Wybory 2015 i to co po wyborach.

YYY Onet: "Podano oficjalne i pełne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich 2015 r. Z informacji PKW, na podstawie danych ze wszystkich 51 okręgów wynika, że w pierwszej turze wygrał Andrzej Duda, zdobywając 33,77 proc. głosów. Na drugiej pozycji uplasował się Bronisław Komorowski z poparciem 34,76 procent."
Ale byk  😁
Naprawdę nie szkoda wam czasu, żeby się przejść tam tylko po to, żeby oddać nieważny głos? Nie rozumiem sensu.
branka, poważnie myślisz, że to jest zwykły byk???
Oglądałam sobie dziś trochę tv. Na niemal każdym obrazku - na pierwszym miejscu (to z lewej, tak jak czytamy = patrzymy) - ciągle Komorowski. Tak dobierano obrazki. Przez x godzin - że Bronek Miał prowadzić itd.

Będę głosować na Dudę. Nie wiem, co robiłby PiS dysponując mediami (podejrzewam, na szczęście - nieudolność  :hurra🙂, ale dość mam mediów pod dyktando PO, i już nie chodzi mi o to "co", ale o to "jak". Rzygam jasnym przekazem dla obywateli: "Jesteście głupkami i w ogóle nie trzeba się wysilać, żeby was robić w jajo jak się chce". Mam dość "rządów fachowców" - wyłącznie od PR i tanich chwytów akustyczno-wizualnych. Czuję się na maksa upokarzana.

Co do marionetek - to pewien mem wykazuje, że znacznie gorzej być pacynką  😀iabeł:

Bardzo ciekawe pytanie zdał nam syn (10 lat): "Gdyby wszyscy ci kandydaci mieli po równo głosów, i wiedzielibyście, że od waszego głosu zależy, kto zostanie tym prezydentem - na kogo byście zagłosowali?" Popatrzyliśmy na siebie, gęby już otwarte do oczywistej odpowiedzi - i nagle oboje ryknęliśmy śmiechem. Bo - nie na tego, na którego głosowaliśmy  😡, i - bez wzajemnych konsultacji - ten "prawdziwy" kandydat byłby ten sam.
Wiesz ze nie pomyślałam o tym, ze to może specjalny blad?

flygirl - ja pisałam czemu uważam, ze glos nieważny ma swoja zasadność, a czasu mi na to nie szkoda. Choc nie podjelam jeszcze ostatecznej decyzji jak zaglosuje... Ale pójdę na pewno.
Averis   Czarny charakter
12 maja 2015 00:32
Żaden specjalny błąd, nie popadajcie w paranoję. Prawie wszystkie (a może i wszystkie?) sondaże dawały przewagę Komorowskiemu, więc tak były robione szablony pod prezentowanie wyników głosowania - żeby w stosownej godzinie wpisać tylko wartości, bo i bez zabawy z obrazkami w dzień wyborczy jest wystarczająco gorąco. Chyba nie sądzicie, że oprawa graficzna była robiona dzisiaj? To kilkanaście dni przygotowań. Po prostu ktoś z rozpędu nie zamienił pozycji i tyle. Wielka mi tajemnica i knowanie mediów. Nie trzeba być geniuszem, by rozwikłać tę zagadkę. Jak Małysz miał skakać, to też więcej było przygotowanych jego pakietów, niż całej reszty. Bo jego wygrana była bardziej prawdopodobna. To zaiste bardzo logiczne, by po zamknięciu lokali wyborczych próbować zmienić wyniki głosowania puszczaniem Komorowskiego na antenie.
Averis, z tobą wszystko w porządku? Przed nami druga tura. Praca nad wyborcami wre.
Widzisz, mam solidne wykształcenie z dziedziny identyfikacji wizualnej, a w związku z tym - siły oddziaływania obrazu i chłodno oceniam to co widzę. Żadna paranoja. Smutne fakty. Kiedyś się mówiło "czarno na białym", dziś liczy się każdy kolorek.
To jest naprawdę urocze, gdy widać jak zmienia się gammę czy procent zieleni zależnie od tego kto na ekranie 🙂
"Nasz" ma wyglądać kwitnąco, złociście - "wraży" - nich będzie np. siny.
Gdyby to była paranoja spece od wizerunku (nie tylko ludzi) nie zarabialiby takiej kasy jak zarabiają.
Wmawianie paranoi to też ograny chwyt.
Mówisz, że mamy do czynienia "tylko" ze zjawiskiem samosprawdzającej się przepowiedni?
Może i tak.  Sam sposób funkcjonowania mediów prowadzi do tego, że mamy dziś dotychczas nieznany system: demokrację medialną.
Nie tylko w PL.
Ależ ludzie (wyborcy) musieli być wkurzeni, skoro tak paskudnie wyłamali się z prognoz (tych przed wyborami)!

Nadal uważam, że to w zasadzie wszystko jedno kto u władzy, byle ta władza nie była totalnie arogancka. A PO jest. Na maksa.
Pogonienie jej kota na pewno nikomu z nas nie zaszkodzi. No, może emerytom - tak powszechnie głosującym za Komorowskim (znane jest lepsze z definicji).
Averis   Czarny charakter
12 maja 2015 01:12
halo, a dziękuję, czuję się doskonale. Z tego co czytam masz solidne wykształceniem w tak wielu dziedzinach, że ja ze swoją skromną kilkuletnią praktyką w montażu i współpracy z reżyserką, realizatorami wizji i operatorami usiądę sobie cichutko i już się nie będę odzywać. Nie wykluczam tego, ze może pracuję w zbyt mało zaangażowanym politycznie zespole. Dodam jeszcze dla pewności, że wcale nie jestem wyborcą Komorowskiego ani PO. I usuwam się w cień.

jako komentarz  😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 maja 2015 06:01
link- no to teraz: który kandydat pierwszy poleci do GB?  😉
m.indira   508... kucyków
12 maja 2015 07:45
A mnie sie juz rzygać chce, kolor taki siaki, z lewej z prawej, a jak nie oglądam tv to co?
Podajecie tu teorie takie że tak naprawde to cud że ten kraj jeszcze istnieje a społeczeństwo jak to stado idzie za przewodnikiem w przepaść
Ten dobry ten zły a ten ma problemy i tak w kółko
Więcej zamętu niż obiektywizmu, bo jesli popieram to bronie całym sobą
Nie ma ludzi bez wad, idealnych, pasujących wszystkim, bo każdy z nas jest inny
To czy ktos zaglosuje na A lub B to jego sprawa, kto nie zaglosuje przynajmniej bedzie miał satysfakcję że do takiego czy innego stanu kraju sie nie przyczynił, czas wiec pokaże czyja opcja bedzie tą słuszną i za jakiś czas podsumuje jej plusy i minusy...
A media? Chyba nigdy tak serio nie były niestronnicze...
dempsey   fiat voluntas Tua
12 maja 2015 08:25
w moim osobistym rankingu zupełnie omyłkowych infografik na razie wciąż prowadzi ta przedwyborcza
http://goo.gl/yye1Md

zwłaszcza, że jest bardzo racjonalna i nawet nie jest omyłką, po prostu by się nie zmieściło i w ogóle.
więc.
halo, a dziękuję, czuję się doskonale. Z tego co czytam masz solidne wykształceniem w tak wielu dziedzinach, że ja ze swoją skromną kilkuletnią praktyką w montażu i współpracy z reżyserką, realizatorami wizji i operatorami usiądę sobie cichutko i już się nie będę odzywać. Nie wykluczam tego, ze może pracuję w zbyt mało zaangażowanym politycznie zespole. Dodam jeszcze dla pewności, że wcale nie jestem wyborcą Komorowskiego ani PO. I usuwam się w cień.

Ale robiłaś w polityce? Bo to jest zasadnicza różnica. Moja kumpela pracowała kilka lat w ogólnopolskiej gazecie i był zwyczajnie podział na tych, którzy piszą tylko zgodnie z linia i w działkach nie związanych bezpośrednio z polityka i na tych od propagandy. Ci od propagandy po prostu wiedzieli co maja robić, nikt ich nie musiał instruować, a przynajmniej takich instrukcji nie udzielano publicznie.
Bronisław Komorowski nie wywiąże się z obietnic, które złożył, dla mnie to rzecz oczywista. Referendum? To jest granie na czas. Referendum nie rozstrzyga, czy zmieni się ordynację, czy nie. To jest jedynie opinia dla władz. Bo żeby zmienić ordynację, trzeba zmienić Konstytucję. A tę mogą zmienić 2/3 Sejmu. Więc to jest granie na czas i ściemnianie po prostu – mówił Paweł Kukiz w Sygnałach Dnia PR1.
tak dziś pisali na Onet
widac już chyba kogo poprze Kukiz  🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 maja 2015 10:17
- Kampania wyborcza ma to do siebie, że się kończy, a potem pozostaje kwestia lepszego albo gorszego działania prezydenta na rzecz państwa polskiego. Jestem przekonany, że to jest decydujący moment, w którym Polacy rozstrzygną, czy chcą ryzykować, czy postawią na sprawdzone rozwiązania. Liczę oczywiście na to drugie i dziękuję za poparcie - powiedział Bronisław Komorowski.
źródło: http://www.tvn24.pl/aleksander-kwasniewski-udzielil-poparcia-bronislawowi-komorowskiemu,541524,s.html

To jest straszne za jakich idiotów mają ludzi  😵

Na studiach miałam psychologię perswazji i tvn był głównym materiałem do prezentacji "jak manipulować widzem i odwracać kota ogonem"
Hi!Hi! No taki popierający to faktycznie..... akt desperacji. Tymochowicz poradził? Bo, jak twierdził, wczoraj go wzywali do pałacu.
W ogóle ten wątek jest taki mega "polaczkowski"
Przed wyborami miał DWIE strony.
A nagle po I turze każdy chce się "napierda.lać" = czytaj wypowiedzieć.
Jakie to słabe i jak dobrze obrazuje nasza rzeczywistość wokół.
link- no to teraz: który kandydat pierwszy poleci do GB?  😉

Myślę, że nikt nie poleci, ten wyjazd byłby zbyt czasochłonny i poza tym  bezsennowny dla PBK , bo myślę że on większego poparcia już tam nie uzyska, a szczególnie tam.  Myślę że kandydaci będą próbowali uzyskać na popularności w rejonach gdzie już uzyskali największe poparcie próbując walczyć o większą frekwencję w tych rejonach lub też w miejscach gdzie frekwencja głosujących byla najniższa zyskując nowych zwolenników. Na pewno zdziwiajaca jest bardzo wysoka ilość głosów nieważnych. Wielokrotnie byłam członkiem komisji wyborczej i w pierwszej turze wyborów zwyczajowo tych głosów nie było tak dużo. Dopiero w 2 turze czy to wyborów samorządowych czy prezydenckich gdzie zostawalo 2 kandydatów takie przypadki były powszedniejsze. 
Averis   Czarny charakter
12 maja 2015 11:14
bobek, tak. Dużo.
dempsey   fiat voluntas Tua
13 maja 2015 09:55

Hm.... marnie to wypada.
Może mi ktoś powiedzieć jak to jest, jeśli chciałabym zagłosować w drugiej turze, ale wyjeżdżam i nie wiem czy będę miała możliwość wcześniej zgłosić się w innym urzędzie, że tam chce głosować to mogę sobie tak po prostu z buta przyjść i zagłosować (oczywiście z dokumentami, które dostane w urzędzie od swojej gminy)?


Możesz głosować w miejscu w którym akurat będziesz, ale musisz wziąć specjalne zaświadczenie ze swojego okręgu, to chyba urząd gminy, czy miasta wydaje  🙄 Tylko uwaga , na to zaświadczenie trzeba czekać ok tygodnia, trzeba więc się śpieszyć. Postaram się dokładnie dowiedzieć  co i jak i Ci wrzucę na pw.  😉
Dla mnie jest juz po wyborach...jest mi naprawdę wszystko jedno, czy bedzie mnie okradać socjalista pobożny czy cyniczny.
Ja się właśnie zastanawiam co w tej sytuacji uczynić.
Chyba jednak bardziej nie lubię pisiorów. Ale zaznaczenie krzyżyka przy Komorowskim będzie mnie bardzo bolało.
[quote author=Behemotowa link=topic=97161.msg2354729#msg2354729 date=1431290524]
Może mi ktoś powiedzieć jak to jest, jeśli chciałabym zagłosować w drugiej turze, ale wyjeżdżam i nie wiem czy będę miała możliwość wcześniej zgłosić się w innym urzędzie, że tam chce głosować to mogę sobie tak po prostu z buta przyjść i zagłosować (oczywiście z dokumentami, które dostane w urzędzie od swojej gminy)?


Możesz głosować w miejscu w którym akurat będziesz, ale musisz wziąć specjalne zaświadczenie ze swojego okręgu, to chyba urząd gminy, czy miasta wydaje  🙄 Tylko uwaga , na to zaświadczenie trzeba czekać ok tygodnia, trzeba więc się śpieszyć. Postaram się dokładnie dowiedzieć  co i jak i Ci wrzucę na pw.  😉
[/quote]

wydaje mi się, że można też via net, trzeba tylko znać okręg wyborczy w którym się zamierza głosować.
jak wam się podoba "spontaniczny" filmik prezydenckich dzieci?
Ręce i cycki opadają
Jacy słitaśni! A ten po prawej to jest twarza przekretow w Ursusie-Energetyce w Warszawie. Ja to nie mam tv i nie zawsze mam czas nadrabiac ale teraz co wieczor siadam do tłytera w ramach relaksu i patrze co nowego w kampani. I kurcze, to jest lepsze niz seriale. No np Legierski w roli pisiaka to byl taki plot twist, ze w grze o tron takiego by nie wymyslili 😀
Donald przyleciał na ratunek 🙂 na debecie też kandydata zastąpi ?
busch   Mad god's blessing.
15 maja 2015 21:18
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/bogdan-zalewski/blogi/news-bronia-i-slawia,nId,1729100

Do poczytania dla wszystkich, którzy uważają, że Komorowski to "mniejsze zło"  😉. Najzabawniejsze jest wytrwałe ignorowanie przez Komorowskiego Sumlińskiego, które samo w sobie śmierdzi na kilometr  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się