strzemiona

Hej, posiada ktoś : http://www.gnl.pl/strzemiona-plastikowe-compositi-reflex-p-7317.html ? :kwiatek:
w prawdzie juz je kupilam, ale dopiero bede mogla przetestowac za miesiac, a chcialabym teraz poznac opinie, maja szeroką stopke - co nie wiem czy jest dobre czy nie ..
i ta wkladla 3d, jestem ciekawa czy na prawde dziala 😀
byly juz walkowane miliard razy.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
28 marca 2013 07:35
A spotkał się ktoś z was może z takim wynalazkiem?

http://www.kvall.fr/index.php?lang=en&menuclick=389

Co to ma na celu?  🤔

Moon   #kulistyzajebisty
28 marca 2013 07:38
O matko, a to dziwadło  🤣
Hmm wygląda jak taka proteza, co sztucznie ma ci nogę ustawić.
I.... tą są łyżwy konne  😂
ale cudo! Spaść z konia z nogą w czymś takim....  🤔
A ja wyskoczę z takim nietypowym pytaniem. Myślę, że to odpowiedni do tego wątek.
Mam jedno plastikowe strzemię, szukam drugiego do kompletu. Szerokość 13 cm, cała wysokość to 18 cm. Może ma ktoś jedno na odsprzedanie?  😁

Znalazłam jeszcze w siodlarni strzemiona (zał. nr 2). Czy one mogą się do czegoś nadawać (patrzę bardziej pod kątem skokowym)? Jakie mają właściwości?
Była bym wdzięczna za jakieś wskazówki  :kwiatek:

kosteczka- te profilowane strzemiona teoretycznie powinny ułatwiać wyciągnięcie nogi w razie upadku
kosteczka, a to pierwsze to Compositi
I nie widziałam jeszcze ogłoszenia, żeby ktoś sprzedawał jedno strzemię  😉
Tamtam, właśnie się zastanawiałam, czy te wycięcia nie będą przypadkiem w jakiś sposób przeszkadzały wyciągnięciu nogi. Muszę dokupić do nich tak samo wyprofilowane gumki, bo zwykłe niestety nie pasują.

Puma , tak, to te. Wiesz, zawsze warto zapytać, bo może ktoś akurat tak jak ja, ma jedno takie w siodlarni, plącze mu się i nie wie co z nim zrobić  😉
Które strzemiona będą lepsze dla osoby o słabym oparciu na strzemionach - cięższe metalowe czy lżejsze plastiki?
Tak się zastanawiam na chłopski rozum, że lekkie bardziej wymuszają pilnowanie tego co ma się pod stopą, bo łatwiej ucieka, trzeba bardziej obciążyć żeby było stabilne - mam ja rację?
Sama odkąd mam sprengery to wieki nie jeździłam w plastikach i nie pamiętam, czy była to jakaś znacząca różnica. Z resztą nigdy nie miałam tego typu problemu, a zwrócono się do mnie z pytaniem zadanym powyżej i nie byłam w stanie wyrazić jednoznacznej opinii. Jak myślicie?
Zasadniczo nie masz racji 🙂  - w pierwszej części. Zbyt dużo jest zmiennych np. szerokość stopki, no i np. wcale nie powiedziane, że metalowe (aluminiowe) będą cięższe od plastików (i których) itd. itp.
Trudno zgadnąć co komu przypasuje. Niby na oparcie w strzemieniu nie ma jak zróżnicowane tereny 🙂, ale faktem jest, że można wybrać sobie strzemiona (no i siodło), w którym problem znika, lub jest malutki. Zatem masz rację w drugiej części: nie ma jednoznacznej opinii, bardzo indywidualna sprawa.
olek metalowe  😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
10 kwietnia 2013 08:42
Ja nigdy nie miałam jakiegoś super fajnego oparcia na strzemieniu, zawsze miałam problem już z rozluźnieniem uda, podciąganiem nogi do góry, w efekcie gubieniem strzemion i zakleszczaniem się.
Oczywiście pracuję nad tym, widzę już znaczącą poprawę, ale nadal te strzemiona latały gdzieś w kosmosie. I zmieniłam swoje bezpieczne kwick-out'y na plastikowe compositi profile premium.

Muszę powiedzieć, że jeździ mi się po prostu super, od tygodnia ani razu nie zgubiłam strzemion i w końcu czuję, że na czymś tą nogę opieram! Do tego są mega lekkie i naprawdę jestem bardzo zadowolona.

To by było na tyle z moich, żółtodziobowych opinii 🙂
Ronin.   Każdy orze jak może.
26 maja 2013 16:32
Ronin ja posiadam takie stubben ultimate 🙂 aktualnie je sprzedaję, z powodu pauzy w jeździectwie, ale to są bardzo dobre strzemiona. Jakościowo jak sprenger, no ale cena troszkę przyjemniejsza była dlatego postawiłam na stubben'y 🙂 bardzo dobre rozwiązanie z tym pokrętłem przez które przechodzi puślisko. Wydaje mi się że lepiej stopa/łydka mi się układała niż w tradycyjnych strzemionach. No i kolor ciekawy 🙂
na dniach muszę kupić strzemiona (do siodła ujeżdżeniowego) czy te są warte uwagi? http://www.gnl.pl/strzemiona-plastikowe-horze-p-8768.html czy może komuś pękły itp.?

hanexxx , bardzo fajne strzemiona za normalne pieniądze. Mam w drugim siodle i jestem b.zadowolona. Niczym nie odbiegają od Prestige. Użytkuję obie pary z taką samą częstotliwością.
olek a masz może ich zdjęcie na siodle?
Jedynie jako wycinki z normalnych zdjęć
Ja jeździłam długo w strzemionach Prestige Silk , są całkiem ok ,ale niedawno przesiadłam sie na Jin Stirrup`y i musze powiedzieć , że nie ma porównania!  😜
Novi, a w czym są lepsze?
Często zdarzało mi się , że noga uciekała mi ze strzemienia , albo przy większym nacisku ześlizgiwała się z tej wkładki. Jin Stirrup`y mają bardzo fajną tarke (?), nie wiem jak to nazwać , ale super trzyma podeszwę i stopa nie lata mi na prawo i lewo szukając punktu oparcia 🙂
ekuss   Töltem przez życie
19 lipca 2013 00:32
kosteczka takich jak te drugie to moge ci z Islandii na kilogramy zamawiac 😀 To strzemiona islandzkie (przynajmniej tutaj je tak nazywaja)
Novi Ja mam strzemiona silk i noga mi nie ześlizguje się, właśnie pod tym względem są super
Też mi się nigdy nie ślizgała w silkach. Dla mnie przewagą Jin'ów jest wygląd 🙂
Nie wygodnie mi się jeździło w tych strzemionach, dla mnie stopka była za szeroka.
Dramka, jest szersza niż w silkach?
Według mnie tak, szersza i płaska
strzemiona jin w komplecie z ostrogami - czadzior 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się