popręg

zembria, niczym nie smarowałam. Twardszy się robi po 2-3 użyciach
Jak umyłam - zawsze wracał do pierwotnej miękkości.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
15 maja 2024 08:47
rozglądam się za nowym popręgiem ujeżdżeniowym, na razie mam na oku mattesa asymetric, ale chętnie zobaczę czy jest coś innego godnego uwagi 😁 co polecacie? chętnie z futrem
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 maja 2024 09:13
epk, no wlasnie mój nie, myty regularnie. Dlatego szukam czegoś, co go zmiękczy. Koń wybitnie wymagający jeśli chodzi o "konsystencję" popręgu 🙄
zembria, - a jakieś środki do syntetyków? Wintec i kentucky mają swoje na pewno, może one by zadziałały?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 maja 2024 10:29
keirashara, Nie wiem, dlatego pytam co kto używa do tego konkretnego popręgu, bo to tworzywo jest zupełnie inne niż to w Winteckach.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 maja 2024 09:59
Schockemohle Ontario czy ktoś gdzieś jeszcze je widział na stanie? Nie produkują ich już? Czy ktoś poleci godny zamiennik? Koniecznie miejsce na mostek przesunięte w przód względem sprzączek, miejsce na łokcie, gumy po obu stronach i miękki jak kaczuszka... 😖
i-schockemohle-popreg-skora-prof-ontario-braz-wave-girth.jpg i-schockemohle-popreg-skora-prof-ontario-braz-wave-girth.jpg
p-schockemohle-popreg-skora-prof-ontario-czarny.jpg p-schockemohle-popreg-skora-prof-ontario-czarny.jpg
zembria, nie miałam w rękach tego schocke, ale mogę polecić equick ES jumping. Bardzo miękki, dość szeroki, fajnie leży. Do tego zessztucznej skóry, więc można myć nawet wodą.
zembria, Kavalkade? https://www.equinell.pl/popregi/212-391-popreg-skorzany-soft-comfort-dlugi-kavalkade.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwgdayBhBQEiwAXhMxtsF7F3S2eCvPp6vAumaIQ3aQ2LTq1-kV_DRnucRshIg1-8U8aaaFjhoCz2UQAvD_BwE#/kolor-brazowy/rozmiar-125cm

A próbowałaś Mattes?

Edit: jeszcze mi się przypomniało że Stubben ma jakiś taki wynalazek popręgowy co wygląda jak poduszki na pasku - macałam kiedyś i było turbo miękkie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 maja 2024 07:41
anai, Dziękuję, wygląda obiecująco! Wypróbujemy 🙂
Zuzu., To nie ten kształt, tu muszę mieć "jedyny słuszny" wg konia 🤒 Prestige też ma taki z poduchy tylko na mostku, ale kurczaki drogo trochę żeby brać na próbę czy w ogóle koń zaakceptuje, a ten kształt obecny mam już sprawdzony. Mattes nie ma takiego kształtu też, szukałam 😑
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 maja 2024 07:53
anai, Już nie mogę edytować. Miałaś może w rękach ten model też: eQuick eSAPHIRE?
zembria, nie. Mam ten bardziej ekonomiczny 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 maja 2024 07:56
anai, Ten koń jest mocno potliwy, stąd kusi ta dodatkowa wentylacja. Z drugiej strony taki gładki, nie pokryty materiałem będzie łatwiej utrzymać w czystości i będzie szybciej schnąć 🤔 Cenowo w sumie wychodzi praktycznie to samo w GNL, bo Saphire w promce jest.
anai, Już nie mogę edytować. Miałaś może w rękach ten model też: eQuick eSAPHIRE?
zembria,

u nas w stajni był taki popręg, nie raz go widziałam i miałam wrażenie że to jeden wielki syf, w sensie brudu i potu. Jak ten popręg nalezy myć?
Na stronie napisane że można prac w pralce, zakładam, że ni był prany, ale no tak na co dzień to według mnie słaby do utrzymania w czystości.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 maja 2024 08:32
xxagaxx, oo, dzięki za info. To odpada. Ten koń się mocno poci, jeździmy głównie w tereny więc zachlapanie błotem jest normą. Także pewnie musiałabym go szorować po każdej jeździe. Łatwiej będzie z tym gładkim w takim razie.
zembria, zobacz sobie moje ogłoszenia, mam tam zdjęcia takiego popręgu mocno używanego. Powiem tak, nie miałam łatwiejszego w utrzymaniu czystości popręgu. Do tego jest miękki. Dlatego dla mniejszego konia kupiłam taki sam 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 maja 2024 09:11
anai, 👌 Zamawiam, zobaczymy. Mam nadzieję, że będzie bardziej miękki niż Pro-lite.
zembria, polecam ten z Prestige,widziałam kilka koni którym rozwiązał on wiele problemów.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 maja 2024 09:37
Perlica, Ten koń mało co akceptuje w temacie popręgu. Taki kształt mam sprawdzony wiec nie będę ryzykowała 1,5 klocka, żeby mi potem koń powiedział, że "nie" 😉 Jakbym miała możliwość wypróbowania, to spoko i chętnie bym sprawdziła, ale w ciemno to nie wezmę. Wole sprawdzony. Byle się okazał faktycznie miękki 🙏
zembria, żeby doprecyzować, ja mówiłam o modelu Saphire ten anai wygląda inaczej od spodu, zdecydowanie widać że wystarczy wodą potraktować.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 maja 2024 11:00
xxagaxx, Tak, tak, tak to zrozumiałam właśnie. Zamówiłam ten gładki.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 maja 2024 10:02
zembria, zobacz sobie LeMieux "Gel-Tek Anatomic Jumping" lub Kentaur "Dijon Soft".
Czy polecacie jakiś popręg anatomiczny (do siodła wszechstronnego/skokowego) ? Patrzę na tego prolite, bo przymierzam się do zakupu podkładki od nich, jednak cena jest dość spora. Może macie jakieś inne propozycje. Siodło mamy dopasowane, koń o krótkiej kłodzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się