kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Jak nazywa sie ta część paska co jest z paskiem podgardłowym?
Często się to zrywa u koni. Jest pasek podgardlany i ten część przypinająca do ogłowia.... to to jest cały nagłówek z paskiem podgardlanym? 🤔wirek:

zaznaczone na czerwono
Myślę że temat ,,na jakich warunkach ogiery dostawały licencje na krycie 20 =lat na zad jest bardzo interesujący dla dzisiejszych żółtodziobów  😉
Skraweknieba od  lat borykam się z podobnym problem . Jak na razie konie zapisują mi na zasadzie deklaracji,i że jestem ich właścicielem .  Deklaracja na mordę ,problemy wynikają gdy istnieje rozbieżność  miedzy nabywcą , a
  sprzedającym
BW Jeśli dobrze rozumiem to chodzi ci o nagłówek właśnie. Ten pasek co oznaczyłam na zdjęciu jest częścią nagłówka.
Różnie jest w różnych ogłowiach. Jest albo nagłówek z paskiem, w komplecie.
Albo nagłówek oddzielnie a pasek oddzielnie, wtedy dopina się podgardle z dwóch stron.

Na twoim zaznaczeniu nie do końca wiem o co dokładnie chodzi. Bo zaznaczyłaś i paski policzkowe. Sprecyzuj, jeśli nie chodzi o to co napisałam wyżej.
za uszami nagłówek
pod spód pasek podgardlany
do wędzidła pasek policzkowy
BW Jeśli dobrze rozumiem to chodzi ci o nagłówek właśnie. Ten pasek co oznaczyłam na zdjęciu jest częścią nagłówka.
Różnie jest w różnych ogłowiach. Jest albo nagłówek z paskiem, w komplecie.
Albo nagłówek oddzielnie a pasek oddzielnie, wtedy dopina się podgardle z dwóch stron.

Na twoim zaznaczeniu nie do końca wiem o co dokładnie chodzi. Bo zaznaczyłaś i paski policzkowe. Sprecyzuj, jeśli nie chodzi o to co napisałam wyżej.


Czyli nagłówek jest połączony z paskiem podgardłowym i z drugim paskiem do przypięcia z paskiem policzkowym tak? <tego co do części z wędzidłem>
BWTak. Nagłówek to całość. To co za uszami i dwa paski z dziurkami po jeden stronie do przypięcie paska policzkowego i podgardla. Nie ma oddzielnej nazwy.
Na zdjęciu masz caly nagłówek z podgadlem w komplecie + paski policzkowe.

Nagłówek zamiennie nazywany jest paskiem potylicznym.

Jakieś pomysły, czy jedynie cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość? 😉


Cierpliwość. Duuużo cierpliwości... Dodam, że mi się przez 15 lat nie udało i nadal podaję pastę na odrobaczenie na siłę wspinającemu się koniowi. Próbowałam z Kubusiem itp... lipa. Ale moja klacz od nowości była zdecydowanie na nie 😉
Powiedzcie mi co jest najskuteczniejsze w czyszczeniu siwków. Moja baba  zawsze kładzie się w swoje siki i na pośladkach zostają niefajne, żółte plamy. Brud się chyba wżarł po zimie w długie kłaki (mimo, ze codziennie ją czyszczę mokrymi chusteczkami, raz po raz suchym szamponem i wodą)
Próbowałam już szamponu wybielającego, soku z cytryny, szorowania pumeksem i nadal nic. Dzisiaj ogoliłam długa siersc, ale plamy są w tak niefortunnym miejscu, że częśc została i nawet na tych krótkich włosach wciąż to widać. Nie mam ju pomysłów- ręce omdlałe od szorowania a jutro konsultacje (wstyd mi pokazać takiego konia)
whisperer13, - szampon dla siwków veredusa. Serio, serio. Ja wiem, że to jednorazowo wydatek, ale kurczaki, nie ma porównania z czymkolwiek innym, wydajny też jest mega. Podobno można jeszcze octem i ludzką, fioletową Joanną, ale nie wiem, sama nie próbowałam.
whisperer13, ciepło jest. Nie możesz zaprać samych plam ciepłą wodą z jakimś mocnym szamponem dla siwków (Veredus np)?
Edit pisałyśmy razem  😡
Joanna też działa, my stosowałyśmy przed zawodami, co prawda tylko na ogon, ale był piękny i bialutki 🙂  A zawsze to tańsze i szybsze rozwiązanie niż Veredus.
Z resztą sama na swoje włosy stosuje Joanne i naprawdę widzę, że działa.
ushia   It's a kind o'magic
08 kwietnia 2016 14:44
ushia Tak.
Gaga no cóż, dziękuję  :kwiatek:  będę pomalutku starała się ją przekonać  🤣
O, to chyba nawet ja pisałam o tej Joannie - niezmiennie od lat polecam, i dla ludzi i dla koni 😉 Tylko trzeba dokładnie wypłukać, inaczej niebieskawy odcień zostaje 😁
Dzięki dziewczyny! Próbowałam szamponu gallop wybielającego i pod bieżącą wodą zeszły, ale to co na sierści było zrudziałe, to zrudziałe pozostało 🙁
Z ta joanną to ciekawy pomysł. W kazdym sklepie typu Rossman dostanę?

Koń był już prany X razy i niestety te  środki, które stosowałam, nie dały rady ;/
Tak, w Rossmanie dostaniesz ten szampon 🙂
Dziewcsyny poratujcie bo od wieków nie musialam dawać głupiego jasia koniowi ale dziś trzeba było szyć. Czy zabrać całą ściółkę i podsypać trocinami bo koń nie powinien do rana jeść i pić?
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
08 kwietnia 2016 22:42
wet ci powinien powiedzieć, co robić.

ale jak nie powiedział, to wystarczy 4 godziny na uwiązie w boksie (jeśli koń spokojny) lub w kagańcu. siana i owsa nie dawaj, słoma może być
U mnie końskich wetów brak. Ten niekoński dobrze, że choć przyjechał i pozaszywał bo ogier mi się wyrwał i odwiedził 2 x większego kolegę na padoku.
Hajduczek, trochę za późno co prawda, ale nie wolno koniowi zabierać wody 🤔 koń po głupim jasiu nie może jeść treściwego i powinno mu się siano lekko ograniczyć. To wszystko. Po drugie skoro np. Piotr Szpotański nie jest końskim wetem to szczerze pisząc nie wiem jak wygląda taki koński wet, nie wspominając o fakcie, że w kierunku Wawy masz wetów na pęczki 🤔
(Jeśli piszę w złym wątku to bardzo przepraszam  :kwiatek: )
Czy tinkery zaliczają się do koni zimnokrwistych?
Siwkowe żółte plamy można wyczyścic też węglem drzewnym-np.z ogniska lub kupić w papierniczym taki do rysowania.Wetrzeć węgiel drzewny w tą żółtą plamę aż zrobi się czarna,a potem wyczesać szczotką-zwykle to żółte schodzi razem z węglem..W dodatku to sposób na sucho,więc przydatny gdy jest za zimno na mycie.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
10 kwietnia 2016 15:38
A tinkery to nie są przypadkiem  kuce?
A tinkery to nie są przypadkiem  kuce?

kuce, kuce
Dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
Czy to możliwe, żeby koń nie tolerował czyszczenia Magic Brushem? Sprawdziłam jak tylko się da, nic go nie boli, nic złego się nie dzieje, zgrzebło gumowe ok, plastikowe też ale jak tylko przeciągnę MB to jakbym krzywdę robiła  🤔 Aż taki delikates mi się trafił?
Kastorkowa   Szałas na hałas
10 kwietnia 2016 19:40
Możliwe, mój też się burzy na niego a na inne nie 🙂
mils   ig: milen.ju
10 kwietnia 2016 20:20
Niezbyt wiedziałam, gdzie o to spytać, bo tak z przepisami międzynarodowymi nie chciałam iść do wątku o nazych przepisać. Ewentualnie poproszę o przekierowanie. Ale wracając do pytania. Czy gdzieś w przepisach jest określone, że oficerki muszą być czarne? Nie widziałam jeźdźca arenach międzynarodowych, który miały brązowe oficerki nawet jeśli mają brązowe siodło czy cały sprzęt dla konia. Z moim pedantyzmem się to gryzie, dlatego pytam. 😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się