Kącik folblutów

nyelle   buntownik z wyboru
22 grudnia 2010 22:42
A. 175 - wow! bardzo lubię duże folbluty, 155 w kapeluszu to niech sobie arabki mają 😉 (btw. mam pod opieką takiego jednego młodego arabka i jest MEGA, prawie tak fajny jak mój xx - ale jednak kucyk taki  🤣 )

karolinag4, kajam się!! oczywiście dla okresowo kontuzjowanych też! i dla emerytów też! i dla wkkwowskich ciasteczek, do których się ślinimy! i dla wyścigówek o mocarnych zadkach i podkasanych brzuszkach  😁 i dla odkarmionych ciasteczkowych rekreantów (to my  😎 )

jak tam Filut 🙂 ?
my lenimy się, zamieniamy w potwory leśne, nabieramy brzucha i głowimy się nad tym, jaki granulat wybrać, coby zastąpić część owsa..
nyelle teraz ok  😎
Fil ok  :kwiatek: , łobuzuje a potem noga boli  😉 Oprócz łobuzowania głównie je  😁 i ślicznie wyglada  😎 Tak więc napięty ma grafik  😁



Widzę, że też macie napięty grafik  😁
nyelle   buntownik z wyboru
23 grudnia 2010 10:39
Hehehe, to faktycznie chłopak ma mnóstwo roboty 🙂 Piękny pączuś!
To może i my się przypomnimy 😀 Czen na zawodach w  Starej Miłosnej
nyelle  :kwiatek: "trafił" mi się super koń  😜
meander super, jak poszło?
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
25 grudnia 2010 22:39
widzę że wszystkie xx się lenią ostatnio 😉 moje dwie baby też już 1, miesiąca nie widziały mnie na grzbiecie i pewnie szybko się to nie zmieni, u Sipsi Dr Okoński dopatrzył się nieregularności, zrobiliśmy prześwietlenie i okazało się że w stawie pęcinowym jakiś mały stan zapalny się wdał i jest jakaś mikro zmiana, także dostaje preparaty i zbieram kaes na zastrzyki, Bremen znów rozkułam bo myślałam że będzie sporo śniegu i da rady pochodzić bez podków, ale niestety zima strasznie chwiejna, koń rozkuty, a kopyta ma dramatycznie wrażliwe więc nie może chodzić pod jeźdźcem na nierównym podłożu, od byle nierówności się podbija... także też leni się na wybiegu.. i podobnie jak Fill, ich głównym zajęciem jest jedzenie  😁 ale nie sprawiają wrażenia nie zadowolonych z takiego trybu życia 😀
Nie sprawiają? masz może aktualne zdjęcia? Z zaciekawieniem pytam, bo u mojego każdy, każdziutki "przestój" natychmiast odbija się na wyglądzie  🤔 , in minus, oczywiście.
karolinag4 mieliśmy czyste przejazdy, ale byli szybsi od nas 😉  jestem bardzo zadowolona z Czena bo ostatnio bardzo się wyciszył i bałam się, że nie da rady, ale folbluty kochają rywalizacje i już jego stan psychiczny wrócił  do formy/normy 😀
Norquina   Life is too important to be taken seriously
26 grudnia 2010 09:03
Nie wszysykie folbluciaki maja wolne 🙂 moj na szczescie nie ma zadnych klopotow zdrowotnych. Zostal ogolony (po raz pierwszy w zyciu) i jest caly czas w treningu. pracujemy 6 dni w tygodniu,a jeden dzien ma tylko dla siebie 😀
niestety nie pochwale sie zadnym zdjeciem gdyz nie ma kto mi zrobic,ale moze w najblizszym czasie uda mi sie cos cyknac 😉
no i musze sie pochwalic bo wszyscy mowia ze sie poprawil po prawie roku pracy u mnie.  💃 nie tylko wygladem ale i widac efekty pracy w jezdzie
właśnie, nie wszystkie się lenią!  🙂 może i mamy przestój w treningach, bo na takowe póki co nie mamy warunków, aczkolwiek nie pozwalam się folblutowi lenić. przechodzi apogeum świetności, jeśli chodzi o jazdę! a miałam z nim sporo problemów, ale wszystkie zniknęły po tarnikowaniu.

tu jakieś wakacyjne:
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
26 grudnia 2010 15:05
Nie sprawiają? masz może aktualne zdjęcia? Z zaciekawieniem pytam, bo u mojego każdy, każdziutki "przestój" natychmiast odbija się na wyglądzie  🤔 , in minus, oczywiście.


zrobię jak tylko będzie pogoda i będę mieć wolne, bo póki co najwięcej jestem wieczorami w stajni.. ale pięknie wyglądają, Bremen to raczej już pod otyłość podchodzi, Sipsi wygląda w sam raz, ale Bremen wcina 12 litrów (owsa granulatu i specjalnej paszy), teraz jej zmniejszyłam do 10l, a Sipsi wcinała 14 litrów, teraz jej zmniejszyłam do 12 litrów, w tym musli dostaje z St hipo. a sporo szaleją na wybiegu, więc są całkiem fajnie zabudowane🙂

kasieceq zdecydowanie zaglądanie do zębów to konieczność, chyba większość xx należy do wrażliwych koni i czułych, ja u swojej też miałam problemy z akceptacją wędzidła, po tarnikowaniu dużo jej się poprawiło...
halo mogę pokazać mojego w całej ok(azało/rąg)łości  😁 Z tym, że mój nie pracuje, bo nie może i to w zasadzie odkąd go mam (już 4,5 roku  😲 )
nie wszytskie forumowe xx się lenią. moje także pracują i żadna pogoda nam nie straszna, a od poniedziałku kucie na wkładki przeciwśnieżne i dopiero będziemy szaleć😉
tutaj mam nadzieje, że jeździec się  nie obrazi za wstawienie go, ale mało widać 😉

i takie terenowe, na babci rekonwalescentce


kaciecq a Twój to chyba maluch jest?takie wrażenie na fotach sprawia 😉
karolinag  o matko, a co  mu jest że 4, 5 roku aż? 😲
A.   master of sarcasm :]
26 grudnia 2010 16:32
moja bestia dzis rano na pastwisku z zaadoptowanym maluchem. nie wiem jak bedzie wygladal jej powrot do treningu za 3 tygodnie, bo bardzo sie ze soba zwiazali! a on dopiero za rok bedzie zajezdzany... juz mam problemy zeby ja po poludniu wprowadzic do boksu





Donia Aleksandra dłuuuuga historia, w wielkim skrócie: kilka razy miał naderwane to samo ścięgno, porobiły się zrosty i ścięgna nie pracują tak jak powinny. A czy będzie mógł chodzić pod siodłem to nie wiadomo, najważniejsze jednak dla mnie jest, żeby nic go nie bolało.

Tak mnie wzięło na przeglądanie zdjęć i za każdym razem utwierdzam się w przekonaniu, jak bardzo kocham tego konia  😍

jedno z naszych pierwszych zdjęć w poprzedniej stajni (  😵 )


i jakieś z wakacji - już u Fazy  😅
Donia Aleksandra mały to może za duże słowo. nigdy go tak do porządku nie mierzyłam. wielki nie jest na pewno, ale pode mną wydaje się taki mały, bo ja to rosła kobieta jestem. i wzdłuż i wszerz  🤣
Witajcie 🙂 Mam pytanie :  czy i jakie pasze stosujecie ? co zawiera dieta Waszych folblutów ? 🙂
u mnie sa nie tylko folbluty.Dieta wszystkich koni jest taka sama , tylko folbluty dostają najwięcej. Kupuje EquiFris Classic ,Basterly Basic (a teraz zimą jeszcze Basterly Herbic) wszystkie te pasze mieszam z owsem. OOprócz tego konie dostają marchew , buraki ,rzadziej jabłka. Dwa razy w tygodniu wszystkie konie dostają mesz (sama przyrządzam, nie kupuję gotowego). Sianko wszystkie konie mają non stop.
Są codziennie wypuszczane na padok, bez względu na pogodę, wyjątek to huragan czy jakies gradobicia ale gdy pada snieżek czy deszcz są na zewnątrz. Mają zagajnik, mają lasek w razie potrzeby mają gdzie sie chowac.Zresztą w mrozniejsze dni są krócej. Konie raczej nie są derkowane. Wyjątek to Sonia i czasem Filo (oba konie kontuzjowane, Sonia po operacji).
Oj mój folblucik ma mega skomplikowana dietę (rozpieszczony do potęgi 😀). Dziennie dostaje 3 litry owsa, miarkę Sales Prepa D&H,  3/4 miarki Barley Rings D&H, olej, chevinal, fure marchwi oczywiście sianka full i chlebek do tego mesz 2 razy w tygodniu 😉
Moj Puszek ostatnio po tymczasowej zmianie stajni popadl w depresje!!! niechetnie jadl, stal smutny...ani chory, ani kolka ot, zly i obrazony. ksieciunio straszny...
A ja wstawię przypomnienie ciepłych dni 😉
No to my też się przedstawimy
Osteo, ogier, 4 lata 🙂

Jak wam się spodoba to dodam więcej ;p
drobna oczywiście, że się podoba! śliczna chudzinka 🙂😉

a tutaj z dzisiejszej sesji:
ksiaceq- dzięki teraz to juz nie chudzinka bo miał przerwę ;p w twoje piękne stworzenie 🙂

1.jesienna sesja
  fot.M.Chudzik

2.to co kochamy najbardziej 🙂
  fot.M.Chudzik
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
30 grudnia 2010 23:02
jaka chudzinka😉 napisz coś więcej o Osteo, skąd, jaka przeszłość jakich ma rodziców🙂 

ksiaceq śliczne zdjęcie... ależ zazdroszczę tego śniegu.. u nas na  łąkach piękny śnieg, ale po powodziach są tak podmokłe że mimo mrozów, koń się zapada i nie da się jeździć🙁

Donia dawaj więcej zdjęć Janki!! nie mogę się napatrzeć na nią 😀 dalej chcesz ją sprzedać czy jakieś nowe plany? już dawno nie gadałyśmy, w ogóle nie jestem na bieżąco 😉
Osteo
Osławica-Manhattan Project
hodowla SK Hawłowice J.Babiś
obecnie też stoi w Hawłowicach
ja jestem jego szczęśliwą posiadaczką od 12 sierpnia 2010
mielismy pare problemów z kopytkami ale jest już dobrze 🙂
obecnie trenujemy pod okiem forumowej m.indiry 🙂
A.   master of sarcasm :]
30 grudnia 2010 23:18
Oslawice kojarze, ale Manhattan Project - pierwsze slysze  😲 po czym i od czego on jest?
drobna chyba każdy folblut kocha to najbardziej, jeźdźcy niekoniecznie  😂 jak mój czasami dostanie turbo przyspieszenia, to pozostaje mi się tylko modlić  🤣
Doma śnieg może i fajny, ale droga na tą łąkę - istna masakra. była strasznie oblodzona, a konie nam jeszcze w ręku brykały  🤣
Manhattan Project
hodowli : Cheveley Park Stud Anglia.
Ogier jest po Shardari (IRE),Rivel Call (FR)

zdjęcie z internetu

a Osławica stoi tez w Hawłowicach
ksiaceq- no mi z zatrzymaniem go chwilę schodzi haha
gorzej jak urządzamy jakiś wyścig to niektórzy przy mecie już dawno zatrzymali a my dalej galopujemy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się