siodła bezterlicowe

zielona_stajnia, proszę jak nie wiesz jak jest to nie pisz głupot. Jakieś 70% światowej produkcji skór jest i Indiach. Nie u jednego producenta, nie w 1 fabryce. Tak jak w samym Pleszewie masz kilka firm siodlarskich i pewnie HB obraziłoby się gdybyś ich z Siodlarzem myliła tak w Indiach są solidne fabryki i Ci, którzy zrobią Ci podróbkę za 30% ceny. Oczywiście tnąc jakość.
Nawet Kieffer ma część swojej produkcji tam. Płacisz za metkę, ale metka jest poniekąd gwarantem jakości. Bo jak jakość słaba to marka robi sobie czarny PR.
Zobacz po butach. To co masz w Zara kupisz i na bazarze. Pytanie czy buty za 300zł są takie same jak ze za 30zł? Prawie... ale prawie robi różnicę.
a jak z tymi siodlami na zawodach, ujezdzeniowych czy skokowych? Nie ma jakiegoś zakazu ?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 stycznia 2013 21:28
Z tego co ja sie orientuje to na bezterlicówce nie powinno sie skakać sportowo.
Inna kwestia kilka skoków w terenie.
Gdzieś czytałam ze tego typu siodła nie są badane pod tym względem.
bera7 - no ok, tylko czemu freemaxy w Niemczech (swoją drogą niemiecki Kerbl ma markę can equi) Freemaxy są po 200 euro (nowe w sklepie) a u nas dużo drożej? Ja rozumiem, że płąci się za metkę, ale bez przesady.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 stycznia 2013 06:33
...ale to jest wolny rynek każdy może sobie zarządać cenę z kosmosu. NIkt Ci nie broni kupic towaru w Niemczech
zielona_stajnia, ja odniosłam się do tego, że napisałaś :
[quote author=zielona_stajnia link=topic=519.msg1632372#msg1632372 date=1356977154]
Tylko te siodła - z horsepola, galapagos, allegro i czy nazywają się can equi, liberty czy inaczej są wszystkie produkowane w Indiach przez tą samą firmę, gwarancja owszem jest - tylko czasem długo to trwa. [/quote]

A to nie jest prawdą. Co do cen to widzę to mam swoją teorię skąd się biorą różnice cenowe. Ale one dotyczą przypadków, więc nie będę generalizować, bo nie wiem jak było z Freemaxem.
Na stronie Kerbla rzeczy Can Equi nie widzę.
http://www.canagri.pl/news/read/6/nowy-katalog-can-equi.html
Tu odnośnik do polskiego przedstawiciela. Kerbl to w sumie takie polskie Grene chyba?
Mi bardziej chodziło o to, że różnice cenowe są niekiedy powalające i to w tej samiej marce - 800 zł-2500zł za dokładnie to samo siodło. Więc chyba ciężko tu stwierdzić czy markowe= drogie=dobre. To tak jak w przypadku moich doświadczeń z siodłami terlicowymi - daw mag hubert, który ciężko nazwać wogóle siodłem i daslo rimini - cena odwrotna do jakości i komfortu 😉
zielona_stajnia, oj zamotałaś bardzo 🙂. Kerbl z Grene ma tyle wspólnego co każdy sklep spożywczy z Coca Colą 😉.
http://www.kerbl.com/eng/default.aspx
No może, ja ich kojarzę po asortymencie - "mydło i powidło" - wcale noe w złym sensie, ale poprzez rzeczy końskie, rolnicze, ogrodzenia po rzeczy dla domowych pupili. No i sporo ich rzeczy widywałam w "rolno-ogrodniczo-jeździeckich dyskontach" w de.
Czy mogłabym prosić jakąś dobrą duszyczkę mającą siodło Barefoot Cheyenne w rozmiarze 1 lub 2
o zmierzenie wg poniższego schematu? pomiar należy dokonać w odcinkach prostych tak jak na obrazku - od punktu do punktu.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Sprawa dość pilna.  :kwiatek:
Niestety wymiary w tabelki na stronie barefoota nie są prawidłowe.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
09 stycznia 2013 09:23
To ja pokażę najnowsze foto jak mój barefoot rozm. 1 prezentuje się na okrągłym hucule:



Wydaje mi się że chyba odrobinę za bardzo na przód dałam siodło. Ale odkąd mam konia kluska bez kłębu i szerokiego na którego ciężko bym miała dobrać odpowiednie siodło to właśnie barefoot'a pokochałam całym sercem.


Livia   ...z innego świata
09 stycznia 2013 10:17
Alicja, fajnie ten Barefoot wygląda! Hucek faktycznie okrąglutki 😉 Nie przekrzywia ci się siodło przy wsiadaniu?
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
09 stycznia 2013 10:20
Livia z wsiadaniem nie mamy problemu. Minimalnie nam się przekrzywia ale nie jest tragicznie.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 stycznia 2013 10:33
a po jeździe nie przesuwa ci się przypadkiem na łopatki?  Widze koszyczki rules 😀
Ja czekam z niecierpliwoscia na swoje 🙂
Witam.
Czy ktoś miał styczność z takim siodłem ?




pozdrawiam
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 stycznia 2013 10:45
W Hiszpani  mialam okazję przez chwilę w takim siedzieć.
Dość specyficzne, ale w miare wygodne 🙂
Rozumiem,że na Andaluzie :P jak to się ma do niskiego kłębu i prostego grzbietu ? (patrz. ziemnioczek, malutki ale ziemnioczek)

Czy jest większa szansa dopasowania bezterlicówki do takiego specyficznego grzbietu niż normalne siodło ?
Ja na Kluska też mam Barefoota tylko Cherokee - siodło kocham miłością wielką, koń też bardzo zadowolony, nic się nie przesuwa, nie przekręca mimo, że jak przystało na ziemniaczka budowę ma charakterystyczną 😉
Niestety z racji tego, że straciłam na wadze, siodło musi iść w świat - ale z bezterlicówki nie zrezygnuję = po prostu muszę wymienić je na mniejsze 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 stycznia 2013 10:59
Cadaveria W Hiszpani są też inne konie jak Andaluzy  😉 kon był podobny budową do naszych małopolaków. Ale nie brałabym tego jako wyznacznia
.Z twojego opisu wychodzi że masz w miare ok budowe konia a co za tym idzie latwo mozna dopasowac bezterlicowke. Jednak jesli chodzi o siodla hispzanskie to nie orientuje sie az tak w temacie.
Cobrinha, ktoś już Ci zmierzył siodło?
Niestety nie 🙁
Cobrinha, ja Ci dzisiaj to zrobię 🙂
Wielkie dzięki!  :kwiatek:
Wyżej opisywałam jak trzeba mierzyć - aż jestem ciekawa co Ci wyjdzie, bo te wymiary ze strony barefoota nie do końca pasują i nie wszystkie się zgadzają  🤔wirek:
ja mam rozmiar 1, a jak mierzyc przerysowałam sobie na kartkę 😉
Wiecie co, właśnie odkopałam kartę mojego siodła Barefoot Cherokee
Byłam pewna że to rozmiar 2 sądząc po rozmiarach (pasują do rozmiarów na stronie barefoota, za wyjątkiem siedziska, które w rzeczywistości jest jeszcze większe).
Napisałam maila do polskiego przedstawiciela, i dostałam taka odp:

Rozmiar zakodowany jest w numerze seryjnym siodła.

dwie pierwsze cyfry to model
dwie nastepne to kolor (01 czarny, 02 braz)
dwie kolejne to rozmiar w calach (17 to rozm 2, 15 to rozm 1, 13 to rozm 0) pozostałe liczby maja
zakodowana date produkcji oraz numer idywidualny siodła.


Ja tu patrzę na swój nr 05 01 15 2709
i jak byk wychodzi z cyferek że to rozm. 1 - tyle, że nie wiem jak to możliwe, że ja w tym siodle pływam... a wymiary centymetrem wskazują jak byk na rozm. 2

Cadaveria- my mamy siodło iberyjskie na araba 😉 Pasuje również na hucułkę i hc/oo, nie pasuje na wąskiego hucuła 😉 Nie wiem jednak, czy to standard w bezterlicówkach ale w naszej można sobie panele przesuwać na boki oraz przód/tył, więc możliwe, że po przestawieniu i na szczypiora by pasowała. Nasza bezterlicówka wygląda tak:
Cobrinha, tu masz wszystkie wymiary siodeł Barefoota:
http://www.barefoot-saddle.de/shop/Sattelgroesse/
Ja wiem, ale już pisałam że one nijak się mają  do faktycznych - nie wiem kto robił tą tabelkę  🤔wirek:
kasik możesz napisać coś więcej o tym siodle? jaka firma? przedział cenowy?
any- to startrekk. Dla mnie siodła doskonałe i jeśli będzie mnie kiedyś stać, to wszystkie moje konie będą takie miały. Niestety na chwilę obecną dostanie takiego siodła w Pl graniczy z cudem (my tego cudu doświadczyliśmy dzięki uprzejmości forumowej Agu). Ceny używanych zaczynają się w okolicy 800euro, nowych ok 1500euro 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się