pensjonaty - Zielona Góra i okolice

Jak wygląda sprawa z pensjonatami w południowej części Ziemi Lubuskiej? Macie jakieś typy, stajnie godne polecenia? - najlepiej blisko ZG

ps. sprawa dość pilna
Jednym z lepszych jest na pewno Lansada w Milsku. Jedyna wada to odległość od miasta.

Zależy czy szukasz pensjonatu czy miejsca aby pojeździć.
Priorytetem dla mnie jest dobro konia - więc muszą być: wybiegi, czyste boksy (ew. możliwość samodzielnego posprzątania i dościelenia), odpowiednie żywienie (najlepiej bez "od górnych" limitów siana). Zaplecze do jazdy, to sprawa drugorzędna - oczywiście nie obraziłabym się na halę albo plac z profesjonalnym podłożem  😀iabeł:.
Z racji, że jestem niezmotoryzowana - ważny jest dla mnie dobry dojazd komunikacją miejską/podmiejską.

Darcia - znam Lansadę - niestety dla mnie już za daleko.
A może ktoś zna takie przydomowe stajenki?
Z przydomowymi będzie ciężko. Pensjonat prowadzi Ochla (hala i padoki) oraz Przylep( nie wiem jak tam teraz wygląda). Oraz są 2 stajnie w Drzonkowie: WOSiR( niewielkie padoczki ale jest hala) oraz była stajnia pana Majewskiego.
Jakby co zapraszam na priv.
Jezeli zalezy Ci na dobru konia to odradzam Drzonkow.
Ochla jak najbardziej w porzadku, ale od przystanku kawalek jest.
Jest jeszcze calkiem fajna stajenka w Swidnicy ale nie ma hali.
jest jeszcze moja stajnia 🙂
padokow wiele- do wyboru trawiaste badz i nie, ogrodzone i z pastucha. hala, tereny, codzienne sprzatanie w boksach. siano, sloma i owies z wlasnych pol. buduje sie bar, pokoje dla gosci itd 🙂
katka-  a gdzie masz tą stajnie? 😉
20 km od Zielonej Góry w stronę Żar
Cieszę się, że jest odzew. Pewnie na dniach zlustruje większość stajni - to zdam pełniejszą relację co i gdzie, za ile (fajnie byłoby stworzyć bazę stajni na wzór innych miast z pensjonatowych wątków).

Dziękuję wszystkim za namiary i czekam na kolejne propozycje (śmiało wymieniajcie wszystkie miejsca, które warto zobaczyć)  🙂
a ja mam pytanie, nie o pensjonaty w tej okolicy, a możliwość jazdy konnej. Tzn. chodzi mi o jazdę za pracę, znacie takie miejsca, gdzie na takich zasadach przyjmują ? będę wdzięczna za odp.  😀
Kojarzycie może jakieś hucułki(w chowie bezstajennym chyba)  w Droszkowie?
Czy ktoś z Was trzyma konia w Starym Folwarku w Pietrzykowie?
Pozwole sobie odkopać ten wątek po stu latach, może pojawił się na forum ktoś zorientowany 😉.
Planujemy w wakacje taki mini rajd w okolicach Zielonej Góry, z 5-6 dni i w związku z tym szukam miejsc w których mogłybymy się zatrzymywać i nocować. Nie muszą to być jakieś duże stajnie, w zasadzie wystarczy nawet przydomówka, czy miejsce, gdzie kiedyś były konie. Wyjazd z Lipna, jako pierwszy punkt chciałabym Tarnawe (choć to tylko zamysł jak na razie)no i pytanie co dalej? Odległość pomiędzy punktami jakieś 25km,jedziemy w dwie osoby, zatem byłyby to dwa konie, no i pies 😉. Liczymy na dobrą zabawę i przygodę, nie na bicie "kilometrowych rekordów".
Pomoże ktoś zorientowany w okolicznych stajniach 😉?
Z Tarnawy macie niecałe 30 km do Kaczenic, super ośrodek 🙂
Czy ktoś z zg zamawia palety z hippolyta?
Nie sądzę. Pytałam jakiś czas temu na fb,żeby się podłączyć i ostatecznie nikogo nie znalazłam.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się