Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

katja  😎

Na śmierć zapomniałam o barszczyku! Oprócz ton ciast, ciastek i sałatek był zawsze gar barszczyku  😜
Grzaniec to też całkiem przyjemna sprawa.

No i nie ma to jak kucyk robiący za osiołka  😁


😜 super klimat!!!  😀
Cariotka   płomienna pasja
27 listopada 2010 14:25
A nasze konie z okazji zimy dostały wiatę na padoku. Wg mnie świetny pomysł🙂 Aż cieplej się robi jak tam się posiedzi🙂
witam
chciałam się zapytać czy ktoś zna takie stajnie i czy warunki są w nich dobre(opieka,puszczanie na pastwiska codziennie nie zależnie od pogody,ubieranie w derki,karmienie według zaleceń właściciela,mało rekreacji i ludzie fajni,bo tam gdzie teraz stoje to z tym słabo):
-Rzeszotary
-Grabówki
-Cossio
-Zelczyn
-Łuczynka
-Radziszów
-Prywatna w Kosocicach
-Siercza ponysport
-Koźmice Wielkie
-Brzyczyna
PLEASE! bardzo mi zależy na czasie bo koń czuje się coraz gorzej i musze szybko uciekać! nie podoba jej się tam gdzie jest!!!! RATUNKU!!!  😕 😕 😕
Cariotka   płomienna pasja
29 listopada 2010 10:24
przyjedź do Nas🙂  Ostatnie dwa wolne boksy😀
Zelczyna i Brzyczyna - polecam. W Zelczynie obecnie miejsc brak(bedą 2 jeśli konie się sprzedadzą), nie ma w ogóle rekreacji, świetna atmosfera, opieka pierwsza klasa, ogromne pastwiska - konie wypuszczane codziennie.
W Brzyczynie jest podobnie, powinno być jeszcze miejsce.
Jest jeszcze jedna stajnia w Borku Szlacheckim, naprzeciwko stajni Cossio, też godna polecenia.
Więcej informacji PW, mieszkam niedaleko i często w tych stajniach bywam.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
29 listopada 2010 11:15
Radziszów - nie ma miejsc i jest kolejka 😉

Koźmice Wielkie sobie daruj 🤔
Brzyczyna  🏇 ale miejsc brak 😉 tam to normalnie kolejki sa  😉
W tych okolicach to już chyba wszędzie kolejki:P
Wychodzi że w Borku Szlacheckim jest jeszcze miejsce - w tej stajni bez oficjalnej nazwy!
tej u p.Steca?


edit: moje pytanie juz nieaktualne😉
stajnia p.Steca ma nazwę😉 Cossio.
Ta druga należy d p. Władysława Cyganika

edit. przypomniałam sobie nazwisko😀


Katja, długo stoisz w Brzyczynie? Ja tam teraz z warunkami do jazdy?
no tyle, ze ponoc zmienial lokalizacje swojej stajni (p. Stec) dlatego nie "zaczailam" odrazu, ale juz wiem 😉
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
01 grudnia 2010 10:58
Rzeszotary-puszczają codziennie, ale zimą nie na cały dzień bo konie na padoku przed stajnią są zmieniane.Latem ogromne pastwiska i biegają cały dzień. Z opieką nie ma najmniejszych problemów, gorzej z porządnym miejscem do jazdy, halka jest bo jest(mała), a ujeżdzalnia podobno zrobiona porządnie ale to trzeba sprawdzić, albo popytać tych ktorzy tam obecnie stoją. Ale jeśli zależy Ci przedewszytskim na opiece i padokach to polecam.
ujeżdżalnia nie jest zrobiona , a podłoże na hleńce pozostawia więcej niż wiele do życzenia
Jak byłam w Rzeszotarach na rekonansie to oczywiście na początku zachłysnełam się wielkością letnich pastwisk, niestety zaraz potem zobaczyłam padok zimowy, który jest praktycznie w połowie wybetonowany i mieści się on przy betonowym zbiorniku na obornik i jest naprawdę bardzo mały. Dodam, że jest to jedyny zimowy padok więc wszystkie konie tam wychodzą tylko na zmiany.
Cariotka a gdzie wy stoicie/ tzn gzie jesteście? mnie zależało by na takim dojeździe nie za dalekim a ja w borku fałęckim
Cariotka   płomienna pasja
01 grudnia 2010 19:20
ja z bieżanowa🙂 do stajni mam 15 minut, czasami 20🙂 My stoimy w Krakuszowicach🙂 6h łąk, duży padok z wiatą i pokój socjalny (lodówka, mikrofalówka, siodlarnia, wc, prysznic) oświetlona ujeżdżalnia🙂 No i atmosfera!
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
01 grudnia 2010 20:33
Dodam, że jest to jedyny zimowy padok więc wszystkie konie tam wychodzą tylko na zmiany.


jak ja tam stałam 1,5 roku temu wszystkie konie na padok zimowy wychodziły razem, wiec może to i lepiej ze teraz są puszczane grupami.

jak dosypało dużo śniegu tak żeby nie zniszczyć ziemi to były tez puszczane na 1/4 pastwiska


Katja, długo stoisz w Brzyczynie? Ja tam teraz z warunkami do jazdy?


ale ja nie stoje w Brzyczynie  👀 ja w Targowisku... W stajni w brzyczynie znam bardzo sympatyczna osobke, jej konia (ktory jest jednym z moich cukierkowycyh ulubiencow  😍 ) oraz Szefa  😉 i kawusie u Szefa w domu sa rewelacyjne, tyle Ci moge powiedziec  😉 natomiast jak z warunkami do jazdy to musisz pytac osob tam stojacych bo ja :1) nie jezdze tam konno bo tam nie mam konia
2) nawet gdybym tam zabrala konia to nie pojezdze bo moj kon za mlody
3) nawet jakbym wziela ktoregos z moich-niemoich koni to i tak klapa, bo mam kontuzje... w siodle bede za pol roku 😉
cariotka
fajny opis ale ja nie lubie gwaru a sądząc po tym że organizujecie zawody,zakwaterowanie itp to znaczy ze macie full ludzi. ja obecnie mam tyle i mam dość hałasu. ale zobacze. musze wyprowadzić się ze stajni do 30.12 lub wczesniej
myślałam o stajni cossio bo tam byłam oglądać i atmosfera wydaje mi się super. jeszcze podzwonie po brzyczynie i zelczynie. może pod koniec grudnia cos sie zwolni......jeśli kobyłka wytrzyma i nie zwariuje.... po 1,5 jej nie poznaje 😕
Cariotka   płomienna pasja
02 grudnia 2010 09:38
burzanka. sp Ale ja nigdzie nie pisałam że organizujemy zawody. Bo ich nie organizujemy 😂 W naszej stajni jest tylko 4 pensjonariuszy🙂 Ponieważ każdy ma więcej (no oprócz mnie) niż jednego konia🙂 Jedna pensjonariuszka nawet 5🙂 Jest możliwość noclegu dla chętnych w siodlarni, ale rzadko kto z Tego korzysta🙂 U Nas jest cisza i spokój🙂 Bo ja też nie lubię gwaru i biegających dzieci!
cariotka. a jak z dojazdem? bo ja jestem z borku fałęckiego.mam autko,ale zależy mi na szybkim dojeździe
Cariotka   płomienna pasja
02 grudnia 2010 09:48
Burzanka pisz na gg 6220340🙂 to opowiem Ci co i jak🙂
Możesz dojechać autostradą do bieżanowa, później lądujesz na drodze E44 w stronę Bochni, jedziesz nią 13 km, skręcasz do Suchoraby i taką wiejską drogą 4 km🙂 Miejsce jest już! jeżeli tylko sprawa pilna🙂
Dziewczyny, która stoi z koniem w Pcimiu, przyznać się 😀 Gdyby któraś miała czas, to mam sprawę, ale to już na pw 🙂
Brzyczyna  🏇 ale miejsc brak 😉 tam to normalnie kolejki sa  😉


W Brzyczynie są wolne dwa boksy  😉


ale ja nie stoje w Brzyczynie  👀 ja w Targowisku... W stajni w brzyczynie znam bardzo sympatyczna osobke, jej konia (ktory jest jednym z moich cukierkowycyh ulubiencow 


Nie wiem co mi się ubzdurało, że tam stoisz  🤣
A kogo znasz stamtąd? jaki to koń?

edit: burzanka.sp poszło pw 😉
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
02 grudnia 2010 18:26
Jeśli chodzi o stajnie w Borku Szlacheckim p. Cyganika, to jak najbardziej mogę polecić, byłam tam z koniem dwa miesiące i nie miałam żadnych zastrzeżeń. Konie  cały dzień na dużym padoku, karmienie według zaleceń, bosky sprzątane codziennie, automatyczne poidła, pomieszczenie socjalne, siodlarnia. Nie ma rekreacji, cisza, spokój, 3 konie na pensjonacie. Obecnie 2 nowe, wolne boksy. Super tereny do jazdy. Ujeżdżalnia trawiasta.

Natomiast Stajnia Cossio( P. Stec) W Borku Szlacheckim nie ma raczej do zaoferowania z tego co widziałam zbyt duzych padoków, odbywaja się tam jazdy rekreacyjne. Co do opieki to nie mam pojęcia. Ujeżdżalni raczej brak, bo plac, po którym tam jeżdżą to raczej średnio można nazwać ujeżdżalnią.


Kolejna stajnia Brzyczyna 😍 Opieka pod każdym względem! na najwyższym poziomie 🙂 Boksy angielskie, ogromne, czyściutkie 😉 Tereny do jazdy bardzo dobre. Pojeździć można też na kółku do lonżowania, nie robi sie tam błoto. Ujeżdżalnia do użytku raczej tylko jak jest sucho lub zamarznie. Obecnie dwa konie na pensjonacie, 1 boks wolny. Właściciel to bardzo sympatyczny czlowiek. Ogólnie w Brzyczynie panuje bardzo rodzinna atmosfera, cisza,spokój. Mój kon zadowolony, kolega z boksu obok również. 

W Rzeszotarach obecnie miejsc brak. Ale co do padoków, to hucuły i część koni pensjonatowych wychodzi teraz na większy padok-łąkę, a reszta, w tym moje dwa, na ten mały "zimowy", było tych koni tam dziś może z 5 na tym kawałku i siedziały prawie dokąd było jasno. Ujeżdżalnia zewnętrzna jest przygotowana do wysypania piasku na wiosnę praktycznie.
Mam pytanie orientuje się ktoś czy i jak daleko jest z OJK Santos w Zabierzowie do najblizszej stacji PKP i jaka to jest stacja (Buisness Park czy Zabierzow), bylabym wdzieczna za inf🙂
Zabierzów. Jest bardzo blisko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się