strzyżenie / golenie koni

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 listopada 2010 12:42
Anaa nie dam sobie ręki uciąć, ale moja koleżanka ma chyba tą drugą i poza oliwieniem oczywiście, nic się z nią nie dzieje 🙂 Póki co wygoliła już ok. 15 koni.


😀
Anaa, my też w stajni mamy tę drugą. Co roku golimy ok 6-7 koni, czasem kilka razy w sezonie halowym, już od 2-3 lat. Poza zmianą ostrzy trzyma się elegancko.  😉
A ja mam, może nie złotego...
ale...srebrnego konia 🙂

A miał ktoś do cyznienia z tą maszynką do wzorków i td.?

http://allegro.pl/maszynka-do-strzyzenia-koni-lister-pico-i1331670745.html

Byłabym wdzięczna za opinie🙂
Ktoś, Strucelka, olek dzięki 🙂 ja zdaje się taką właśnie goliłam (albo bardzo podobną) i była naprawdę ok.
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
27 listopada 2010 18:40
my mamy w stajni pierwsza i jest naprawde fajna. cihutka,w miare lekka.

za to oster clipmaster masakra wydaje mi sie ciezsza i jest kosmicznie glosna.
Norquina   Life is too important to be taken seriously
27 listopada 2010 19:41
A mój dzisiaj został ogolony po raz pierwszy w życiu (oczywiście przez Kujkę - czapki z głów za dokładność i odwagę  🙇 ) a konio generalnie poza jednym momentem byl grzeczny,nawet głowe dał ogolić bez wielkich sprzeciwów.

No i drugi golony łobuz stajenny tez został ogolny,mimo obaw bo rok temu panicznie uciekał od maszynki. Tu musiała zadziałać pewność siebie Kujki  🤣
kto goli na śląsku?
kujka   new better life mode: on
27 listopada 2010 23:22
Norquina, hihi dzieki  :kwiatek:
A to pod okiem widac tylko troche, nie napuchlo, tylko mam przytarty naskorerk  🤣
Gallien   Un poco di zucchero
28 listopada 2010 10:52
mała mi Wiktor Larkowski
nie wiecie czy można dokupić gdzieś zasilacz do maszynki LISTER LEGATO? mnie się regularnie "ukręca" ta końcóweczka przy samym wtykaniu do ładowarki celem naładowania (skomplikwane dość w opisie ). Naprawiał mi to dwa razy kolega, chciał dokupić samą końcówkę, ale nie da się tego podobno w PL dokupić... nie opłaca też mi się kupować 2giej maszynki, bo potrzebuję samego zasilacza... hilfe!
Mam nadzięję, że się nie zbłaźnię tymi pytaniami  😡

Mam golonego konika, w stajni mamy halę.
Na hali wiadomo - rozprężam i na koniec stępuję w polarce...
Ale jak jest np. z jazda na polu lub lonżowaniem?
Mam zrobić tak samo - stęp przed i po w derce wystarczy?
A w teren? Rozstepować się na hali, zdjąć derkę i jechać, czy jechać w treningówce?
W terenie u nas sporo się stępuje ze względu na stromsze zjazdy i podjazdy oraz fragmenty ulic.
przy takich mrozach w teren koniecznie treningówka (lub polar).
Co do jazdy na dworze to myślę, że rozkłusowanie i końcowy stęp w derce wystarczy
Gagulec, i teren i jazda na dworze w treningówce.
mtl   I M Equestrian
02 grudnia 2010 19:36
mój Siwy wkońcu ogolony!
mtl - hihi ale smiesznie wyglada 😀 taki... zebrowaty :P
mtl   I M Equestrian
02 grudnia 2010 19:52
od dzisiaj mówiłam na niego "MYSZ"  😂
hahaha 😀 wlasnie nie wiedzialam do czego go przyrownac :P
mtl   I M Equestrian
02 grudnia 2010 20:31
nadszedł czas żeby go ogolić, ale nie miałam czasu pomóc kumpeli więc zostawiłam go w jej rękach, przyszłam do stajni i zostałam powitana słowami "właśnie miałam ci napisać sms'a że freddie był niegrzeczny i nie mogłam go ogolić, wygląda jak Hobi (czyt. kilka ruchów maszynką bo więcej się nie dało)" w tym momencie prawie dostałam zawału bo zawody w niedziele! ale podchodzę do niego, patrzę głowa ogolona, ściągam derki a tu MYSZ!  😂
nigdy wiecej nie gole kucyków. nie dosc ze polozyc sie prawie trzeba zeby to ogolic pod brzuchem to jeszcze kucyki sa zlosliwe i siekaja nogami na prawo i lewo  😁
ale udalo sie i jest Gwiazdkowy Kucyk 🙂
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
05 grudnia 2010 02:01
pomozcie nie wiem jaki wzorek zostawic konikowi ktory nazywa się Bastin ?
Po ostatnich jazdach, kiedy mimo 15 minut stępa koń mi sechł kolejne pół godziny po 2 zagalopowaniach coraz bardziej wracam do pomysłu ogolenia... Tylko teraz pytanie: czy koń chodzący na 1-2 godziny na padok może mieć wygoloną szyję? A jeśli tak, to czy derka z kapturem jest niezbędna? Bo jak sobie wyobrażę ten ziąb i taką gołą szyję to jakoś mi się ten pomysł nie podoba, z drugiej strony koń mi się właśnie najbardziej na szyi poci.
Libella

TO bardzo zależy od konia.
Ale najprawdopodobniej będzie ci kaptur potrzebny chociaż by na padok, bo będzie szybko odrastać w taka zimę.
Popros ivett uszyć kaptur, wcale tak drogo ci to nie wyjdzie, a może przez mrozami zdąży uszyć, bo w -5 jeszcze da rady bez kaptura.
moja z goloną szyją chodzi w derce z kapturem ale kaptur i tak zjeżdża i szyja jest goła - nic się nie dzieje, a chodzi na padoku nawet do -12 st C 😉
Moje w zeszłym roku były całe ogolone i chodziły bez kaptura.W tym roku dokupiłam im kaptury,żeby mieć spokojniejsze sumienie😉
Zuziasta, golilam w zeszlym tyg maszynka z twojego ostatniego linka i jest strasznie ciezka, rece mnie bolaly po polowie konia, i mega glosna
mtl   I M Equestrian
05 grudnia 2010 11:44
moja z goloną szyją chodzi w derce z kapturem ale kaptur i tak zjeżdża i szyja jest goła - nic się nie dzieje, a chodzi na padoku nawet do -12 st C 😉


mój miał derkę z kapturem, ale rozwalił zapięcie i z ogoloną szyją chodzi w derce z pół kapturem i żyje  😂
mój golony całościowo wychodzi  i zawsze wychodził na padok bez kaptura. żyje i żył i dawał radę 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się