M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Dworcika poszło pw 🙂

Ascaia Pantograf jest świetny! Już zaraziłam nim kolejną znajomą, któa też będzie stawiać szafy. 🙂 Zakochałam się też w wysuwanych półkach na buty... 😜 Gratulacje zlutowania!!!! Podziwiam Cię kobieto, serio. Ja chcę zabielić nasze nocne szafki i zrobić im fronty szufladek farbą tablicową, i nie wiem czy podołam, a Ty takie rzeczy robisz... 😁
Pokaż półki na buty! 🙂

Dziękuję, dziękuję, przyjmuję gratulacje, bo długo się bałam zabawy z kablami (chociaż komputer złożyć umiem) i lutownicą. Przełamałam się i chyba poproszę o taką na imieniny. 😉
sandrita, super szafy, wyglądają na mega pojemne. Szybko się zapełnią, nic się nie martw 😉

Ascaia, pokaż w końcu tę półkę, ciekawa jestem!

Presja, świetna kuchnia, ogromna! Ile blatu roboczego, wow...
nika77, Dzionka - Dzięki 🙂 Jest to kuchnia moich marzeń, teraz już wygląda troszkę inaczej bo zapełnia się powoli dodatkami 🙂

Dodofon - Ta podłoga w kuchni ze zdjęcia to też dąb. Zamówiłam i nie żałuję, trochę mi zrysowali Ci co kuchnię robili i parę innych "ekip" ale za dwa, trzy lata planuję odnowić jeszcze raz. Generalnie mam drewniane podłogi w całym domu, uważam że są cudowne, ciepłe i nie zamieniłabym ich na płytki czy panele.

Jakby ktoś chciał namiar na firmę od której mam te deski a są to deski super jakościowo to pisać PW.
ja przed montażem kuchni planuję całą podłogę wykleić kartonami a pod nie dać folię z bąbelkami , bo się boję zarysowania dużego jak będą walić tymi szafkami….
ja kupilam na allegro cala rolke grubego filcu, ktorym wylozylam mieszkanie. Sprawdzil sie super! Ekipa moja po montazu kuchni i wszelkich szaf wszedzie chetnie filc przygarnela na dalsze roboty 😉
ja kupilam na allegro cala rolke grubego filcu, ktorym wylozylam mieszkanie. Sprawdzil sie super! Ekipa moja po montazu kuchni i wszelkich szaf wszedzie chetnie filc przygarnela na dalsze roboty 😉
a po ile i u kogo?
a na allegro, zaraz poszperam w poczcie, powinnam znalezc 🙂

nie znalazlam maila, ale pytalam mojego M i mowi ze dogadal sie z 4zl za metr (biezacy, szerokie to bylo). Zamowilismy 50 m i to bylo DUZO za duzo na 75m mieszkanie.Wieczorem moge poszperac na allegro, moze znajde konkretnie taki filc jak kupilismy - pamietam ze byl z tych grubszych.
Dodofon,  a nie lepiej filc właśnie? Zamiast kartonu.
Ava, otwieranie piwa w zlewie lekko go wyszczerbiło
brudzi się koszmarnie - szoruję go codziennie
ale ponownie bym i tak wybrała go
w życiu nigdy więcej jednokomorowca - ja dużo rzeczy myję ręcznie - bo zwyczajnie nie wolno ich w zmywarce
a z poprzedniego domu nie zapomnę mycia woka pod prysznicem
karton jest OK, ważne żeby pod kartonem było czysto. Karton jest słabo plastyczny, żyje mocno własnym życiem. My podkładaliśmy piankę pod panele, bo akurat zbywało.
Panowie z ekip montujących różne rzeczy, mieli własne kawałki starych wykładzin, dywanów.
Jest też wykładzina "targowa", też tanio wychodzi.
znalazlam ten filc ktory kupowalam:
http://allegro.pl/filc-techniczny-tapicerski-twardy-450g-m2-3-5mm-i4971784695.html

tylko kupilam w koncu poza allegro i po 4zl, bo 50m.

moja ekipa tez miala koce, ale wolalam zeby chodzili po filcu bo byl twardszy, a koce by sie przesuwaly.

Poza tematem filcu powiem wam ze dzis w nocy po 3 tygodniach przefantastycznych wakacji na samym koncu swiata wrocilismy do domu - cudowne uczucie, kocham to mieszkanie 😍
Ja cały czas w ferworze zamawiania i czekania...
Dziś armatura i kible.
Nic nie zamówiłam...
Kibel, ktory mi sie podoba kosztuje... ponad 4 koła.... Sama deska 800 zł 😲 😲 😲
Poległam....
Dodo, bierzesz te drewnopodobne kafle z Terrano?
My wzięliśmy właśnie stamtąd i efekt jest świetny.
Wzielam z Cermagu, ale podobne.
W temacie kuchennym: możecie podrzucić strony, z wizualizacjami kuchni, inspiracjami, etc?

Moja mama wpada w popłoch, pojutrze przychodzą spece wymierzać i uzgadniać, a ona nawet nie wie jakie kolory jej się widzą  😵 😂

Dodo, a ten kibelek ma równie kosmiczne technologie w sobie ukryte, poza ceną?
Kibel jak kibel. Kiblowy.
Byłam wczoraj u sąsiadów... którzy tak jak cały blok wykańczają mieszkanie.
Łazienka- kafle na ścianach ala beton- podobne do naszych. Podłoga w łazience- drewnopodobna, jak u nas. Ściana z cegły - też jest 🙂
Oby tylko mój mąż mieszkań nie pomylił ;P
Moi wszyscy znajomi, którzy wykańczali sie z 8-5 lat temu maja kafle beżowe i brązowe w łazience 🙂😉
Normalnie moda falami idzie..
Mało ludzi jest kreatywnych i cos sobie wymyśli
Słyszałam o tym beżu i brązie. My wybierając taki zestaw nie kierowaliśmy się modą.
Wręcz odwrotnie, myślałam że to się mało komu podoba (beton + drewnopodobne).
Tak sobie myślę, że skoro sąsiedzi mają podobny gust, to może będzie się z nimi w przyszłości miło rozmawiało.
Dodo, a jak tam foty? Wrzucisz coś?
znalazlam ten filc ktory kupowalam:
http://allegro.pl/filc-techniczny-tapicerski-twardy-450g-m2-3-5mm-i4971784695.html

tylko kupilam w koncu poza allegro i po 4zl, bo 50m.

moja ekipa tez miala koce, ale wolalam zeby chodzili po filcu bo byl twardszy, a koce by sie przesuwaly.

Poza tematem filcu powiem wam ze dzis w nocy po 3 tygodniach przefantastycznych wakacji na samym koncu swiata wrocilismy do domu - cudowne uczucie, kocham to mieszkanie 😍
super dzięki za info.

W temacie kuchennym: możecie podrzucić strony, z wizualizacjami kuchni, inspiracjami, etc?
Moja mama wpada w popłoch, pojutrze przychodzą spece wymierzać i uzgadniać, a ona nawet nie wie jakie kolory jej się widzą  😵 😂

Moje zbiory kuchnie
Ja jestem prawie po remoncie łazienki 🙂
Prawie, bo nie mam jeszcze lustra a nad umywalką świeci goła żarówka.
Jeszcze akrylu w kątach brakuje i uszczelnienia wanny.
Pod umywalką brakuje drewnianej osłony stelażu na którym stoi umywalka.
Nie mam fugi na obudowie wanny.
Brakuje szafki nad pralką, której zadaniem będzie pomieścić chemię.

Nic to 🙂 Pralka właśnie skończyła trzecie pranie.

Tak było 2 tygodnie temu



Tak było kilka dni temu








Tak jest dzisiaj.





Moja dizajnerska umywalka   😍



Dwa tygodnie roboty. Kucia, prucia.

Mam sufitowe oświetlenie. Zrobiło się jasno, przestronnie.
Mała łazieneczka 🙂 Już ją lubię 🙂

edit.
Kafle jeszcze są niedomyte 🙂
My urządzamy poddasze.Podnieśliśmy parterowy domek po mojej babci i dopóki trwały te wszystkie prace (wymiana i docieplanie dachu, montaż okien, ciągnięcie wszelkich instalacji, zbrojenie stropu i robienie wylewek) to temat urządzania wydawał mi się tak odległy, że praktycznie wcale o tym nie myślałam, a tu zaraz pociągną nam parę rurek pod ogrzewanie podłogowe, zrobią ostateczną wylewkę, skończą ściany i mamy myśleć o meblach, sprzętach itp itd. I wiecie co-ja się do tego nie nadaję, w ogóle nie mam do tego zmysłu, nie potrafię sobie niczego wizualizować. Nie stać nas na projektanta bo cały majątek wydaliśmy na budowę a z moim zmysłem artystycznym a w zasadzie z jego brakiem-czarno to widzę. Jedyne co pewnie wyjdzie ok to łazienka bo projekt zrobi profesjonalista za darmo jeśli w tym danym sklepie kupuje się asortyment do łazienki. Wszyscy posiadacze nowych mieszkań, albo Ci którzy robią remont cieszą się na urządzanie a ja chciałabym aby ktoś zrobił to za mnie. Teoretycznie wiem co mi się podoba, ale dopiero jak to zobaczę np na zdjęciu albo u kogoś. To co jednak psuje w jakimś mieszkaniu nie znaczy, że będzie pasować też do nas,bo mamy skosy, dachowe okna i nie wszystko da się poustawiać tak jakbym chciała. Sen z powiek spędza mi sypialnia, mają tam być też zabudowane szafy, kuchnia z jadalnią są otwarte na salon i też nie wiem jak to wyjdzie.  Ogólnie dopadła mnie niechęć straszna i zamiast się cieszyć to myślę tylko o tym jaką porażką będzie to mieszkanie.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
01 lutego 2015 08:25
Bulana to przestań myslec o tym jak o porażce  😉 W necie jest mnóstwo inspiracji. Wystarczy pogrzebac. Może Ci sie coś spodoba
szemrana - super metamorfoza, uwielbiam takie zdjęcia "przed" i "po"🙂
adriena, dzięki za kuchenne inspiracje, zapisałam sobie w zakładkach 🙂

szemrana, super metamorfoza, ładnie! A nie myślisz żeby zabudować tę pralkę i zrobić jakieś drzwiczki do tych płynów i rury? Wchodzi się prosto na ten fragment. Tak na szybko, to ja bym pomyślała o blacie nad pralką i wysokim wąskim drzwiczkom wyglądającym jak zaślepka.

U nas najbliższy tydzień będzie decydujący. Część rzeczy w umowie już wynegocjowaliśmy, na część ważnych zapisów nie chcą się zgodzić. Umówiliśmy więc spotkanie z prawnikami i zobaczymy. Nie mogę się doczekać, zrobię chyba 2-dniową imprezę jak podpiszemy tę umowę 😀
Sandrita dzieki za inspiracje, ja jako niedoinformowany pazdzioch nawet nie wiedziałam o takim wynalazku jak rzeczony pantograf 🙂
Generalnie to zabieramy się powoli za szafy, także potrzebuję kolejnych inspiracji, najchętniej w formie zdjęć wnętrz Waszych szaf. Pomogłoby to nam sensownie rozplanować swoje. To co, pomożecie?
Bulana - ja nie cierpię urządzać, wybierać, nie mam zmysłu, pomysłu i nie bo nie. Wzięłam architekta bo miałam do wyburzenia ściany i do zrobienia na nowo, do rozrysowania prądy, grzejniki i inne duperele techniczne - a nie do visuali.
Po prostu musisz sie czegoś uczepić, czegoś co będzie osią i wokół tego wszystko podobierasz.
Dla mnie to była podłoga - spodobała mi się i wszystko inne jest wynikową koloru podłogi ;-)
Ja bez projektantki bym poległa.
ja kupilam na allegro cala rolke grubego filcu, ktorym wylozylam mieszkanie. Sprawdzil sie super! Ekipa moja po montazu kuchni i wszelkich szaf wszedzie chetnie filc przygarnela na dalsze roboty 😉

Moja "kuchenna" ekipa miała taki filc w standardzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się