Problemy z koniem.

No więc chciała bym abyśmy dzielili się tutaj problemami z końmi. Wiele ludzi może spotkać się z tym samym przypadkiem nie powodzenia z koniem, jest tu również bardzo dużo ludzi doświadczonych, którzy mogą sypnąć dobrą radą.

Sorry za edit.
Oprócz zdrowotnych/bytowych nie ma żadnych problemów z końmi. Serio, serio. Są tylko problemy z jeźdźcami/użytkownikami, ew. nasze problemy, jeśli wolimy to tak nazywać.
zmienic trenera.

ja bym na miejscu konia oszalała, nie dajesz mu szansy nieść się samodzielnie, tylko "masujesz, przykładasz, podpierasz". nie ma szans zeby sam używał zadanego chodu, bo wiecznie jedziesz zamiast niego...
.... kontakt s pyskiem i czuję że wypada...

szkoda że nie można kliknąć "Lubie to"  😁
Oj, nie robię tego non stop.
(...) po chwili jestem tak zmęczona a to nie całe 2 metry przejechałam(...)

Może jakiś sport dodatkowy? Szybko się męczysz. Chyba, że konik taki mały?
A poza tym jest mnóstwo wątków na ten temat, poszukaj.
Tak, koń zaledwie w kłębie ma 154cm . 😉
Tania,  jakbys wiecznie, podpierała, przepychała, dojeżdzała, zamykała, podtrzymywała, muskała i masowała łydkami to też byś po chwili była zmęczona 😉
No tak. Dwa metry to kawał drogi. ;-)
To "wiecznie" i " 2 metry" to były przenośnie. Sorry, przecież nie będę opisywać całej jazdy metr po metrze. I przepraszam też za S zamiast Z
Trochę poleciałam z tym opisem chaotycznie, bo byłam rozgoryczona po treningu.
Chodzi mi jedynie o to, że nie mogę liczyć na "trenera", więc proszę was tu o radę.
oj czyli to nie jest twoj kon?

Ja robię jedynie to co mi właściciel i "trener" mówi, więc proszę nie oskarżajcie mnie..



jesli to 98 z twojego nicku jest rokiem twojego urodzenia- to powiem jedno- słuchaj starszych.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 kwietnia 2012 07:13
aducha98, jest wątek wspierający problemy jeźdźców, w których możesz wstawić zdjęcia lub filmy z jazdy. Na sucho trudno jest ocenić, co się dzieje. Nie da się prowadzić treningów via net. Nie da się ocenić po Twoim opisie, co jest przyczyną wskazywanych przez Ciebie 'problemów' i tego, czy rzeczywiście się pojawiają.
Niedoświadczony jeździec czasem czuje nie to, co na prawdę się dzieje z koniem.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 kwietnia 2012 08:54
no właśnie. Porpoś kogoś by cie nakręcił w pracy na tym koniu w 3 chodach z przejściami oraz ew. w skokach. I wklej filmik(i) w odpowiednim wątku na forum.
A na czym polega ta schiza, kiedy używasz bata?
Anderia   Całe życie gniade
12 kwietnia 2012 16:09
ma 7 lat - od 3 w regularnym treningu, a dalej nie ma równowagi w galopie..

Sorry, ale 3-letni SKUTECZNY trening powinien zrobić z konia cacko, maszynę, a skoro koń nie załapał nawet, o co chodzi z równowagą, to znak, że coś jest nie tak i że nie jest to trening, a "trening"  😀
1.Zmień trenera.
2.Jak będziesz jeździć na tym koniu sama to zrób kilka rzeczy zwiększ owies o 1/3 miarki na śniadanie i na kolację jeżeli dalej będzie mulił to się zatrzymaj na placu stój tak około 3 min nie pozwalaj mu się ruszać zrób to kilka razy jak to nie da rady to zatrzymaj się weź w prawą rękę bat i w zad powinno mu to trochę dać oleju do głowy.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 kwietnia 2012 09:10
2.Jak będziesz jeździć na tym koniu sama to zrób kilka rzeczy zwiększ owies o 1/3 miarki na śniadanie i na kolację jeżeli dalej będzie mulił to się zatrzymaj na placu stój tak około 3 min nie pozwalaj mu się ruszać zrób to kilka razy jak to nie da rady to zatrzymaj się weź w prawą rękę bat i w zad powinno mu to trochę dać oleju do głowy.

ale że co?
2.Jak będziesz jeździć na tym koniu sama to zrób kilka rzeczy zwiększ owies o 1/3 miarki na śniadanie i na kolację jeżeli dalej będzie mulił to się zatrzymaj na placu stój tak około 3 min nie pozwalaj mu się ruszać zrób to kilka razy jak to nie da rady to zatrzymaj się weź w prawą rękę bat i w zad powinno mu to trochę dać oleju do głowy.

dooobre!
Zastosuję dziś na moim może przestanie mulić
1.Zmień trenera.
2.Jak będziesz jeździć na tym koniu sama to zrób kilka rzeczy zwiększ owies o 1/3 miarki na śniadanie i na kolację jeżeli dalej będzie mulił to się zatrzymaj na placu stój tak około 3 min nie pozwalaj mu się ruszać zrób to kilka razy jak to nie da rady to zatrzymaj się weź w prawą rękę bat i w zad powinno mu to trochę dać oleju do głowy.


Na laptopa też podziała? Bo mi muli  🤔


Aducha98: a w którym ośrodku jeździsz?
Tylko nie stawaj blisko ogrodzenia przy tym "ćwiczeniu".  😂
Zastanawiam się tylko nad jednym.
Jeżdżę z batem w lewej ręce. Czy przy tym ćwiczeniu muszę go przełożyć do prawej?

Będę pamiętać o ogrodzeniu  😉
Zastanawiam się tylko nad jednym.
Jeżdżę z batem w lewej ręce. Czy przy tym ćwiczeniu muszę go przełożyć do prawej?

Będę pamiętać o ogrodzeniu  😉

Musisz.Koniecznie. Lewa ręka nie działa.  😉
Wiesz, o półkulowość chodzi.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 kwietnia 2012 10:09
Zastanawiam się tylko nad jednym.
Jeżdżę z batem w lewej ręce. Czy przy tym ćwiczeniu muszę go przełożyć do prawej?

Będę pamiętać o ogrodzeniu  😉


nawet musisz. Bat w lewej ręce nie zadziała odpowiednio bo jak wiadomo ręka lewa jest słabsza 😂
Dzięki!  :kwiatek:
Uważacie, że ćwiczenie "wlewanie zadem oleju do głowy" jest uniwersalne dla prawo- i leworęcznych?  Zawsze bat trzeba mieć w prawej?

Z analizy tekstu wyszło mi, że bat w zad ma spowodować, żeby koń się nie ruszał: "nie pozwalaj mu się ruszać zrób to kilka razy jak to nie da rady to zatrzymaj się weź w prawą rękę bat i w zad".  😲
Już sobie wyobrażam, jak każe mojemu koniowi stać przez 3 minuty i się nie ruszać. To byłaby najszczęśliwsza szkapa pod słońcem  😁 Chyba przejdę od razu do drugiej części, tylko nie bardzo wiem czemu mam się w tym celu zatrzymywać? Może żeby ten olej z zadu szybciej przewędrował do głowy  🤔
Ja myślę, że to zależy od konia. Bo do jednego zadu jest dalej do głowy, a do drugiego bliżej. Do pełnego zrozumienia zagadnienia potrzebna jest też prędkość, z jaką olej się przemieszcza - bo podejrzewam, że ta prędkość jest zróżnicowana w zależności od rodzaju oleju.  Oj, metoda nie jest łatwa, za dużo tu niewiadomych
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 kwietnia 2012 14:00
weź w prawą rękę bat i w zad".   😲


Tak jak sama zacytowałaś- nie mamy konia bić! Musimy mieć dwa baty. Jeden w prawej ręce a drugi wtykamy w zad. Tylko nie jestem pewna czyj- swój, konia czy trenera. A nie! Jeździmy bez trenera. No to mamy 50% szans że ćwiczenie wykonamy dobrze i wybierzemy odpowiedni zad 😎
Ale jak wsadzę w zad koński, to którędy wleję olej? Czyli jednak chodzi o zad jeźdźca. Ale chyba to bolesne - siedzieć na koniu z batem we własnym zadku?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 kwietnia 2012 14:05
Jak bat cienki to znajdzie się miejsce na wlanie oleju w konia.
A jak wtykasz w swój zad i wetkniesz mocno to później całą jazdę będziesz siedzieć prosto, taki drugi kręgosłup 🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się