Nie tylko fotografowane, także rysowane... cz.III

Alice tak mi się skojarzyło,że od wielu lat już oglądam twoje prace.Myślę,że już tak z 8-10 lat,jeszcze na takich bardziej "dziecięcych" forach,no i w erze blogowania  😎
I nadal nie mogę wyjść z podziwu nad twoim talentem  :kwiatek:
salto piccolo, miło mi 😉
Kojarzyłas mnie z czasów blogowania? :P To były czasy  😎
To i ja pokażę wam swoją twórczość 😉 Nie rysuje tak pięknie jak wy, ale mam nadzieje, że jeszcze trochę się rozwinę, gdyż mam dopiero 15 lat 😀
A, i przepraszam za jakość tych dwóch rysunków, tylko jeden udało mi się zeskanować, ponieważ pozostałe były za duże.



Mile widziana krytyka 😎
Texasowa ze mnie plastyk żaden ale moja mama owszem więc skromnie tylko napiszę,żebyś popracowała nad proporcjami  😉
Alice oczywiście,że cię pamiętam,zresztą wtedy była mocna grupa takich młodych dziewcząt,bodajże jeszcze horsewhisperer i dziewczyny,których już nie pamiętam.Nawet nie pamiętam jak nazywało się to forum! Z tego co jeszcze w głowie mi się plącze to fakt,że administratorem (bądź też moderatorem) była niejaka brzoskwnia.Ja byłam Kasztanką z gwiazdką  😅
Kurczę,przepraszam was za off ale nie mogłam się powstrzymać  😁
To ja się wcisnę z moim dzisiejszym fryzem, z góry dziękuję za jakieś słówko krytyki  :kwiatek:


az mi szkoda, ale grafika o wiele za duza! 🤬
o!  super... ja bym "puściła" szyję i ciut grzywy,  po lewej, ale i tak bardzo ładna praca..... fajną masz swobodną kreskę🙂

moje ulubione ostatnio, żal mi się było rozstać...
"Lusitano i bysio..." akwarela 50x30cm
Kawecan   Jeździec bez konia...
15 stycznia 2011 00:31
Wiecie co? Okropni jesteście. Tak rysujecie że mi moja samoocena spada.  😁 😵
Alice, WOW - naprawde MEGA ten drugi 'szkic'
nie chcesz takiej kreskowkowej rudej zrobic? 😀
Kawecan Spoko - mam takie same odczucia  😉
oj wielkie dzięki za słówko 😉  :kwiatek:

Co do akwareli - ja się na tym zupełnie nie znam, ale Twoja praca jest niesamowicie ciekawa i zachowana w super kolorach!  🙂
Alice, WOW - naprawde MEGA ten drugi 'szkic'
nie chcesz takiej kreskowkowej rudej zrobic? 😀


Mogę, ale po sesji😉
To ja się wcisnę z moim zUym rysunkiem  😀iabeł:

niestety mój skaner jest równie zły  🙄

Jestem w trakcie robienia też wersji komputerowej...
Może uda mi się niedługo jakiegoś konika rysnąć ,chociaż przy was moja samoocena sie kurczy 🙇
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 stycznia 2011 22:38
NomNom podoba mi się, chociaż tego wilka po prawej zrobiłabym minimalnie grubszego 🙂 Sama staram się rysować w podobnej kresce, więc doceniam ten styl ;P
m.indira   508... kucyków
18 stycznia 2011 11:58
Oj akwarela to ciężki orzech do zgryzienia , ale potrafi być wdzieczna i jakże malownicza, bo z lekką nuta niedopowiedzenia, jej nikt nie pomyli z fotografią, z akrylem , jest niepowtarzalna... a Twoja bardzo na tak, dobra kompozycja, dobrze dobrane barwy, tonacja , może troszke za mało ruchu w koniu ale to moje zdanie
Vana my się nie znamy przypadkiem z DA? , jak zwykle, na tak...

a teraz znowu człowiecze

m.indira boski Slash  💘  💘 jesteś absolutnym mistrzem!  👍
m.indira   508... kucyków
18 stycznia 2011 12:07
tx, a jak ja nie lubię rysowac luda...
Vana my się nie znamy przypadkiem z DA? , jak zwykle, na tak...


Raczej nie 😉 nie ma mnie na DA  🙂
Mogłabyś mi podesłać na PW link, do konta z którym mnie pomyliłaś? Tak z czystej ciekawości  :kwiatek:

I już nie ciągnę off'a 😉
m.indira   508... kucyków
19 stycznia 2011 19:00
Vana sprawdziłam konto znanej mi dziewczyny z DA i faktycznie tej pracy nie miała ale podobieństwo w pasteli i wyrazie jest, stąd to moje zapytanie któro się nasunęło http://bonita.digart.pl/
vissenna   Turecki niewolnik
06 lutego 2011 15:37
Trochę moich bazgrołów (część ze znakami z DA, bo skaner mi wysiadł i nie mam jak zeskanować od nowa).
Olej na płótnie:

Pastele:

Ołówek:




Farby:

Kredki:


pastele suche

m.indira   508... kucyków
06 lutego 2011 17:06
Vissenna popracuj nad proporcjami, oraz nad stopniowaniem wartości, za mało w nich bowiem trój wymiarowości, a przez to płaskie, jakbyś chciała powiedzieć że wszystko jest jednakowo ważne, uważaj też z anatomią, czasami jest ona bardziej karykaturalna niż właściwa i bardziej pasuje np do kreskówki.
i może Ci sie wydać to śmieszne ale dla mnie najlepsza z zaprezentowanych prac jest seria łaciata, z niewielkimi błedami anatomii, ale do zaakceptowania, radze tez używać miększego ołówka, nie jest kołkowy i ładnie cieniuje, a nie jest szary, staraj sie tez by oczy nie były martwe, puste i bez wyrazu, mają żyć, a nie być sztuczne, dobrze je też osadzaj w czaszce, obserwuj i rysuj...

kasska szkoda mi pani na koniu, mogłas się postarać 😉
przekłamało kolory czy tylko ja mam tak że to takie brązowawe, jakby sepia ?
vissenna   Turecki niewolnik
06 lutego 2011 18:52
m.inidra dzięki! Jestem totalnym laikiem i amatorem. Moje prace to raczej sposób na zabicie nudy niż jakieś poważne dzieła, choć do dziś moja koleżanka nie może mi wybaczyć, że nie zdawałam na kierunki plastyczne. Ale ja jakoś nie uważam, bym miała talent...
Czy mogłabym prosić kogoś o pokazanie za pomocą skanów rysowanie końskiego oka krok po kroku.... mam z tym największy problem i ostatnio zepsuło ono całą moją pracę.. osadzę je w dobrym miejscu to nie umiem go wypełnić...
Byłabym bardzo wdzięczna  :kwiatek:
Kasska Wzrorowałaś się pewnej fotce Celebesa i p. Joanny Włoczewskiej ?  Bo do złudzenia  mi przypomina pewne foto 🙂
Tak 🙂 ona nie podobna za cholere,ale Telepek podobno calkiem calkiem i juz jest u p. Asi
m.indira Slash wygląd jak żywy ❗  👍
m.indira,

tak, kolory sa przeklamane...w rzeczywistosci nawet karton byl szary, a wyglada jak bezowy..tu jeszcze inne kolory, tez przeklamane..

Happiowa   córka grabarza
10 lutego 2011 16:07
Czym mogę zabezpieczyć przed rozmazaniem rysunek wykonany pastelami suchymi? Jest to możliwe  👀?
cieciorka   kocioł bałkański
10 lutego 2011 16:31
Happiowa, fiksatywą. albo lakierem do włosów.
Happiowa   córka grabarza
10 lutego 2011 16:32
wielkie dzięki  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się