Mięśniochwat

Może ktoś wie, czy koń nie pracujący też może mieć mięśniochwat… Mam klaczkę, 23 letnią, nie pracuje pod siodłem z uwagi na stałą kontuzję, jednak przez parę ostatnich dni więcej się ruszała. Niecierpliwie czekała i bardzo dużo dreptała przy bramie żeby ją wypuszczać na drugie pastwisko i za każdym razem leciała galopem. Dzisiaj natomiast dużo leżała, miała trochę przyspieszony oddech… Normalnie skubie trawę i chodzi, ale chwilowo nie byłam pewna czy to może nie kolka. Byłabym wdzięczna za jakieś porady/pomysły co może jej być😉
Może ktoś z was ma pomysł co jest mojej klaczce, ma 23 lata, nie pracuje pod siodłem ze względu na stałą kontuzje. Przez ostatnie dni miała trochę więcej ruchu niż zazwyczaj, bo dreptała bardzo dużo przy bramie czekając aż wypuszczę ją na drugie pastwisko (za każdym razem wybiegała galopem, strzelając parę bryków). Dzisiaj natomiast dużo leżała i miała trochę przyspieszony oddech, przez chwilę myślałam, że to kolka, ale teraz chodzi normalnie i skubie trawę. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś podsunął jakiś pomysł co może jej być…
Może być ochwat od trawy, chodzi normalnie czy sztywno na przodach? ja bym postawiła na kwaterze z sianem.
soniaw, po pierwsze i chyba najważniejsze w pierwszej kolejności kontaktuj się z weterynarzem.
Mięśniochwat ma nieco inne objawy i ujawnia się bezpośrednio po wysiłku. Teraz trzeba uważać na trawę i powoli wprowadzać konie na pastwiska, wiosenna trawka ma dużo cukru, więc też mogła się ochwacić od trawy.
Hucmanka, dzięki za odp, weterynarz już był zawiadomiony, pisałam żeby mniej więcej ocenić co się stało…
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się