Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 stycznia 2011 17:16
Cieciorka mój błąd, tak na nią mówimy 😉 ma metalowy stelaż i stałe ściany, ale jako 'sufit' jest rozciągnięta jakby 'płachta'. Zależy mi na ostrych zdjęciach, ale fajnie by było móc coś na nich dostrzec 😁

Szemrana 😲 cena jest praktycznie śmieszna 😀
na pewno się zastanowię i z chęcią kupię, jak tylko sprzedam poprzednie body 😤
W takim razie opłacalne jest robienie zdjęć, gdy słońce stoi najwyżej nad horyzontem, jak już pewnie zauważyłaś. Do tego ISO do góry. Możesz jeszcze złożyć ofiarę w intencji ładnej, słonecznej pogody 😉
trzynastka   In love with the ordinary
15 stycznia 2011 18:00
Strucelka ale z tego co kojarzę to Twoje body oferuje Ci ISO nawet do 6400 na nie najgłupszym poziomie, czemu nie podkręcisz go w kosmos by móc skrócić czas ? 😉
Canon na swoich płytkach dołączanych do aparatu dorzuca [podobno] niezły programik odszumiający.
Strucelka Mam ten sam obiektyw i zdjęcia na dosyć ciemnej hali wychodzą lepsze. Trochę ciemniejsze, ale nierozmazane, a fotograf ze mnie żaden 😉 Musisz coś pokombinować. Dla przykładu wstawiam jedno, jeszcze nie obrabiane:
Antibarbie z tym szkłem to i tak już nic więcej nie wyciągniesz (-: nie ma po co lecieć z ISO do góry, bo zdjęcia będą nie do obejrzenia. za słaby obiektyw.
chyba że bardzo Ci zależy na fotach, to podskocz z czułością, ale IMO będzie to już niezła siekiera 😁

[edit] zajrzałam sobie w exif - 18-55 widzę i widzę 1/80s na ISO 1600. warto polecieć ponad 2000 i dać krótszy czas. plus oczywiście nie zbliżać bardziej, bo Ci się ciemniejszy obiektyw robi.
a ja wam tak skrycie zdradzę, że marzy mi się sesja końska w obiektywie J.Boroń czy D.Frej... ach  😵 ale to taki mały off więc już końce te zwierzenia  😁
Geronimoo dołączam się do twoich marzeń.
a ja wam tak skrycie zdradzę, że marzy mi się sesja końska w obiektywie J.Boroń czy D.Frej... ach  😵 ale to taki mały off więc już końce te zwierzenia  😁


ależ ja bardzo chętnie wpadnę 😁
nadzieje mi robisz! ale do mnie (k.Łódźi) czy dasz radę dojechac?  😍
chyba każdy marzy  😀 i o sesji i robieniu takich zdjęć!
Geronimoo a co to za problem? 😉 ode mnie do Łodzi autem około godziny drogi.
A do Szczecina?  😁
MsCarmen - ju mejk mi hapi!  😍 nada się ten pan na modela? http://www.photoblog.pl/geronimoo
xxflygirlxx będę w tym roku w okolicy, a przynajmniej mam zamiar 😀

Geronimo nadaje, nadaje 😉 dodałam do znajomych, to się przypominaj 😁
MsCarmen- jasne, że się przypomne tylko pogoda się polepszy!  😍
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
15 stycznia 2011 21:55
xxflygirlxx będę w tym roku w okolicy, a przynajmniej mam zamiar 😀

To KONIECZNIE daj znać kiedy/jak/gdzie bom strasznie chętna na spotkanie! Nawet nie tyle co fotograficzne, bo ja niezwiązana praktycznie z końmi, ale tak aby się poznać 😉
martva spoczo, na pewno zapowiem się na volcie 😉

a ja znalazłam ostatnio takie oto fotki:










Mnie się okropnie podobała sesja z Ponią  😍
MsCarmen ooo. Jedynym problemem jest to, że nie posiadam konia.  😁
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
16 stycznia 2011 15:34
Pozwolę sobie wstawić taki pstryk - chciałabym się dowiedzieć, czy jest cokolwiek warty.



edit:
dorzucę jeszcze jeden pstryk. Bardzo spodobało mi się wrażenie chwiejności tego mostu, dające odrobinkę poczucia niepewności, ale co do kadrowania - nie wiem, czy nie ma tu czegoś za dużo lub za mało.... Zwłaszcza, że dziś odbyłam swoje pierwsze próby myślenia nad tym, co jest w kadrze, a nie pstrykania na oślep  😡

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
17 stycznia 2011 09:58
aniapa, ciekawe pstryki, zwłaszcza 2 mi się podoba 😉

MsCarmen, wiesz że chodzę do pewnego liceum na kursy do matury a tam w korytarzu wiszą twoje zdjęcia? 😁
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
17 stycznia 2011 14:21
MsCarmen, jestem pod wrażeniem twoich prac, pamiętam Cię, a właściwie nie wiele pamiętam bo się minęłyśmy z sesji w Siedliskach, ale laski dużo o tobie mówiły, mijałyśmy się też kilka razy na torwarze ale zawsze tak głupio podejść i zagadać  😁 Notabene, jakbyś kiedyś była w okolicy to może dasz się zaprosić?  😍
Aniapa, całkiem interesujące.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
17 stycznia 2011 14:27
MsCarmen, j mijałyśmy się też kilka razy na torwarze ale zawsze tak głupio podejść i zagadać  😁


Mi też było głupio zagadać jak widziałam MsCarmen na torwarze, nawet stałyśmy obok siebie i robiłyśmy zdjęcia 😁
arivle, Misskiedis trzeba było łapać za fraki 😁 przestańcie się czuć głupio, po prostu podchodźcie 😀
MsCarmen Dzięki wielkie za rady  :kwiatek: Ostatnio znów miałam okazje robić zdjęcia na tej hali i efekty lepsze niż poprzednio 🙂
Moje pierwsze kroki w PSie.
Więc bić ile wlezie. Wiem- pewnie zachłyśnięta tym, że mam pierwszy raz w ręku ten program z czymś tam przesadziłam, więc proszę o szczerą opinię.



trzynastka   In love with the ordinary
19 stycznia 2011 22:47
Laguna ja sama uwielbiam przesadzić w PS'ie więc chyba niewiele pomogę, bo jedyne co mi się rzuca w oczy to obwódki na dwóch ostatnich zdjęciach  😉

Edit: Tu jest dowód :P

No właśnie też to mnie denerwuje. Powstało przy wyostrzaniu, więc pewnie promień za duży ustawiłam. Muszę go wyczuć 😉

Tu jeszcze moja Zośka




Długo polerowałaś to auto, aby tak odbijało?  😉
trzynastka   In love with the ordinary
19 stycznia 2011 23:01
Laguna - ono tak ma 😉 Siakiś lakier dziwny i wystarczy umyć by się świeciło jak psu.... 🙂

Zośka na plus ale oczko przesadzone w pierwszym, za biała gałka oczna 🙂 a tak to szkoda uciętej łapeczki.
Poszukaj sobie tutków na youtube do przerabiania oczu.


Tak czułam, że przesadziłam 😁

Dzięki za rady🙂 Wracam do książek, bo w sobotę mam egzamin z podstaw fotografii i kompozycji obrazu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się