Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Atamanka, Dodofon Dziękuję  :kwiatek: Będę dużo ćwiczyć, jeszcze wszystko przede mną, aparat mam bardzo krótko  🙂

to zdjęcie mojego syna, że tez młody ma szczęście do takich chwil w kadrze, ja to mogę sobie czekać i czekać...
fotka o dwóch tytułach, fruu... i bardziej religijnym skojarzeniu, oraz boeing na dachu
🙂






m.indira ma chłopak szczęście, ja nawet gdybym miała okazję takie coś uchwycić to by było całe nieostre 🤣
trzynastka   In love with the ordinary
15 października 2011 16:16
Byłam dzisiaj na hubertusie i wszystko przeciwko mnie było.
I pogoda pomyślała, że skoro raz do roku zwlekam tyłek w sobotę z łóżka to musi się popsuć.
Hubertus był na 12:30. O 12:10 niebo zasnuły ciemne chmury i tak się chmurzyło, chmurzyło aż do czarności.
Musiałam wydłużać te czasy, wszystko mam pozamazywane.
No jedyne co mi się tam udało to zmarznąć.
A tak się cieszyłam, no co za życie.


Bronze   "Born to chase and flee.."
15 października 2011 20:41
Ja tak z innej beczki - ale mnie to intryguje...what's up z tym patentem u araba 🤔?
Zdjęcia dynamiczne i udane  😉, oddają charakter imprezy.

edit. uciekło mi "a" :-)
trzynastka   In love with the ordinary
15 października 2011 20:46
Nie wiem co to, musiałabys westernowców zapytać.
I dzięki 😉
Bronze   "Born to chase and flee.."
15 października 2011 21:36
Oj, mam alergie na west ale dzięki za radę :-). Nie zamierzam w sumie dociekać ...  🙄
ten patent to nie jest tzw sztywny wytok?
kilka moich :
1.


2.


3.


4.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
16 października 2011 08:40
Dzięki dziewczyny !  :kwiatek:

A tu ? Tu też za centralnie, tak ?



juliadna, w obu brak oddechu po prawej stronie zdjęcia. Jedynka dodatkowo jest niewyprostowana - obraz leci w prawo.
Drugie ładniejsze, jest w nim jakaś opowieść. Pierwszego... nie rozumiem 😉
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
16 października 2011 15:45
ostatnio miałam duży przestój i totalnie nie umiem się odnaleźć z aparatem.
klika ostatnich pstryków:





Ja tak z innej beczki - ale mnie to intryguje...what's up z tym patentem u araba 🤔?
Zdjęcia dynamiczne i udane  😉, oddają charakter imprezy.

edit. uciekło mi "a" :-)


to TIE-DOWN
Similar in function to the English standing martingale, the western tie-down prevents a horse from raising its head above a pre-determined level. When adjusted properly, the tie-down allows a horse to carry its head freely in a natural position. It should never be so tight as to constantly snub or hold a horse’s head in place.

też mam alergię jak widze taki "łest" na fotach
z wczoraj 🙂
Przez dwa dni miałam możliwość pobawić się manualnym szkłem
Helios 85 mm f/1,5 podpięty do Canona 40 D przez przejściówkę M42.

Cudeńko. To co wyprawia ten obiektyw z tłem to dla mnie magia.
Nie bez powodu mówi się, że to jeden z najpiękniej malujących obiektywów.
Trudny, wymagajacy zaprzyjaźnienia się z nim.
Kilka zdjęć
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.
cieciorka   kocioł bałkański
17 października 2011 22:02
żeby heliosa podpiąć do nikona, trzeba mieć przejściówkę, nie?
kupujesz przejściówkę M42 do Nikona
szemrana masz rację, magia  💘 Cudowne są
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 października 2011 22:14
Jedyneczka na ścianę =)
Stiepan   can i ask you for something?
18 października 2011 02:30

Alez burza odpowiedzi... dziekuje za wszystkie opinie, szczególnie te bardziej krytyczne.

ninevet a cóż ty masz za monitor? Nie spotkalem sie nigdy z monitorem PC-towym, który nie mialby funkcji chociazby regulacji kontrastu, a przerobilem 10 monitorów od 15' daewoo w 96 roku az do eizo. Nawet czarno-bialy kawalerski telewizorek mojego taty ma regulacje kontrastu, a jest starszy ode mnie. Inna sprawa jesli masz laptopa - tam jakiekolwiek ustawienia mijaja sie z celem, o ile nie jest to lenovo serii W.
Podobają mi się te hubertusowe fotki, które wstawiłaś. Na drugiej miesza nieco kałboj po prawej, wygląda jak z innej bajki. Według mnie wyglądało by to lepiej bez niego(nawet w kwadracie)


Stiepan, pokaz sama klate  😁


juzci, juzci! jeszcze stiepanowej golej klaty tutaj brakuje... A tak serio, to jak wróce do mojej stacji roboczej i znajde fotke, to ja przesle

m.indira kilka stron temu pisałem o swoim problemie z ciasnym kadrowaniem, żeby było śmieszniej, to była to odpowiedź na twoje pytanie. Ciasnota w zdjęciach "pseudostudyjnych" bierze się stąd, że robię je w domu na powierzchni 4,5x5m (ale niedługo będę miał komercyjne, które tym razem będę mógł tutaj wstawić - pochwalę się 🙂😉. Na przykładowym folio na stronie nie ma na prawdę aż tak dużo ciasnych fotek, a ciała dałem na trzech - jednym pod słońce z fryzami, gdzie przyciąłem tyłek, drugie to to czarno-białe, gdzie była nieudana próba domknięcia kadru z lewej strony. Za gratulacje i pofatygowanie się na moją stronę dziękuję (jakiś takiś ironiczny był to wydźwięk).

Kastorkowa bardzo nie lubię, kiedy ktoś bez pytania przerabia cudze prace i wstawia je z powrotem w otchłań internetu. tym bardziej, jeśli tym kimś jest wystawiająca język z avatara osóbka z podpisem "lol". Bardzo proszę nie rób tego, jeśli wyraźnie nie poproszę. Swoją drogą najlepiej wygląda wersja pomiędzy tą ciemną, a jasną.

bemyself jeśli to tak dla Ciebie wygląda, to nie było to zamierzone(nawet nie troszkę, a bardzo!), więc przeoczyłem. Inna sprawa, że w tamtym momencie modelka mi się już roztapiała 🙂

Alten co jak co, ale że moje prace powalają na nogi to jeszcze nie słyszałem! : ) I tak, to M. Lewicki na Algocie.

p.s. przepraszam za dziwne formatowanie tekstu i brak niektórych znaków diakrytycznych
dla mnie te makra sa beznadziejne - fakt faktem tlo rozmywa sie fantastycznie, ale to raczej nie o tlo powinno chodzic tylko o obiekt pierwszego planu i efekt koncowy jakim jest cala kompozycja. Tutaj pierwszy plan jest tak drobny i tak poruszony ze ja mam wrazenie jakbys wziela zdjecie, wyciagnela 2 listki a reszte rozjechala photoshopem. Pierwszy plan i tak jest niewyrazny i kluje po oczach. Moze jednak warto by bylo wybrac wiekszy obszar na pierwszy plan, ustabilizowac reke i pomyslec nad kompozycja.
Pursat   Абсолют чистой крови
18 października 2011 12:57
Mi się podobają, ale nerechta ma też trochę racji, bo np. przy 2. na pierwszy rzut oka nie wiadomo co jest na pierwszym planie. 😉
trzynastka   In love with the ordinary
18 października 2011 13:22
ninevet a cóż ty masz za monitor? Nie spotkalem sie nigdy z monitorem PC-towym, który nie mialby funkcji chociazby regulacji kontrastu, a przerobilem 10 monitorów od 15' daewoo w 96 roku az do eizo. Nawet czarno-bialy kawalerski telewizorek mojego taty ma regulacje kontrastu, a jest starszy ode mnie. Inna sprawa jesli masz laptopa - tam jakiekolwiek ustawienia mijaja sie z celem, o ile nie jest to lenovo serii W.


A już się nie dowiemy, bo dostałam noooowy moooniiiitoooor  💃 Ale serio miał tylko jedno dupne pokrętło i obsługiwało tylko opcje "jaśniej/ciemniej" chyba, że to szło w jakiś sposób razem z kontrastem.

Podobają mi się te hubertusowe fotki, które wstawiłaś. Na drugiej miesza nieco kałboj po prawej, wygląda jak z innej bajki. Według mnie wyglądało by to lepiej bez niego(nawet w kwadracie)

Mnie się nie podoba ich jakość, na niektórych to aż zeby bolą od patrzenia, mimo, że momenty są całkiem ok 😉

Dodam ostatnią słoneczną fotkę z hubertusa, dodatkowo słodziakową 😉
Stiepan, nigdy bym ironii nie użyła, sorry jeśli takową odczułeś, tak wiem też że pisaliśmy o tym ciasnym kadrze i wytłumaczyłeś się, lecz ja pisałam o fotach ze strony jaka podałeś, a nie dyskutowałam o tych na r-v, i zupełnie podobne miałam wrażenie w tych plenerowych też...
swego czasu  miałam aparat z obiektywem do 200, ale od 18, mogłam focić wszystko, potem sytuacja sie zmieniła bo dostałam kita i kupiłam tele 70-300, ale tu sie pojawił problem, bowiem nie chce mi się nosić dwóch obiektywów z reguły używam tele, i żeby zrobić dobrą fotę z bliska trzeba sie było cofnąć parę kroków w tył, tego się nauczyłam na własnych błedach, komponując fotke tak by oddychała, czasami nawet warto mieć za duzo powietrza, wyciąć zawsze bowiem można, dokleić też jak np to, gdzie brakło mi tyłu i musiałam go wręcz namalować
http://www.digart.pl/zoom/2416132/platynowy_.html
studio 4x5 m to i tak wielkie 😉...
szukaj kombinuj i próbuj, ech i tak Ci zazdroszczę, czekam jak u znajomych ruszy studio by ze swoim badziewnym sprzętem spróbować sił na statywie i z zewnetrznym oświetleniem, ech bedzie sie działo...
Nerechta
Chciałam pokazać jak obiektyw rozmywa obraz. No i to nie jest makro.
O kompozycji, zwiększeniu głębi itp rzeczach juz nie pomyslę, bo obiektyw pojechał do właściciela.
Zrobiłam nim kilkanaście zdjęć. Miałam problemy z ustawieniem ostrosci w punkt.
Dlatego napisałam, że obiektyw jest trudny i wymaga czasu i sporej dawki treningu.
Z pewnością można z niego wyczarować cuda


trzynastka   In love with the ordinary
18 października 2011 23:30
Stiepan, właśnie znalazłam inne ujęcie tego zdjęcia, gdzie koń nie jest złamany ale nie ma też "huhu".
Powalczyłam też z kontrastem.



Dodam wam przedwczorajszy "poranek na śląsku", o drutach niedyskutujemy, bo one moim zdaniem dodają uroku i kropka. :P


Facella   Dawna re-volto wróć!
19 października 2011 15:51
ninevet, boska sygnaturka w podpisie !
co do zdjęcia z lasu, wydaje mi się, że ostrość z konia uciekła na krzaczki przed nim. a szkoda, bo zdjęcie urokliwe.
poranek na Śląsku świetny kolorystycznie, było coś z tej serii w "nastrojowych i klimatycznych zdjęciach"?

Stiepan, trzymam Cię za słowo i już Ci tej klaty nie odpuszczę
trzynastka   In love with the ordinary
19 października 2011 15:55
Było to samo zdjęcie 😉 A sygnaturka też mi się podoba, szkoda, że nie umiem zrobić by "działała" :P
Edit: chłop się zlitował i działa  💃
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 października 2011 15:57
Dodam wam przedwczorajszy "poranek na śląsku", o drutach niedyskutujemy, bo one moim zdaniem dodają uroku i kropka. :P

moim skromny zdaniem też 😉 uwielbiam takie zdjęcia  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się