Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

[edit]
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] calkowita edycja posta
konstancja88, a jak wygląda trening tego konia? I ile ma lat na pierwszym zdjęciu?
[edit]
b]konstancja88,[/b] no więc właśnie - koń 2 letni zmienia się nie tylko pod wpływem treningu - po prostu dorasta i mija mu etap brzydkiego kaczątka. Twój koń bardzo ładnie się zaokrąglił, ale zupełnie nie pod wpływem treningu - to, co opisałaś nie ma nic wspólnego z treningiem. Dlatego lepiej przenieś zdjęcia do wątku o puchnących z dumy, bo tutaj możesz zostać zjedzona żywcem 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
06 lutego 2011 00:43
meggii poprawa sylwetki super, ale ruch! 😵 rewelacja!
Stosowałaś jakieś specjalne ćwiczenia na poprawę motoryki?
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
06 lutego 2011 09:35
Ostatnio przegladalam zdjecia i znalazlam fotki, ktore kiedys wstawilam do tego watku na starej volcie 🙂 Widac zmiane?

wrzesnien 2005 (wiek konia - 4,5):





kwiecien 2006





wrzesien 2006



Pierwszy start po powrocie z emerytury

kolejne za rok

Widać różnice w budowie?
Dava   kiss kiss bang bang
06 lutego 2011 11:41
Wrzućcie zdjęcia w tych samych fazach obok siebie- wtedy może będzie coś widać  😀iabeł:
cieciorka   kocioł bałkański
06 lutego 2011 11:42
Dramka, nie takie zdjęcia do tego tematu
vissenna   Turecki niewolnik
06 lutego 2011 12:09
viikaa zad, szyja - super

Dodatkowo tutaj bardzo widać efekt treningu.
Koń wyraźnie się zbalansował, co przy takich wielkich smokach (ile ma w kłebie?) jest na prawdę trudne.
Gratuluję i zazdroszczę takiej maszyny  😜
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
06 lutego 2011 13:43
vissenna dzieki  :kwiatek:
Kon nie jest wcale taki wielki, nie pamietam dokladnie, ale ma 165 albo 168. Niestety juz nie moj, bo musialam sprzedac ze wzgledu na moj wyjazd 🙁
meggii super zmiana  🤣
meggii super zmiana 

faktycznie kon sie zmienił, ale dziure w szyi ma taką jak mój po miesięcznej przerwie  👀
Chaff to ten młodszy, starszy jest duzo lepszy ruchowo, a mlody jak sie okazało nadrobił pracą.
Strucelka on jest bardzo mocny i silny i dzięki systematycznej pracy bardzo sie rozwinąl. W jego przypadku łopatki bardzo pomogły i rózne kombinacje i wariacje ćwiczeń z łopatkami. Dzięki temu udało się wykorzystac siłe jego zadu.
Polonez jaka dziura w szyji?
trzynastka   In love with the ordinary
06 lutego 2011 21:31
Polonez jaka dziura w szyji?


Połączenie kłębu z szyją nie jest proste, ładnie wypełnione tylko jest tam taki dołek.
zapewne o to chodzi 🙂
[quote author=meggii link=topic=49.msg887676#msg887676 date=1297027725]
Polonez jaka dziura w szyji?


Połączenie kłębu z szyją nie jest proste, ładnie wypełnione tylko jest tam taki dołek.
zapewne o to chodzi 🙂
[/quote]
ano właśnie jak to wypracować ?
moja ma od małego z tym problem , i mimo poprawy szyi przy treningach, pracy w ustawieniu , nadal to miejsce jest widoczne 🙁
w temacie dolkow - Marian mial zawsze solidna szyje, dolka przy klebie nie mial za grosz





Nawet po kontuzji i ok. rocznej przerwie szyje udalo sie bez problemu odbudowac (patrz wyzej). Az pojechal na ponad miesieczne wakacje...Od tamtej pory nie moge sie pozbyc tego dolka :/ chociaz wydaje mi sie, ze moj sposob jazdy sie nie zmienil. Jak to mozliwe ?  🤔



(nie moge znalez zdjecia, na ktorym dobrze to widac, bo wszedzie zaslania grzywa)
Angeel, IMO coś co już Ci kiedyś pisałam- schudł do bardzo fajnej wagi, wcześniej dołek mógł zakrywać tłuszcz 🙂
szczerze mowiac, jego waga (a co sie z tym wiaze - ilosc tluszczu  😁 ) sie waha w zaleznosci od roboty lub tez obijania sie. I teraz tez jest szczerze mowiac "nie szczuply" a dolek jest nadal.
tu moze lepiej cos widac.

Dramka, nie takie zdjęcia do tego tematu


dlaczego?
bo nie widać muskulatury. Wstaw zdjęcia w podobnej fazie w podobnym ujęciu
Dużo zależy od budowy konia, bez przesady wszystkiego nie da się przemodelować 🙂
Dokładnie tak jak pisze Chaff, każdy koń jest innaczej zbudowany. Pedro nigdy nie miał mocno budowanej szyji, aczkolwiek wyżej wymieniony dołek nie przeszkadza mu wcale rozwijać się i progresować. Każdy koń jest inny jeden ma lepszy zad a inny lepsza szyje. Nie ma reguły. Najważniejsze jednak jest to jak koń pracuje.
ten dolek jakos sie tak smiesznie nazywa... przypomnijcie... 🙂 to bylo na odznace brazowej, dzieci przybiegly zeby zapytac co to jest a ja oczy wielkie  😂
co myślicie? ;> odrazu dodam ze z 2010 roku nie mam zdjec bo prawie caly rok kon sie padokowal i stepowal pod siodlem przez kulawizne 🙁
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] wielkie zdjecie
katka, masz na myśli "szyję jelenią" czy "pchnięcie lancą"  🤣
aniaagre pchnięcie lancą to ubytek mięśnia, naczęściej występuje na szyi, ale spotkałam się też z tym na zadzie.Powstaje w wyniku owinięcia się pępowiny w okół szyi lub urazu mechanicznego.
jelenia szyja zaś to wada budowy szyi.
Dziewczyną chodzi chyba o "wcięcie siekiery"? tak?
Według nomenklatury zootechnicznej jest to wrąb lub przegub karkowy  🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 lutego 2011 06:35
modzi sniadanie zjedli, na uzytkownikow nie maja smaka 😉
Gadajcie tutaj dalej, a ja po poludniu wydziele to w nowy watek 😉
(sorki za brak czerwonego koloru, z pociagu pisze 😉)
A coś mi chodzi po głowie że kiedyś był wątek w którym były nawet zdjęcia i opisy tego typu "znamion" u koni, ale nie mogę sobie przypomnieć czy to nie była czasem stara wolta.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się