba lepiej ,że ktoś uczciwie napisał,że nie jest to koń do wyczynu, a nie,że podrobił konia i pchnął naiwniakowi peta vel skarbonkę. Większość handlarzy tak robi niestety.
edzia69, otóż to 🙂 w ogłoszeniu nikt nie napisał, że koń nadaje się do sportu, a wręcz przeciwnie. W dodatku wystawia konia za śmieszne pieniądze. Podejrzewam, że kobyła może się nadawać akurat na spacerki do lasu 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
31 lipca 2011 12:42
ale z drugiej strony pisać o koniu "zdrowy ale kulawy" to trochę tak jak pisać o samochodzie "bezwypadkowy ale po dachowaniu" 😎
owszem niska cena i uczciwe postawienie sprawy = OK , ale napisanie że  : koń jest zdrowy tylko kuleje .. to już jest dla mnie niezrozumiałe , dla mnie koń zdrowy = napewno nie kuleje , koń kuleje - NAPEWNO nie = koń zdrowy , a z filmiku widac ze znaczy luzem na ląży . czy ktoś z was napisałby że koń kulejący jest zdrowy ??? gdyby napisała że koń ogólnie jest zdrowy , tylko kuleje , to już zabrzmiałoby inaczej .
edzia69   Kolorowe jest piękne!
31 lipca 2011 12:48
tego,że napisano zdrowy, ale kulawy to nie podałaś, albo ja tego nie zauważyłam
ale to i tak nie zmienia faktu,że ktoś jednak uczciwie podszedł do tematu.
blucha, ja po prostu myślę, ze kobyłę chcą szybko sprzedać (a kulawego to raczej łatwo się sprzedać nie da). W ogłoszeniu jest napisane, że zdrowy?
Ty zadałaś pytanie, dostałaś odpowiedź - owszem, idiotyczną - ale miałaś w niej napisane, że koń znaczy. Nikt tego przed Tobą nie zataił.

Myślę, że ogłoszenie sprzedam kulawego konia za tyle i tyle, ludzie by omijali szerokim łukiem. Wtedy to już raczej musiałoby być "oddam" 🙂
widzę że tylko Misskiedis załapała sens .
edzia69 - w takim wypadku ty też kupiłaś Boraksa zdrowego , a że po ochwacie ...hmmm taki drobiazg
edzia69   Kolorowe jest piękne!
31 lipca 2011 17:34
nie czaję bazy, ale ok
tak tylko lekko nawiazujac do tematu- jesli w ogloszeniu jest napisane- kon tylko do hodowli ew lekkiej rekreacji, to przeciez powinno byc oczywiste dla odbiorcy, ze jest to kon nie w pelni zdrowy. i jak jakis czas temu wystawialam takie ogloszenie "klacz do hodowli, ew lekkiej rekreacji" to mialam kwadryliard durnych pytan i tylko jedna czy dwie osoby zapytaly, co z nia jest nie tak.
Dworcika   Fantasmagoria
31 lipca 2011 20:49

na necie jest ogloszenie o sprzedaży klaczy , ładna , duża z dziwnie niską ceną i opisem że do rekreacji lub rozrodu  , wysłałam zapytanie dlaczego nie do sportu ? dzisiaj dostałam odpowiedż - koń jest zdrowy , tylko ma słabe przody i znaczy  😲 wet oglądał i stwierdził że tak już ma i tak będzie  😲 - czyli ewenement w przyrodzie - ZDROWY - KULAWY koń  😍



W ogłoszeniu nie było (a przynajmniej tak wynika z powyższego postu) informacji, że koń znaczy. Z tego, co napisalaś ogłoszenie mówiło o tym, że koń nadaje się do rozrodu lub rekreacji, a to mocno zmienia postać rzeczy.
Mam wrażenie, że kulawizna może być spowodowana np. wadliwą budową czy czymś podobnym, co nie przeszkadza zwierzakowi w życiu, poza tym żadnych chorób pewnie nie stwierdzono - stąd wniosek, że zasadniczo koń jest zdrowy, a obecna kulawizna nie powoduje bólu i nie jest wadą, którą można wyleczyć.
Druga sprawa, że kulawego konia nie brałabym pod siodło, ale to już inna bajka.
http://allegro.pl/bryczka-gokart-i-sanie-komplet-z-kucem-i1724026114.html

nie wiem czy bylo, ale kuc w pakiecie mnie rozwalil😀
Ogłoszenie odnośnie konia to nie jest, chodzi o piknik w mrągowie...
Ja zwróciłam uwagę na zdjęcie Indianin = przyjaciel konia.

Nie wiem, jak mogli dać takie zdjęcie cierpiącego zwierzęcia na baner...

zmniejsz zdjecie!!!
dea   primum non nocere
01 sierpnia 2011 12:59
To nie indianin, tylko schlany polski wieśniak :/
ale przebrany za Indianina 😎
edzia69   Kolorowe jest piękne!
01 sierpnia 2011 13:22
Spity to spity, ale jak można dać na reklamę takiej imprezy zdjęcie dręczonego kiełznem zwierzęcia!
Co ten koń ma w pysku i jak założone! To o pomstę do nieba woła!
dea   primum non nocere
01 sierpnia 2011 13:28
Tak się schlał, że góry od dołu nie odróżnia :/ A grafik uznał, że ładne, kolorowe foto. W sumie jakby gdzieś jeszcze była krew, to by było kolorowsze  😎
To munsztuk odwrotnie założony! Masakra  🤦
edzia69   Kolorowe jest piękne!
01 sierpnia 2011 14:03
może jakiś protest by wystosować?
munsztuk jest zalozony jak nalezy, tylko nie wiem jakim cudem zadzialal odwrotnie- czanka zamiast pojsc w dol poszla w gore, odwrotnie, jakby ja wodze do gory pociagnely.
A no rzeczywiście. Teraz przypatrzyłam się dokładnie. Ale nie wyobrażam sobie co ten facet zrobił, że się czanka przekręciła.

edit.
http://swiatkoni.pl/announcements-display/horses-20033.html
co ten koń ma w pysku?  🤔
dea   primum non nocere
01 sierpnia 2011 14:37
Tu jest "indianin", gdyby ktoś chciał protestować:
http://piknik.mragowo.wm.pl/358,Kontakt-Redakcja-Gazety-Olsztynskiej.html
Banner się zmienia przy odświeżaniu strony.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
01 sierpnia 2011 14:41
Należy przypuszczać,że to munsztuk z epoki napoleońskiej.
Widziałam kiedyś podobny u pewnego handlarza końmi, wyprowadzał na nim co "ostrzejsze"sztuki.
Tamto kiełzno miało na złączeniu czanek ze ścięgierzem "kapsel" ze stylizowanym dwugłowym carskim orłem.
munsztuk, taki troche historyczny.
nie żebym sie czepiała ale litości.....po co takie coś?
patrzcie na konkurencje tego konia...

http://wwr.com.pl/oferty/konski_targ/lista/view/486/
a co w tym zlego?
nie znam "konkurencji" :Występował w filmie "Wojna i miłość"  -więc dla mnie to zbędne info, nic nie wnosi. Tak jak o kucyku co sie urodził w dniu katastrofy czy jak to tam było...

no chyba ze to w mniemaniu właściciela od razu podnosi wartość konia
ale może ktoś właśnie szuka konia do, no nie wiem, rekonstrukcji bitew, kaskaderki itp. to znaczy, że koń jest zaznajomiony z kamerami, tłumem, strzałami, obecnością obcych koni i ludzi.
co w tym zlego, ze ktos napisal, ze kon wystepowal w filmie, o ile to prawda? znaczy to, ze kon jest spokojnego charakteru, bo nie bal sie zgielku na planie filmowym na przyklad. i ta informacja cos wnosi. a moze ktos chce miec konia- aktora? to owszem, jest czepianie sie.
http://allegro.pl/show_item.php?item=1733928368 czy cena za tego konia nie wydaje wam sie podejrzanie niska?
nie 😉.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się