Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

http://woombie.pl/sklep/ -tu można kupić
http://tatapad.pl/sprzet/jak-przespac-noc-w-spokoju-zapakuj-dziecko-w-macice/  - cóż to takiego

Co myślicie??Mi sie ten pomysł podoba właśnie podlajkowalam znanym mi mamuśką😉

klapcio89   Walczący z cieniem...
27 lipca 2013 13:27
klapcio89, W którym dokładnie momencie się wybudza? W jaki sposób ją niesiesz i jak kładziesz? (Na pleckach, na boczku?)

Odkładam go tak jak leży przy cycku na boczek, a to ma jakieś znaczenie? a wybudza się czasem jak go niosę albo już w łóżeczku jak położę...

Isabelle U nas mizianie nie skutkuje, nie rusza go to. Dopiero gdy chcę zabrać cyca zaczyna ssać ale tylko ze dwa trzy razy i znowu koniec 🙁


Florcik Baaaaaaardzo dziękujemy  :kwiatek: dla mnie jest najpiękniejszy na świecie!  💘

szafirowa włochaty i czarny po tatusiu 🙂 Mało już takich typowo kruczo czarnych facetów na świecie 🙂 Z resztą mały ma wszystko po nim, siebie to ja w nim wcale nie widzę 🙂
klapcio89 - mam (miałam) tak samo. Na początku to koszmar, bo ona się nie najadała i nie wysypiała. Teraz mamy te 10-15 minut aktywnego ssania a potem przysypia, przy cycu by spała dalej ale odłożona budzi się (zazwyczaj odkładam na boku). Czasami pomaga jak pozwolę jej na mnie spać jakieś 20 min i zapadnie w nieco głębszy sen. Wówczas udaje się ją przetransportować ale tak czy inaczj śpi krócej niż będąc na mnie/przy mnie. U nas to już sukces, że wogóle potrafię ją odłożyć i że zaczęła trochę spać i się najadać. Dzisiaj się szykujemy na dłuższy spacer ale musimy jakoś sensownie rozplanować by uniknąć syreny.

Aha, i czy to możliwe, że jedno tygodniowy noworodek cieszy się na "widok" cyca? Pierwsze kilka sekund tylko wydaje śmieszne dzwięki (brzmi trochę jak zombi) i bawi się (próbujemy to ograniczyć ale ciężko jest). Jak się zdenerwuje to wali głową w cyca albo bark taty (zależy kto/jak ją trzyma) tak jak cielaczki domagające się mleka.
klapcio89   Walczący z cieniem...
27 lipca 2013 13:52
Falbana, ja też pozwalam mu zasnąć w głębszy sen żeby go przenieść. Ale u nas ewidentnie jest to potrzeba ssania bo jak już go odłożę i zaśnie to śpi po 3, 3.5 godziny nawet więcej czasem. Rzadziej się zdarza że śpi po godzinie i znów chce jeść. Chce mu dać smoczka żeby sobie ciumkał to nie chce, wypluwa, woli się bawić cycem...
kenna- ja nie wiem czy nie byłoby warto pomyśleć o elektrolitach. Ja bym rozpuściła w 50ml wody i to wmuszała, jak się uda, to później dopełniała innym napojem gdyby jednak chciał.
Ale to byś chyba musiała z pediatrą skonsultować.
RaDag, dzięki, masz rację. Po weekendzie będę się musiała przejechać...
TUŚKA coś w tym jest. Ja Adasia spowijam na noc według Dr. Karpa (niestety po kilku godz Adaś jest w stanie sam się z tego wymotać), ale...on dużo lepiej śpi taki "unieruchomiony", inaczej przeszkadzają mu jego własne rączki i nóżki.
Dziewczyny Michaś skończył wczoraj 5 miesięcy, więc za ok 2 tyg chcę wprowadzać gluten do diety
kupiłam tą kaszkę https://www.bobovita.pl/home/produkty/kaszki/kaszka-manna-o-smaku-owocowym/
Już nie pamiętam jak to było z Julką.
Pierwszy słoiczek zje dopiero za miesiąc, jak skończy 6 miesięcy, więc nowym jedzonkiem oprócz cycusia będzie kaszka rano.
Dobrze robię?
Na innym form mnie zjechali, bo ta kaszka ma cukier i jak to ja mogę tak krzywdzić dziecko. Przeze mnie będzie otyły.
Jula jadła je od 5 miesiąca i chuda jak patyk 🙂
także jaki gluten wprowadzić jako nowy posiłek przed słoiczkami, który będzie lepszy od kaszki bobovita???
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
27 lipca 2013 14:26
Cierp1enie, na logike- zwykla kaszka manna bez dodatkow smakowych. dlaczego rano? ja chce zaczac podobnie, ale syty posilek dac przed snem.
Cierpienie

My zaczynaliśmy  jak Olek miał prawie 6 mcy tak... Codziennie przez mc 1 łyżka stołowa kaszki  z glutenem http://www.dziecko.nestle.pl/produkty/kaszki/ctl/product/mid/1290/productid/286.aspx i resztę kaszki bezglutenowej..tak przez mc, po mcu już 2 łyżki glutenowej i reszta bezglutenowej( nie dbałam o to, że niby2-3 g-łyżka stołowa -na 100ml, dawałam po prostu na posiłek,  a jak nie jadł kaszki, to do obiadku .Od sierpnia już będziemy mogli glutenowe kaszki wcinać, bo minie 2 mce wprowadzania glutenu.

Tutaj masz artykuł., co i jak..

https://www.bobovita.pl/home/5-6-miesiecy/zywienie/artykuly/gluten-w-urozmaicaniu-diety/

Wiem, że niektórzy robią to " szybciej", ale nam się nie śpieszyło😉Teraz co drugi dzień wprowadzamy pół żółtka 😉

Szafirowa ja wszelkie nowości dawałam do ok15?, ponieważ w razie problemów brzuszkowych czy jakiejś nietolerancji łatwiej to wychwycić, a i w razie komplikacji noc nie przespana. Zresztą  miałam wizję nocnej jazdy na pogotowie czy coś.. 🤔wirek: ale ja panikara, co zawsze zaznaczam 😉
szafirowa - tak jak pisze oleśniczanka, żeby wychwycić kiedy coś będzie nie tak
wieczorem nie musimy, bo i tak Michaś śpi całą noc.

Oleśniczanka - ta z nestle też ma cukier :/
To my też od 6m wprowadzimy gluten 🙂
Cierp1enie..z nestlę ta, która zalinkowałam jest bez cukru..zerknij na pudełko-widać😉

zresztą już sie nam skończyła i daję  z nestle bądź  bobovity z cukrem i żyjemy😉 Może matką roku nie będę, trudno( nalatałam się aby znaleźc bez cukru i jest tego naprawdę niewiele, 5 marketów obskoczyłam😉 i dałam sobie spokój..na noc znalazłam fajna z bobovity mleczno ryżowo-kukyrydzianą  o smaku bananowym po 4 mcu i Olek do tej pory się nią zajada..taka https://www.bobovita.pl/home/produkty/kaszki/kaszka-mleczna-ryzowo-kukurydziana-o-smaku-bananowym/
a jest potem i glutenowa bez cukru po 6 mcu
https://www.bobovita.pl/home/produkty/kaszki/kaszka-mleczno-wielozbozowa-o-smaku-owocowym-smaczna-kolacja/
Aaaa no faktycznie widzę, że bez cukru, tylko kurcze nie widziałam jej w sklepie jeszcze.
Jula jadła tą bobovitę z cukrem.
Dziękuję za te linki i ogólnie za pomoc  :kwiatek:
Nie mam już cierpliwości do spania/nie spania Adasia. Normalnie wymiękam już.
We wtorek wyjeżdżamy na urlop na parę dni i w sumie myślę sobie po co...chyba się umęczymy. No ale może Filip skorzysta.
Aaaa no faktycznie widzę, że bez cukru, tylko kurcze nie widziałam jej w sklepie jeszcze.
Jula jadła tą bobovitę z cukrem.
Dziękuję za te linki i ogólnie za pomoc  :kwiatek:

Ja kupilam w Rossmanie,byly nawet na promocji ostatnio.Przyznaje,ze jeszcze gdzies mi mignela  w markecie,ale nie pamietam ktorym..kaufland chyba albo L.Eclerc,bo  szukajc kaszek bez cukru,oblazlam5marketow czyli wszySkie wieksze u nas i jak pisalam wczesniej wybor byl niewielki...
Kami   kasztan z gwiazdką
27 lipca 2013 16:38
I bobovita i nestle mają kaszki bez cukru, ale trzeba się naszukać. Wbrew pozorom są w wielu sklepach, tylko jak się pojawią to od razu znikają  😎 Ja jak tylko trafię to kupuję na zapas  🤣

A Monia dzisiaj daje popalić. Byłyśmy na basenie, myślałam że się wyszaleje i padnie. Pospała ze 20min i wstała jak nowo narodzona. To ją wzięłam na spacer z nadzieją, że uśnie - właśnie targa firankę  😵 Jutro jadę z przyjaciółką do stajni i jej mąż obiecał w tym czasie zająć się Monią. Pierwszy raz zostanie z nim sama - ciekawe czy on dalej będzie chciał mieć dzieci  😁
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
27 lipca 2013 16:51
Muffinka, taa...mam podobne odczucia, ale my jedziemy cale szczescie do rodzicow na dzialke, wiec mam pomoc, a potem do cioci Julie, co to nie wie co to znaczy marudne dziecko 😉 zademonstrujemy 😁

Jasiek dzisiaj sniety, ale w trybie nie-bardzo-moge-spac-chyba-ze-na-mamie. nie udalo mi sie go odlozyc na dluzej niz 5 minut dzis (taaak, przez caly dzien!), kazda proba to natychmiastowe obudzenie i placz/buczenie/marudzenie. wiec usypianie od nowa. i tak nam mija dzien... od 6 rano.
Wiecie, ze da sie zrobic kanapke z nalesnikiem na rekach? 😉
(tak, wlasnie zalicza kolejna drzemke rozplaszony na mnie jak zaba)

Cierp1enie, a wez nic nie mow o dziecku przesypiajacym noce bo mnie zazdrosc zzera...
opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 lipca 2013 17:14
Julia za to nie chciała się obudzić na jedzenie, w końcu po godzinie ją przekonałam. Ale nam się kąpiel znów przesunie.
U nas dzisiaj afrykańskie upały, nie da się wytrzymać.
Cierpienie a czy Michas je juz cos oprocz mleczka?
Mnie pediatra kazala wprowadzic lyzeczke kaszki manny, (tejjc
zwyklej)do zupki, np z marchewki i ziemniaczka
lub z czego tam sie gotuje zupke.
W dwoch jakis ksiazkach wyczytalam, ze dzieciom bedacym
tylko na cycu gluten powinno sie wprowadzac w 5mc, bo
tylko w 5mc mleko matki ma wlasciwosci ulatwiajace
przyswajalnosc glutenu.
szafirowa witaj w klubie! Adaś dziś spał w wózku jakieś 2 godz może, ale to pewnie dlatego że non stop bujałam wózkiem, bo przebudzał się co chwilka. A mogłam to robić bo też jestem u rodziców i Filip bawił się z dziadkami. W domu bym zdechła chyba. Teraz od 15 młody nie chciał spać/nie mógł zasnąć, w końcu padł na dziadku, I spał...20 min. Ale niedługo kąpiel. Więc jakoś dotrwamy.
I dziś pierwszy dzień przestawiania go na jedzenie w dzień co 4 godz. Nawet nie jest źle, choć podejrzewam że jeszcze będę gorsze chwile z głodomorem 😉

Filip za to daje czadu ze spaniem ostatnio, spi ponad 12 godz i wstaje późno i aż zaczęłam się martwic jak damy radę z przedszkolem od września, bo ze względów finansowych zapisałam go na pół dnia. Więc muszę odebrać go o 13. Dlatego najlepiej byłoby aby poszedł jak najszybciej rano. A jak będzie tak jak ostatnio to może zdążymy na 9 😉
W ogóle jakoś sobie nie wyobrażam na razie jak ja go do przedszkola wyprawię z małym, zawiozę a potem przywiozę. Skoro cały mój dzień podporządkowany Adasiowi na razie jest.
Szafirowa - za to w dzień nie śpi :/ dziś tylko jedna drzemka taką ok godzinna, a potem druga godzinna i to tyle. (to i tak dobrze jak na niego)

akzzi - Michaś jeszcze nic nie je innego, dziś próbowałam dać mu wodę w butelce, bo coś ubogo u mnie w mleko w upalne dni, mimo że piję 4 litry! Rozpłakał się strasznie i pluł nią.
Mówisz, że jednak od 5 miesiąca, ja już się gubię w tym wszystkim. Z Julią jakoś inaczej było, ale wtedy też po 4 miesiącu już jej dawałam słoiczki, a teraz chcę jak skończy 6 miesięcy dać pierwsze jedzonko do spróbowania.
Tylko właśnie jak mam dać ten gluten, jak on jeszcze nic nie jadł innego. Chyba ta kaszka manna mi pozostaje, ale też mam robić na swoim mleku czy na modyfikowanym?? Jak przestałam odciągać, to teraz odciągnę z 20ml zaledwie. Nie wiem czy mój syn tak opróżnia do końca, czy po prostu nie działają na laktator.
In.   tęczowy kucyk <3
27 lipca 2013 19:08
Cierp1enie, i bardzo dobrze, ze chcesz czekac do 6go miesiaca, jak sie zastanawiasz to poczytaj zalecenia WHO, jak chcesz to Ci na pw tez troche artykulow podrzuce dzis wieczorem albo jutro nt rozszerzania diety i dlaczego zalecenia do wczesniejszeto rozszerzania diety to sciema. Tylko niestety wiekszasc po ang.
to podeślij, dam koleżance do przetłumaczenia 🙂 jak coś nie będę wiedzieć  :kwiatek:
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
27 lipca 2013 19:50
In., a mozesz w 3 zdaniach nakreslic temat? Bo na lekarz tez wspominal o rozszerzniu od 4-go miesiaca, bo zelazo, bo costam.

Muffinka, co 4h? wow... moja glodzilla je co 2! czasem sie zdarzy z jedna przerwa w ciagu dnia 3-3,5 jak zaspi 😉 i nie bardzo wiem co z tym fantem zrobic- przeczekac? nie bardzo tez jestem w stanie rozroznic kiedy on faktycznie jest glodny, a kiedy z przyczyn czysto psychicznych chce cycka. Wiec daje. Ale uwiazana jestem konkret.
Ja zaczęłam rozszerzać jak Em pierwszy ząb wyszedł. I wydaje mi się to logiczne i naturalne 😉
Każde dziecko się rozwija inaczej i inaczej jest gotowe do nowości.
Edit. Wcześniej chyba podawałam kaszkę na noc.
ja też wyszłam z założenia,że jak mamy pierwszego zęba to rozszerzamy 🙂 no i Stasio już ładnie prócz mleka je deserki,jogurt z truskawkami  hippa,ze słoiczków obiadki najlepiej jak są z mięskiem 🙂 Jutro mu będe sama gotowała zupkę 🙂 pije soki nawet truskawka,porzeczka wybieram hippa najmniej tej wstrętnej glukozy mają,no i wode pije i herbatke malinową 🙂
In.   tęczowy kucyk <3
27 lipca 2013 20:10
W trzech slowach po ang:
[[a]]http://www.healthpromotionagency.org.uk/Resources/nutrition/pdfs/Weaning%20made%20easy.pdf[[a]]

http://www.nutritionist-resource.org.uk/nutritionist-articles/weaning-when-why-how

http://www.nhs.uk/Conditions/pregnancy-and-baby/Pages/solid-foods-weaning.aspx#close

Btw fajnego masz pediatre akzzi, skoro nie potrafi podac prawdziwego powodu, dla ktorego polscy pediatrzy zalecaja wprowadzanie glutenu miedzy 5 a 6 miesiacem zycia, tylko glupoty wymysla.
szafirowa bo inaczej jest na cycu a inaczej na mm. To jeden z plusów mm jak dla mnie. Do tej pory jadł co 3 godz w dzień, teraz próbujemy co 4 . Pewnie jeszcze nie raz to się nie uda. Dziś wyszło.Za to zwiększyłam mu dawkę z 150 na 180 ml. Ale nie zjada za każdym razem.
Zobaczymy jaka będzie nocka czy nie zechce nadrobić. Bo je w nocy raz.
Cierp1enie, ja nie wiem, jak z tymi kaszkami, ale ja wprowadzalam gluten, dodajac kaszy mannej do zupki, najpierw pol lyzeczki przez dluzszy czas (chyba ze 2 miesiace), potem stopniowo zwiekszalam ilosc. Nie mozesz tak malemu dziecku szybko podac pelnego glutenowego posilku, moj syn takowy zjadl w okolicach roczku dopiero.
Odnosnie cukru w kaszkach, moje dziecko je wylacznie slodkie ulepki typu Sinlac i kaszki Nestle, chudy jest jak patyk. czasem go blagam, zeby zjadl czekoladki kawalek albo batonika, ale on nie chce 😉 Ja jestem matka wyrodna i moje dziecko jadlo (nadal czesto je) sloiki, slodkie kaszki, slodkie soczki, slodkie chemiczne Danonki. Oczywiscie wolalabym, zeby na podwieczorek chcial zjesc brzoskwinie zamiast Danonka, ale tego sie po prostu nie da zrobic, wiec trudno. Tez cale zycie jadlam slodkie, a przytylam dopiero po ciazy 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
27 lipca 2013 20:42
In., a jaki jest ten prawdziwy powod? Bo ja sie juz gubie kurde, komus trzeba zaufac, a tu wszyscy 'glupoty gadaja'.
Swoja droga 'obskoczylam' juz 3 pediatrow i kazdy na mnie zrobil bardzo srednie wrazenie, a juz najgorsze najbardziej doswiadczona lekarka na pierwszej wizycie szczepiennej - najdluzsze zdanie jakie wypowiedziala dotyczylo reklamy heyah... moje dziecko potraktowala tak, ze jakby schodzil na zapalenie pluc to i tak kazalaby szczepic :/ poczulam sie olana maksymalnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się