pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

Dziewczyny a co możecie polecić na plączące się końcówki?Włosy mam mniej więcej do łopatek,ale od jakiegoś czasu zaczęły mi się strasznie plątać końcówki.Używam odżywki do spłukiwania,ale nic nie daje 🙁 Najchętniej to bym ścięła ale mi szkoda.
podpinam się do pytania! Dodam, że końcówki są rozdwojone używam jedwabiu ale dalej są...
Możecie się śmiać lub nie, ale... raz w sierpniu, jak przygotowywałam konia do sesji zdjęciowej, wpadł mi do głowy iście szatański plan, aby spryskać sobie czuprynę obficie SuperSheen'em dla koni 😂
Dla konia? Super. Dla mnie? Jeszcze lepszy 😉  Powiem, że dawno takiej grzywy nie miałam - czułam się normalnie jak jedna z tych idealnie wypielęgnowanych pań z reklam, o niesamowicie błyszczących i gęstych włosach  🤣 SuperSheen zdziałał cuda, włosy jedwabiście gładkie, błyszczące, odżywione... Cud miód. Eksperyment zakończony powodzeniem  😅

Do plączących się końcówek, rozdwojonych i suchych włosów, polecam też - kultowy i niezawodny - Wax 😉 Można go dostać w każdej aptece, są różne wersje ("psikacze" i takie pojemniki z maską do nakładania na włosy i spłukiwania) - ja osobiście preferuję te z pojemników, nakładam obficie na umyte włosy, zakładam czepek foliowy i - znowu będziecie się ze mnie śmiać, no! 😀 - ogrzewam gorącym powietrzem z suszarki. Wtedy lepiej się przyswaja 😉 Fajną opcją jest też nałożenie tego na łepetynę i wejście w tym do sauny - też zwiększa efekt, ciepło pomaga się przyswoić odżywkom; ale też nie przesadzajmy z ciepłem - jak spłukujemy szampon czy odżywkę z włosów dobrze jest spłukiwać chłodną/zimną wodą, bo wtedy łuski włosa się zamykają i po wysuszeniu włosy są gładsze 🙂
Dodam, że końcówki są rozdwojone używam jedwabiu ale dalej są...

Utnij, albo na taśmę jak chcesz skleić 😉
dziewczyny potrzebuję zbieram opinie 😀
zastanawiałam się nad małą zmianą, otóż ścięcia włosów do ramion i pofarbowania na ciemno (jak kiedys - zdj), dodam, że obecny misz masz na głowie to mój naturalny rozjaśniony słońcem po wakacjach 😀
Alabamka kilka dni max 2tygodnie po obcieciu jest tak samo.
ovca   Per aspera donikąd
08 stycznia 2014 21:22
julka a jakiego jedwabiu używasz? czyżby biosilk? 😉
Mi na szczęście się nie rozdwajają.Również czasami używam jedwabiu(biosilk,taki mi dała pani w sklepie)albo mam jakieś serum z pantene.
ovca chyba nie ale nie wiem jakiej firmy.
cavaletti, dzięki za info
Julita, podobnie czuje, nalozylam właśnie rudy loreala i ciekawa jestem co będzie
W ciemnym fatalnie sie czuje

A kupiłaś ten z rozjasniaczem? Bo na takich ciemnych może rudy nie złapać.
Ja sie w ciemnych tez zle czułam i w wieku 18/19 lat wyglądałem starzej niż teraz😉
Time, masz super włosy, nie zmieniałabym nic, ani długości, ani tym bardziej koloru 🙂
Time kolor z drugiej foty to moje marzenie! 💘

Co do pielęgnacji zapraszam do wątku włosomaniaczek. Zniszczonych końcówek nic wam nie sklei, a tymbardziej jedwab z Biosilka, który ma w składzie alkohol i robi jeszcze większą masakrę. Zniszczone włosy trzeba podciąć, pielęgnować i dbać żeby je zabezpieczać na końcach, ze swojej strony polecam jedwab CHI albo serum Green Pharmacy.

Laski, kupowałyście może profesjonalne farby w hurtowni fryzjerskiej i samodzielnie farbowałyście nimi włosy? Zawsze używałam drogeryjnych farb, ale rudy zawsze wychodzi mi strasznie ognisty i marchewkowy, chciałabym w nieco inny klimat teraz uderzyć ale nic z gotowych farb mi nie pasuje, a jak pasuje to jest to Syoss który wypali mi włosy 🤣
Ja kupuje tylko fryzjerskie, farbuję sama 🙂
Dwa lata zajęło mi odrośnięcie włosów bez farbowania. Początek był okropny-odrosty!
Teraz nie mam ani śladu farby. Kolor nieoczekiwanie harmonizuje z moim wyglądem.
Co ciekawe, odrosły mi włosy jakby w drobniutkie pasemka. Co chwilę mnie ktoś pyta, który fryzjer mi tak je maluje.
Są ciemne, przetykane siwymi, ale, co ciekawe też blond ciepło żółtymi.  👀
Ale, nie o tym. Odkąd odrosła farba nie używam w ogóle odżywek i rozczesuję się .... grzebieniem.
I tak sobie kiedyś, podczas wizyty w Rossmanie pomyślałam, że gdyby wszyscy poszli moją drogą to w takim sklepie znikła by cała jedna alejka.  😉
Dwa lata zajęło mi odrośnięcie włosów bez farbowania. Początek był okropny-odrosty!
Teraz nie mam ani śladu farby. Kolor nieoczekiwanie harmonizuje z moim wyglądem.
(...)


Tania, ale jak to nieoczekiwanie? Przecież żaden kolor nie będzie harmonizował z urodą* bardziej, niż naturalny. Analiza kolorystyczna tego dowodzi.
Na moje, włosy farbuje się nie dlatego, że inny kolor lepiej współgra, tylko po to, żeby pewne rzeczy z urody wydobyć, podkreślić.
A jeśli się nie mylę, to ta alejka w Rossmanie nigdy nie zniknie 😉


[sub]*Nie dotyczy pań, które na siłę starają się wyglądać jak ktoś inny.[/sub]
Od kad scielam wlosy na krotko przestalam miec w koncu problemy z wypadaniem 😅
ekhem na jaki kolor farbujesz i ile farby potrzebujesz? Mam w tym momencie włosy sięgające za zapięcie stanika. Możesz polecić jakąś firmę produkującą farby? I jak to jest z tymi utleniaczami? Ja mam w tym momencie sprany bardzo mocno do prawie blondu rudy i spore już odrosty w kolorze typowo słowiańskiego, ciemnego blondu ale farba zawsze równo łapie. Chciałam uzyskać taki lisi rudy, więc pewnie będę musiała zmieszać dwa kolory 🤔
(...)
Tania, ale jak to nieoczekiwanie? (...)

Dla mnie nieoczekiwanie, bo ja naturalnie ( w młodości) byłam jasną blondynką. Potem rozjaśniałam całymi latami.
I raz, na próbę (i przez pomyłkę) miałam farbowane na ciemno i to wyglądało okropnie. A jak samo odrosło a ja powoli przywykałam, to jest OK.
Nie jestem wrogiem farbowania. Całe lata walczyłam o TEN odcień blond.  😉
Ale teraz czuję ulgę i po myciu i w kieszeni.
serio Wam się podoba, wygląda jak kupa, jeszcze w niektórych miejscach mam blond refleksy - no mieszanka wedlowska  🙇 😁
chciałam coś zmienić ale w takim razie tylko podetnę...
Nigdy nie widziałam takiej ładnej kupy 🤣
fruity_jelly, Ja mam włosy do ramion, ale niezbyt gęste, więc zużywam ok. 25-30 ml dla bardzo dokładnego pokrycia (resztki farby nakładam już naprawdę na siłę).

Od niedawna farbuję na brązy z poziomu 5, wcześniej średni blond na poziomie 7, a naturalnie jestem 6 🙂 Zawsze szukam chłodnych odcieni z kombinacją podtonów fioletowych, niebieskich, różowych i czerwonych. Przetestowałam sporo farb z tych dostępnych na rynku, od jakiegoś czasu farbuje głównie Vitality's Art Absolute (ogromna tuba i ma dodatek olejku, tak modny ostatnio w farbach drogeryjnych 😉 ), na zmianę z Evolution of the Color z Alfaparf, Kolestonem z Welli i Goldwellem Top Chic - te wszystkie mogę polecić, w wymienionej kolejności. Kiedyś byłam względnie zadowolona z L'oreal Majirel, ale wycofali moje kolory, poza tym ma najmniejszą pojemność z wymienionych.
Nie polecam Matrixa (zmasakrował mi włosy) i Ce-Ce (nietrwałe kolory).

Oksydant mam jeden duży z Vitality's i używam go do wszystkich farb, nie wpływa to znacząco na efekt farbowania. Teraz używam 6%, ale zdarza mi się go rozwadniać do 4,5%, żeby nie przemęczać włosów. Wcześniej, jak farbowałam poziomem 7, miałam oksydant 9%.

polecam stronę: palety-farb-do-wlosow.pl. Zdjęcia palet są dobrej jakości i dość dobrze oddają kolory, nie ma tam jednak wszystkich firm. Jest tam też co nieco o samym farbowaniu.
Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz, może akurat będę umiała pomóc 🙂



tania, włosy też pewnie wdzięczne, co by nie mówić, farbowanie nie jest obojętne dla ich kondycji.
Ciekawa jestem też wpływu farbowania na zdrowie ogółem. W końcu z jakiegoś powodu nie zaleca się farbowania kobietom w ciąży.
Dziękuję :kwiatek: poszukam jeszcze w necie informacji, jak coś to będę się odzywać 🙂
Ale w Miłku kolejki sie porobiły, zapisałam się dopiero na za miesiąc  😵
Time - ja właśnie kombinuje , co tu zrobić, żeby mieć taki kolor  😍 .
Czy ktoś  z Was miał przedłuzone włosy na taśmy silikonowe?
Julita, są rude!!!
yga   srają muszki, będzie wiosna.
09 stycznia 2014 19:17
Sznurka, nałożyłaś na swoje ciemne włosy jasniejszą farbe i wyszły Ci rude? Jest jakaś nadzieja dla mnie!  😜
Proszę, podpowiedz jeszcze raz jaka to była farba!!
Julita, są rude!!!


Dawaj foty! 🙂
Ja odnalazłam po 7latach swoją ukochaną fryzjerkę! Nawet sobie nie wyobrażacie jak się cieszyłam😉 Na razie tylko cięcie zrobiłam bo chwilowo przypadkowo mam
ombre, które powstało samoistnie gdy po wielu latach farbowania powiedziałam stop😉 Ale myślę nad jakąś zmianą...
O takie o mam teraz:
Sznurka , nie bądź taka 😉 , pokaż włosy  😀.
figaro2046, może jutro, bo są naolejowane więc nic nie przypominają
dupy kolor nie urywa ale nie są takim smętem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się