Czytelnia

ja w ramach odświeżenia kupiłam "Krainę Chichów" i mam zamiar przeczytać ją drugi raz... pamiętam, że te kilka lat temu zostawiła po sobie ogromne wrażenie...
Z Schulzem możecie się w sam raz załapać na następną audycję "Oprawcy książek" (współpraca BN i Radia TOK FM) 🙂 Na pewno w następnej właśnie Schulz (i "Sklepy...", i "Sanatorium..."😉  i Prus ("Lalka"😉. Daty nie pamiętam, można czuwać tu: http://www.bn.org.pl/zasoby-cyfrowe-i-linki/multimedia/oprawcy-ksiazek---audycja-o-ksiazkach-bn-i-tok-fm
Kto czytał "Błękitne niebo i czarne oliwki"? Świetna książka, bardzo polecam. Czytając nie mogłam powstrzymać wybuchów śmiechu 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 września 2011 15:14
Polecam książke opartą na autentycznych wydarzeniach - stado psów w Moskwie "adoptuje" porzuconego 4-letniego chłopca ktory powoli staje się członkiem rodziny czyli tego stada (tu odnośnik do prawdziwej historii http://www.nzherald.co.nz/world/news/article.cfm?c_id=2&objectid=3582191).

Książkę pożarłam w 2 popołudnia.

mozecie cos polecic z tematyki

Getto , Żydzi itp jakies wspomnienia, przezycia itp

ostatnio czytalam "dziewczynka w czerwonym płaszczyku" - genialna ksiazka
Dziecko Estery Jean Sasson
noen   A story of a fighter of our human race
05 października 2011 22:38
polecicie cos z wieziennym motywem? 🙂
Czytam bardzo malo ksiazek, ale od kiedy przemoglam sie, i pierwszy raz przeczytalam Cobena - Niewinny, to zaczynam juz swoja trzecia ksiazke Cobena czytac, a niewinnego przeczytalam 3 razy 🙂. Jest ktos w stanie polecic mi jakas fajna ksiazke autora,ktory pisze podobnie do Cobena? Jakos on do mnie przemawia, ale planuje poczytac tez innych autorow 🙂
kermit   Horses horses everywhere ..
06 października 2011 07:58
A czytałaś Mistyfikację (Cobena)?  Nie mogę się od niej oderwać (temat nie jest więzienny).
noen   A story of a fighter of our human race
06 października 2011 09:03
kermit, nie czytalam, za mna jest niewinny, tell no one, i teraz czytam ksiazke po norwesku, wiec nie wiem czy tlumaczenie tytulu bedzie dobre, ale na polski byloby "z powodu obietnicy" 🙂 Ale jezeli Mistyfikacja jest taka dobra, to chyba wiem co przeczytam jako nastepne 😉
Mario Vargas Llosa- spotkanie z pisarzem i rozmowa o najnowszej ksiazce, dzis o 18 na UW w Warszawie, jutro o 17 w kinie Kijów w Krakowie 🙂

lezę w domu na zwolnieniu, skończyłam pierwszą książkę Jo Nesbo, a teraz sięgam po Władce Barcelony 😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 października 2011 08:58
Byłam ostatnio u znajomego i nieomalże dosłownie zaśliniłam mu podłogę, jak stanęłam przed półką z książkami  😜 I tym sposobem wyszłam od niego z książkami:
"Księga Jesiennych Demonów" J.Grzędowicz
"Ja, inkwizytor: Wieże do nieba", "Ja, inkwizytor: Dotyk zła", "Sługa Boży", "Młot na Czarownice", "Miecz aniołów", "Łowca dusz" i "Płomień i Krzyż: tom 1" Jacka Piekary- czyli jednym słowem calutka seria o Mordimerze  😍 Plus bonusowo dorwałam dwa tomy "Alicji" 😉
Wszystkie książki połknęłam w ciągu tygodnia i teraz cierpię  😕
Ale serdecznie polecam wszystkim lubiącym czarny humor, fantastykę i leciuteńki posmaczek horroru. To ostatnie szczególnie w "Księdze..."- książka naprawdę świetna, historie mi się niesamowicie podobały i zrobiły wrażenie.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
31 października 2011 20:30
Słuchajcie mam ogromną prośbę:
Czy ktoś ma 'Lotną" Wojciecha Żukrowskiego w wersji elektronicznej (ebook/audiobook) i mógłby się ze mną podzielić? W internecie nie do znalezienia  🙁
Będę mega wdzięczna!  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 listopada 2011 12:21
Polecam "Króla Demona" Cindy Williams Chimy.
Ostatnio czytam głównie rzeczy na uczelnię, wiec już nie pamiętam, kiedy udało mi się połknąć 600 stron jednego dnia. A tu bardzo lekko, całkiem zabawnie, płynie jak woda. Co prawda trochę męczące jest branie czytelników za idiotów i człowiek przez 400 stron zna odpowiedź na "wielkie tajemnice" i irytuje go dość mocno, że bohaterowie nie. Ale poza tym, bardzo miło. Polecam na jesienne popołudnie =)
Czy ktoś ma może wiersze Emily Dickinson pod ręką?
Potrzebny mi przekład wiersza:

A word is dead
When it is said,
Some say.

I say it just
Begins to live
That day.

:kwiatek:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 listopada 2011 12:38
Jestem ogromną fanką romansideł 🙂 tak więc skończyłam "Miłość i wszystkie inne nieszczęścia" Rachel Gibson i bardzo mi się podobała. Nastrojowa, ale z charakterkiem 😁

I wychodząc z założenia, że żadne zakupy nie cieszą tak, jak te w Empiku, wyszłam z książkami "List w butelce" Nicholasa Sparksa (czyli mój standard 😉) i "Smak szczęścia" Santa Montefiore. Bo choć minęło już parę miesięcy, odkąd przeczytałam jej "Spotkamy się pod drzewem ombu", to nadal jestem pod wielkim wrażeniem i jest ona w mojej czołówce ulubionych książek 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 listopada 2011 18:13
ja ostatnio zagłębiam się w horrory, postanowiłam też przeczytać jakiś, bo nie samymi filmami człowiek żyje, więc chciałam zapytać czy ktoś mógłby polecić jakiś naprawdę dobry  :kwiatek: (tylko nie Kinga, proszę  😁 )
madmaddie, "Marina" - Carlos Ruiz Zafon. Dla mnie zdecydowanie coś więcej niż horror.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 listopada 2011 19:05
abre dziękuję, przeczytam na pewno  :kwiatek:
Teo
slowo jest martwe
kiedy jest powiedziane
niektorzy mowia

Ja mowie
ze dopiero zaczyna zyc
Tego dnia kiedy jest wypowiedziane
yyy....o to chodzilo 😡
Dziękuję, Nat.

Znalazłam sobie tłumaczenie Barańczaka:

Słowo umiera -
(Głosi opinia) -
Ledwie z ust ujdzie.

Skądże - dopiero
Wtedy zaczyna
Żyć - w tej sekundzie.

Chciałam jakieś porządne, żeby nie kalać swoim 😉
haha no właśnie....ja sie domyślałam że okalecze to mym prostackim słownictwem 😀

no ale Twoje znalezione tłumaczenie.... 😎 hyhy ide sie schować  😉
No ba, kto doskoczy Barańczakowi 🙂
Wielbicielom Larssona i Mankella polecam "Ciemne sekrety" napisane przez tandem Hjorth i Rosenfield.
To kolejna rzecz z Czarnej Serii. Mnie na prawdę wciągnęło - chociaż bohatera ciężko polubić:/  czyta  się i tak super.
No i ma być kontynuacja...

Rankin też nie jest zły jak dla mnie -  czytałam "Kaskady". Ale to tylko dla tych którym nie znudzili się detektywi-alkoholicy.
Po Larssonie i Mankellu coraz bardziej wybredna jestem jeśli chodzi o ten gatunek 🤔wirek:
Skoro powraca temat skandynawsko-kryminalny, który nie jest mi obojętny, mam pytanie: Czy znacie już Duńczyka o imieniu Jussi Adler-Olsen? W czerwcu w Pl ukazała się Kobieta w klatce, teraz Zabójcy bażantów. Uprzedzam, że pracowałam (ciężko) przy tych książkach, ale skoro nie mam korzyści z ich sprzedaży (poza osobistą satysfakcją), chyba mogę zapytać, jak się Wam podobają i czy je w ogóle znacie. Bo też prywatnie uwielbiam i polecam  tę serię i jestem bardzo ciekawa wszelkich reakcji. Będę wdzięczna za wszelkie uwagi  😡
S. King - "Dallas". Jakie opinie ?
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
19 listopada 2011 18:17
Może być jeszcze zbyt wcześnie na opinie. Ale również jestem ciekawa - po samym opisie książki uznałam, że to nie musiał być szczyt jego formy..
Ja mam. Jutro skończę Temple Grandin "Zrozumieć zwierzęta" i zabieram się za SK
p.s
Przeczytałam Temple Grandin. Oj... takie sobie. Można podziwiać,że osoba z autyzmem "napisała".
Jednak merytorycznie .... no na jej miarę.
Nie wiem jakim cudem Time umieścił autorkę na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie.
Amerykanie już zgłupieli do reszty.
🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 listopada 2011 13:14
Poszukuję dobrej i sprawdzonej księgarni internetowej, w której dostanę książkę Dana Simmonsa pt Upadek Hyperiona lub Zagłada Hyperiona.  👀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 listopada 2011 16:06
Oglądałam o Temple program na NG, książki nie czytałam, Amerykanie jak to Amerykanie lubią taki historia. Fajna sprawa to to, że jednak działa na rzecz zwierząt.
nie wiem czy ktokolwiek z Was wchodzi do "ogłoszeń" ale mam najnowszego Llose na zbyciu, jakby ktoś chciał 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się