Anime & Manga

ooo dopiero znalazłam ten temat \;0
swego czasu byłam bardzo zainteresowana mangą i animcami, ale tą dla dorosłych, czyli na poważnie (nie mylić z hentaicami😉) bo nie cierpie japonskiego dowcipu :/

polecam z mniej głupawych anime:
Ghost in the shell (I i II)
Wszystkie pozycje Hayao Miyazakiego!
Ayakashi –Japanese Classic Horror
Texhnolyze
Animatrix
Angel's Egg
Grave of the Fireflies
Cowboy Beebop
Kakurenbo
BECK: Mongolian Chop Squad
Ergo proxy
Vampire Hunter D
Tekkonkinkreet
Noein – mou hitori no kimi he
Paprika


mange:
Freesia
Eden. It’s an Endless World
Vinland saga
REAL (o koszykówce)
Monster
If You Wanna Break This World
Blame!
Helter skelter
Ethernal sabbath
Vagabond
Vitamin
My girl
Pluto
Uzumaki
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
17 grudnia 2012 20:14
azzawa ja bym do anime jeszcze dodała Akirę, Ruchomy zamek Hauru, Spirited away, Laputa i tonori in totoro (mam nadzieję że bardzo nie pokręciłam ostatniego tytułu). Jesteś mi w stanie wytłumaczyć o co chodziło w Angel's egg bo to chyba za głębokie dla mnie było.
Ruchomy zamek Hauru, Spirited away, Laputa i tonori in totoro

to Hayao Miyazaki 😉 a akire myślałam że dodałam

angels egg  widziałam z 10 lat temu i chyba na drodze dyskusji ze współoglądaczami doszliśmy o chodzi, ale już niestety nie pamiętam ;p
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
18 grudnia 2012 14:15
Mam problemy z zapamiętaniem autorów :P
Oj, słabo nam idzie reanimacja wątku... 🤣 No ale może ktoś zerknie. Czy możecie polecić jakieś anime dobre do obejrzenia przez kogoś, kto dotąd nie miał z tym styczności? Bez lejącej się potokami krwi, wulgarnego języka i nachalnego fanserwisu. Ciężko mi wybrać coś z mojej prywatnej listy, bo albo za długie, albo podpada pod któreś z powyższych ograniczeń, albo sama oglądam tylko z sentymentu (taka Hetalia), a chciałabym, żeby moja koleżanka wyrobiła sobie w miarę dobre zdanie. Macie jakiś pomysł? 🙂
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
28 grudnia 2012 19:40
Miłe i przyjemne ^^

Kamisama Hajimemashita

Natsume Yūjinchō  😍 💘 przepiekne anime ^^

Nana  💘

Nyanpire krotkie, mile i przyjemne ^^
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 grudnia 2012 23:49
Nie mogę czytać Nany zbytnio to przeżywam 🙁 Kamisama Hajimemashita uwielbiam.
Wie ktoś co się dzieje z mangą Wolf guy wolfen crest?

Poszukuje mangi, za nic w  świecie nie mogę jej znaleźć a nie pamiętam tytułu.

Opowiada o dziewczynie, która pochodzi ze starej japońskiej rodziny mającej władzę nad demonami. Dziewczyna (ciemnowłosa) za zgodą starszych wyjeżdża do szkoły ze swoim "demonem" (o ile dobrze pamiętam jasnowłosy chłopak, jako demon pies albo lis), który potajemnie jest w niej zakochany. Od któregoś tomu jej demon w ludzkiej postaci musi nosić obrożę. Demony karmią się energią życiową swoich właścicieli poprzez dotyk, główna bohaterka karmi swojego demona pocałunkami. Wie ktoś może jaki tytuł ma opisana manga?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 lutego 2013 12:53
Ostatnio odświeżam sobie lata młodości i zaciągnęłam się w anime. Załatwiłam sobie produkcje których  w tamtym okresie nie miałam możliwości obejrzeć. A dokładniej chodzi o  filmy ze Studia Ghibili. Dzisiaj kończę ,,Grobowiec świetlików" , który  poniekąd strasznie mnie wzruszył.

Za soba mam już :
Tajemniczy świat Arrietty,
Mój sąsiad Totoro,
Ruchomy zamek Hauru,
Szkarłatny pilot,
Księżniczka Mononoke,
Spirited Away: W krainie bogów.
Te dwie ostatnie zapierają dech w piersiach jeśli chodzi o kreskę, fabułę i muzykę.

Mam nadzieję że na weekend skończę całość.

Małe pytanko:  Gdzie można dostać ,,Chobits-ów" i ,,Oh my goodnes"  z polskim lektorem? :kwiatek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
22 lutego 2013 13:12
zabeczka17 podlinkuj mi Spirited away proszę :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 lutego 2013 13:13
prv  😉
Fajne jest też Pandora Hearts, dosyć popularne ostatnio 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 lutego 2013 23:31
Ja od kilku lat poluję na Lady Oscar. Miałam ją kiedyś na VHSie. Dzisiaj  niestety nigdzie nie mogę dorwać (z tłumaczeniem na PL).
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
23 lutego 2013 07:32
Zabeczka17, chyba marzenie nie do spełnienia. Też mam VHS i tylko jedną kasetę. Nigdzie nie mogłam znaleźć pozostałych części. :/
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
23 lutego 2013 07:56
Ostatnio zabrałam się za Fairy Tail.  Głupie i fajnie odmóżdża po stresie.  😁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
23 lutego 2013 08:59
Lanka_Cathar  Też nie mogłam znaleść pozostałych części. Być może w PL wyszła tylko ta jedna? Początek i tyle.

Ja mam ogólnie dojście do wersji z angielskimi napisami. Na chama jakby chciał to by obejrzał. Jednak no nie lubię az tak skupiać się nad tłumaczeniem podczas oglądania filmu. Tym bardziej, że wiele historycznych faktów mogę nie skumać (aż tak biegła w tym języku to nie jestem :P)
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
23 lutego 2013 10:13
Oglądanie z ang czasami może być irytujące  😁

Widziałyście może Ayakashi Ayashi?  👀
♥Mia♥   My litles Pony :)
23 lutego 2013 10:27
Manga  😍 i Anima  😍 love you mango and Animo  😜
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
23 lutego 2013 12:52
Podłączam się do pytania Miyako i dodatkowo gdzie to można obejrzeć?
byl taki film- alita? byl doktor androidow, dziewczynka, planeta z ktorej lecialy smieci i chlopiec, ktory marzyl. czy moglby ktos mi pomoc i podlinkowac to, z polskimi napisami? :kwiatek:
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
23 lutego 2013 17:08
katija

1

2

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
23 lutego 2013 17:11
ooo ja też skorzystam, bo to dobry film był  :kwiatek:
Miyako, wielkie dzieki. piekna i smutna historia...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 lutego 2013 20:29
Jestem w szoku. Znalazłam dzisiaj anime którą oglądałam jako 6-letnie dziecko.
Do tej pory mam w głowie muzyczkę przewodnią.
,,Kapitan kosmosu"- niby nic nadzwyczajnego ale no uwielbiałam tą kreskę.

BTW pomyśleć że taki skansen da rady wytargać z wirtualnej przestrzeni a ,,Lady Oscar" z polskimi napisami ( o lektorze nawet nie marzę)  już nie  😤

ps. Na półce odkryłam ze mam też serie- Kawaler Miecza, która leży i czeka na swoją premierę w kompie. Ktoś widział?
Ja oglądam jak mam czas, co prawda dopiero zaczynam. Na chwilę obecną lubię 'Arcana Famiglia', szczególnie Debito z tym jego charakterystycznym:'Bambiina'  😁
Lubię też oglądać dramy, szczególnie japońskie(ale to ze względu na aktorów i samą Japonię  :love🙂. Strasznie spodobała mi się drama 'Hana Yori Dango', którą po prostu mogę oglądać i oglądać! W jej koreańskim odpowiedniku zauroczyła mnie stajnia *.*
Co prawda mało ambitne, ale na poprawę humoru idealne  😉
Kiedyś oglądałam Wolf's Rain. Szczerze? Nie było źle. Jak ktoś już wyżej wspomniał, nie jestem fanką anime i mangi, ale Death Note mnie złamało. Tak to chyba nic nie oglądam/ałam.  🤣
Miłe i przyjemne ^^

Kamisama Hajimemashita

Natsume Yūjinchō  😍 💘 przepiekne anime ^^

Nana  💘

Nyanpire krotkie, mile i przyjemne ^^


No pięknie 😁 Mój chłopak uwielbia mangi i anime. Ubolewa troszkę, że nie podzielam jego pasji. Dziś, po Twojej propozycji, podrzuciłam temat, żeby zobaczyć Nanę. Od rana gniliśmy w łóżku, 10 odcinków za nami i ból z obu stron, że trzeba jeszcze zrobić kilka rzeczy i trzeba było przerwać 😉
Było takie pełnometrażowe anime z chomikami. Za grzyba nie pamiętam treści i tytułu. poppolo? Popporo? Nie mogę wyguglać...
I drugie z kotami  😵 kot się zamieniał w czlowieka, albo odwrotnie...
Proszę - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...  :kwiatek:
o chomiku to Hamtaro 😉
Btw, Sailor moon Crystal ktos oglada?:>
Hamtaro to serial.
Ale już wygrzebałam.
I oczywiście to nie był chomik  😁 chodziło mi oczywiście o Mizayakiego i Ponyo.
Jeszcze to z kotami muszę wygrzebać.
Dla oglądających anime i czytających mangę polecam My Anime List
Można dodawać do planowanych, obejrzanych, oglądanych, dać ocenę... Jak się wraca do anime to nie trzeba szukać jaki odcinek ostatnio się oglądało ( :hihi🙂
Potem można wejść na MALgraph'a i sprawdzić rekomendowane anime/mangę na podstawie tego co oglądaliśmy/czytaliśmy, czasem coś fajnego można trafić.

A jak ktoś chce obejrzeć smutne, ale genialne anime to polecam - Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai - Jezuuuu tylko usłyszę teraz intro i już mi się łzy w oczach zbierają  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się