Kącik folblutów

Choć rzadko się udzielam , to czytam na bieżąco. Nie mogę się powstrzymać, kiedy tak imiona wspominacie. Miałam klacz xx o jakże pięknym  imieniu Sweet Baby 😉
A także:

Dawaj Moja Mała, Dziewięćsił, Goniometr, Dobry i Mocny, Dobry Krok, Krok w Krok, Krok w Bok, Niania Ania, Szalona Noc, Jak Najmilsza, Krok Wprost, Hetman Polny, Hetmanka Polna, Mała Kawa, Kosmiczny Power, Szeroka Knieja, Szeroka Polana (obie hodowli Ferenstein), Wesoła Wdówka, Jakać Dworna, Amia Grazia, Pan Józef, Jak Chief, Jam Taki, Niespokojna, Najlepsza

i wiele wiele innych 😀
A ja co mam powiedziec - moj sie nazywa Hedchester - takie imie ni w Pi*** ni w oko 🤔 Chcialam zmienic mu imie, ale w ksiedze Weathersbys mozna je zmienic tylko wtedy, gdy kon nic nie osiagnal. Nosz, jasny gwint moj musial wygrac wyscig :/

Moja szefowa nazwala swoje folbluty: Sannibell, Betty Thunder, Indie Moon, Humphrey Bogart,
Natomiast wsrod rodzenstwa Paddy'ego mamy: Cash n' Carrots, Airey Scairey, My Grandson, Smile it's showtime, Overslept, Doodle Bug i wiele innych 😉
Nieźle 🙂 Humprey  😍

W PL biegała Airy Fairy jej brat Airy Fate biegać będzie 🙂

Ja być może będę musiał wymyślić imię na "A". Pomysłów jest mnóstwo. Prowadzę poważne rozmowy z moim nie-mężem, że jak będzie kobyłka powinna nazywać się Afera albo Awantura, bo o konie ciągle mamy afery i awantury w rodzinie 🙂
Nasza mała jest Goniąca Wiatr  😀
Tymczasem pozdrawiam z 'wiosennym' Intruzem  😉
[quote author=halo link=topic=5776.msg1726153#msg1726153 date=1364142703]
ikarina, a myślisz, że te wszystkie Panny Franie, Jasne Poranki, Ehinacee czy... 😁 Czarne Orfeusze i Gallanty to się z nadmiaru weny wymyśla? 😀

halo, o Czefalo jeszcze zapomniałaś 😉. Mój drugi koń o tak "pięknie" brzmiacym imieniu ma na imię po prostu "koń". Słowo "cefalo" (czyt. czefalo ) w języku esperanto znaczy tyle co "koń" 😂.

Bandos, zdaje się, że były też folbluty Jaka Badź i Jaki Taki 😉
[/quote]

Jaki Taki dalej stoi w Jaroszówce chodź to nie folblut imię hmmm zaczepiste zaistę 🙂

hahaha i u p. Śnieguckiego stoi pół-brat mojego ogra  co się nazywa dumnie Krok W Krok 😀 Mają chłopaki tego samego tatusia Double Alleged 🙂
Na aukcji roczniaków widziałam folblutkę o imieniu Princess of pegaz i Just love  😀
Intruz wygląda na zadowolonego 🙂 Tych z anglojęzycznym imieniem kilka "perełek też było, szczególnie z "oryginalną" pisowanią: Youcanseeme, albo inny They Call Me Red. Dużo można by pisać 🙂 Nasz każdy glut miał w miarę normalne imię i całkiem ładne.
"Nasze" ogiery Who Knows i All Hands on Deck tez sa super 😀
Bandos, pamiętasz Goniometra?
był z mojej stajni wówczas i jeździłam na nim 🙂
W stajni w której jeżdże w treningu było sporo koni po tych ogierach 🙂 A akurat u nas wszystkie folbluty mają normalne imiona i nie przypominam sobie "dziwnego" :P Z anglojęzycznych była kobyła Secret Gold - bardzo sensownie :P Koń którego dzierżawiłam mia na imię Turley - też oryginalne. Wszyscy się śmiali, że będzie się toczyć do celownika  😀
Perlica, nie, znalazłam w  bazie 🙂

Największe problemy ma Komentator na wyścigach. Koń Benijo był czasem czyt. Benidżoł, niektóre imiona są tak przekręcone, że trudno domyślić się o jakiego konia chodzi. Nawet pojawił się apel z budki komentatora o nadawanie źrebakom polskiej hodowli polskich imion 🙂
blackmare   ,,Pracuj nad sobą a z koniem się baw"
25 marca 2013 09:43
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi na mój post  :kwiatek:


Moja imię moim zdaniem ma beznadziejne- Chromatyna  🤔 Ale jak na razie nie mam czasu aby zająć się jego zmianą...
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
25 marca 2013 10:35
blackmare, mnie tam Chromatyna się podoba, nie słyszałam jeszcze o takim imieniu dla konia 🙂


Moja ma niby dziwne imię: Dargana, a sporo osób ma problem z zapamiętaniem + jeszcze trudniej potem napisać (były takie jak: Dragana, Dargona, Dagana, a mistrzostwem było przez telefon - Targana). Sama jak ją poznałam to miałam kłopoty i przez dłuższy okres czasu była zwana Dargi 😀
famka   hrabia Monte Kopytko
25 marca 2013 10:50
u mojego gluta też czasem bywało śmiesznie
Heras po ogierze Leone (High Line/Locarno) i po mamuśce z charakterkiem Hippia (Demon Club/Horalka) i tęż przeróżnie wołany Hyras, Haraś, Horas nawet się trafił Tyras i to mnie rozłożyło  😁

ja zwyczajnie wołam na niego Glucior 🙂
Kurde a mój glut ogier Karakalla i wszyscy myślą że to klacz 😀 😀 😀
A nas dawno nie było, po 3 tyg przerwie od jazdy, warunki atmosferyczne nie pozwalały. To w sobotę wreszcie wsiadałam, pełna obaw, że świrek się włączy, ale koń mnie zaskoczył i jestem mega dumna. Czułam turbo w zadzie, ale chodził naprawdę fajnie.
Pozdrawiam wszystkie gluciki i parę zdjęć. 🙂
Ja w takim razie mam fart, bo moja glutka to zwyczajnie Tagi 😉
Mój glucik też ma fajne imię - Muslim 
Każdy ma problem z jego imieniem więc na wstępie tłumaczę, że jak płatki śniadaniowe "musli" plus "m" na końcu  😀
Muletka, muZlim sie czyta
Bardzo dziękuję za kciuki 🙂 Po pierwszym USG - JEST!  😅 😅

Wojenka   on the desert you can't remember your name
26 marca 2013 20:01
Juhuuu! Już się nie mogę doczekać jak porobimy jej pierwsze zdjęcia!  😀
Bandos, ale masz farta, gratuluje 😅

Tymczasem, nasza nie zaskoczyła :/
Wojenka, ikarina, poczekajmy 🙂 Dyrektor też się cieszył, mówił, że z pierwiastkami różnie bywa a ona zaskoczyła w 2 podejściu. Jeszcze zostaje w stadninie do następnego badania.
ikarina, próbujecie jeszcze?
właściciel oddał konia do rekreacji, a dziś na nim jeżdżą 'koniareczki'. Które nie potrafią zagalopować, rękoma 'drapią się po uszach' z przykrością się patrzy na stworzenie.

za to ty doskonale umiesz zagalopowac, jak widac np na tym obrazku:

to zaiste bardzo mily widok, wcale nie przykry. ja rozumiem zal z powodu utraty konia, ale zle to brzmi.
Bandos, mamy jeszcze 2 szanse 😉 Fajnie by bylo, gdyby jednak zaskoczylo, bo mamusia jest pierwsza klasa, a tatus tez wybrany - nie byle jaki:

http://www.whitsburymanorstud.co.uk/showcasemain.html
ikarina - ale mięśniak z tego tatusia! trzymam kciuki 🙂
drobna, dziekuje :kwiatek: Musi sie udac, bo to bedzie ostatni maluch. Szefowa likwiduje hodowle 🙁
Wow ale ogier!  😲 Cudny!
ikarina kompletnie zwija interes?
Nie, nie zwija interesu, po prostu zwija sie z folblutami 😉 Bardzo sie rozczarowala tutejszym srodowiskiem wyscigowym 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się