wrzody żołądka

Jakiś czas temu dodawałam zdjęcie znaleziska w sieczce Hartog Luzerne plus (papier i folia). Z lekkim poślizgiem, ale chciałam bardzo pochwalić dystrybutora Hartog za szybkie uznanie reklamacji oraz sklep Cztery Podkowy w Lublinie za pomoc w ogarnięciu tej reklamacji (sieczka była kupowana za ich pośrednictwem). Dostałam nowy worek lucerny 🙂
Ręce mi opadają, potrzebuje lekarza który nie odpisuje po dwóch tygodniach….
Specjalnie zmieniłam informując od razu o przyczynie-zły kontakt.Początkowy kontakt całkiem dobry po czym znowu czekam już ponad tydzień na odpowiedz….
Ameena, może zadzwoń? Weci są albo w stajniach albo za kierownicą. Słabo u nich z czasem na odpisywanie...
Wiecie co, mnie to już ręce opadły dziś. Mój koń poza tym, że postanowił sobie rozwalić 2 ścięgna za jednym razem, bo matka chciała, żeby konik był szczęśliwy i załatwiła mu większy padok po 2 latach kwaterki, to na dobitkę w areszcie boksowym rozwaliła sobie też oko - nie pytajcie jak, osobiście pakuję siatkę, w boksie nic nie ma wystającego, musiała znaleźć jakiegoś jedynego, przeoczonego badyla i sobie nadziać na niego oko 🤦. Dziś się dowiedziałam, że atropina, którą musimy podawać...wali po brzuchu, zupełnie jakby ból i równie konieczne przeciwzapalne waliły za mało... Szlag mnie jasny trafi, serio, odechciewa się mieć konia 🙄
Nowość od hipovetu
Screenshot_20230728_181633_pl.wp.pocztao2.jpg Screenshot_20230728_181633_pl.wp.pocztao2.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 lipca 2023 18:27
siwaaa, Czyli polska wersja Ulsoothe Gel z Eggersmanna. Skład w sumie identyko. Ciekawe jak cenowo będzie wypadało.
zembria, już można kupić, przez tydzień jest darmowa wysylka
165zl
Screenshot_20230728_183632_com.android.chrome.jpg Screenshot_20230728_183632_com.android.chrome.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 lipca 2023 18:47
siwaaa, A faktycznie już jest. Ale cenowo słabo, szkoda. Za litr wyjdzie 137,5zł, Ulsoothe w dużym opakowaniu za litr wychodzi 86,45zł. Może zrobią też większe baniaki, bardziej opłacalne. W każdym razie od biedy, jakby znów był problem z Ulsoothe, to dobrze wiedzieć, że mają zamiennik.
zembria, no właśnie trudno porównać bo nie widzę dokładnych ilości na stronie Hippovetu, ale widać ze to jest praktycznie to samo. Szkoda ze cenowo nie konkurencyjnie.
Katasia, atropina podana do oka raczej nie ma wpływu na układ pokarmowy...

Co so Ulsoothe Gel - to jest gdzieś dostępny? Niby mam zapas i w sumie pod koniec chcę odstawić... pytam w razie W.
_Gaga, na allegro jest
_Gaga, jak wpiszesz w Google to pojawią się w paru sklepach, na pewno w forhorses
_Gaga, też bym tak obstawiała, ale moja wet przyznała, że niestety może mieć niekorzystny wpływ na bebechy, więc jej wierzę. Co by nie było koń znów od 4 dni widzi duchy i ewidentnie bebechy oberwały ogólną sytuacją z tym okiem, widzę pokupach plus zaczęła popierdywać, co już nie miało miejsca. Mam tylko nadzieję, że leczenie będzie krótkie, przynajmniej oka i szybko przestanie ją to oko boleć, bo to na pewno najgorsze w tym wszystkim :/
Czy jest pasza dla wrzodka, który ma uczulenie na lucernę i soję? Ktoś karmi czymś takim?
potrzebuje waszej pomocy. Niestety u nas pogorszenie, nowe leki plus suple. Mam problem z podawaniem soku z aloesu, ulgastrolu (czasem się uda dobrze podać). Tabletki to też nie lada wyzwanie menda jak tylko czuje, że coś lekiem śmierdzi nie ruszy. Dziś do kosza poszło całe opakowanie. Najlepiej wychodzi wodnisty mesz i tabletki w całości wtedy ona to wypija. Dopiero 2 dni kuracji, a dziecko już jak mnie widzi ucieka 😕 Liczę na wasze doświadczenie i podpowiedzi.
grey, tabsy jakie masz? omeprazol? Ulgastrol rozrobiony mieszam z suszem jablkowym, wciąga niejadek aż miło. A tabsy omeprazol razem ze smaczkiem daje. Najpierw smak, potem smak i pod nim tabletka, na raz do pyska i zjada. Mój też nie lekowy, wszystko wyczuje, nawet suple nie takie i żarcie zostawi. Ale w ten sposób udaje się podać.
A i ulgastrol najpierw podany w strzykawce wylądował cały na mnie... Rozrobilam z otrebami plus susz, i pomału odstawiłam otręby.
siwaaa, tabletki ozzion 40 mg pantoprazol 1 x dziennie 55 tabletek. Już zamówiłam Gastro Mash żeby i tak spróbować podawać Ulgastrol. Moja za jabłkami nie przepada, ale warto spróbować może akurat susz jej podejdzie zaraz poszukam. Myślałam w marchewkę, bo lubi ale trochę tych tabletek jest a jak rozgryzie to już nie chce ode mnie nic wziąć więcej. zamówiłam DRENCHER 300ml DOZOWNIK DO LEKÓW WLEWEK DLA KRÓW może żeby zmielić te tabletki zmieszać z owockami bobovita i podać doustnie. Grzeczna ta moja dzidzia więc rano mogłabym tak próbować podawać, ale jak strzykawka pojawia się częściej to już nie warto jej stresować dlatego w większości wolałabym żeby sama zjadła. Największą zmorą jednak jest sok z aloesu 90% jest na mnie i podłodze tu nie ma opcji podawać tego strzykawką
grey, aaa to takie tabsy i taką ilość dajesz. To już chyba jedynie w zarciu. Ja mam aż 4 tabsy, to idzie łatwo. A aloes wlac do żarcia, tak jak gastro balsam czy ulsoothe gel?
w zaleceniach mam tak : 150 ml 2xdziennie podawać przed kolacją i przed śniadaniem. Może zadzwonię do Doktor żeby podpowiedziała czy opcja wymieszania tego z czymś wchodzi w grę
Ja swojej tabsy podawałam z meszem Saracena - jedyny, który w ogóle był akceptowalny przez moją królewnę.
A sok z aloesu strzykawką do pyska na początku - skubana tez nim pluła wiec musiałam z 5-10 minut się męczyć (łeb do góry, smyranie po przelyku/po języku), jak już później wiedziałam, ze jest lepiej (po czwartej gastroskopii😅 ), to dawałam tez z meszem.
Post został usunięty przez autora
martrix, podawałaś całe czy kruszyłaś?
Dobra dzwoniłam do Dr. Biazik możemy sok dodać do paszy, sprawiło mi to wielką radość i ulgę 😅 Ulgastrol przemęczymy jakoś do paszczy w ostateczności podam z czymś.
Tabletki musiałam kruszyć - w naszym przypadku to był misoprostol (Arthrotec), który i tak trzeba było rozłupać, żeby wyjąć środek.
A zmielenie w młynku na proszek?? Może taki miał mniej wyczuje w zarciu?
siwaaa, właśnie dziś "zmieliłam" i stała wyciągnięta wąchając. Nawet nie podeszła, a mesz uwielbia. Skruszyłam nowe opakowanie i strzykawką do buzi z owockami dla dzieci ze słoiczka. Nie była zadowolona, ale musi to dostać żeby się poprawiło. Będę próbować dawać albo w ten sposób albo całe do mocno rozcieńczonego meszu wtedy po prostu je wypija. Jak się je kruszy to one lekiem pachną przynajmniej ja je czuje. Jak zrobiłam z owockami to mało ich daje tylko żeby zagłuszyć smak (próbowałam jest spoko), tylko czekam na młynek żeby proszek zrobić, bo tak to mi kawałki zostawały w strzykawce.
A te tabletki to w zamian omeprazolu? Nie łatwiej było by Ci podać pastę lub omeprazol w tabletkach ( dużo mniejszą ilość).
siwaaa, mieliśmy Equinor niestety jest gorzej.
U nas była dopiero poprawa po kuracji combo (Equinor + Ulgastrol + Arthrotec + sok z aloesu + rokitnik)... i pierdyliardzie innych supli... Nie, że straszę, ale nasza wet mówiła, że coraz więcej ma takich przypadków. A zaczynaliśmy kurację z poziomu wrzodów 1/2 stopnia.
martrix, po 1 kontroli wam wyszlo pogorszenie? Jeju. My za niedługo mamy 2 kontrol. Po 1 kuracji wyleczony w 99%, została mini zmianka do zaleczenia na odźwierniku. System ten sam co wtedy, nic się nie zmieniło, a tym razem miewa różne humory.
martrix, oby u nas tak nie było. Supli mamy już sporo, zaczynam się gubić (albo tylko mi się wydaje, że jest ich dużo). Mamy teraz tabletki pantoprazol, Ulgastrol, resveratrol 500 mg, rokitnik, Ulsoothe Gel, sok aloesowy, witaminy z grupy B, olej kukurydziany, ulcosan.
Miałam 2 wrzodki ale ponad 10 lat temu i tam wystarczyło helicyd, pronutrin u jednej jogurty naturalne, druga nie chciała jeść; wszystko się pięknie zagoiło. Jedna zdiagnozowana w wieku 16 druga 5. Obecna to dziecko dopiero ledwo rok skończony.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się