Kącik Ujeżdżenia

Czyli nie dojechać do X tylko zrobić 20m od A tak?
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
09 maja 2011 11:18
Tak, inaczej koła z tego nie będzie.  😉
Ok.To mam jeszcze jeden problem:
13.CX Pół koła o średnicy 20 m w prawo
X Zmiana nogi przez kłus
XA Pół koła o średnicy 20 m w lewo

Jak to pojechać?
a masz pewność, ze nie pomniejszą czworoboku na ten jeden konkurs?

Dobrze zapytać sędziego głównego co o tym mysli 😉
D+A robisz jakby pół ósemki na całej długosci czworoboku.
Wybiera się ktoś do Golden Horse w ten weekend 🙂?
Ja się wybieram, mam nadzieję że pogoda dopisze  🏇
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 maja 2011 15:35
reinko: no teraz już wiem kim jesteście jak zmieniłaś avatarek.  😉 Co jedziecie w Korytach?
rtk, w propozycjach jest wyraźnie zaznaczona wielkość czworoboku.
Zorilla, ja wiem jak zrobić ten ruch, ale na czworoboku 20x40 a nie 20x60. Po pierwsze nie wyjdzie to 20m, a po drugie nie będzie to pół koła tylko pół jaja;p
reinko: no teraz już wiem kim jesteście jak zmieniłaś avatarek.  😉 Co jedziecie w Korytach?

Zmieniłam, mam nadzieję, że nie będę tego żałować 😉
Jedziemy Ctkę. A czemu Was nie widać na czworobokach?
Nojec   dom na skraju niczego
09 maja 2011 17:38
Szukałam, ale nie znalazłam o tym tematu.

Generalnie stajnie ujeżdżeniowe - ile ich jest, gdzie są, jakie są? Interesuje mnie to, bo w sumie od 4 lat jeżdżę tylko w jednym ośrodku, a na pewno trochę ich jest, niestety - niespecjalnie o nich słyszałam. Jakieś nazwy obijały się o uszy, ale cóż - w głowie nic nie zostało. Ktoś pomoże, może zrobimy spis?  :kwiatek:

Typową stajnią ujeżdżeniową jest na pewno LKJ Lewada Zakrzów.
D+A a sorry tak zerknelam tylko. nie wiem dziwne ze na 60m. moze ma byc jajo skoro tak bo nie widze innej mozliwosci...
Chyba napiszę do organizatorów i się dowiem czy na pewno będzie 20x60.
mtl   I M Equestrian
09 maja 2011 18:00
Szukałam, ale nie znalazłam o tym tematu.

Generalnie stajnie ujeżdżeniowe - ile ich jest, gdzie są, jakie są? Interesuje mnie to, bo w sumie od 4 lat jeżdżę tylko w jednym ośrodku, a na pewno trochę ich jest, niestety - niespecjalnie o nich słyszałam. Jakieś nazwy obijały się o uszy, ale cóż - w głowie nic nie zostało. Ktoś pomoże, może zrobimy spis?  :kwiatek:

Typową stajnią ujeżdżeniową jest na pewno LKJ Lewada Zakrzów.



ale chodzi Ci o "ujeżdżenie rekreacyjne" czy sport?
Nojec   dom na skraju niczego
09 maja 2011 20:55
Generalnie o stajnie gdzie zwykły śmiertelnik może się podszkolić ujeżdżeniowo - czy to kursy, czy to treningi indywidualne, a nie o kluby sportowe. No, takie ujeżdżenie rekreacyjne, nastawione na naukę, a nie na konieczność startowania.
mtl   I M Equestrian
09 maja 2011 20:59
SK Arabka w Mysłowicach, zapewne Bolęcin, Zbrosławice ?
W Bolęcinie tak ale lepiej z trenerem, aczkolwiek na jazdach z p. Rey też mozna sporo porobić jak się trafi na sensownego konia i powie o co chodzi.
Santos w Zabierzowie - ale tam też raczej trener chyba.
W Krakowie też Mustang jak mowimy o samym podszkoleniu, albo indywidualna jazda z instruktorką albo p. Iwona też prowadzi trening dla zwyklych smiertelników (ale z tego co pamietam cena była dośc spora)
To chyba tyle od strony Krakowa. Wiadomo że zależy na jakim poziomie to podszkolenia mialoby być.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 maja 2011 07:51
Jedziemy Ctkę. A czemu Was nie widać na czworobokach?

No to połamania ostróg w tej C-tce (takie sie ponoć życzenia składa ujeżdżeniowcom żeby nie zapeszyć)

a nas widać - całe 2 x do roku 😉



No to połamania ostróg w tej C-tce (takie sie ponoć życzenia składa ujeżdżeniowcom żeby nie zapeszyć)

a nas widać - całe 2 x do roku 😉




Dziękujemy  :kwiatek:
2x do roku to zdecydowanie za mało 🙂
Nojec, polecam ci Czarne Błoto, tam znajdziejsz to o co ci chodzi, jestem przekonana że będziesz zadowolona.
Nawet Metro zainteresowało się Totilasem  😀 :

Mogę znów poprosić o pomoc z programem P10R? :kwiatek: Dostałam odpowiedź, że to musi być błąd w propozycjach, bo ten program nie może odbyć się na innym czworoboku niż 20x40, więc moje wątpliwości zostały rozwiane. Mam teraz 2 pytania:
1)AC
Serpentyna o trzech łukach, zakończona w lewo, przy przecięciu linii środkowej przejście do stępa pośredniego po 3 - 5 krokach stępa ruszyć kłusem roboczym

Mógłby ktoś zrobić zarys ten serpentyny i zaznaczyć miejsce przejścia, bo nie jestem pewna czy dobrze to zrozumiałam 🤔

2)CXPół koła o średnicy 20 m w prawo
X Zmiana nogi przez kłus
XA Pół koła o średnicy 20 m w lewo

Czy przy zmianie nogi przez kłus jest tak samo jak przy zmianie przez stęp,ze powinny być 3 kroki i dopiero zagalopowanie czy im szybciej się zagalopuje tym lepiej?

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 maja 2011 16:38
1)

2) Powinnaś pokazać kawałek kłusa, żadnego im szybciej tym lepiej. Ma być wyraźnie przejście do kłusa, przestawienie konia, zagalopowanie. Pośpiech na czworoboku nigdy nie jest wskazany 😉
ok czyli przejście trochę przed linią, zakłusowanie trochę po.

Dzięki :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 maja 2011 16:50
Dokładnie tak, najlepiej, żeby przed linią stępa było mniej więcej tyle samo co po linii 😉
horka   black horse <3
13 maja 2011 21:13
a z tą serpentyną, to narysuj sobie prostą linie od A do C i jak ją przetniesz to tam masz przejść do stępa, niestety Ci nie narysuję, bo nie mam żadnnego programu 🙇
horka przecież już rozrysowana jest serpentyna, a po 2gie nie masz painta :P ?

W zmianie nogi przez kłus też musisz zaznaczyć 3 kroki kłusa i dopiero zagalopowanie, robiac jak napisalas 'jak najszybciej', szybciej niz te 3 kroki wygladalo by to jak jakas nieudana lotna albo bardzo dziwne coś (mam racje?)
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
14 maja 2011 07:04
Masz rację. To przecież nie ma być jakaś chaotyczna szarpanka, tylko porządnie wykonane ćwiczenie: jakość przejścia w dół i zagalopowania jest istotnym elementem jego oceny.
horka   black horse <3
15 maja 2011 16:27
Zorilla wiem, ale zauważyłam później  😎 a na tym laptopie nie mam nic  😵
btw był ktoś na ujeżdżeniówkach w Bolęcinie?
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
15 maja 2011 16:30
horka, ja byłam wczoraj i dziś 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się