Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Ale to chodzi o przyuczenie młodych koni do siodła. Nie do jeżdżenia konno w tym siodle. Tylko do tego żeby koń czuł, że ma coś na plecach.
Rude dwie, no i co z tego? Takie siodło nie nadaje się do założenia na grzbiet żywego zwierzęcia.
Fokusowa, Przecież poduszki kolanowe są wygodą dla jeźdźca a nie konia.
diuk, ale panele też wyglądają fatalnie…
Rude dwie, nawet gdyby tylko do wrzucenia na plecy.. to siodło nadaje sie tylko do kosza jak dla mnie lub właśnie nauki pracy w skórze przez rymarza.
Wrzucasz takie stare siodło na konia, który nigdy nie miał nic na grzbiecie, przypuszczam że prawie każdy ( jeśli koń nie panikuje) zapina popręg. I takim "super" siodłem prawdopodobnie robisz ucisk koniowi na kręgosłup itd. No same przyjemne rzeczy już przy pierwszym siodłaniu 🤦
Nie wiem jak Wy ale ja bym nie podjęła się przyuczania konia do takiego siodła 😅
Rude dwie, takie siodło do przyuczania też musi być dopasowane.
Ale ja nie twierdzę, że to jest dobre siodło. Ja tylko staram się zwrócić uwagę co napisał autor. Absolutnie nic nie mówił o jeździe, więc uwaga o klockach kolanowych jest nietrafiona.
W życiu bym nie założyła takiego siodła na konia. Ale nie ma zakazu wystawiania durnych ogłoszeń. I nawet durne warto czytać ze zrozumieniem.
Fokusowa, ale w ogłoszeniu kobita się przyznała że potrzebuje kuca i że koń chodzi w bryczce. Ekstremalne niedopasowanie jezdzca i konia + wiejski standard powożenia to nie to co Weronika Kwiatek która swoimi końmi do bryczki przyzwoicie jedzie P w ujeżdżeniu. Myślę że jakbym wsadziła osobę 150 cm wzrostu i mało ogarniającą na swojego wielkiego i chamskiego 5 latka to mógłby gorsze obrazki pokazać, bo by po prostu wyszedł z placu z jeźdźcem gdyby był otwarty. Dobór zdjęć to już osobna kwestia.
W dodatku "wiejski standard powożenia" praktycznie gwarantuje konia znieczulonego w ryju, chodzącego na jakimś hakadzidle, co w porównaniu z gabarytami daje solidne combo, bardzo trudnego w prowadzeniu konia. Zdjęcia z jazdy zdecydowanie nie są najlepsze, ale ogłoszenie szczere, koń wygląda na zadbanego, w dobrej kondycji. Fajnie, że ktoś zdaje sobie sprawę z problemu.
No tylko po co wrzucać takie zdjęcia? Celowo ktoś je wybrał przecież.. konik fajny, mam sentyment do takich wielkich srokaczy, oby znalazł odpowiedni dom!


Rude dwie ale nikt tutaj się nie czepiał klocków kolanowych, więc czytanie ze zrozumieniem to chyba Ty powinnaś poprawić..
keirashara, tak na marginesie: to wędzidło z wąsami... pod ogłowiem jest kantar i rzeczywiśxie robi to wrażenie jakiegoś patentu, ale jak spojrzysz drugi raz to nic tam nie ma złego 😉
_Gaga, - ale pytanie w czym w tym zaprzęgu chodzi 😉 bo zdjęć z niego nie ma. Niestety często konie oprzęgane "po wiejsku" mają niefajne rzeczy w mordce, w połączeniu z mało delikatną ręką łatwo konia znieczulić.
keirashara, koń tak pokazany za 10 tysi to raczej nie jest prospekt ujeżdżeniowy, nie sądzę aby jego nowemu właścicielowi przeszkadzała mała reaktywność... czasem nawet lepiej, jak koń mało wrażliwy...
No mogli pokazać ładniejsze ujęcia np z lonży albo po prostu jak stoi. Ale jak koń chodzi głównie w tereny i w bryczce to taki obrazek też nie dziwi 🙂
_Gaga, - jasne, rozumiem, sama chwaliłam, że ogłoszenie szczere i w kondycji ładnej 🙂 Po prostu nie dziwi mnie, że jak koń ciąga bryczkę na hakadzidle, to drobna osoba ma problem z siodła. Ze mnie jest kawał całkiem silnej baby, a też miałam problem ujechać takie 😉
Fajny konik. Jeśli zdrowotnie nie jest to kosiarka na start, to mimo wszystko szybko powinien pójść. Jeszcze sporo jest jeźdźców/szkółek dla których wystarczy, żeby koń potrafił iść prosto, reagował na łydkę i był bezpieczny w teren.
Post został usunięty przez autora
Kurde jak bym miała miejsce w stajni to sama jechała bym go zobaczyć. 17 tysięcy, a wymiarowy i ładny koń. Jestem ciekawa jak on zdrowotnie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 września 2023 10:55
Tak na poprawę humoru 😉 Reklama na fb...
367429108_23857133392470441_6868833487658106341_n.jpg 367429108_23857133392470441_6868833487658106341_n.jpg
BUCK   buttermilk buckskin
06 września 2023 12:20
zembria 👍😂
Czy ktoś był oglądać tą klacz z ogłoszenia?
https://www.olx.pl/d/oferta/7-letnia-klacz-wielkopolska-CID103-IDUM7iw.html
A co jest nietypowego w tym ogłoszeniu? 🤔
azzawa, nic, beta chce się rozeznać chyba, w innym wątku tez to poszło.
Fokusowa, zgadza się... Bo dziwne, koń od wiosny wystawiony i nikt nie był go nawet podobno oglądać...
Post został usunięty przez autora
A może czaprak z reniferkiem? W końcu coraz bliżej święta 🤣

https://www.olx.pl/d/oferta/czaprak-swiateczny-CID767-IDTHl4a.html
BUCK   buttermilk buckskin
05 października 2023 13:20
wystawca nie wie jaka to firma 🤣 no jaka ? świąteczna 🤣🤣
wystawca nie wie jaka to firma 🤣 no jaka ? świąteczna 🤣🤣
BUCK, wprost spod koła podbiegunoweg🙂
Evka, 🤣🤣🤣 co to za różnica łoś czy renifer, święty mikołaj nie dyskryminuje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się