Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

1.At what age can young people get married nowadays?
2.Do you have to carry indentification?
3.Will I be able to use the Euro if I visit?
4 Could all children go to secondary school a hundred years ago?
5.Did young children have to work in factories in the past?
6.Has the government been able to solve the problem of street crime?
7Can you leave school when you are fourteen years old?

be able to stosuje się zamiennie z can, które jest częściej spotykane. Dopiero jak wchodzisz w czas przeszły /jak w zdaniu 4/ musisz użyć could, bo jak zapewne wiesz jest to jego czas przeszły.
Różnica między have to i must jest śliska. Have to- to przymus wynikający z okoliczności. Must- przymus wynikający z tego co myśli osoba mówiąca. W Twoich zdaniach nie widzę, żeby był takowy. 

Good luck.  🙂
_kate, Lotnaa :kwiatek: :kwiatek: dziękuję bardzo dziewczyny, myślałam, że będzie gorzej .  trochę już to zaczynam kumać . 🙂
proszę o pomoc w zadaniu z matmy  :kwiatek:

Proste l i k są prostopadłe oraz l: 2x-3y+2=0, k: 3x+by=0. Wowczas b: 2, -2, -1/3, -3?

:kwiatek:

Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
23 listopada 2010 18:42
Włoski ponownie! 😉 No więc mamy za zadanie napisać kartkę do pamiętnika, w której mamy napisać coś w stylu, że mamy kolegę, ale niestety on ma już dziewczyne i takie tam bla bla bla...  😁 Ja jak na razie mam:
Caro diario,
Oggi e una giornata importante. Io vado in Italia. Chi sono molto bene fatti ragazzi. Io ho un amico a Roma. Purtroppo lui ha una ragazza.

No i chciałabym dalej dopisać, że on  mi się podoba, jednak nie mam odwagi mu tego powiedzieć, gdyż jego dziewczyna jest bardzo piękna, ma długie blond włosy, duże niebieskie oczy i ciemną karnację. Boje się tego, że mnie wyśmieje i nie chcę zniszczyć naszej przyjaźni, lecz czasem nie czuję się przy nich komfortowo. Co mam zrobić?
I koniec! Byłby ktoś tak dobry?  :kwiatek: Nie musi być dokładnie tak samo, można też wykazać się swoim pomysłem 😀 :kwiatek:

Niewidzialna - nie mam w tej chwili pod ręką nawet pół słownika włoskiego... książkowego (bo najlepsze) 😕

Coś Ci wykombinowałam, jeśli się gdzieś walnęłam... to sorki 🤔
Sprawdź jeszcze ze słownikiem i podręcznikiem.

Lui mi piace, ma non ho il coraggio di dirgli che, poiché la sua ragazza è molto bella. Ha lunghi capelli biondi, grandi occhi azzurri e carnagione scura. Ho paura che mi viene da ridere. Io non voglio rovinare (distruggere) la nostra amicizia, ma a volte non mi sento bene con loro. Cosa devo fare?
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
23 listopada 2010 21:37
Majorka, bardzo, bardzo, bardzo Ci dziękuję!  :kwiatek: Jeszcze sprawdzę z książką, ale chyba wszystko jest ok! Nie wiem jak Ci się odwdzięcze 😉
Niewidzialna - Non c'è di che  😉
Napisz wzrór strukturalny  kwasu monowonowanego
EDit już odrobione
ovca   Per aspera donikąd
27 listopada 2010 20:50
Pilnie potrzebuję speca (nie musi być spec-tylko ktoś, kto ogarnia cokolwiek) w kwestii geometrii wykreślnej.
Mam kilka zadań, a nie mam pojęcia, jak je ugryźć...mimo przeczytania około miliona książek na ten temat  🙇
jaka jest różnica w powiedzeniu " You and I" a "You and Me" ??
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
27 listopada 2010 21:17
You and I jako podmiot (np Ty i ja poszłyśmy na lunch)
you and me jako dopełnienie (on wini Ciebie i mnie)

nie napiszesz 'me eat cookie', tylko 'i eat cookie'
oraz nie 'he blames I' tylko 'he blames me'
a nie przypadkiem "he blames me" 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
27 listopada 2010 21:25
jasne, że tak. szybko pisałam i zjadłam 's'  😡
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
28 listopada 2010 12:44
A ja pilnie potrzebuje pomocy w napisaniu ogłoszenia po angielsku.Ogłoszenie ma dotyczyc checi kupna roweru.Musi byc ujete jaka kwote jestem w stanie przeznaczyc na rower,jak ma wygladac,czy ma byc nowy czy uzywany,jakiego typu ma byc+kontakt do mnie.Aktualnie przez powalajaca niski poziom ang.w mojej szkole mam całkowity regress i nawet nie wiem jak sie za to zabrac.Z gory dziekuje za pomoc :kwiatek:
Czy jakaś łaskawa dusza umiałaby stworzyć graf przedstawiający klasyfikację tkanek człowieka pod względem funkcji?  😵 na poziom LO. do każdej tkanki mam po 50 funkcji, więc nie wiem, jak mam z tego zrobić przejrzysty graf.  🤔wirek:
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
01 grudnia 2010 19:22
potrzebuję ciekawostek z izomerii dla klasy z chemią w zakresie podstawowym, gdzie tego szukać? ma być przejrzyste i dość łatwe typu lek na serce-lek antykoncepcyjny-> które są w rzeczywistości tym samym pierwiastkiem...
🙇
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
01 grudnia 2010 20:26
tym samym pierwiastkiem?  😁

ja bym dala przyklad z Contergan (Talidomid). warto wiedziec o tym.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
01 grudnia 2010 20:50
oj faktycznie, kiepsko mi to wyszło  😡
czyli z tego co rozumiem to talidomid miał swój izomer, który był silnym mutagenem, tak?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
01 grudnia 2010 21:37
r i s enantiomery. ale o tym musialabys glebiej poszukac w literaturze, z tego co pamietam to do teraz do konca nie wiadomo jak ten mechanizm dziala, znaczy ktory enantiomer dziala toksycznie, bo one sie racemizuja. ale nie pisze wiecej, bo nie pamietam. temat ciekawy, ale na szkole chyba dosc trudny, trzeba by bylo najpierw pojac  chiralnosc.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
01 grudnia 2010 21:39
już coś znalazłam, dziękuję  :kwiatek:
jakby ktoś miał jeszcze jakieś ciekawe pomysły to proszę 🙂
Potrzebuję jakichś prostych i ciekawych doświadczeń na fizykę, za pomocą których można by ukazać, jak przebiega proces prania, jaki wpływ na pranie mają używane detergenty, w jaki sposób zanieczyszczają środowisko... Gdzie mogłabym coś takiego znaleźć? Może ktoś spotkał się kiedyś z czymś takim?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
01 grudnia 2010 22:02
jak dzialaja tensydy, co to micele,  etc napiecie powierzchniowe . tylko ta fizyka mi mniej pasuje  😉
Piszę tutaj, bo to chyba najlepszy wątek. Potrzebowałabym artykuł z Magazynu Weterynaryjnego "Ewolucja i pochodzenie koni" E. Jastrzębskiej, dostępny na stronie, ale tylko dla prenumeratorów. Jeśli jest taka osoba, proszę o skopiowanie mi i wysłanie przez PW. Z góry dziękuję.
Dziewczyny potrzebuje pomocy - czy któraś z Was mogłaby mi przetłumaczyć krótką ankiete z polskiego na angielski? moja gramatyka momentami kuleje a wstyd by był dać komuś do uzupełnienia ankietę z błędami:|
ankieta jest do ściągnięcia z mojego chomika http://chomikuj.pl/breva w dziale dokumenty (Eksperyment społeczna). Jeśliby którejś z Was się udało to przetłumaczyć (na raczej prosty język) to będę mega wdzięczna! Mój adres email do przesłania przetłumaczonej - breva@vp.pl
pomógłby mi ktoś w zadaniu z geografii?
" dokonaj hierarchizacji cech ukształtowania pionowego Polski, a następnie wypisz 5 cech, umieszczają najważniejszą na samej górze" (w formie piramidy)
:kwiatek:
Miałam do napisania list po niemiecku. Czy mógłby mi ktoś go sprawdzić? Chętnemu wyślę na pw :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 grudnia 2010 15:22
Studiuje ktoś filozofię? Mogłabym podesłać pracę do sprawdzenia?
o wlasnie, moze znalazl by sie tu jakis student albo chociaz pasjonat filozofii? 👀
mam do napisania prace na piatek i za nic nie potrafie sie za to zabrac, help 🙇
Carmen na jutro to potrzebujesz? Możesz podesłać ale naprawdę nie obiecuje,że dam rade to sprawdzić  bo zaraz kończe prace i nie wiem o której wyląduje w domu i dorwę kompa 😉
baffinka, potrzebuję to na czwartek 😉 Zaraz wyślę pw.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się