Apteczka w stajni

Bajahorses, shotapen jest kombinacją antybiotyków. Po pierwsze nie polecam dawania antybiotyków w ciemno, po drugie co jak koń dostanie nie daj boże reakcji wstrząsowej na ten lek?
Pati2012, Dlatego masz też steryd w apteczce 😁
kompres chłodzący,
wcierki rozgrzejawąca i chłodząca,
glinka rozgrzejawąca i chłodząca,

Bez sensu to wszystko na raz mieć, szczególnie, jak się nie używa. Chłodzić zawsze można wodą na gwałt, kupione na zapas mają terminy. Jeśli już nawet to jedna rzecz do chłodzenia i jedna do grzania w zupełności wystarczy (ja mam tak właśnie, ale też używam na codzień).
keirashara, dzięki, już zmmniejszyłam moją listę 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 marca 2023 13:01
Dobrze jest mieć wszystkie środki opatrunkowe plus coś do dezynfekcji, przepłukania rany itp. w jednej poręcznej skrzynce, czy tam torbie, tak żeby w razie awarii móc złapać za skrzynke i iść do konia, a przeszukiwać apteczki i nosić w rękach wszystko. Taki protip dla wygody 😉
zembria, tak właśnie skrzynia już zamówiona 🙂
Jakiś fajny preparat na rany do odkażania ?
Niektóre leki, szczególnie te do iniekcji, powinny być trzymane w lodówce.


espérer, octenisept
Nie octenisept - którego ludzcy lekarze już odradzają, a MICRODACYN.
Iskra de Baleron, czemu odradzają?
mindgame, bo ludzie go wlewają w głębokie rany, a nie jest do tego przeznaczony. Octenisept jedynie na bardzo powierzchowne zadrapania - jest tak zresztą napisane na opakowaniu.


Ja bardzo polecam Vetericyn! Odkaża i świetnie wspomaga gojenie!
mindgame, jeżeli przerwana jest bariera skóry to octeniseptu nie należy używać. Czemu dokładnie nie wiem, nie jestem specem
BUCK   buttermilk buckskin
02 sierpnia 2023 12:54
mi osobiście chirurg na zszyte cięcie dł.4 cm, kazał polewać właśnie octeniseptem raz dziennie, a po 14 dniach zachwycał się stanem rany "takie osoby to ja mogę ciąć" 😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 sierpnia 2023 14:09
BUCK, Ale to chyba na już zaszytą ranę? Nie na otwartą, przed szyciem?
BUCK   buttermilk buckskin
02 sierpnia 2023 14:46
tak, tak zaszytą
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
02 sierpnia 2023 17:32
Gównoburza nt octeniseptu trwa od kilku lat, przychodzi i odchodzi falami.
Poszukajcie mniej rozpowszechnianych - bo już nie tak medialnych - informacji tłumaczących tą chorą nagonkę.
Dla najbardziej leniwych może być nawet Pan Tabletka.

Wszystko jest dla ludzi (i nie tylko), byleby myśleć przed użyciem...

PS. Z apteczkowych klimatów niezmiennie przypominam, że są takie taniości o świetnym działaniu: dermatol na otarcia i drobne zranienia oraz rivel żel tam, gdzie rivanol za szybko spływa lub ciężko utrzymać opatrunek na miejscu.
Pigmentum Castelanii na pępowiny.
Koń mi o coś w nocy zahaczył i zrobił sobie ranę, wielkości moze tak max 1cmx1cm na głębokość włosia po prostu się jakby oskalpował w tym miejscu
Mam dzisiaj pod ręką SutriHeal i blue sprey no i ocenisept
Czym to zabezpieczyć ? Rano zostało to odkażone krew z tego już nie leci
espérer, dołączam do klubu, ja rano znalazłam szetkę z wiszącym kawałkiem wargi🤦 w oczekiwaniu na weta prysnęłam blue i założyłam opatrunek.
Już się leczymy, ale mój kuc wygląda jak na halloween 🤢
Jak u Was?
było szyte czy obyło sie bez?
espérer, okazało się za późno na szycie, musieliśmy obciąć kawałek wargi
macie to czymś przebywać albo smarować?
Wet zrobił maść z trzech różnych, smaruję 2*dziennie, ładnie zasycha. Nawet nie bardzo spuchnięte, ale i tak wygląda koszmarnie.
na takie stare rany niezawodny jest wonder dust. Śladu nie ma 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się