Króliki oraz gryzonie

Manta   Tyłkoklep leśny =)
18 listopada 2011 16:19
te swinki albinosami napewno nie sa 😉 wiekszosc zwierzat z czerwonymi oczami albonosami nie jest - to tak tylko w ramach ciekawostki 😉

gwash - fajne swiniaki 🙂 ja ogolnie za swiniakami nie przepadam,ale niektore mi sie podobaja - te do takich naleza 😉 swietna mina tej w tle ;-)
na swinkowych wystawach mozna sobie ogladnac nie raz swietne okazy 😀 i zawsze zachwycam sie tym, jakie one grzeczne na rekach :-)
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
18 listopada 2011 16:21
jako albinosy nie powinny mieć ciemnych uszu. o.O
Istnieją prosiaki z genem cc?
Albinos zawsze ma całkowicie białe futerko, jak ma jakąś łatkę, kropkę, albo nawet włosek w jakimś kolorze, to na pewno nie jest albinosem 🙂
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
18 listopada 2011 16:29
Te co widziałam zawsze miały ciemne uszy lub skórę na łapkach.  Podobnie konie cremello nazywane w USA albinosami.
Czyli taki prosiak przynajmniej nie będzie obarczony chorobami związanymi z albinizmem.
Z chęcią zagłębie się w genetykę prosiakowych *_*
Manta   Tyłkoklep leśny =)
18 listopada 2011 16:32
z takich ciekawostek - to wiekszosc bialych myszy z czerwonymi oczami to tez nie albinosy tylko po prostu myszy biale z czerwonymi oczami 🙂

Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
18 listopada 2011 16:34
Jest jakaś książka genetyce gryzoni?
Manta   Tyłkoklep leśny =)
18 listopada 2011 16:37
ksiazki jako-takiej nie znam, ale na wielu stronach internetowych (zwlaszcza zagranicznych) mozna zaglebic sie w genetyke poszczegolnych gatunkow - tj osobno myszy, szczury, chomiki, swinki itd - bo genetyka w kazdym z tych przypadkow wyglada inaczej, osobiscie jeszcze nie widzialam takiego kompedium wiedzy nt wszystkich gatunkow gryzoni
Mam pytanie,moja świnka zawsze robiła twarde,równiutkie,że tak powiem suche kupki.od kilku dni są bardzo miękkie i śliskie.Mniemam,że to rozwolnienie,może za dużo jabłka jadła ostatnio,może to po kolbie... Czy to jest normalne i nie ma powodów do niepokoju?
Wczesniej raczej nie zaobserwowałam aż takich zmian w kupach  🙄 To,ze jest przekarmiona,widac na gołe oko,straszny z niej żarłok.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
18 listopada 2011 16:46
Trzeba będzie przetrząsnąć sieć 🙂
Może ogranicz jej dietę, lekkie odchudzanie je nie zaszkodzi.
Jaką kolbę je podajesz?
mandi kiedyś zauważyłam io doświadczenie potwierdziło,że samiczka wchodząca w ruję ma luźniejsze kupki. Takie posklejane ze sobą i bardziej miękkie
mandi może przedobrzyłaś z mokrym jedzeniem, odstaw na parę dni 😉
wyleczylam szczurka vibovita  💃 Juz nie psika, podziekowac  :kwiatek:
Gwash dziękuję  :kwiatek:
ale piękny chlewik  😍
chciałabym mieć takiego prosiaka, ale w obecnych warunkach to niemożliwe.
Pokażę Wam moje prosiaki, nieststy już ich nie ma. Biała to Funia, mama Czarnulki.
A te nogi wyciągnięte to była najlepsza pozycja do spania  😁
Dzięki za odpowiedzi  :kwiatek:
Ostatnio za dużo jabłka jadła,no i wogóle jarzyn i natki duzo(moja mama dokarmiała maleństwo  😉 ).
W czasie rujki zauwazyłam u niej jedynie,ze robi się bardziej zadziorna niz zwykle,ale faktycznie kupki poobserwuję. Jeszcze raz dzięki.
Dramka, jak czasem by mocno kichały, to można kupić echinacee w aptece i zabarwiać nią wodę w poidełku, ale vibovit dodatkowo jest pyszny ;😉
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
19 listopada 2011 09:00
Ja swoim co 2-3 dni dodaję do wody cebionu(parę kropelek). Można w aptece dostać. Wręcz rzucają się na poidło  😁
A czy moje świnki nie są czasem odmianą himalaya? Zwłaszcza ta z ciemniejszymi uszkami, ale obie mają też czarne stópki i trochę pigmentu na końcach nosków.. Czy świnki wybarwiają się jeszcze z wiekiem? Bo moje to młode jeszcze są.

Remandeda - w rzeczywistości nie są aż takie czerwone jak wychodzą od lampy 😉 I nie świecą w ciemnościach 😀

Galop dzięki 🙂 Jeszcze trzeba w chlewiku dorobić pokrywę, bo teraz nie, ale z wiosną czy latem kiedy dom jest otwarty mogą wleźć jakieś koty. Twoje świnki śliczne były 🙂

Ja moim kupiłam jakiś specjalny (drogi) granulat z natki pietruszki żeby miały dużo wit C który obchodzą szerokim łukiem (a jedzą naprawdę niemal wszystko), potem suszony hibiskus, który potraktowały jako ściółkę (widać na zdjęciach 😀), teraz po prostu uważam żeby dostawały codziennie jakieś warzywo bogate w wit C - najczęściej natkę pietruszki albo czerwoną paprykę no i mają dobrą karmę - cavia complete z Versele laga. Chyba nie ma w takim razie potrzeby dodatkowej suplementacji?

A po testach różnych żwirków najlepiej wychodzi Cats Best Eko bo jest mięciutki - w formie płatków. niestety cenowo już nie tak fajnie, więc czasem mieszam ze zwykłym Pinio. Trociny są jak dla mnie beznadziejne, czepiają się wszystkiego i szybko zaśmierdują się 😉
Witaminy C nie należy dodawać do wody, ponieważ bardzo szybko się utlenia i nie przynosi żadnych efektów. Lepiej już podawać bezpośrednio do pyska.
Hej nie ma tu żadnych profesjonalnych świniarzy/świniarek? 😉

Kupiłam moim oszołomom trochę inną paszę - Cavia Nature Re-balance z Versele Laga - i już się zaczęło wybrzydzanie, bo są różne granulki i trawki ususzone :/ i można sobie wybrać. Jednak co granulat to granulat.
Kastorkowa   Szałas na hałas
22 listopada 2011 08:10
Mój miał tak samo jak miał cavia complete i zjadał wszystko,przy okazji miał też cavia nature to z niej wybierał tylko jeden rodzaj chrupek a reszte zostawiał. W tym momencie dostaje tylko cavia nature i zjada praktycznie wszystko.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
22 listopada 2011 09:52
raczej są himalaya 🙂 też będą miały locus C albino, ale nie są albinosami. Przynajmniej tak jest u szczurów, a wydają mi się że będzie tak samo. 
moje cavi nie chcą ruszać. 
yga   srają muszki, będzie wiosna.
22 listopada 2011 10:03
galop- bożeeeee, zakochałam się w tym drugim zdjęciu! Jest przeurocze  😍
Kastorkowa   Szałas na hałas
22 listopada 2011 13:30
Dawno nie pokazywałam mojego prośka.

Taki byłem jak mnie wzięli


A taki jestem teraz



I takie porównanko 2 pierwsze zdjęcia są z dnia urodzin


i teraz
Kami   kasztan z gwiazdką
22 listopada 2011 13:44
WOW  😜 tylko tyle jestem w stanie z siebie wydusić - przepiękny!!!!!!
Kastorkowa Jaaaaaką on ma sierść O.O  💘
Kastorkowa   Szałas na hałas
22 listopada 2011 13:47
Dziękujemy bardzo. Sierść długa i kręcona jak to u Merino jest zawsze. :kwiatek:
Jeden szczurek obzera drugiego, jest okropny i duzy!
Ale jak obżera? To samiczki, czy samczyki?
galop- bożeeeee, zakochałam się w tym drugim zdjęciu! Jest przeurocze  😍


dziekuje :-)
Funia miala dwojke dzieci. ta za zdjec Czarnulka czula sie tak bezpiecznie i czesto sobie tak lezala z tymi nogami hihi.
Byl jeszcze samiec Set ktory byl ze mna przez kilka m-cy na studiach i czesto sie z nim bawilam i potrafil przyjsc do kuchni z pokoju jak go zawolalam i wziasc w zabki marchewke i z powrotem zaniesc do klatki. Mialam duzo swinek ale tylko on byl tak madry.
Kiedys kupilismy swinke i po jakims miesiacu od zakupu w nocy uslyszalam glosny pisk. zapalilam
swiatlo i patrze do swinki a ona w rogu siedzi i jakos cichutki dziwnie piszczy. za chwile sie przesunela a pod
nia malutka swinka:-) ja w szoku. nie moge uwierzyc. gapie sie na to malenstwo ... a za chwile nastpna
sie urodzila. a potem lozysko kt zostalo zjedzone. a potem do cycusia.
Nie spalam juz do rana a w szkole padalam na twarz...:-)

Kastorkowa jaka siersc Super

A jak dbacie o pazury prosiakow? pamietam ze moim juz glownie pod. koniec zycia b sie zawijaly a na nogach kilka swinek mialo narosl...

Ale mi brakuje Swiniaka... Trzy umarly ze starosci na moich rekach...
Kastorkowa jaki cudowny! 🙂 Piękna świnka! 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się