Jakie pasze dajecie swoim koniom?

My ze Skoczem po wielu wymysłach, pomysłach i próbach z podkulonym ogonem wracamy do pełno porcjowego karmienia granulatem Besterly Basic  🙂 Sprawdzone, chwaliłam sobie bardzo- po co więc kombinować ? Mam nadzieję, że sprawdzi się równie dobrze jak poprzednio - wiecznie chudy koń zaczął się zaokrąglać, błyszczał się pięknie i dostał jabłuszek na dupce ;-) Także z ręką na sercu mogę polecić ten granulat, wracam do niego 3 raz  😍
My ze Skoczem po wielu wymysłach, pomysłach i próbach z podkulonym ogonem wracamy do pełno porcjowego karmienia granulatem Besterly Basic  🙂 Sprawdzone, chwaliłam sobie bardzo- po co więc kombinować ? Mam nadzieję, że sprawdzi się równie dobrze jak poprzednio - wiecznie chudy koń zaczął się zaokrąglać, błyszczał się pięknie i dostał jabłuszek na dupce ;-) Także z ręką na sercu mogę polecić ten granulat, wracam do niego 3 raz  😍


Dokładnie także uważam iż pasze besterly są bardzo dobre jakościowo -  moje futra mogą to potwierdzić i wkoło słysze dobre opinie na temat tej paszy
Aktualnie Czardasz kończy trzeci worek Besterly Vitallic (KLIK) i wygląda super. Dostaje go 2 x 3/4 miarki, czyli cirka 1,5kg dziennie (czyli jak przy zalecaym żywieniu: besterly+owies, z tym, że my zastąpiliśmy owies...trawą 😉 ).

Dostał jabców, błyszczy się jak złoto, sierść super, przestał tyć (na Herbicu+trawie przybierał, teraz wagę udało się okiełznać i utrzymywać na zadowalającym poziomie) kopyta, ogon i irokez rosną jak szatany.

Bardzo fajny granulat, dla kogoś kto nie chce się bawić osobno w witaminy, biotynę itp.  😉
coraz więcej zawodników i stadnin zaczeło karmić paszami Besterly, wg mnie mają produkt dla każdego ogona, bo i mało energ. i mało białk. coldmix, energ. granulat i musli, ziołówka herbic mega pachnie, wit i minerały vitalic - z własnych doświadczeń żywieniowych koniowatych polecam
monikas123  ,  Sierra - widzę, że nie tylko ja jestem fanką Besterly 🙂 Poznałam te pasze niemalże 2 lata temu i od tamtej pory byłam im wierna, z przebłyskami na zmianę żywienia, ewentualnie przeskakiwałam na musli innych firm i kombinowałam, ale jeśli granulat to tylko Besterly. W dodatku mój wybredny koń pożera ten granulat bez żadnego ale, a potrafi wybrzydzać nawet z pachnącym musli  🤔wirek: ... Daję ok 2,5 kg dziennie (2 pełne miarki, wychodzi dużo wagowo, bo jest ciężki) + cały dzień na trawie i siano zarówno na padoku jak i w stajni.
A jak pisalam ze super to bylo ze tania, ze slaba, ze...no a ja wiem swoje,koniska tez🙂
Karla🙂 - rzadko zaglądam, więc nie widziałam dyskusji na temat tych pasz, z całą pewnością zabrałabym głos, bo jak już pisałam znam je nie od dziś 🙂
też polecam Besterly - pasza niedroga a dobrze uzupełnia dietę

mamy w Łodzi dystrybutora z bezpłatną dostawą do stajni, jak coś to na priv mogę namiary podać
jako jedyne w Polsce mają "ludzką" cene i bardzo dobrą jakość i efekt
Co do Besterly, to my w stajni podawaliśmy ich witaminy Bestermine Horse -  mikrogranulat. Dawaliśmy je w okresach gubienia sierści i konie pozostwały pełne energii, nie przeziębiały się, a nowa sierść była świetna - lśniąca, miękka.
ahawa, z Baileysa na masę fantastycznie działają pasze Top Line Conditioning, do wyboru masz musli, albo granulat (trochę tańszy i daje nieco mniej kopa, więc dobrze działa też z nadpobudliwymi końmi). Moja cała ekipa na tym stoi od kilku miesięcy, przy dziennym dawkowaniu na łba od 1,5 do 3 miarek plus owies (Top Line to pasza bez owsa w składzie). Wyglądają świetnie, do tego stopnia, że pod wpływem efektów na musli TL przesiadły się teraz w stajni kolejne dwa konie skokowe 🙂
No i wysyłka jest gratis, zawsze plus 😉

W ogóle jak sobie przypomnę, jakie dokładnie rok temu Skwar miał combo żywieniowe i ile on żarł, cztery posiłki dziennie, otręby pszenne, Barley Ringsy, i musli tyle, że nie wyjadał... i wiecznie był suchym skwarkiem. 🤬



Quanta, myślisz, że ten Top Line nadałby się dla konia pauzującego (boks + kilka godzin na małym wybiegu + spacery w ręku)? Stoimy od 2 tygodni i pewnie jeszcze ze 2-3 przed nami. Chodzi mi głównie o utrzymanie masy (tłuszczowej). I czy ewentualnie sam by wystarczył do utrzymania dobrego wyglądu? Jak by wtedy wyglądało dawkowanie?
W tej chwili moje niepracujące konisko dostaje 1 kg Leisure Mix D&H + Fibre Performance na śniadanie, na obiad 0,7 kg owsa, na kolację do owsa (0,7 kg) miarka Barley Ringsów, Maxeglo i Fibre P.; do tego Secreta, zoła parzone 2 x dziennie i Haemolytan. Oczywiście siano i zielonka do boksu. I jest bez szału jeśli chodzi o utrzymanie o wagi 🙄 Głowa też absolutnie NIE gorąca...
Fibre Balance - Koń jest na razie w lekkim treningu i przy takiej pracy i jego charakterze z serii "jestem arabem, pfff!" pasza jak dotąd sprawdza się naprawdę fajnie przy stosunkowo niewielkiej dawce 😉 Przypominam - karmimy pełnoporcjowo.

skąd ja to znam  😀
Fibre Balance jest super też pod względem, że niektórych rzeczy Hadżi po prostu nie łaska zjeść  🤔
ash   Sukces jest koloru blond....
29 czerwca 2012 15:45
Przed chwilką Julie przywiozła mi pasze! :kwiatek: :kwiatek: Mam nadzieje, że mój grubas jak dostanie pyszne musli zacznie w końcu zjadać biotynę!

edit: w jakiś innym świecie dziś żyję. Poprawiam błąd!
jako jedyne w Polsce mają "ludzką" cene i bardzo dobrą jakość i efekt


Pchnięta komentarzem monikas123, postanowiłam porównać te "jedyne ludzkie ceny" naszego poprzedniego dostawcy, z ofertą naszego obecnego dostawcy, czyli Epony. Wnioski?

Średnia cena Besterly to 2.95zł/kg. Średnia cena Epony to 3.02zł/kg.

Granulaty Besterly to ceny w przedziale 1.9-2.45zł/kg, ze średnią 2.18zł/kg. Granulaty u Epony to 2.28-2.36zł/kg, czyli średnio 2.32zł/kg.

Musli u Besterly to przedział od 3.17zł/kg (Dynamix) do 4zł/kg (Herbic, Coldmix), co daje średnio 3.72zł/kg. U Epony ceny musli zawierają się od 3.35zł/kg (Irish Herbal) do 4.3zł/kg (Winner Concentrate, Pure&Healthy), czyli średnio 3.72zł/kg. Musli sportowe Epony to ok. 3.80zł/kg wobec 3.17zł/kg u Besterly. Pasze podobne do Herbica i Coldmixa (4zł/kg) u Epony kosztują średnio 3.6zł/kg.

Tak więc nie tylko Besterly ma ludzkie ceny 😉

Nie mam jeszcze długofalowego porównania między Besterly a Eponą, jednak pierwsze wrażenia są takie, że Epona bije Besterly na głowę. Oceniając to, co mogę w tej chwili ocenić, czyli smakowitość, skład oraz poziom i "rodzaj" dostarczanej przez paszę energii - dopłacę te średnio 7gr na kilogramie, bo to jest żadna inwestycja przy różnicy w efekcie. Ale to już moja prywatna opinia, nie dane matematyczne  😉
fiukova oczywiście że masz racje iż Epona jeszcze ma dobre ceny - lecz Besterly do porównania mi.in z spillersem, st.hippolyt, D&H, Red Millsem, Pavo, Ibeka, Eggersmann i Hartog (nie wiem co tam jeszcze bo troche tego jest) jest bez konkurencyjny jeżeli chodzi o cene 😀
Tylko epona ma dużo lepszą jakościowo pasze od Besterly chociaż cena podobna  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 czerwca 2012 12:06
Zgadzam sie z Dramka. Epone mozna porownać z wymienionymi przez monikas123, od Besterly jest lepsza o dwie klasy.
Nie wiem czy to tu czy w dodatkach? Dostalam wczoraj zamowiony worek http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=59&product_id=40. Jest to drobny granulat. Najciekawsze, ze dalam wybrednej z reki i zjadla 😉. Mniej wybrednej dosypalam do zlobu, wlaczyla turbo jezykiem 😉. Chyba pierwszy raz nie bede sie modlic nad przygotowywaniem posilku dla mojej gwiazdy tak, zeby ( niepotrzebne skreslic) nie wydmuchala, nie wyplukala, nie zostawila wszystkiego-z witaminami. Dam znac co bedzie, jak minie urok nowosci 😉.
Dziewczyny, pytam niezłośliwie, skąd macie takie informacje, że Epona jest dużo lepsza jakościowo? Dużo, o dwie klasy, inna półka? Macie ku temu jakiś info ponad "feeling"? Bo to brzmi bardzo kategorycznie. Umiecie porównać jakość Epony do Marstalla, Spillersa, D&H?

Pytam szczerze zainteresowana, bo sama się zasadzam wypróbować linię dla kaszlaków, jak "zjemy" Vitallica 😉 Bo pasza jest krótko na rynku, więc ciekawi mnie jak długo już nią karmicie? Zresztą ad ceny, z tego co wiem od Julie (lub kogoś z firmy, z kim kontaktowałam się mailowo w każdym razie), że ceny Epony są "na razie" promocyjne i dostałam informację że "postarają się" utrzymać takie ceny. Więc pytanie, ile będą kosztować, jakby się niestety nie udało... 😉
Sierra Mi wystarczy porównanie "wizualne". Od Spillers odeszłam bo za dużo granulatu w musli
Wizualne w worku?  😲
Sierra malo kto sie pokusi o takie badania jak ja np.😉 pelna morfo,biochemia,pierwiastki i potencjalo oxy redox przed w trakcie i po zakonczeniu, o ekspresji genow nie wspomne... 😉
ja jako wet naukowiec besterly bardzo polecam, nie tylko ze wzgledu na cene 😎
aaa i zeby nie bylo z ta fima paszowa nie mam nic wspolnego,Pola u nich na worku nie widnieje itp. 😂
Czy ktos w mazowieckim sprzedaje Basterly oprocz animavetu?(najlepiej z dowozem)
ja zamawialam kiedys z animalii
Ja używałam kiedyś Besterly, ale efekty na koniach były kiepskie- a mam grupę dość reprezentacyjną- staruszki, kaszlaki. Nieźle konie wyglądały na Sukcesie- nie karmię nim tylko dla tego, że koszty przesyłki wychodzą (jak dla mnie) za duże. Marstall też jakościowo (+ efekty na koniu) był ok, ostatnio jakiś czas używałam Egersmana (na nim mi się konie wreszcie "wybłyszczyły"😉, potem Bayleisa, a teraz przeszłam na Eponę - i szczerze powiem, że największy niejadek wcinał ją z apetytem ( na Marstalla, Egersmana i Bayleisa zdażało jej się kręcić nosem), efekty są widoczne gołym okiem- kiedyś może Wam wrzucę zdjęcia konia, który po ostatnim ataku duszności w sumie kondycją kwalifikował się do uśpienia, a teraz nawet już galopuje i obrasta "w mięso"  😅 Zamówiłam teraz też tego miodowego Bayleisa w promocji i jestem bardzo ciekawa co Pani Kręcąca Nosem Nad Paszą na niego powie  😁
niestety wsrod besterly nie ma specjalnej paszy dla seniorow,ktora dzialalaby na  zmiany jakie sie dzieja u koni powyzej 16r.z.🙁
Polka jak skonczy  spillersa i worek besterly zaczyna testowac epone🙂
Czy ktos w mazowieckim sprzedaje Basterly oprocz animavetu?(najlepiej z dowozem)


animalia

sierra Biorę garść i widzę czy jest pyląca, czy ma dużo granulatu itd
Ja (i moje habeciury) uważam, że plusem Epony oprócz ceny jest duża samkowitość- za Golden Oldi się koniury "zabijają". A jeszcze chcę spróbować ich meszu- ktoś używał? Są dwa rodzaje- który lepszy?  👀  Jeden ma chyba więcej owoców? 👀
Ostatnio też miałam Byleisa mesz pszeniczny, konie chętnie wcinały, choć jak dla mnie to przydała by się w nim choć mała ilość jakiś dodatków, owoców  😁

A jak już tu jestem, to zapytam- ostatnio się zastanawiałam, czy jest sens podawać trawokulki koniom, które cały dzień są na pastwisku  👀 Czy to może produkt bardziej dla koni w areszcie boksowym?  👀 Co o tym myślicie?
Mój koń na vitalicu ładnie się zaokrąglil, błyszczy się i chodzi jak złoto ( dostaje też musli dynamix). Od jutra zaczynam testować eponę, granulat i comfort musli. 
aktualnie zastąpiłam 2 posiłki zwykłym granulatem z sukcesu, dostaje miarkę granulatu i miarkę owsa gn dziennie = ok. 0,5 m lucerny, karmię tak około miesiąca i widzę dużą różnicę w zachowaniu, ma energię na cały trening, nie odpala, dobrze wygląda. Osobiście nie wiem czemu wszyscy jesteście tak do niego uprzedzeni 😉
Pytanie do Karli i anai (ale także innych dziewczyn): Dlaczego testujecie inne pasze (Eponę) skoro Besterly sprawdził się i Wam odpowiada?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się