Wszystko, co chcielibyście poradzić, ale nikt nie pyta...

Ze strunami i gitarami jeszcze jedno ostrzeżenie, nie z mojego doświadczenia:
Jeśli kolega nastroi każdą strunę na ten sam dźwięk, to nie jest łatwym nastroić z powrotem dobrze.
Nie trzymajcie kropel do uszu oraz do oczu w jednym miejscu. Zmęczony i śpieszący się człowiek nie patrzy co bierze  🙄
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 marca 2012 19:01
sprawdźcie czy kawiarka jest dobrze złożona zanim wstawicie ją na piec i wyjdziecie na chwilę z kuchni.
Jeśli wstawicie jajko na twardo, nie zmieniajcie planu śniadania 🤣 Nic to, oświadczyłam rodzinie, że widocznie czuję się uciśniona, skoro podświadomie doprowadziłam do wybuchu bomby! Rozwija się we mnie terroryzm?
jeżeli jesteś antytalentem kulinarnym, nie bierz się za robienie czegokolwiek.
Nigdy mając pod opieką małe dziecko <w moim przypadku nie jest to codziennie ale raz na jakiś czas zdarza mi sie zajmować dzieckiem sąsiadki> nie bierzcie się za prasowanie czegokolwiek, mała zaczęła płakać, ja zostawiłam żelazko na koszuli i pobiegłam zająć sie dzieckiem... 😅 dziecku nic sie nie stało, tylko cieszyło się jak fajnie leci dym, a koszula niestety ucierpiała. 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 marca 2012 12:40
kapusta w dużych ilościach może mieć skutek moczopędny  🙄
Jeśli macie w kuchni szafkę z dużymi szufladami, w której są ciężkie rzeczy, nie otwierajcie przy sprzątaniu wszystkich szuflad na raz. Jeśli szafka nie jest przykręcona do podłogi, wyląduje na was...
nawet nie muszą być ciężkie, same szuflady ważą - miałam to samo 😉
Średnio rada, ale muszę się tym podzielić - straszne jest to, że w sesji wydaje mi się to ciekawe 🏇
Większość miast lokowana była w Polsce na prawie niemieckim, na wzór magdeburski czy lubecki. Niewiele (np. Nysa czy Racibórz) na prawie flamandzkim.
Tia   Psyt psyt
25 maja 2012 17:59
Nie wlewaj gorącej zupy trzymając od spodu całą dłonią metalową miskę  😵


arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
25 maja 2012 18:21
Jeżeli parkujesz samochodem z przyczepą w bardzo ciasnej przestrzeni dwa razy upewnij się że koleżanka, która miała cię nakierować na pewno usłyszała twoją prośbę! Jeżeli się nie upewniłeś, to nie wjeżdżaj tyłem, beztrosko manewrując w owo bardzo ciasne miejsce, bo może się okazać, że stanąłeś 5 cm od betonowego muru  😵
kujka   new better life mode: on
25 maja 2012 18:24
PonPon, nie mialas tego na historii w gimnazjum? 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
25 maja 2012 18:51
Jadąc po nieogrodzonej łące na oklep na kobyłce rolnika pamiętaj włożyć jej wędzidło w pysk i dobrze przywiąż drugą stronę postronka do wędzidła. Raz jechałam na samym  kantarze, innym razem zaś w kłusie nagle jechałam z jedną wodzą i mogłam skręcać tylko w lewą stronę.  🤣
jak nie umiecie jeździć to nie wsiadajcie na konia, którego nie znacie, wiecie że jest mega czuły na łydki, a pół życia jeździliście na szkółkowych koniach do pchania. a już tym bardziej bez rękawiczek 😵 albo nie galopujcie, jak koń porządnie nie chodził baaaardzo dawno 🤣
PonPon, nie mialas tego na historii w gimnazjum? 😉

możliwe, że miałam :P ale od kiedy wiem na czym z technicznego punktu widzenia to polegało, to mnie to jara 😁
Nie myjcie okien w Boże Ciało, bo ugruntuje to złą opinię sąsiadów o was.
A jak już myjecie to w okularach. Psiknięcie przez pomyłkę Cif Power Cream zamiast płynem do szyb udaremnia zamiar umycia szybko i dyskretnie. Za to zapewnia masę ćwiczeń w machaniu rękami. Okulary pomagają też odróżnić kabel od anteny od suchej winorośli przy obcinaniu tej ostatniej.  🙁
Severus   Sink your teeth into my FLESH
07 czerwca 2012 10:31
Ooo, wątek dla mnie  😀

Nie zostawiać płynu do naczyń na patelni stojącej na kuchni (żeby tłuszcz się rozpuścił) - dziadek na pewno pomyśli, że to olej i usmaży na tym naleśniki  😵

Unikać jazdy komunikacją miejską mając na głowie 30-centymetrowe kolce z włosów, współpasażerowie mogą stracić oczy...

Lepiej nie wciągać nosem pieprzu w celu pozbycia się kataru; katar co prawda znika, ale wrażenie jest jakby razem z nim traciło się sporą część śluzówki

Robiąc przewroty na trawniku sprawdź 10 razy czy nie ma na nim patyków...

... a robiąc przewroty z mieczem pilnuj, żeby jelec (ten poprzeczny element przy rękojeści) nie znalazł się pod twoimi plecami (siniak na pół pleców  😂 )

Nie hamuj rowerem prosto w OGROMNEJ błotnej kałuży. Zatrzymasz się na drzwiach stajni.

Jak na zakręcie jest żwirek, też nie hamuj. Zatrzymasz się na płocie sąsiada.  🏇
przy zrywaniu czereśni trzeba szczelnie się owinąć kurtką i założyć rękawiczki. jakieś glutki-ciągutki posklejały mi włosy, ręce na szczęście domyłam.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
13 lipca 2012 15:16
Nie instaluj na kompie dwóch antywirusów na raz!  🤬 3 godziny spędzone nad padniętym systemem nie robią dobrze na samopoczucie przed weekendem.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 lipca 2012 15:22
przy zrywaniu czereśni trzeba szczelnie się owinąć kurtką i założyć rękawiczki. jakieś glutki-ciągutki posklejały mi włosy, ręce na szczęście domyłam.

to będzie OT, ale co to są te glutki? bo się też z tym spotkałam, a nie wiem skąd to się bierze  😡
Jeśli zdarza ci się zmieniać auta, staraj się ogarnąć, czy aktualnie prowadzisz manuala, czy automat. Automat w pozycji Drive puszczony z hamulca na światłach będzie jechał do przodu. Panika gwarantowana  🤔wirek:
... a robiąc przewroty z mieczem pilnuj, żeby jelec (ten poprzeczny element przy rękojeści) nie znalazł się pod twoimi plecami (siniak na pół pleców  😂 )

Przewroty przez bark? 😉
Podstawa we wszystkim!
..a jak fajnie się je robi z bronią palną albo ze schodów!

Jeśli ekipa właśnie ociepla wam budynek, to nie odkurzajcie w samych stringach i staniku.
Chyba, że jesteście zdesperowanymi starymi pannami 😉
Umarłam!!!
Przypomniało mi się, jak prosiłam mamę, żeby mi pomogła sukienkę ściągnąć. Przecież nie będę w stringach paradowała po domu, to ręcznik na biodra zarzuciłam. Mama- ręce do góry. Ja podnoszę, a ręcznik- siuuuu, na dół. Nie byłoby nic śmiesznego, gdyby nie to, że stałam naprzeciwko... Otwartych drzwi wejściowych, w które właśnie wszedł... Mój brat.  😵
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
13 lipca 2012 21:19
Ot, taka kowalska rada- przy oparzeniu nie chłodź danego miejsca, tylko wręcz przeciwnie- jeszcze mocniej ogrzej. Bąble będą, skóra zejdzie, ale ślad po oparzeniu nie zostanie. Sprawdzone na własnym, poparzonym od ogniska palcu 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 lipca 2012 09:20
jak przekonać mamę żeby ona zapłaciła za książki a nie ty.
-kupisz mi tę książkę? proszę (tutaj trzymamy w  ręku jakąś mądrą książkę)
-no ale po co ci ta książka, nie możesz sobie sama za nią zapłacić?
-nie to nie, to kup mi tę (tutaj bierzemy do ręki Radość seksu)
działa  😎
robakt   Liczy się jutro.
19 lipca 2012 10:14
Nie sięgajcie po widelec do suszarki na sztućce bez patrzenia na nią, bo nabijecie się małym palcem na bardzo ostry nóż i zrobicie głęboką ranę w palcu.
Później zdecydowanie nie zaglądajcie do środka rany i nie mówcie do taty (ratownik medyczny): "Tato! Widać mięsień!", bo zrobi Wam się słabo...
jak przekonać mamę żeby ona zapłaciła za książki a nie ty.
-kupisz mi tę książkę? proszę (tutaj trzymamy w  ręku jakąś mądrą książkę)
-no ale po co ci ta książka, nie możesz sobie sama za nią zapłacić?
-nie to nie, to kup mi tę (tutaj bierzemy do ręki Radość seksu)
działa  😎


Hahaha, ale moja kupiłaby tą o seksie. 🤣
robakt, matko kochana, mi to nawet nie zdążyłoby się zrobić słabo, bo już bym dawno plackiem na ziemi leżała  😵

Jeśli biegniecie z jakimiś materiałami opatrunkowymi do mamy, która opatruje krwawiącą siostrzenicę ( mały wypadek na rowerze), to nie lećcie na łeb na szyję po stromych schodach, bo bardzo prawdopodobne, że zaraz sami będziecie potrzebować pomocy  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 lipca 2012 18:48
tak a propos wypadków i okaleczeń... nie biegajcie z nożem/ostrym widelcem i innymi kaleczącymi przedmiotami. zwłaszcza po schodach. i dla tych 18+: zwłaszcza pod wpływem.
nie z autopsji  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się