matura

u nas nie było numerów ISBN i było dobrze.
U nas dla odmiany były konieczne 😉
U nas też konieczne. Polonistka powiedziała, że na tej podstawie nauczyciele szukają tych konkretnych książek, żeby sprawdzić czy z kosmosu sobie ich nie wzięliśmy. 😀
Na wzorcowych bibliografiach, które rozdawała nam polonistka, nie było nr ISBN, więc ja też nie napisałam 😉
Za miesiąc piszemy polski... 😵
za miesiąc jest święto 😎
Racja, racja, zmylił mnie "zegar maturalny", którzy nie daje mi żyć, wyświetlając te swoje "do matury pozostało 30 dni" 😁

Wyjeżdżacie gdzieś na majówkę?
Czy mogę podesłać komuś moją bibliografię celem ocenienia czy jest dobrze?  :kwiatek:
dziękuję  :kwiatek: niech będzie, uzupełniłam o te ISBN, na zimne dmuchać. A powiedzcie mi, bo wyszło pewne nieporozumienie, między mną a facetem: czy chcąc poprzeć prezentację o kadry/fragmenty z filmów wycinamy z niego najbardziej stosowne fragmenty i sklejamy, puszczając jako krótki filmik, czy po prostu drukujemy screeny z filmu? Niby jestem pewna swego, ale zgłupiałam już.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 kwietnia 2012 20:00
ksiaceq możesz zrobić jak chcesz, tylko przy puszczaniu filmiku pamiętaj, że zabiera on sporo czasu  😉

Arroch możesz mi podesłać, ale ja byłam w Zamoyu, nie wiem czy w Unii jest tak samo  😁
Wiecie jak wpisać w bibliografię konteksty? Polonista kazała mi zapisać zdjęcia z prezentacji na bibliografii w kontekstach, nie wiem zupełnie jak  😵
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
03 kwietnia 2012 22:03
http://www.vlo.edu.pl/biblioteka/bibliografia.pdf
może komuś się przyda 🙂

Bibliografia oddana, nie ma powrotu... 😵
Jakie PODRĘCZNIKI polecacie do nauki chemii na poziomie rozszerzonym (1 kl. liceum)? Zależy mi na dobrym i dokładnym objaśnieniu wszystkich zagadnień. Może jakieś z których sami korzystaliście w szkole?

Zbiory mam, zależy mi na podręcznikach :-)
Mary Army mi sie dobrze uczyło z książek operonu wspomaganymi zbiorem pazdry. Jeśli ogarniasz angielski to polecam 'chemistry in context'. jakbyś chciała jakieś materiały do szkoły z chemii to pw 😉 mam tego aż za dużo 😉
Własnie byle nie operon, tam chyba jest błąd na każdej stronie  🙄 Ja tej do 3ciej klasy nawet nie kupiłam i tak nie potrafiłam się z nich uczyć
O Operonie są naprawdę różne opinie. Miałam w domu Operon do biologii i nie potrafiłam go ogarnąć. Poza tym miał dużo błędów (to starsze wydanie, teraz jest jakieś inne- czy lepsze?).
Ale mowa o chemii. Zbiory Pazdry mam, szukam tylko jakiegoś podręcznika sensownego.

Miał ktoś może styczność z "Wybieram chemię" wyd. ZamKor?
Jak zbiór pazdro może być dobrym zbiorem do matury,skoro z jego ( o ile się nie mylę) jednego ze starszych wydań uczyła się moja mama....😉 Trochę za stary do tej nowej matury.
Wiele osób z niego korzysta przygotowując się do matury, nawet teraz.
Ale w razie co jako alternatywę mam zbiory Witowskiego z zadaniami stricte maturalnymi.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 kwietnia 2012 20:54
ja mam Witowskiego i Pazdrę. uzupełniają się 😉 nie jest źle.
co do zbioru pazdry i matury to miałam w klasie kolegę który przygotowywał się tylko z pazdry i zbiorów zadań operonu + ichniejszego podręcznika. efekt? 93%

(co było całkiem zabawne bo typ miał semestr w semestr zagrożenie z chemii i ledwo wyciągał się na 2) :P
Ja już chciałabym napisać ten cholerny egzamin,wszyscy dookoła schizują. Wiele więcej się już nie nauczę,czuję się dobrze przygotowana,a czekanie tylko mnie irytuje...
kotlet, jak widać wszystko jest możliwe. Zmotywowałaś mnie do dalszej pracy 😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
21 kwietnia 2012 09:08
Ma ktoś jakieś dobre przykłady planu ramowego? Zamierzam taki utworzyć i skorzystać z niego podczas prezentacji i szukam czegoś dobrego, bo wujek google takie średniej jakości te plany pokazuje😉
może jeśli ktoś ma już zrobiony i sprawdzony przez nauczyciela i zechcę mi podesłać w celu podpatrzenia to również bede wdzięczna :kwiatek:
Jak tam, uczycie się? Macie zamiar dać mózgom odpocząć w majówkę, czy kuć ile wlezie? Ja czuję się zupełnie nieprzygotowana, nic mi się nie chce i mam wszystko gdzieś. To trochę niebezpieczny stan, mam nadzieję, że niedługo znowu powrócę na właściwy tor i zacznie mi zależeć.
wysyłałam chyba tę stronkę Mary Army,, moim zdaniem całkiem fajnie tłumaczone e-kursy z matmy, chemii i fizyki.  Może na coś się nada i pomoże co nieco  przed maturą 😉 http://wyrownajpoziom.sggw.pl/?q=node/60

edit: i może jeszcze coś z tego się przyda (kilka działów jest takich na poziomie liceum) http://bekas.pl/materialy.html w innej części strony powinniscie znaleźć wykłady i filmiki z rozwiązywania zadań.
Ja dwa dni temu wystartowałam z powtórką. Wszystko zgodnie z planem puki co. Majówkę całą zakuwam do oporu  😉
W majówkę na pewno trochę pokuję,a w ten weekend luzuję i jadę na koncert 😉
Ja też w weekend luzuję [chyba jak przez całe 3 lata]. Do piątku napiszę prezentację z polskiego, a potem już tylko biologia.
Też muszę się spiąć i w końcu dokończyć prezentację. Potem już tylko geografia 😀
Ja wyjeżdżam na całe 5 dni majówki, po dziś dzień się zastanawiam, co mnie do tego podkusiło... 🙄 Przynajmniej mam absolutną pewność, że porządnie wówczas "wypocznę", więc może zupełnie na złe mi to nie wyjdzie. Nie chodzę już do szkoły, do prezentacji potrzebuję jeszcze tylko zakończenia, a tak to siedzę i trzaskam dziesiątki zadań z chemii codziennie 🙂 Myślę sobie, że będzie co ma być, ale oby było dobrze 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się