Krzyżowanie klaczy kuc walijski z jakim koniem?

Witam serdecznie, chciałabym prosić o doradzenie. Mam klacz 4 letnią kuc walijski, poprzedni wlasciciel mówił ze moge ją zaźrebić, że już jesienią była chętna. Chciałabym większego źrebaka, oczywiście bez uszczerbku na zdrowiu naszej Walji. Jestem tylko ciekawa z jaką rasą koni mogę ją skrzyżować aby mieć większego konika... córka jeździ  konno ale powoli robi się za duża na Walję.
[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] Juz drugie w tym tygodniu ostrzezenie o dublowaniu istniejacych watkow!!
Przeczytaj REGULAMIN FORUM!
[/center]
wątek zamknięty
Takie krzyżówki to już pseudohodowla. Sprzedaj i kup coś większego. Zakładając, że teraz ja pokryjesz to córka będzie mogła wsiąść na tego kundla za 4 lata, jak i tak będzie już nawet na niego za duża. Chyba, że będziesz sadzać bombelka na źrebaczka to od razu daj adres to wyślemy otoz.
wątek zamknięty
Nie zamierzam jej sprzedawać.  Przyjaciół się nie sprzedaje. Dziękuję za cenne uwagi.
wątek zamknięty
To nie sprzedawaj, ale też nie produkuj odpadów hodowlanych. Po prostu kup większego konia. Może z takiego pseudokrzyżowania uzyskasz z 10cm więcej, ale ryzyko jest duże dla klaczy, szczególnie tak młodej. Większy ogier oznacza większe ryzyko i zdarza się, że źrebak jest za duży. Pomagałaś kiedyś klaczy przy porodzie, wyciągałaś źrebaka z kobyły? Masz doświadczonego hodowcę, który zrobi to za Ciebie i weterynarza specjalizującego się w rozrodzie koni? Liczysz się z tym, że możesz stracić źrebaka, albo/i klacz? Przy normalnych przemyślanych kryciach sukces hodowlany u koni wynosi jakieś 80%, nawet nie chcę wiedzieć ile to może być w Twoim przypadku. I nie obchodzi mnie, że ktoś zaraz napisze, że jego dziadkowi się udało i pokrył kucynke koniem zimnokrwistym i wyszedł fajny koń, albo że hybrydy są zdrowsze.
edit: ucięło tekst
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.