paszport konia- co i jak?

Czemu nie chcesz go chipować??
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
18 sierpnia 2011 09:28
Dziś przyjeżdża facet do opisu konia,później mam podesłać wyniki badań na choroby zakaźne-i tutaj znów zaczynają się moje schizy-czy w ogóle jest prawdopodobieństwo,że mój koń ma którąś z tych chorób?
Wlicza się w to niedokrwistość,nosacizna i zaraza stadna-ta ostatnia nawet nie wiem na czym polega 🙄
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 sierpnia 2011 09:55
Pytanie mam - mam paszport konia zagraniczny - koń jest hod. zagr., urodzony w PL, hodowla podlega pod zagraniczny związek, chciałabym go teraz zarejestrować w PL i zgłosić zmianę właściciela. Jakie są procedury - miał ktoś tak?


edit: o matko doczytałam na poprzedniej stronie że ktoś o to pytał, jakoś nie zauważyłam przeglądając, sorki!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: 😡 😡 to tylko dopytam - ten paszport jest jakby sportowo/hodowlany (tak mi powiedziano że w DE tak się go używa), no i mam papier coś jak nasze świadectwo urodzenia. Bardzo mi zależy żeby on miał wszystkie papiery w PL w porządku, żeby nie było dziwnych sytuacji, że koń NN czy coś..
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
18 sierpnia 2011 10:19
Jak kupiłam Konia, to do związku zanoszę tylko paszport z wypełniona ostatnią stroną, czy umowę kupna-sprzedaży też?
umowa niepotrzebna
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 sierpnia 2011 11:09
efka paszport sportowo-hodowlany funkcjonuje już i u nas (nasza 2-latka sp ma taki),
przy rejestracji w pzj opisuje szablonik uprawniony wet i już 😀
Tak samo w zagranicznych paszportach sportowo-hod się robi.
Dlaczego ma być NN (?), przecież paszport już ma a tam pochodzenie 😀
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 sierpnia 2011 11:33
ms_konik, aaa no to cudnie 🙂 czyli generalnie mogę funkcjonować z tym paszportem który ma? Nie muszę wyrabiać polskiego PZHK?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 sierpnia 2011 11:40
czyli generalnie mogę funkcjonować z tym paszportem który ma? Nie muszę wyrabiać polskiego PZHK?

Oczywista oczywistość, że Krzyś będzie funkcjonował ze swoim aktualnym paszportem 😀
Wszystkie "nasze" zagraniczniaki używają swoich paszportów z kraju urodzenia.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 sierpnia 2011 11:59
ms_konik, super! dzięki, czyli co - tylko muszę zmienić zmianę właściciela i tyle? Nie zrobiłam tego dotąd bo czekałam na ten paszport żeby dosłali.. trochę to trwało..
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 sierpnia 2011 12:09
Tylko tyle.
A ten papier "coś jak nasze świadectwo urodzenia" to pewnie Eigentumsurkunde i
to jest ważny papierek- warto go trzymać w bezpiecznym miejscu (nie z paszportem!), bo to dokument własności - kto go ma, ten właścicielem konia jest i basta 😀
efka, no jeszcze opis po polsku
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 sierpnia 2011 12:26
Hmm, nie wydaje mi się, żeby to było konieczne- nie mam tego w paszportach
a konie są zarejestrowane w pzj.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 sierpnia 2011 12:34
halo, o kurde jeszcze po polsku musi mieć? już ma po niemiecku i po angielsku  😁
efka,ms_konik, to jest chyba jakoś tak - że jeśli ten paszport  ma być faktycznie odpowiednikiem PZHK (czyli mieć "funkcję" hodowlaną) to opis po pl powinien być, ale jeśli tylko do sportu (a tu chyba tak będzie), to faktycznie - nie.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 sierpnia 2011 12:38
halo, czy tylko, tego jeszcze nie wiem, więc może o to zapytam na wszelki wypadek.. kto pyta nie błądzi - ponoć 😉 dzięki za pomoc!
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
18 sierpnia 2011 12:39
Jeśli mi wyrobią,a mam nadzieje,że wyrobią paszport w ozhk to mogę brać z tym paszportem udział w zawodach?
incognito, tak
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
18 sierpnia 2011 12:57
Dzięki 😉 a co do tych chorób to możliwe,że koń ma którąś z nich nie mając żadnych objawów?
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
18 sierpnia 2011 13:11
umowa niepotrzebna


Dzięki  :kwiatek:
incognito, praktycy twierdzą, że w PL te choroby to czyta abstrakcja. Pewnie muszą być jakieś wyjątki, ale prawdopodobieństwo jest tego rzędu, że...
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
18 sierpnia 2011 15:35
Pan był opisał,zaczipował,konisko mu się podobało,właśnie powiedział,że te choroby w europie nie występują już kupę lat,ale jest taki nakaz,więc trzeba wykonywać te badania koniom o nieznanym pochodzeniu.
Teraz tylko wysłać krew do badania i wyniki do ozhk i będzie paszport i jak będzie zdrowie to będa na jesień zawody 😅
Mi powiedziano że te badania na choroby zakaźne  to kara za to że właściciel nie opisał konia w odpowiednim czasie. Ale o tym mowa była wcześniej.
Nim nie doślesz im wyników badań, nie dostaniesz paszportu.
Jeśli mi wyrobią,a mam nadzieje,że wyrobią paszport w ozhk to mogę brać z tym paszportem udział w zawodach?


Do startu w zawodach to musisz jeszcze konia zarejestrwoać conajmniej w DZJ. Paszport umożliwia ci tylko wyjazd z koniem poza stajnię.

efka,ms_konik, to jest chyba jakoś tak - że jeśli ten paszport  ma być faktycznie odpowiednikiem PZHK (czyli mieć "funkcję" hodowlaną) to opis po pl powinien być, ale jeśli tylko do sportu (a tu chyba tak będzie), to faktycznie - nie.


Paszport jest dokumentem identyfikacyjnym konia a nie hodowlanym. Hodowlane konie mają licencje i wpisy do ksiąg hodowlanych. PZHK jest tylko podmiotem uprawnionym do wydawania paszortów dla koni, no bo kto inny mógłby się rzetelnie zająć tym tematem jak nie specjaliści.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
18 sierpnia 2011 20:48
Na zawody towarzyskie nie🙂 a żadnych innych nie miałam na myśli.
A tak poza tym o wróciłaś już z zagranicy?

siwaa-przeciez napisałam " Teraz tylko wysłać krew do badania i wyniki do ozhk i będzie paszport" gdzie sama zaznaczyłam,że musze zrobić badanie i WYSŁAĆ WYNIKI a wtedy będzie paszport 😉
No co ty miałaś na mysli to ja nie wiem 🙂
A za granicą nie byłam, tylko w Polsce przez cały czas i już wróciłam.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
19 sierpnia 2011 12:41
Nie miałaś przypadkiem jechać do Berlina? 🙂
hej jak wygląda sytuacja wystawienia paszportu dla
1) koń 14 letni ojciec nieznany
2) koń 9 letni ojciec znany
są to konie nie startujące w zawodach. 
właściciele nie wyrobili paszportów nigdy też o tym nie myśleli teraz sytuacja zmusza ich do oddania  zwierząt.Osoba która wyraża chęci przygarnięcia domaga się paszportów ( co jest oczywiste) czy mogą być problemy? jaki jest koszt wykonania badania krwi i jak długo czeka się na wynik?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
22 sierpnia 2011 10:48
Miałam taką samą sytuację. Badania krwi wahają się od okołu stu do ponad 200zł, opis zwierzęcia, czip i paszport w dolnośląskim 110zł-nie wiem czy wszedzie obowiazuje ta sama cena.
Koń bedzie miał-oba konie pochodzenie nieznane  😉
a jak długo trzeba czekać na opis konia?
możne orientuje się ktoś w jakich granicach waha się cena badania krwi w woj. śląskim oraz opisu?czipowania jest obowiązkowe?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
22 sierpnia 2011 11:18
Pan który był do opisu powiedział,że czipowanie jest obowiązkowe. Badania robisz sama tzn wet pobiera krew i sama wysyłasz do laboratorium,więc nalezy zadzwonić do tego w którym chcesz, aby zrobili badanie i zapytać o cenę.
Cena opisu jest chyba wszędzie taka sama,ale najlepiej zadzwonić do ozhk i zapytać.Zgłaszać też polecam telefonicznie-zadzwoniłam i nazajutrz był pan od opisu.Od razu zaczipował.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się