Kącik Małolata...:D

POWRÓCIŁAM! tęskniliście? 🙂
o mam poważne pytanie do Was, z resztą jak zawsze  😁
Wal. 😀
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
28 lipca 2012 13:22
borkowa. nic nowego 😉 moja rodzina zwyczajnie nie jest w stanie pojąć tego,że mam konia i chce go mieć i chodze do pracy żeby go utrzymać chociaż mogłabym siedzieć i nic nie robić.Bardzo nie podoba im się moja aspołeczność i to ile czasu spędzam z końmi i to,że zamast kupić sobie całą szafe ciuchów mam dwie pary spodni bo cała kasa idzie na konia..co więcej kiedy Malta miała kolkę wydałam na weta 3 stówy(to i tak przecież niewiele,całe szczęście,że udało się szybko wyprowadzić ją z tego stanu bo zapowiadało się nieciekawie) to mama była cała oburzona,nie dość,że calutki dzień spędziłam w stajni(było to zimą i wiadomo zimno,mokra od śniegu bo gdzieś trza było z koniem chodzić),przyniosłam do wyprania przepocone derki to jeszcze wydałam kasę z tej którą zbierałam na samochód.Po prostu nie potrafiła pojąć tego,że wet dla konia był ważniejszy od budżetu na auto i,że nie wystarczyło pochodzić z koniem żeby samo przeszło 😵 do tej pory nie ogarnęła,ze było to bezpośrednie zagrożenie życia.
O babci nie wspomnę,ona totalnie nie kuma niczego 😲 łącznie z tym,że dziwi ją czemu nie chce karmić konia ziemniakami,fasolą i coś jeszcze ostatnio odpaliła co mnie powaliło..kapusta chyba?albo inna kalarepa 😂 przecież skoro ludzie to jedzą i im nie szkodzi to zwierze też może 🙄
borkowa.   silesian team
28 lipca 2012 13:29
lacuna  :emota200609316: babcia moja tak samo 🙄 na szczęście jej pomysły z warzywami wybiłam z głowy, gorzej, gdy na ogrodzie chwasty wyrywa i to wrzuca do koni  🤬
Mam przyjaciółki, które jadą na wakacje z nowo poznaną dziewczyną do jej ciotki do Londynu. Specjalnie sie jakoś nie przyjaźnią, ale widze, że jadna ciągle odsuwa mnie na bok. Wczoraj nie miałam czasu żeby sie z nią zobaczyć, bo wzięłam koleżanki i pojechałyśmy na zakupy, wieczorem przyjeżdżam i WTF a na fejsbuku litanie mi odwaliła, ze odstawiam ją na bok i czepia sie, że mam ją w nosie  🤔 to tak jakbym ja miała ciągle wysłuchiwać tego jak nawija o swoim ukochanym zespole, którym ja już powoli rzygam i ja nie moge mieć pretensji, a ona tak  😵 wybaczcie za chaos, ale pisze z telefonu :kwiatek: co zrobilybyście w takiej sytuacji? ja dla nich wywinęłam sie od wyjazdu za granice, a ona w ten sposób mnie traktuje.

btw. kolejne ważne pytanie, czy drobna małopolanka nie będzie wyglądać dziwnie w ogłowiu podszytym na biało?  🏇
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
28 lipca 2012 13:50
Intryga ja tam bym olała po prostu takie..ale jak już wspominałam jestem aspołeczna i jak coś nie pasi to nigdy na siłe nie utrzymuję relacji.
Co do ogłowia oczywiscie zależy od gustu i tego co się Tobie podoba ale jeśli juz pytasz o radę-białe podszycia sa bleeeeeeeeeeeeeeee
borkowa. tak a to,że skoszonej trawy(kosiarką w sensie,takiej zmielonej) nie daję koniom to już w ogóle nie pojmuje.przesadzam i już.a to,że czasem lepiej zwyczajnie nie ryzykować kolki jeśli nie ma potrzeby czegoś dawać 🙄
edit:Rozice słuchają Radia Zet,wchodzę do pokoju a tu Grabaża puszczają 😵 Grabaż  puszczany w radio!Swiat się kończy!?I wiece co jeszcze?Przerwali go po pierwszej zwrotce reklamami! 🤔
lacuna też  o tym myslałam. One mają swój ukochany zespół i nie ma rozmowy w której K. nie próbowałaby do nich nawiązać.
Lubie ogłowia z podszyciem, tylko zastanawiam się czy mój bąbel nie będzie wyglądał zabawnie w tym 😀
lacuna serio słyszałaś go pierwszy raz w radiu? Na Esce Rock był kiedyś cały weekend z nim. Akurat wtedy mieliśmy rodzinę u siebie i siedziałam z uchem przy głośniku i tata mnie nagrał jak taka przytulona byłam. 😂
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
28 lipca 2012 14:38
Na Esce wiem,że puszczają no ale Radio Zet? 😁 Ja w ogóle nie oglądam tv a radio tylko jak rodzice sobie radio włączą tyle co przez przypadek usłyszę.Sama z siebie,nigdy-nie znoszę reklam i tego syfu jakim nas obrzucają.Więc siłą rzeczy nie mam pojecia co jest grane 😉
W ogóle tak sie dziwiłam o czym Wy tu gadacie a potem obczaiłam,że olimpiada jest 😂
Aaa tak się teraz skapnełąm, że ten weekend nie był na Esce Rock tylko na Wawie. Tutaj często leci. 😜
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
28 lipca 2012 17:15
Skończyliśmy dziś stajnię 😅
Jutro tylko trzeba wymieść resztkę syfu, który został po remoncie i można wprowadzać konia 💃
Mysza  😜 superowo ale ja czekam na fotki Kubula w ogłowiu i reszcie nowego sprzętu  😍
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
28 lipca 2012 17:25
Ida, a my czekamy na Ciebie u nas 😀
Będą fotki, będą 🙂
dawno nie pisalam, bo nie bylo mnie w domu, ale czytam was, czytam. 😅

Mysza gicior! 💃 mi dzis (czyt. wczoraj) tata powiesil szafki w stajni i nareszcie graty (przynajmniej czesc) nie beda sie kurzyc. 😀

a tak z innej beczki, to wlasnie przezywam dramat. gdzies uslyszalam fajna piosenke, wczoraj pamietalam kilka nutek, dzis juz nic. no i jak ja ja znajde? musze czekac az ponownie uslysze. 🤔wirek: ponadto od 3 dni swedzi mnie skora twarzy i dzis wywalilo mi taka wysypke i nie wiem czemu, nigdy nie mialam niczego podobnego. jak zyc? 😵
losieq Jeśli usłyszałaś ją w radiu, i pamiętasz mniej-więcej w jaki dzień, to możesz spojrzeć sobie tutaj  http://www.odsluchane.eu/szukaj.php , i przeszukać, jeśli dana stacja jest na liście 🙂.
Mysza Świetnie, oby się koniowi tam fajnie mieszkało!  😀
To ja tylko dodam od siebie, że jutro idę na dzień próbny, i jak wypadnę ok, to od wtorku pracuję za jazdy 3 razy w tygodniu w kj 🙂. Strasznie się cieszę, że w końcu mam od ortopedy zieloną kartę na jazdę!
Ale tu ruch !  🏇
a więc, po kolei  😉
U mnie rodzina mnie wspiera jeśli chodzi o konia. Rodzice pomagają przy sianie i wgl... Dają kasę na weta, kowala. No bo niestety ale stełej pracy nie mam. Na sprzęt zarabiam sama, bo mój tatą jest geodetą i jeżdżę z nim na pomiary czasem i z innym projektantem i dostaje kase za to. Moje koleżanki jak się dowiadują ile kasy idzie w konia, na sprzęt, mojej kasy to są zawsze teksty "ile bym ciuchów za to nakupiła, kosmetyków..."  😁
Co do żarcia, mój je wszystko, co mu się nawinie pod nos. Kapustę lubi (oczywiście w małych ilościach 😉 ).
Intryga tak jak napisała lacuna, olałabym 😉 Co do ogłowia, ja jestem za zasadą "im mniej na głowie tym ładniej" 😉 Jeśli Tobie się podoba to nie widzę problemu 😉
Mysza nooo to dawaj fotki jak już stajnia będzie całkiem gotowa !
losieq ojoj ! To się kuruj !
CzarnaGrzanka To ja trzymam mocno kciuki ! Chociaż i pewnie bez tego dasz rade  🏇

a ja słucham RMF FM xD
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
29 lipca 2012 12:39
losieq no ja muszę tatę namówić żeby mi jeszcze szafkę zbił, bo nie mam gdzie trzymać sprzętu, a nie chcę żeby mi się po domu walał 🙂
CzarnaGrzanka no mam nadzieję, że dobrze mu będzie w nowej stajni, chociaż i tak cały rok spędzi na pastwiskach, a w stajni będzie tylko na noc 🙂
Pampera dziś jak wrócę do domu (bo teraz u mamy jestem) to zrobię zdjęcia 🙂 Musze tylko wymieść resztkę syfu, który pozostał po remoncie i założyć bramkę do kurnika, żeby mi się konisko tam gdzieś nie zaplątało między kurami 😁
Ściany się super wybieliły, wystarczyło jedno malowanie, biel daje po oczach z odległości kilkuset metrów 😁

Pisklak nam zdycha... 🙁
Najstarszy, a ledwo trzyma się na nogach, nie mamy sumienia skrócić mu cierpienia, ale nie możemy patrzeć jak się męczy... 🙁
Jak wychodziłam z domu to siedział pod kurą... Mam nadzieję, że przeżyje 🙁
Za to dwa pozostałe śmigają po dworze za kwoką aż miło 🙂
A mnie to kiedy odwiedzicie?  👿
A mnie też nikt nie odwiedza. 🙁
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
29 lipca 2012 13:10
Intryga ja nawet nie wiem gdzie Ty mieszkasz 😁
Fly do Szczecina to trochu daleko... 🙁
Pampera mnie rodzice nie chcą w tym wspierać, wolą ładować kasę w mój samochód niż w konia, no ale od września idę do pracy więc nie będzie źle 🙂
Tyle dobrze, że mój chłopak jest kowalem, to trochę kasy zostaje w kieszeni 🙂 Ma też nie małą wiedzę jeśli chodzi o weterynarię (jego koleżanka wiele go nauczyła) więc do "pierwszej pomocy" czy do "rozpoznania" nie musimy wzywać weta i tracić tej dodatkowej stówki, którą mogę wydać np. na paszę 🙂
flygirl, mnie też...  😉
Taka ciekawostka, że flygirl i mysza mi sie dziś sniły
Oooo co robiłam? 😁

Oj tam przesadzacie. Daleko, ale za to warto. 😎
Nie zapraszasz 😉
Byłaś blondynką i wróciłaś z kościoła razem z myszą, potem jakiś film oglądałysmy
No z tą blondynką to akurat prawda, BYŁAM nią. 😁 Ale żebym ja szła do kościoła? Nawracasz mnie w snach. 😀

Jak to nie zapraszam jak właśnie teraz zapraszam!
Kiedy i dokładny adres a bede  😁
Wiem, że byłaś, pamietam  😎 Ogólnie nie wyglądałaś jak ty ale to byłaś ty
Wrzesień. 😁
Wiedziałam  😁
CzarnaGrzanka dziekiii, ale ja nawet nie wiem gdzie ja uslyszalam i tu jest problem. 😁
pampera :kwiatek: szkoda, ze dzis jest jeszcze gorzej. nawet nie pojechalam na impre rodzinna, bo wstyd z taka twarza. za to lenie sie ogladajac igrzyska. 💃 (btw jak Radwanska mogla przegrac? 🤔wirek🙂
Mysza ja dostalam dwie szafki ze starych mebli kuchennych. 😎
A masz jakieś maści czy coś ?
Radwańska przegrała ? 😵
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
29 lipca 2012 15:30
Alabamka no wiesz Ty co... Ja w KOŚCIELE? 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się