Siodło skokowe

Czytam i czytam, ale dalej nie mogę się zdecydować.. Czy ktoś mógłby polecić mi jakiś konkretny model siodła, wszechstronnego, takiego bez bardzo wysuniętych tybinek, w którym można wszechstronnie jeździć- poskakać coś małego ale i podstawowo ujeżdżeniowo.. Zależy mi żeby siodło dość dobrze trzymało i usadzało (spore klocki przednie i może tylne?) i było wygodne. Szukam używki dobrej firmy, chętnie Stubben, Kieffer.. Byłabym baaardzo wdzięczna za podpowiedź.  :kwiatek:
Daw Mag Hubert - polecam 🙂
Stubbeny są nieśmiertelne ale jak dla mnie nieco za twarde. Również polecam Daw-Maga Huberta a z wyższej półki Barnsby N-Gage (standardowy model ze sklepu pasuje na wykłębione konie)
Co sądzicie o Prestige Silver Star?
Karino1998, dla mnie mocno średnie, skakałam w nim, ale nie było mi wygodnie. Miałam wrażenie, że z niego wypadam.
Dzięki za podpowiedzi,a coś o Stubben Scandica?
Livia   ...z innego świata
17 sierpnia 2013 14:08
Ciąg dalszy moich zmagań 😉 Wczoraj dostałam do testów Romę wszechstronną. I o ile w Jumperze, choć był za mały, siedziało mi się super, i wszystko miałam na swoim miejscu, tak w Romie (siedzisko 16 ale większa i zdecydowanie z dłuższą tybinką) nie umiałam się w ogóle odnaleźć... jakoś te bloki układały się w takim miejscu, że czułam się cała zblokowana i sztywna, przez co niezbyt komfortowo mi się jeździło...

Spróbuję następnym razem wziąć na testy Romę Jump - ktoś ma/miał i może się podzielić wrażeniami? 🙂
[quote author=księżycowa link=topic=1249.msg1847555#msg1847555 date=1376213084]
mnie osobiście bardzo ciekawi temat tych nowych skokówek z decathlonu - http://www.decathlon.pl/siodo-romeo-czarne-175-id_8139418.html
owszem firma fouganza mówi już trochę, ale z ciekawości podeszłam "pomacać" to siodło w sklepie i na pierwszy rzut oka była naprawdę mile zaskoczona, ale nie wiem jak jest w praktyce...
Cena jest prawie identyczna jak naszych polskich sprawdzonych daw-magów...
Może ktoś z was posiada te siodło i chce podzielić się opinią 😀
[/quote]

Księżycowa z ciekawości, gdzie macałaś? tzn w którym mieście? 🙂
Ja na zawodach słyszałam same plusy o siodle "Daw-Mag Siodło skokowe MŚCIWOJ KIECOŃ" robione na wzór CWD
Dramka, ja mam to siodło od marca. Faktycznie każdy robi tak "Co to jest? CWD, devoucoux? Fajnie wygląda." I na odpowiedź, że to DM jest "Łoł. No co ty?"
Dla mnie jest super, naleśniczek, ale przyjemnie się siedzi, skóra niezła, a portfela tak nie odchudza. 😉
Zna ktos moze jakiegos przedstawiciela Kentaura w mazowieckim ? Albo jakie siodla w podobnej cenie i jakosci polecacie, oprocz daw-maga ?  Potrzebuje kogos kto przyjedzie do mnie z siodlami i tez pomoze dopasowac je potem do konia
Butet w ogłoszeniach za1500 zł.  😲 😵. Szkoda że nie nasz rozmiar  😕...
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/72236
Chyba potrzebuję pomocy! Chcę w końcu kupić nową skokówkę i kompletnie nie mogę się zdecydować  🤔 Aktualnie mam Kieffera Norbert Koofa i raczej nie jestem zadowolona, fajne siodło było jak zaczynałam, teraz te klocki trochę przeszkadzają w skokach i w jeździe. Poza tym, mam 2 kieffery i oba są twarde i generalnie średnio się na nich jeździ, więc kolejnego Kieffera bym nie chciała. Myślałam nad prestigem, ale w ostatnich latach chyba ich jakość trochę spadła i wszyscy mówią, że służą trochę i mimo pielęgnacji i tak się niszczą 🙁 Najbardziej odpowiadałby mi Schockemohle, ale chciałabym chyba używkę, bo po pierwsze ta skóra jak jest niewyjeżdżona to jest straszna(przynajmniej jak siedziałam w nowym schocku, a jak w używce-  😍 ), a po drugie- ceny nowych sięgające 10 tysięcy mi się nie uśmiechają. Używek za to NIGDZIE nie mogę znaleźć :/ Może polecicie mi jakieś siodło, które fajnie trzyma (ale bez przesady, żeby znów klocki nie były takie ogromne jak w koofie),  raczej płaskie, albo coś pomiędzy, w miarę miękkie,  z dobrej jakościowo skóry? Już się tyle nasłuchałam o Daw-Magach, Kiefferach, Wintecach, Prestigach, Forestierach i wszystkich innych i już mam mętlik  😵 Cenowo może być z średniej/wyższej półki, ale żeby było warte swojej ceny i jeśli mi długo i dobrze posłuży to mogę zainwestować w ostateczności w nowe (jeśli nie znajdę używek) 🙂
Butet w ogłoszeniach za1500 zł.   😲 😵. Szkoda że nie nasz rozmiar  😕...
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/72236


dziwne ma te poduszki, tzn nie ma
zalcia97, z nowych siodeł polecam Stubbena Genesis Cs, mam to siodlo, w wersji z biomexem i jestem mega zakochana 💘 jakosciowo jest fenomenalne 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 sierpnia 2013 09:21
zalcia97 - jak możesz wydac około 1k euro,to polecam HB Contact,znajoma odebrała tydzień temu dwupłatowego passiona,jakość skóry jest  😍
o takiego dostała (tylko czarnego):


albo monoflapa,na kolejnego czekamy dla jednego z naszych klientów 😉 chyba muszę przestać sięchwalić ile mamy siodeł HBC ,bo nam je ukradną  🤣


najfajniesze jest to,że wszystko możesz dopasowac tak,jak chcesz  😀
Nirv dzięki  :kwiatek:
Ktoś no właśnie słyszałam pochlebne opinie co do HB Contact ale jakoś się nie mogłam przekonać 😀 Teraz sobie trochę poczytałam i pooglądałam i strasznie mi się podoba Passion! Ale właśnie nie wiem jak to wygląda cenowo, przyjazd, przymiarka i samo wykonanie siodła na miarę? 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 sierpnia 2013 11:39
zadzwoń do Honoraty po weekendzie (bo są teraz w delegacjiw Niemczech), to bardzo sympatyczni i otwarci ludzi,wszystko Ci powiedzą.

a jak chcesz wsadzić tyłek w jakis model,to u nas mozesz wsiąśc i w passiona i w winnery w róznych konfiguracjach (z klockami i bez) i w róznych rozmiarach (rozmiary siedziska,długość tybinek,etc) no i poslinic się do ujeżdżeniówki  😀iabeł: daleko nie masz,zapraszamy 🙂
Ktoś dziękuję bardzo  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek: A co do ujeżdżeniówki to już nie kuś, bo też muszę zmienić, ta moja Kiefferowska jest beznadziejna  😁
Siedział ktoś może w nowym Parisie Prestige ??
Edit.
Źle mi się przeczytało 😉
taki mocno poglądowy Mściwoj na koniu gabb.  😀
Zuzu a jak wrażenia z jazdy ?
Bardzo fajne, siodło jest dość płaskie, ale wygodne. W skoku nie przeszkadza, nawet pomaga, ale nie usadza kiblowo jak keffer czy GP. 😉 Ja i tak mam wersję mniej profeszjonal z klockami z tyłu i 5 cm z przodu. To jest wersja z małą tybinką.
Zalcia97 możesz też się katnąć do Baborówka (bliżej Poznania) jeśli ci trójmiasto za daleko🙂 U nas wprawdzie same monoflapy ale też w kilku rozmiarach, od 16, przez 16,5, 17 (moją) i 17,5 kumpeli. rożne kolorki, różne wrianty (z klockami vs. bez).
Klami ja jezdżę w Parisie zamiennie z DM Millenium
galopada_, ale tym nowym, co niedawno weszło na rynek?? Czy poprzednim ?
Poprzednim. Nie wiedziałam, że pytasz o nowe  :kwiatek:
kotbury bardzo dziękuję  :kwiatek: na pewno jak będę przejeżdżać gdzieś obok Poznania lub 3miasta to się do Was odezwę. Na chwilę obecną Landzio ma miesiąc przerwy, więc siodełko i tak będę załatwiać jakoś w październiku 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się