WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

milenka, Smok dzięki  😡
Mam to samo, tłumaczę na prawo i lewo, o co chodzi i jaka jest prawda, czasem trafia, a czasem mam wrażenie, że walę głową w mur.
Ale naprawdę wydaje mi się, że reakcje na sytuację nie są związane (tylko) z poparciem danej opcji politycznej. Widzę tu wiele zawiści, zazdrości i wylewania się jadu - "dokopać im, za dużo kasy mieli". Przecież wiadomo, że za dużymi pieniędzmi zawsze kryją się oszustwa i złodziejstwo, nie? Dużej kasy uczciwie zrobić nie można.  🤔wirek: Nie wiem, skąd w narodzie to przeświadczenie, ale jak widać żyje i ma się świetnie.
KresPas   żyj i daj żyć
02 marca 2016 19:37
z tego co wyczytałem w Janowie jest Pia,  Pamina i  Pianova w listopadzie 2012 przyjechała AJ Penelope której Janów nie jest właścicielem ( kiedyś przynajmniej był Ajman Stud) i nie wiem czy jeszcze tam jest... jedynym ogierem z papierem Janowa po Pianisimie jest Prometeusz.. ale ten przebywa w Gallun Farms zresztą tam sie  urodził tak samo jak Pia i Pianova i AJ Penelope zdaje się .. i Gallum wystawia na sprzedaż nasienie ... podawałem linka z ofertą .... tylko Pamina przyszła na świat w macierzystej stajni Pianissimy i to dopiero jak "geny" Pianissimy poszły w świat he he
ech... jeszcze raz zapytam czy to normalne że po klaczy bezcennej, nigdy nie przeznaczonej do sprzedaży która była wzorcem piękności ( określenie wyczytane kiedyś u samego Treli ) mniej niż połowa potomstwa należy do stadniny, a te które nie należą nie zostały sprzedane jako produkt finalny ale  embriony ( czy tam zarodki .. myli mi się :P ) za kasę dużo mniejszą niż gdyby sprzedano źrebaki bądź dorosłe konie .. przecież to roztrwonienie majątku elitarności pochodzenia i pozbycie się monopolu  za cenę dużo niższą niż sprzedaż produktu finalnego, czyli faktycznie działanie na szkodę stadniny żyjącej z aukcji .... tylko proszę teraz nie dawać argumentów że Janów żyje i z innych spraw, albo e Pianissima nie była taka ważna itp itd,  bo nic nie wnoszący do mojego pierwszego pytania ping-pong z głupimi odzywkami ad personam  i tak już tu mamy...
argument że pierwszy poród najlepiej przeprowadzić w USA a nie w Janowie łyknę jak indor bom laik...  nad pozostałymi porodami sie juz zastanowię ... :P  ale mówienie Treli ze zadbał o Polski interes przez to ze mamy te 3 klacze i ogiera gdzieś w świecie to już wyśmiewam .. bo teraz to USA ma wiecej z Piannisimy niz my i to podkreślam nie za cenę produktów finalnych .....
a że występy są drogie, ogiery są drogie itp itd.. to pominę milczeniem... bo rozmawiamy o kondycji polskiej hodowli konia arabskiego, w światowej klasie stadninie,  którego Piannisima była wzorcem a nie powinna być dawcą drobnej kasy na rachunki
aa argument ze dopiero teraz wychodzą kwiatki??? no cóż mieliśmy parę ładnych lat dobrych rządów he he .. szeik z Kataru tez w nich sie pojawiał he he to ten sam co miał pomóc dzięki Tuskowi ratować stocznie ... już nie pamiętacie tej ściemy????? wyborcza przecież o tym pisała :P [url=http://wyborcza.biz/biznes/1,147744,6937449,Stocznie_kupi_rzadowy_fundusz_inwestycyjny_z_Kataru.html#TRrelSST]http://wyborcza.biz/biznes/1,147744,6937449,Stocznie_kupi_rzadowy_fundusz_inwestycyjny_z_Kataru.html#TRrelSST[/url]

no nic ...doczytałem komentarze.. chyba jednak sobie nie porozmawiamy ...spokojnej nocy życzę wszystkim  obrońcom demokracji :P
KresPas jakie elitarne pochodzenie, jakie elitarne geny? Wiesz ty cokolwiek o genetyce?  😵
Pianissima ma jeszcze troje rodzeństwa po matce, a po ojcu hmmm... na całym świecie pewnie i parę setek  😉
To nie pochodzenie jest elitarne ani geny - "jedynie" nastąpiło absolutnie unikalne i niepowtarzalne połączenie tych genów. UNIKALNE. NIEPOWTARZALNE. Znasz takie słowa?

To jest właśnie przykład walenia głową w mur.  🙇
KresPas
1. w przypadku sprzedaży zarodka nie masz gwarancji żywego źrebięcia- stąd cena niższa- masz ryzyko, że zarodek się nie przyjmie,że szlag go trafi w trakcie ciąży, że źrebię urodzi się martwe- stąd różnica ceny między nim a żywym źrebięciem-akurat z tematem jestem mocno na bieżąco od kilku lat
2. W prasie jest info o propozycji 1 szejka, ze sprawdzonych źródeł wiem, że jest takich propozycji więcej, nie tylko od szejków, ale i z Europy.
3. Tak jak już tu napisano, Pianissima sama w sobie była wyjątkowa- nie ma żadnej gwarancji, że jej potomstwo będzie miało takie same sukcesy- to loteria-właśnie dlatego, że geny...
4. To, że doceniono Pianissimę zagranicą to tylko i wyłącznie zasługa możliwości pokazania jej na świecie- a to umożliwiły dzierżawy itp.
A co tu gadać ze zindoktrynowanym gościem. Mózg zlasowany przez TV Trwam i Radio Maryja , tu nie ma o czym dyskutować
KArla , Dziewczyny nie przekonacie Kres bo " nikt nie przekona nas że białe jest biale" jak głosi jego guru ....ba ...nawet sobie zaprzeczył w kolejnych postach ...kurka wodna nie jedną Pianissimą Janow stoi ..hodowla się nie rozpadnie jej geny zostały przekazane w jakim stopniu  to się dowiemy jak pojawią się na arenach wnuki i wnuczki albo pra ...bo to loteria
KresPas   żyj i daj żyć
02 marca 2016 20:02
[quote author=Karla🙂 link=topic=99140.msg2505797#msg2505797 date=1456948030]
KresPas
1. w przypadku sprzedaży zarodka nie masz gwarancji żywego źrebięcia- stąd cena niższa- masz ryzyko, że zarodek się nie przyjmie,że szlag go trafi w trakcie ciąży, że źrebię urodzi się martwe- stąd różnica ceny między nim a żywym źrebięciem-akurat z tematem jestem mocno na bieżąco od kilku lat
2. W prasie jest info o propozycji 1 szejka, ze sprawdzonych źródeł wiem, że jest takich propozycji więcej, nie tylko od szejków, ale i z Europy.
3. Tak jak już tu napisano, Pianissima sama w sobie była wyjątkowa- nie ma żadnej gwarancji, że jej potomstwo będzie miało takie same sukcesy- to loteria-właśnie dlatego, że geny...
4. To, że doceniono Pianissimę zagranicą to tylko i wyłącznie zasługa możliwości pokazania jej na świecie- a to umożliwiły dzierżawy itp.
[/quote]
ad 1. zarodki po klaczy która była wzorcem powinno sie sprzedawać po zapewnieniu własnej stajni materiału genetycznego  w postaci źrebiąt a nie najpierw je sprzedawać
ad2 a niech sobie ich weźmie nawet ten szeik.. gwarantuję że gdyby tak zarządzali materiałeme genetycznym po skarbie i najlepszym koniu takowego to nie stracili by pracy ale głowy
ad3 zakładamy jakaś bazę do rozmowy a nią sa same słowa Treli że Pianissima to było dobro narodowe
ad4 Pianissima zaczęła zdobywać laury na świecie  w 2004 roku - Puchar Narodów(Trójkoronowana)
We wrześniu 2005 roku Pianissima wyjechała do USA - na dwa lata wydzierżawiło ją konsorcjum Aria Arabians.
W październiku 2006 Pianissima wystartowała w Czempionacie USA, w którym zdobyła tytuł Czempionki Klaczy Młodszych. To pierwszy od 20 lat, czyli od zwycięstwa Penicyliny, tytuł czempiona USA zdobyty przez konia janowskiej hodowli oraz pierwszy od 30 lat zdobyty przez konia własności SK Janów Podlaski, czyli od zwycięstwa El Paso.
W styczniu 2008 roku, po zwycięstwie w Al Khalediah, Pianissima wróciła do domu. Zaczęła kolejny etap w życiu.
Sezon pokazowy 2008 przyniósł kolejne pasmo sukcesów. Startująca w kategorii klaczy starszych Pianissima wygrała „wszystko jak chciała”, zdobywając kolejno tytuły: Czempionki Polski, Czempionki Pucharu Narodów, Czempionki Europy i Czempionki Świata. Stała się tym samym jedyną w historii klaczą dwukrotnie trójkoronowaną - jako juniorka (w 2004 roku) oraz jako seniorka (w 2008).
Po sezonie pokazowym 2008 Pianissima wyjechała do USA, gdzie urodziła pierwsze źrebię. W 2009 roku podczas aukcji Pride of Poland amerykański hodowca kupił możliwość uzyskania potomka od niej, co przełużyło jej pobyt w Stanach( to od 2008 okres narodzin jej potomstwa w USA i w większości dla USA-popatrz na daty) . W 2011 urodziła tam kolejne źrebię dla macierzystej stadniny. Pod koniec lutego 2012 roku wyruszyła w podróż do domu
W marcu 2012 roku Pianissima wygrała prestiżowy pokaz w Dubaju, dopisując do swej pełnej sukcesów kariery jeszcze jedno trofeum. Królowa jest tylko jedna!
W grudniu 2013 jako pierwsza klacz w historii zdobyła Platynowy Medal Czempionatu Świata.
pierwszego źrebaka w Polsce i dla Polski ( czyli bez zbędnych kosztów .. myślisz ze te źrebaki ze stanów były za darmo???) urodziła w 2015..... 
Warto dodac, ze pierwszy zarodek Pianissimy zostal kupiony za 175tys euro co jest calkiem przyzwoita cena za konia w worku.
Szczegolnie, ze raczej wiadomo, ze sa male szanse uzyskania konia podobnej klasy w najblizszych pokoleniach...
Mysle tez, ze naszych wspanialych i cennych stadnin jednak nie stac na epicka promocje i wystawianie konie na calym swiecie, cos za cos.
Zeby bylo smieszniej wiele lat temu pamietam dyskusje o tym, ze nasze konie nie sa promowane i nie maja przez to szans na swiecie😉
Co jest prawda! Vide Pogrom.
I 175 000 Euro za jajo to tanio ??? Ktoś tu jest debilem  😵
Ale o co Ci chodzi Pia pierwsze źrebie Pianissimy było urodzone w USA ale należy do SK Janów ! 🤔
KresPas- a nie brałeś pod uwagę, że w oparciu o potomstwo i jego jakość stwierdzono, że to co mają wystarczy? poza tym czepiałeś się różnicy w cenie- odwracasz kota ogonem.
2. twoją gwarancję ja i cały świat mamy gdzieś, nie masz bladego pojęcia o hodowli, genetyce i tym jak to wygląda w takich stadach klaczy jakim jest Janów
3. nikt nie neguje wartości Pianissimy samej w sobie czytaj ze zrozumieniem, bo znowu odwracasz kota ogonem, a to takie typowe dla pissuarów, brak zrozumienia tekstu czytanego i problem z wypowiedzią
4. Sam podajesz wyniki z czasów dzierżaw, koń w kolejnych latach był coraz bardziej rozpoznawany,  dzięki dzierżawom miał szanse na kolejne wyjazdy i promocję, bo nie  tylko Paryżem  pokazy arabskie stoją.
Tyle ode mnie, szkoda mojego czasu🙂 miłego wieczoru.
I 175 000 Euro za jajo to tanio ??? Ktoś tu jest debilem  😵


Może jakaś pani z Warszawy wyceniła je na 3 miliony ?
Może w ogóle wszystkie konie które padły za czasów prezesów tez były warte 3 miliony każdy, tylko stadniny zaniżały ceny?
Albo więcej...
Kto wie co jeszcze odkryje min. Jurgiel a pisowskie lemingi podchwycą ?
KresPas   żyj i daj żyć
02 marca 2016 20:17
tylko ze to nie było za jajo ale za zapłodnienie i źrebaka... nikt nie kupował kota znaczy konia w worku.. koń był u Galluna i ten mógł ją dopuszczać ile razy chciał bo była u niego) rozsądny i prężny hodowca zadbał w ten sposób o rozwój swojej hodowli.. ech doobra nie przekonam Was... Trela dbał o  interesy polskiej hodowli jak nikt po nim ...mam nadzieję
... no cóż mieliśmy parę ładnych lat dobrych rządów he he .. szeik z Kataru tez w nich sie pojawiał he he to ten sam co miał pomóc dzięki Tuskowi ratować stocznie ... już nie pamiętacie tej ściemy????? wyborcza przecież o tym pisała :P [url=http://wyborcza.biz/biznes/1,147744,6937449,Stocznie_kupi_rzadowy_fundusz_inwestycyjny_z_Kataru.html#TRrelSST]http://wyborcza.biz/biznes/1,147744,6937449,Stocznie_kupi_rzadowy_fundusz_inwestycyjny_z_Kataru.html#TRrelSST[/url]...



Typowo pislamowskie zakłamanie. Szejk od stoczni to Tamim bin Hamad Al Thani, a szejk, który zaoferował pracę byłym prezesom, to Hamad Al Thani Al Rayyan. Ale Ty faktów jak widać nie potrzebujesz. Szejk to szejk prawda?. Wystarczy, że sekta rzuciła hasło i teraz wystarczy je tylko głośno wykrzykiwać. Samodzielne myślenie jak widać nie jest mocną domeną pislamistów 😵
KressPass, bzdury gadasz, Gallun w umowie miał podane ile embrionów może mieć od kobyły
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 marca 2016 20:23
tylko ze to nie było za jajo ale za zapłodnienie i źrebaka... nikt nie kupował kota znaczy konia w worku.. koń był u Galluna i ten mógł ją dopuszczać ile razy chciał bo była u niego) rozsądny i prężny hodowca zadbał w ten sposób o rozwój swojej hodowli.. ech doobra nie przekonam Was... Trela dbał o  interesy polskiej hodowli jak nikt po nim ...mam nadzieję


Trela wyraźnie w jednym z wywiadów podawał, że umowy dzierżawy klaczy ograniczają liczbę pobranych zarodków, więc pewnie urodzeń źrebiąt również, co więcej pewnie (! bo to tylko gdybanie bo umów nie widziałam, ty pewnie też nie ...) wybór ogiera też nie był w pełni pozbawiony kontroli ...

ale cóż .... teraz wśród pisu nastąpiła akcja "wszyscy jesteśmy hodOWCAMI"
KresPas, a ile by był warty zarodek, gdyby nie była tak wypromowana i nie brała udziału ( zwyciężyła) w tych championatach? Ile byłaby warta sama, jakby co roku miała mieć źrebaka i była pokazywana tylko w Polsce?
Może jakaś pani z Warszawy wyceniła je na 3 miliony ?
Może w ogóle wszystkie konie które padły za czasów prezesów tez były warte 3 miliony każdy, tylko stadniny zaniżały ceny?
Albo więcej...
Kto wie co jeszcze odkryje min. Jurgiel a pisowskie lemingi podchwycą ?


Moim zdaniem akurat 3mln to calkiem realna cena za ta klacz gdyby ja ktos chcial sprzedawac😉
Kolejna sprawa jest taka, ze te konie zachodniej mysli hodowlanej po naszej gwiezdzie sa raczej niezbyt wybitnej jakosci. Linia ma dosc wysoka smiertelnosc... Koni majacych w rodowodzie Gazala jest baaardzo wiele. Wiec ciezko tu mowic o potencjale wybitnej klaczy hodowlanej, a za takie w Janowie sie placi najwiecej i najchetniej. Klacz wygrala wszystko co sie dalo watpliwy sens ja wystawiac. Wartosc raczej kolekcjonerska, dlatego mowie, ze to calkiem realna cena. Mamy tez w hodowli o ile pamietam pelna siostre Pianissimy (te same geny). Takie plucie sie bez sensu. Pod wzgledem hodowlanym mamy w Janowie cenniejsze klacze.

Dziwie sie, ze nie mowi sie o wartosci wiedzy hodowlanej wynikajacej z embriotransferow, chodzi mi o mozliwosc sprawdzenia polaczen o wiele szybciej niz ma to miejsce tradycyjnie. Nie mowiac o tym, ze takie wypadki jak kolka sie zdarzaja i dzieki tym nieszczesnym embrionom mamy tych potomkow Pianissimy... wiecej.

KresPas   żyj i daj żyć
02 marca 2016 20:29
Ale o co Ci chodzi Pia pierwsze źrebie Pianissimy było urodzone w USA ale należy do SK Janów ! 🤔

ano o to że ta dzierżawa w 2008 była podyktowana podobnież bezpieczniejszym porodem w USA niż w Polsce już po sezonie pokazowym.... skończyło sie wysypem koni i kilkuletnim pobytem, w tym czasie nic nie zdobywała tylko rodziła dla Galluna  nooo i na odczepnego dla nas popatrz na proporcje, do Polski trafiły 2 klacze i ma trafić 1 ogier,  dzisiaj nasienie naszego ogiera który dalej jest u Galluna, dalej on sprzedaje .... dobrze że chociaż jedną klacz urodziła w Polsce.. zresztą podobno najlepszą 🙂
tylko ze to nie było za jajo ale za zapłodnienie i źrebaka... nikt nie kupował kota znaczy konia w worku.. koń był u Galluna i ten mógł ją dopuszczać ile razy chciał bo była u niego) rozsądny i prężny hodowca zadbał w ten sposób o rozwój swojej hodowli.. ech doobra nie przekonam Was... Trela dbał o  interesy polskiej hodowli jak nikt po nim ...mam nadzieję


Cena byla za zaplodniony embrion.
I nie nie mogl, ilosc pobran byla ustalona i nie slyszalam, zeby Gallun  mial pol stajni potomstwa Pianissimy.
Zeby nie bylo, nie jestem fanem Treli, sa ciemnie i dobre strony. Ale nie popadajmy w jakis absurd i oczernianie ludzi, co obenie ma miejsce.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2505796#msg2505796 date=1456947928]
To jest właśnie przykład walenia głową w mur.  🙇

[/quote]

a czego ty sie spodziewasz bo człowieku który co piąte zdanie wstawia he he  ❓ 😵
[quote author=KresPas link=topic=99140.msg2505826#msg2505826 date=1456949840]
tylko ze to nie było za jajo ale za zapłodnienie i źrebaka... nikt nie kupował kota znaczy konia w worku.. koń był u Galluna i ten mógł ją dopuszczać ile razy chciał bo była u niego) rozsądny i prężny hodowca zadbał w ten sposób o rozwój swojej hodowli.. ech doobra nie przekonam Was... Trela dbał o  interesy polskiej hodowli jak nikt po nim ...mam nadzieję


Cena byla za zaplodniony embrion.
I nie nie mogl, ilosc pobran byla ustalona i nie slyszalam, zeby Gallun  mial pol stajni potomstwa Pianissimy, byl natomaist posrednikiem sprzedazy embiornow i nasienia wielu naszych ogierow co raczej jest na plus dla samej stadniny.
Zeby nie bylo, nie jestem fanem Treli, sa ciemnie i dobre strony. Ale nie popadajmy w jakis absurd.
[/quote]
To niechciany  przeszczep z forum polskie araby :-)
dea   primum non nocere
02 marca 2016 20:38
Mamy tez w hodowli o ile pamietam pelna siostre Pianissimy (te same geny).


Tylko uściślę - za to zdanie pała z genetyki. Mogą nie mieć wspólnego żadnego genu albo dowolny podzbiór. Każdego genu są dwie kopie u każdego rodzica - która trafi do potomka, to loteria.
To nie klon, tylko rodzeństwo.
Nie chodzi o to, żeby Panów Trelę i Białoboka teraz gloryfikować. Nie można przez 30+ lat kariery nie popełnić żadnego błędu. Jak wspomniała już weia należy tę sprawę rozpatrywać w ramach ogólnych zasług, które są niepodważalne.

Ale nie, lepiej teraz każdą pierdołę rozkładać na części pierwsze, zamiast zachować się z klasą i co NAJMNIEJ poszkodowanych Panów przeprosić i tę nagonkę publiczną zrekompensować.

Tylko uściślę - za to zdanie pała z genetyki. Mogą nie mieć wspólnego żadnego genu albo dowolny podzbiór. Każdego genu są dwie kopie u każdego rodzica - która trafi do potomka, to loteria.
To nie klon, tylko rodzeństwo.

Zapedzilam sie. Oczywiscie masz racje, pilam do tego, ze co drugie zdanie kwiku o to jest o bezcenne geny gwiazdy😉
Ale nie, lepiej teraz każdą pierdołę rozkładać na części pierwsze


Tylko w ten sposób można się do czegoś przyczepić. Przecież im nie chodzi o gloryfikowanie tylko o szukanie haków i zgnojenie.  😤
nie rozumiem tego czepiania się, ile mamy potomstwa Pianissimy... jak mówiła prof. Chmiel, doskonałego juz sie czesto udoskonalic nie da i nie łudźmy się, żadna z nich nie będzie jak Penny, ani córki ani pewnie wnuczki. I też nie ma co trzymać się jak rzep psiego ogona tylko jednej linii.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 marca 2016 21:26
fender, no ale 3 miliony przeszły koło nosa 🙁 na kilka dzieciaków z 500+ by starczyło przez jakiś czas, a teraz co?
i jeszcze pare groszy dla olca Rydzyka 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się