Policja-wszystko o rekrutacji, przyjęciach, pracy w Policji

dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
31 stycznia 2010 21:21
Zapewne niektórzy z Was pamiętają moje ciągłe problemy z pracą, a dokładnie z jej uzyskaniem w ostatnim czasie. Miałam czas na przemyślenia, miałam czas na zrobienie bilansu swojej "kariery zawodowej" i wyszła klapa. Po wykorzystaniu ostatniej kartki z ryzy papieru na CV i brak odzewu lub odmowna odpowiedź na rozesłane dokumenty, stwierdziłam, że przyszedł czas na realizacje drugiego marzenia, jakim jest praca w Policji. (Pierwsze było: własny koń)

Pomysł narodził sie parę ładnych lat temu ale pozostawał w sferze marzeń. Wczoraj postanowiłam wcielić go w życie. I tu pojawia sie pytanie. Potrzebuję wszelkich info na temat rekrutacji cywila do służby w Policji. Jak składać dokumenty, jak wygląda proces rekrutacyjny, itd. Po prostu wszelkie info mile widziane. To co pomożecie?
Tak na wstępie:

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

•obywatel polski o nieposzlakowanej opinii
•nie karany i korzystający z pełni praw publicznych
•posiadający co najmniej średnie wykształcenie *
•posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

A to po drugie:

Komendant Główny Policji co najmniej raz w roku ustala planowane terminy przyjęć do służby w Policji oraz określa minimalną liczbę osób planowanych do przyjęcia do tej służby w określonym roku kalendarzowym i podaje je w formie ogłoszenia do publicznej wiadomości

A najlepiej luknac od informatora,wszytsko opisane:
http://www.policja.pl/rekrutacja/informator3.html

W 2010 ponoc chca przyjąc ok 4 tys funkcjonariuszy.
znajoma starała się przyjąć do szkoły policyjnej i ponoć trudne są testy sprawnościowe.


dragonnia, a ty masz konkretne wykształcenie? bo ja coraz bardziej zastanawiam sie czy dalej studiowac..
ushia   It's a kind o'magic
31 stycznia 2010 21:31
dragonnia, tyle, ze cywile w polcji maja sie zle - lepiej zostac mundurowa
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
31 stycznia 2010 21:32
Aventia, dzieki, a jak ktos ma znajomych lub sam juz służy to chetnie usłyszę wskazówki techniczne do zaliczenia testu sprawnościowego (szczególnie rzuty piłkami i noszenie manekina, tak by rąk nie forsować za mocno), oraz jak efektywnie przejść testy psychologiczne (szczególnie multi select)

Ushia, ja chce normalnie do służby mundurowej, nie jako pracownik cywilny.

Krokus, ja kończe Ekonomię ale najlepiej podobno mieć albo Administrację, albo resocjalizację. No ewentualnie pedagogikę.

edit: literówka
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
31 stycznia 2010 21:32
dragonnia to już zacznij się uczyć do testu z wiedzy ogólnej  🤣 , bo ja na nim poległam ... zabrakło mi 1 punktu  🙄 pech.. i na tym się zakończyła moja przygoda z policją  😉
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
31 stycznia 2010 21:36
zduska, Własnie czytam te 500 pytań, masakra. Tu się ekonomia przydaje momentami ale szok poprostu.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
31 stycznia 2010 21:52
ha ha . ja Ci powiem coś lepszego.. tam się przyda historia - pytanie z seri kto wygrał jaką bitwę itp, biologia 🙂 - miałam pytanie ile kręgów szyjnych ma ssak  😅 ! ( to oczywiście wiedziałam  🤣 ) i inne..  😂 jak dostałam test do ręki to myślałam, że z krzesła spadnę.
pisaliśmy egzamin w Legionowie - na 180 osób teścik zaliczyło 20  🤣
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
31 stycznia 2010 21:58
No ja na testy pojade do Szczytna. Zduska, ile kręgów ma ssak, bo za chiny ludowe nie pamiętam
trzynastka   In love with the ordinary
31 stycznia 2010 22:04
Kręgi szyjne (łac. vertebrae cervicales) występują w odcinku szyjnym kręgosłupa. U ssaków zasadniczo występuje 7 kręgów, istnieją jednakże wyjątki od tej reguły. Leniwce trójpalczaste mają aż 9 kręgów szyjnych, zaś nieliczne inne ssaki - tylko 6. Kręgi te są najmniejszymi ze wszystkich.
Z ciekawostek dodam, że koleżanka ma 8 kręgów szyjnych i gratis wieczne bóle głowy, bo dodatkowy krąg uciska jej jakiś nerw 


Ja bym chciała do policji konnej  😍

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
31 stycznia 2010 22:05
Moge zadac pytanie, tak totalnie z czystej ciekawosci?

Co wami kieruje,ze chcecie isc do pracy w policji?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
31 stycznia 2010 22:06
Ja bym chciała do policji konnej  😍

ostatnio w którymś z miast szukali 2 chętnych. nie musieli nawet jezdzic konno 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
31 stycznia 2010 22:09
[quote author=ninevet link=topic=15937.msg466575#msg466575 date=1264975490]
Ja bym chciała do policji konnej  😍

ostatnio w którymś z miast szukali 2 chętnych. nie musieli nawet jezdzic konno 🙂
[/quote]

Wiem, nawet stosunkowo nie daleko mnie (jakieś 30-40 km w jedną stronę ) ale chce studia dziennie skończyć, poza tym kondycyjnie bym nie podołała w tej chwili 🙂


Martva
- ja dzieckiem będąc oglądałam namiętnie animal planet i właśnie były 2 seriale, jeden ogólnie o końskich zawodach (kaskaderzy, weci, kowale itd.) i drugi o policji konnej (chyba nawet teraz leci remake). Byłam absolutnie zakochana w koniach ubranych w te wszystkie ochraniacze, w jeźdźcach którzy wyglądali niczym rycerze.  😍 W sumie dalej jestem  😁

dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
31 stycznia 2010 22:10
Moge zadac pytanie, tak totalnie z czystej ciekawosci?

Co wami kieruje,ze chcecie isc do pracy w policji?


Nie wiem jak inni - odpowiem za siebie. Od niemowlaka widziałam mundur w domu, bo tato, a później brat,  są żołnierzami zawodowymi. Zawsze mi to imponowało i zawsze miałam ogromny szacunek do munduru - krótko mówiąc wyniesione z domu. Juz po liceum chciałam słuzyć w jakiejś formacji. Ale przeciągało się to z różnych przyczyn w czasie. Wybrałam Policję, bo ciekawa jest dla mnie ta praca. Wiadomo, że poczatki wszędzie sa trudne i trzeba przetrwac ze 3 lata na "ulicy" ale myśle, że dam radę. Tylko najpierw musze pozytywnie przejśc testy. Jutro dowiem sie kiedy sa planowane egzaminy w Szczytnie i co za tym idzie, ile będe miała czasu na przygotowanie się do nich.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 stycznia 2010 23:00
A co ze strażą miejską co na koniach śmiga? Sorry nie czytałam całego wątku, ale u nas jest parę takich osób, konie trzymają na Partynicach. jak tam się dostać ?
"Moje" koniki policyjne  😍
Dragonia ale Ty chcesz do cywili? Tam nie ma tych testów. Przynajmniej moja mama nic takiego nie zdawała. Czy cywile mają tak źle? Nie powiedziałabym. Mają bezpieczną posadę jak to w budżetówce. Mają wszelie przywileje pracy w budżetówce typu "trzynastka". Pracują 8-16, bez weekendów i świąt. Pełny urlop bez ściemy jak czasem w prywatnych małych firmach. Moim zdaniem nie jest to zła praca.
Ja chcesz to się dowiem więcej o tym co trzeba dokładnie do służby cywilnej. Napewno przejść weryfikację bezpieczeństwa (nikt w bliskiej rodzinie nie może mieć zatargów z prawem) i odpowiednie wykształcenie do stanowiska, o które chcesz się ubiegać.
W mojej rodzinie jest kobieta, która pracuje w policji w 'cywilu'- bardzo sobie chwali swoją pracę- pensji może nie ma kilkunasto zerowej, ale żyje sobie godnie i spokojnie. Odchowała dwójkę dzieci- nie miała żadnych kłopotów z powrotem na swoje stanowisko- a wykorzystała maksymalnie swój czas na opiekę nad dziećmi 😉
na stronie szkoły policyjnej w szczytnie jest sporo informacji na ten temat i przede wszystkim pokazany egzamin sprawnościowy. Psychotesty trudno aczkolwiek ,,Dla chcącego nic trudnego"
Dziewczyny ale te warunki są opisane dla FUNKCJONARIUSZY a nie dla cywili. Po co np księgowej testy sprawnościowe? Cywile w policji to administacja biurowa.
Ushia, ja chce normalnie do służby mundurowej, nie jako pracownik cywilny.


bera7 😉
ja dzieckiem będąc oglądałam namiętnie animal planet i właśnie były 2 seriale, jeden ogólnie o końskich zawodach (kaskaderzy, weci, kowale itd.) i drugi o policji konnej (chyba nawet teraz leci remake). Byłam absolutnie zakochana w koniach ubranych w te wszystkie ochraniacze, w jeźdźcach którzy wyglądali niczym rycerze.  😍 W sumie dalej jestem  😁

Pokaż mi taką konną w Polsce - to tak, jakby porównać Policję dla Zwierząt z Animal Plantet do naszych TOZów...
Rzeczywistoś jest skrajnie inna. Niestety nasze polskie konne, bynajmniej te, które poznałam mocno od środka - są raczej zaprzeczeniem, niż spełnieniem marzeń z dzieciństwa...

armaquesse Twoje, jak Twoje, bo na zdjęciu widać szczecińskie konie a wszyscy widoczni jeźdźdcy to szczecińska konna...
Mery faktycznie 😉. Tak to jest jak się jednym okiem voltę podgląda a drugim pracę.
_Gaga, no to też napisałam "moje" a nie poznańskie 😉
Ten kary to poznański jeźdzec, a z tyłu  bez kasków Częstochowa. 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
01 lutego 2010 17:50
_Gaga - opowiedz coś więcej 🙂  :kwiatek:
ha ha . ja Ci powiem coś lepszego.. tam się przyda historia - pytanie z seri kto wygrał jaką bitwę itp, biologia 🙂 - miałam pytanie ile kręgów szyjnych ma ssak  😅 ! ( to oczywiście wiedziałam  🤣 ) i inne..  😂 jak dostałam test do ręki to myślałam, że z krzesła spadnę.
pisaliśmy egzamin w Legionowie - na 180 osób teścik zaliczyło 20  🤣
zupełnie mnie to nie dziwi, przeciez ludzie z horyzontem i inteligencją nie chcą byc pałami lub krawężnikami...ludzie inteligentni i oczytani pracują w Policji, ale to właśnie firma się do nich zgłosiła, a nie odwrotnie.
dam przykład młodego archelologa, któremu bardzo mała skorupka ceramiki wystarczała do daleich wniosków dotyczących życia społeczeństwa które taką skorupke wyprodukowała...
A co ze strażą miejską co na koniach śmiga? Sorry nie czytałam całego wątku, ale u nas jest parę takich osób, konie trzymają na Partynicach. jak tam się dostać ?


i mają tam cudnego konia  😍
Ten cudny koń jest hodowli moich koleżanek 🙂 Jeśli interesują Cię podobne to zaprawszam na PW  🙂 Mają jeszcze dużo w podobnym i szlachetniejszym typie 🙂

Jara, a co chcesz wiedzieć o wrocławskiej strazy?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 lutego 2010 20:07
też zawsze marzyłam o policji albo wojsku... chciałam iść na studia do WSOWL ale ojciec powiedział kategoryczne nie. Cóż, może coś w tym jest, ale z policją na pewno będę próbować po skończeniu studiów  😉 a właśnie- wiecie może czy preferowani są absolwenci jakichś konkretnych kierunków?


btw. te testy psychologiczne to jest porażka, kolegę pytali czy lubi oglądać zdjęcia nagich kobiet  😁
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
01 lutego 2010 20:16
smarcik, Resocjalizacja, pedagogika, administracja i ewentualnie ekonomia.

bera7, ja chce zostać funkcjonariuszem. Dlatego te testy są tak dla mnie ważne. W moim rejonie nie ma aktualnie przyjęć do tzw. Korpusu cywilnego.

Własnie wróciłam z Komendy. Miałam okazje porozmawiać z Policjantem, który jest bardzo na bieżąco w sprawach rekrutacji, testów i całego mechanizmu jakim jest tzw. "sito egzaminacyjne". Jestem podbudowana, bo dał mi wiele wskazówek, a takze zaoferował pomoc  na etapie testów psychologicznych i wiedzy ogólnej. Pewnie z tej pomocy skorzystam.

Swoja drogą, pierwszy raz byłam tam tak długo 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się