In memoriam

Piękny wiek... [*]
Trzymaj się...
Gillian   four letter word
19 grudnia 2010 23:01
Becik 🙁 młoda kobyła, wszystko przed nią.
Ludzie, pilnujcie w nocy koni 🙁
Gilian co sie stalo? 🙁
Gillian   four letter word
19 grudnia 2010 23:07
kolka 🙁
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
20 grudnia 2010 09:55
Condina co się stało?  😕
Złamał nogę i został uśpiony 🙁
Gillian   four letter word
21 grudnia 2010 14:58
podobno Pogłos nie żyje, ktoś może to potwierdzić? mam informacje o kolce?
to bardzo szkoda 🙁 na pewno był świetnym koniem.

(*)
vissenna   Turecki niewolnik
25 grudnia 2010 19:14
😕 niesamowita kobyła. Piękny wiek!
Świetna klacz...  😕 (*)
mtl   I M Equestrian
25 grudnia 2010 19:41
świetny koń, ale naszczęście była z nami dość długo [*]

piekna, waleczna kobyla.
Gdy widzę filmiki z nieżyjącymi już końmi to automatycznie łzy w oczach stają... 🙁
aga020596, dlaczego? ten kon mial wspaniale osiagniecia, godna emeryture i dozyl fajnego wieku.
Fis
1985-18,08,2008


[`]
Pursat   Абсолют чистой крови
26 grudnia 2010 12:11
Pamiętam go z dawnych "Końskich Targów", jak był ogłaszany do stanówki. Piękny koń.

[']
Katija Bo na filmie widzę jak ŻYJĄ a tak naprawdę to jest to tylko już wspomnienie i po prostu tak już mam...
gdy byłam dzieckiem jeździłam w takiej stajni. Była tam klacz Rumba, śliczna, temperamentna, ciemnogniada angloarabka. Od wczesnej młodości do bardzo późnych lat starość harowała w niewdzięcznej rekreacji. Miała 25 lat albo 26 lat, stan jej zdrowia nie pozwał na dalszą jazdę na niej, mino to zmuszano ją do tego. W końcu oddano ją na rzeź. Jakie to było niesprawiedliwe!!! emerytura należała jej się chyba bardziej niż jakiemukolwiek innemu koniowi, przecież tak bardzo dostała od życia w dupę. Dzięki takim przypadkom, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że konie rekreacyjne to konie najbiedniejsze 🙁 ze stajni, z której pochodziła Rumba większość koni tak skończyło, ale ona jakoś najbardziej utkwiła mi w pamięci ;(


RUMBA (*)

Właśnie szperałam w czeluściach mego kompa i znalazłam zdjęcie Rumby 🙁  (*)
Edit: Tercet, ona byla wlkp raczej. Pochodziła z Racotu i była po Losie wlkp (Oltis xx) matki nie pamiętam.

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 stycznia 2011 17:59
Ratina Z 😕 ogromna szkoda... to był pierwszy koń sportowy w którym się zakochałam... pamiętam jak jeszcze w telewizji oglądałam ją na parkurach pod Ludgerem...matko ile to już lat mineło 🙄
Ratina Z ladnego wieku dożyła jak na sportowca ...
Megane mozesz rozwinac? "jak na sportowca"?
Katka, nie mam co rozwijać ... patrze tylko na średnią wieku koni sportowych w tym wątku...
Oki Doki - 14 lat
Savoir Vivre - 11 lat
Browar - 12
Diagram - 20 lat
Barok - 23
Pallegro i inne
Tak wiec 28 lat Ratiny to ładny wiek... nie miałam nic zlego na mysli ...
Ja już z 5ty raz oglądałam ten filmik o Ratinie Z i po raz 5ty się poryczałam. Strasznie mnie wzruszają takie momenty jak te, gdzie Ludger wygrywa i tak niesamowicie się cieszy i jej dziękuje. Płaaaaak ;(
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 stycznia 2011 10:33
Dzionka mam to samo... mam do tej kobyłki straszny sentyment,
wydaje mi się że to był koń Ludgera z którym był najbardziej związany, byli mega zgrani i widać że ufali sobie nawzajem...

zawsze marzyłam mieć jakiegoś potomka Ratiny nawet w dalszych pokoleniach..może kiedys sie uda 😉
Wracając do Ratiny, w USA po pastwiskach biega jej klon
Smutne to, że Ratina nie żyje, tez byłam jej fanką kiedyś.
Ale przeraża mnie klonowanie jej, w ogóle klonowanie mnie przeraża, tak samo jak bardzo mocne inbredowanie...
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
11 stycznia 2011 16:02
momenty jak te, gdzie Ludger wygrywa i tak niesamowicie się cieszy i jej dziękuje.

fakt, ze z tych krotkich ujec wyglada na to, ze faktycznie byla miedzy nimi wiez, ze ten kon, nie byl dla niego tylko maszynka do wygrywania. traktowal ja z duza czulacia. RATINA- I AM WHAT I AM piekna jej ta derke na koniec kariery zalozyli- prawdziwie doceniony kon 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się