Stajnie w Warszawie i okolicach

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 grudnia 2010 15:20
ale Elu Largo jak najbardziej prowadzie sekscje sportowa i ma jedne z lepszych koni aktualnie, a jezdzi dla nich Piotr Sawicki, ktory nomen omen na Caballusie (wlasnosci Largo) jechal top lige 😉


ale 1,5 roku temu przecież zwolnili dotychczasowych 2 jeźdźców w tym Zagora właśnie z takim wytłumaczeniem że nie będą prowadzić sekcji jeździeckiej w takim formacie jak zatrudnianie jeźdźców, zapewnianie im zakwaterowania, opłacanie wyjazdów na zawody na koniach Largowskich.
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
13 grudnia 2010 15:29
w Largo byl krotki kryzys a teraz wszystko wrocilo do normy i maja naprawde swietne konie. mam gdzies tam cicha nadzieje, ze sie garo tak podniesie no ale czas pokaze.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 grudnia 2010 15:32
w Largo byl krotki kryzys a teraz wszystko wrocilo do normy i maja naprawde swietne konie. mam gdzies tam cicha nadzieje, ze sie garo tak podniesie no ale czas pokaze.


aha, chyba że tak.

Ale tak naprawdę nie wiadomo jakie jest podłoże takiej a nie innej decyzji właściciela Garo. Może po prostu sprzykrzyło mu się ładowac kasę  w coś co nigdy zysków konkretnych żadnych nie przyniesie tak naprawdę.
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
13 grudnia 2010 15:39
na forum mozna dyskutowac o wielu rzeczach, ale nie o prywatnych powodach sponsora. to sa jego pieniadze i jego decyzje, a z omawiania takich rzeczy publicznie nic przyjemnego wyniknac nie moze.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 grudnia 2010 15:45
No to nie dyskutuj - nie musisz. A to o czym można pisać a o czym nie to zdaje się trochę jakby brak ci plenipotencji do wydawania rozkazów, nakazów i dyspozycji. Sama zresztą zaczęłąś wpisując się z informacją o polepszeniu sytuacji z Largo nieprawdaż.

Zresztą też mi wielce tajemne informacje tu sobie przekazujemy. Nikt to nie analizuje  wykradzionych PITów przecież.

Poza tym żadana to była tajmenica - na początku instnienia Garo oficjalnie publikowało na stronie sprawozdanie roczne z działalności ze wszystkimi kwotami za sport, zawodników itede.
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
13 grudnia 2010 17:03
Elu ale po co tyle agresji?
podyskutuje bardzo chetnie, ale nie o powodach i pieniadzach tym kierujacych. dlaczego? dlatego, ze posiadam szacunek dla sponsorow ktorzy chcieli wlasnymi ciezko zarobionymi pieniedzmi wspierac jezdziectwo, bo licze ze kiedys tez bede miec tyle szczescia, bo w srodku wierze ze sa jeszcze tacy ludzie ktorzy chca to robic.

plenipotencji na pismie nikt mi nie wydal. przed takimi tematami hamuje mnie wylacznie dobry smak i poczucie, ze o mnie nie hcialabym slyszec takich dyskusji.

to nie sa informacje tajemne i magiczne, ale moge sie przerodzic w nieprzyjemne dla zainteresowanych spekulacje.

poza tym Largo jest temat skonczonym i wciaz dzialajacym wiec moge sobie rzucic haslo kryzys nie wdajac sie w szczegoly dlaczego owy nastapil.
Quanta no bo chyba wyszedł mi jakiś ukryty bulwers na Legię  🤣 Rzeczywiście, na sucho paragrafy mnie nie burzą czy są wręcz przydatne, ale one + jakieś moje wspomnienia/wyobrażenia nt Legii = foch  🤔wirek: Także ja już może pójdę poprzeżywać w samotności 😉
disco, jeszcze o tej umowie - ja też mam podobną treść. Jak się boisz, że nie zadzwonią na wszystkie telefony, to doprecyzuj umowę - dopisz tam podpunkt, że mają dzwonić na konkretne numery, a dopiero później wzywać weta. I poza tym, nie ma w treści określenia, kto pokrywa koszty w przypadku takiego wezwania (chyba, ze jest w innym punkcie, którego nie wstawiłaś). No i zgadzam się, że nawet najlepsza umowa nie da pełnej gwarancji, zaufanie jest ważniejsze.
Witam.poszukuje stajni z halą do wydzierżawienia na terenie Warszawy i okolic,lub stajni która posiada hale i podejmie współprace na zasadzie wynajmu boksów i infrastruktury.Czy znacie może jakieś ciekawe miejsca gdzie można spokojnie trenować konie?z góry dzięki za info.Pozdrawiam
w Bajardo będą od Nowego Roku dwa wolne boksy, więcej info w ogłoszeniach 🙂
Dziewczyny, czy któraś spotkała się kiedyś z odliczaniem VATu od pensjonatu? Albo sama odliczała? Wiem, że jest taka możliwość,
ale nie wiem, co trzeba mieć/zrobić, żeby móc odliczyć?
cieciorka   kocioł bałkański
19 grudnia 2010 16:59
BaŚ, trzeba mieć firmę 🙂
i WŁAŚCIWE "PKD" bo inne wersje są dyskusyjne dla URZĘDU 😉
np.


01.43. CHÓW I HODOWLA KONI I POZOSTAŁYCH ZWIERZĄT KONIOWATYCH 01.43.Z
Podklasa ta obejmuje:
chów i hodowlę koni, osłów, mułów lub osłomułów,
produkcję nasienia ogierów.
Podklasa ta nie obejmuje:
działalności stajni koni wyścigowych, sklasyfikowanej w 93.19.Z.


LUB


93.19. POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA ZE SPORTEM 93.19.Z
Podklasa ta obejmuje:
      (..)
      działalność stajni wyścigowych, ośrodków hodowli i tresury psów wyścigowych,
 
Czyli rejestruję działalność gospodarczą i wpisuję, że zajmuję się chowem konia?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
19 grudnia 2010 17:44
I musisz mieć jeszcze konia w środkach trwałych firmy czyli kupionego "na firmę"- próbowałam się kiedyś zorientować i bardzo ciężko udowodnić US nawet jeśli ma się wpisane w działalność tego typu usługi to musisz wykazywać przychód z konia, co by sobie odliczy Vat. Próbował się kiedyś w US dobic o jasną interpretację, ale koniec końców zrezygnowałam 🙁
cieciorka   kocioł bałkański
19 grudnia 2010 17:46
na starej volcie był kiedyś temat: kupno konia na firmę, ale chyba przepadł.
Ajej, wygląda na to, że jest to dużo bardziej skomplikowane niż sądziłam... Dzięki dziewczyny za pomoc.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
19 grudnia 2010 18:07
Zresztą z firmą też jest tak, ze jak coś w biznesie Ci 'nie idzie' to wierzyciele mogą wyciągnąć rączkę po mienie ruchome. Mam firmę i odpuściłam sobie kombinowanie 🙂
Mam pytanie do ludzi z Warszawy i okolic, kojarzy ktoś stajnię Orso? Wybieramy się do niej po zakup dwóch koni, może ktoś coś powiedzieć czy warto, itp informacje może być na PW
Presja, a gdzie to niby się znajduje?...
Anaa- okolice Wołomina http://www.stajniaorso.pl/
a to nie wiem, kompletnie nie moje rejony 🙂
Spoko, dzięki uprzejmości jednej z użytkowniczek dostałam namiary do osób z forum które mogą mi pomóc  🙂
Presja, znam. Wiele dobrego nie mogę powiedzieć.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 grudnia 2010 12:16
czy ktoś z was stoi w Kuźni?
ja stałam 😀 jak coś to pv
Norquina   Life is too important to be taken seriously
24 grudnia 2010 20:24
Czy ma ktoś namiary na stajnie lub osoby prywatnej,która organizuje w okolicach Legionowa kuligi ? Bo w mojej stajni juz niestety nie ma mozliwosci zrobienia,przez brak odpowiedniego konia.
Albo cokolowiek wie w tym temacie,bede wdzieczna za pomoc  😀
nyelle   buntownik z wyboru
24 grudnia 2010 21:02
Norquina, w stajni Klucz organizują 🙂
http://www.stajniaklucz.pl/
Severus   Sink your teeth into my FLESH
27 grudnia 2010 10:53
Norquina, Klucz albo nadlakami.pl
Czy ma ktoś namiary na stajnie lub osoby prywatnej,która organizuje w okolicach Legionowa kuligi ? Bo w mojej stajni juz niestety nie ma mozliwosci zrobienia,przez brak odpowiedniego konia.
Albo cokolowiek wie w tym temacie,bede wdzieczna za pomoc  😀


www.stajniastangret.republika.pl

edit. Klami ja tam pracowalam, jak cos to pytaj.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się