Pensjonaty we Wrocławiu

Pan Przemysław Walkosz prosił mnie o przekazanie informacji, żeby rozjasnić nieco sytuację, ze od 1 września będzie dzierżawił stajnię w Wojnarowicach, jest to juz pewne.😉
Sharma   I hear as it breathes...
23 sierpnia 2010 21:15
wiedźma -> Dziękuję za informację, ale nie kojarzę tego nazwiska.
Czy ktoś wie coś więcej o tym Przemysławie Walkoszu, bo trzymam konia w Wojnarowicach i prawdę mówiąc jestem lekko przerażona jego przyjściem
A czy w "starych" Wojnarowicach stoi już teraz ktoś jeżdżący western?
Ruda_H   Istanbul elinden öper
24 sierpnia 2010 07:43
teraz w Wojnarowiach stoją dwa konie, z tego co mi wiadomo nie mają nic wspólnego z westem.

dziwnie to wszystko wygląda ... ciekawe jakie warunki będzie oferował p. Walkosz
@ami_071, KITUTEK, możecie napisać coś więcej? Gdzie to jest, co oferuje, jak tam wygląda ujeżdżalnia (rozumiem, że jest tylko odkryta?) itd.?


Napiszcie mi jeszcze proszę do której godziny można siedzieć w siodle, a do której można się kręcić po stajni:
- w Smolcu
- w Wojnarowicach
- w tej stajni, o którą pytam powyżej

Pozdrawiam
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
24 sierpnia 2010 14:21
W smolcu przyjęło się, że do 22, ale w praktyce po stajni kręcą się czasami o 23-24, jeśli ktoś w dzień nie może przyjechać. Ale generalnie do 22
Siema, jestem tu nowa i mam do Was pytanie. Potrzebuję pomocy w znalezieniu jakiejś stajni w okolicach Wrocławia, nie jestem stąd, więc tak średnio się orientuję jak to wygląda. Mam swojego konia i szukam pensjonatu, w którym miałby on zapewnioną opiekę i bezstresową atmosferę, padok, halę i ujeżdżalnię z możliwością treningów skokowych pod okiem dobrego trenera. Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc. Anka
cięzki temat...ale jak ktoś wie o takiej - chętnie też się dowiem😉
Sharma   I hear as it breathes...
24 sierpnia 2010 17:42
hattala -> Tak, i ja chętnie dowiedziałabym się czegoś na jego temat. Kto to w ogóle jest i skąd się wziął? Bo tak prawdę mówiąc, to absolutnie nic nie wiem na jego temat. Oczywiste są jakieś krążące plotki - negatywne - na jego temat. Z jakiego względu jesteś przerażona przyjazdem Przemysława Walkosza?
ann91 -> Witaj. Wszystko zależy właściwie od pieniędzy i kwoty jaką możesz przeznaczyć miesięcznie na pensjonat. Polecam WKS Śląsk. Niestety nie ma tam hali, ale atmosfera kameralna i trener dobry. Z tego co wiem, koszt miesięcznego utrzymania tam konia to 650 zł. O szczegóły zapytaj darolgę. Ona jest w tej stajni od kąd sięgam pamięcią.  🙂 Picador jest dalej. Nieduża hala, doskonały trener na miejscu, atmosfera w porządku. Cena - 850 zł. Aktualnie trzymam tam konia, więc mogę co nieco napisać. Jak widzisz ceny są róże.
Sharma   I hear as it breathes...
24 sierpnia 2010 17:47
Na Partynice nie ma co polować. Są jeszcze Wilczyce. Z tego co słyszałam to "nowy" Absolut pod nadzorem dobrego zawodnika ujeżdżenia. Cena jaką znam to 1100 zł. Osobiście tam nie byłam, ale jeżeli stajnia faktycznie funkcjonuje to nie zmieniła się. Trener świetny, obiekt w stanie doskonałym, atmosfera nie jest mi znana.
sharma-absoluta nie ma.
Sharma   I hear as it breathes...
24 sierpnia 2010 17:55
maciek -> Absoluta nie ma już od dawna. Podobno stajnia została przejęta przez osobę, o której wspomniałam powyżej. Dlatego dodałam przedimek "nowy".
tego "nowego" też  już nie ma, to miałam na myśli.
Sharma   I hear as it breathes...
24 sierpnia 2010 17:58
No, proszę. A więc zniknął tak szybko jak się pojawił. Czy wiadomo, dlaczego? Pensjonat zapowiadał się obiecująco.
Właścicielka nie chciala dalej prowadzić tego obiektu.

Czy plotki o Dziuplinie są prawdziwe? Jak tam jest? Możecie napisać coś więcej? 😉 pzdr
Sharma   I hear as it breathes...
24 sierpnia 2010 18:13
A jakie są plotki? Bo sama jestem ciekawa.  😎
Aktualnie trzymam tam konia. Atmosfera jest przyjemna, warunki bardzo dobre. Boksy są duże z automatycznymi poidłami. Konie mają ściółkę czystą zmienianą w całości chyba raz w tygodniu. Słoma wysokiej jakości. 3x dziennie owies, 3x dziennie siano. Padoki, pastwiska, nieduża hala, spora ujeżdżalnia odkryta z zestawem przeszkód, myjka, siodlarnia, pomieszczenie kominkowe, szafki, łaznienka z prysznicem, WC, kuchnia + dwa pokoje do wynajęcia. Wkrótce dostępna będzie także kryta karuzela dla koni. Na miejscu doskonały trener (niebawem I klasy) i jednocześnie właściciel stajni, zootechnik. Koszt - 850 zł.
doszły do mnie plotki o tym, że dziuplina podobno sie likwiduje. Ale coś ucichło więc widze że jest w porządku.
Ile km od centrum to jest? Dojazd jest znosny?
A co myślicie o KJ Platan?
Sharma   I hear as it breathes...
24 sierpnia 2010 18:24
To z pewnością mylne plotki.  🙂 Dojazd prosty, raczej samochodem. Jeżeli mamy do czynienia z osobami ruchliwymi, dostępny jest autobus 505 do Miłoszyc, po czym trzeba się przejść około 3 km do końca ul. Głównej w Dziuplinie .Trochę ponad 20 km od centrum.
nie wiem czy jest na forum jakiś pensjonariusz Platana - jeśli tak to może on odpowie...Wiem, za to, że jest paru byłych...
Sharma   I hear as it breathes...
24 sierpnia 2010 18:29
ann91 -> O Platanie słyszałam ogólnie dobre komentarze, aczkolwiek osobiście tam nie byłam. Koszt to 750 zł o ile dobrze pamiętam (nie wliczając karuzeli). Najlepiej wejdź na stronę LKJ "Platan" i poczytaj co oferują. A jeszcze lepiej pojedź tam i zobacz na własne oczy obiekt. To właściwie wyjdzie na dobre wszystkim, bo sama jestem ciekawa jak tam jest. 🙂
w poniedziałek tam jadę i dam znać 😉
proponuję porozmawiać z ludźmi, którzy tam byli, zanim wstawisz tam konia ...
Nie rozumiem dlaczego ktoś jest przerażony tym ze Przemek Walkosz bedzie dzierżawił Wojnarowice...i to że jeździ west...Przemek jest świetny(długo go znam) bez przeszkody zostawiła bym mu konia pod opieką 😀 Dzisiaj z Nim rozmawiałam i jest przeszczęśliwy tym że będzie w tej stajni 😀 jeśli chodzi o styl jazdy to nie jest to parodia czyli klepanie dupy w siodle west 🏇 tylko jazda sportowa chociaż pewnie wiele osób z klasyki tak nie powie...prawdopodobnie tam pójdę z moją kobyłą(też west!) bo będzie mi lepiej ze szkoły dojechać...
Ruda_H   Istanbul elinden öper
24 sierpnia 2010 20:58
gracja7, chyba nie chodzi o samą osobę p. Przemka tylko o fakt, że mamy 24 sierpień a osoby trzymające konie w tej stajni nic nie wiedzą o nowym dzierżawcy i o ewentualnych zmianach w "ofercie" czy chociażby cenie.

Fajnie, że ktoś się zabiera za ten ośrodek bo moim zdaniem marnuje się jego potencjał ... także powodzenia od 1 września 🙂
W smolcu przyjęło się, że do 22, ale w praktyce po stajni kręcą się czasami o 23-24, jeśli ktoś w dzień nie może przyjechać. Ale generalnie do 22


No to super! Trzeba się będzie tam zatem "wstawić".

Pozdrawiam
Ruda H ma rację, chodzi o to, że nikt nas nie uprzedził o nowym dzierżawcy, gdyby nie to forum nadal bym nic nie wiedziała i to musi wywoływać emocje.
A do p. Walkosza i jazdy west nic nie mam - kompletnie nie znam się na tym.
Ale z drugiej strony skąd się biorą te negatywne opinie o nim na forum?
Prawdopodobnie decyzja ostateczna zapadła wczoraj ale nie jestem pewna 😉 w każdym razie ja sie o tym dzisiaj w nocy od niego dowiedziałam:P
i nie wiem skąd wzięły sie te opinie i Przemku...naprawdę przemiły facet:* ma poczucie humoru i zawsze pozytywny:P
Sharma   I hear as it breathes...
24 sierpnia 2010 22:10
Ja osobiście nie znam Przemysława W. Złą opinię na forum w prosty sposób można sobie przyodziać. Miejmy nadzieję, że będzie on zaangażowany w obiekt w równym stopniu, co humor. 🙂 A swoją drogą, muszę znaleźć czas i podjechać do Wojnarowic...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się