siodła bezterlicowe

A ja wiem kto je wystawia 😁
Cena naprawdę super.
Averis   Czarny charakter
20 kwietnia 2010 21:53
branka, nie Ty jedna 😎
Aha - czyli mamy cię 🙂 no dobra a jak się w tym jeździ - ja to się zastanawiam nad tymi klockami kolanowymi bo nigdy nie jeździłam z klockami - a chyba nie są odczepiane? a ile było już używane?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
20 kwietnia 2010 22:11
no jakbym wiedziała że taka cena sama bym je kupiła... mi  dano cenę o  500 zł więcej..
a ja nie mogłam dozbierać tych głupich 300 zł więcej ( miałam 1250 zł odłożone) po rodzinie 🍴 zła jestem na siebie
.🙁 buuuuuuu takie siodełko  i za takie pieniądze  😕
zoyabea - ten Sensation wygląda bardzo fajnie, choć mi się najbardziej podobają modele ujeżdzeniowe.

A ja już oficjalnie moge powiedzieć, ze kupuję Barefoota Lexington 😍 Czekam tylko na wiadomosć czy mój Wintec będzie pasował osobie, której go sprzedałam i od razu kupuję. Jedyne co musze jeszcze rozważyć to to jaki popręg wybrać, ten skórzany Barefoota jest super, ale chyba siegne po Daw-Mag bo tańszy a też fajny - no ale to i tak juz nie w tym wątku te rozważania.

Zastanawiam się jedynie czy kupować 2 pady czy jeden. Bo raczej będe ich używać pad jako czaprak, nie planuję niczego jeszcze pod to podkładać, chcę być jak najbliżej konia. No chyba, ż ejakiś cienki kocyk...  tylko te pady drogie i koszt 2 byłby spory :/  Jak wy to rozwiązujecie?

zabeczka17 - to że ci podawała większą cene na początku... cóż, ja też swojego Winteca chciałam sprzedać za 1800zł, a w końcu poszedł za 1400. Cena spada jak sie ma problem ze sprzedaniem, ale nie mozesz mieć do kogoś pretensji, że ją obniżył dopiero po czasie akurat jak ty juz kupiłaś coś innego 😉
Averis   Czarny charakter
20 kwietnia 2010 22:24
Chciałam jedynie nieśmiało zaznaczyć, że to jest aukcja i cena może być sporo wyższa, jeśli będą licytujący 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
20 kwietnia 2010 22:35
Absolutnie nie mam do nikogo pretensji... oprócz siebie .. że nie  udało mi się wtedy załatwić kasy... i że nie poczekałam.
No fakt że moje nowe siodełko jest fajne itp. ale no tamto jest lepsze i to z jakie pieniądze...
Mam nadzieje że szybko znajdzie się kupiec... bo mnie skręca z zazdrości 🙂
ok, ale czy ten freemax to nie ujezdzeniowka? bo mi wyglada na ujezdzeniowe ale może te bezterlicowe maja inne kształty ??? i te klocki mozna odczepic czy nie?
Maria 25,

Ten freemax to nie ujezdzeniowka tylko model "classic" i tych klockow nie odczepisz 😉
Jak osoba, ktora wlasnie testuje mojego Freeforma sie nie zdecyduje, to bede miala takie samo na sprzedaz tylko "orginalne", skorzane, z padem itd  😉
aha, dziekuje za odpowiedz 🙂 no tak tyle że na to mnie juz ciezko stac, bo nie sprzedam jak narazie mojej ujezdzeniowki bo mam firmy fryso ktorej w polsce nie ma i sie naszukalam jak glupia zeby znalesc takie siodlo. a na bezterlicowym nigdy nie siedziałam i wstepnie chciałam jej uzyc jako drugie siodło, szczególnie ze mój ogierek troche sobie dojrzał i w terenie mi dał ostatnio troche popalic i nie wiem na ile ta bezterlicowka bedzie na nim stabilna bo jest okragły jak paczek i kazde siodlo po nim jezdzi.
A ja czekam na Winteca  🤣 Beztrlicówke kupie sobie w przyszłym roku  😉 Najpierw zobaczę jak się  Wam sprawują te siodełka 😀
Witam 🙂

Zaczęłam szukać informacji na temat bezterlicowych siodeł i trafiłam na to forum. 🙂 Bardzo mi to przybliżyło zdanie na ich temat, za co dziękuję wszystkim tutaj się wypowiadającym.
Interesują mnie siodła ujeżdżeniowe, konkretnie siodło Barefoot London bądź Lexington.
Ma ktoś, jeździł? 🙂

Pozdrawiam
Ja dzisiaj zamawiam Lexington. Będzie u mnie w ciągu tygodnia i wtedy napiszę na pewno obszerną relację popartą zdjęciami 😉
No to w takim razie czekam.  😀
Kupuję to siodło i zgłupiałam. Jaki pad mam kupić?? Jest ich tyle... jak kontaktowałam się z Barefootem, to wyszło że musze kupić pad do Londona albo Lexingtona, obojętnie. Ale teraz widzę, że są różne mode, są physio, są standart, są special. Physio nie chcę, ale nie wiem czym się różnią standart i special. Nie wiem jaki chcę.
Nie wiem też jakie puśliska - ma ktos z was puśliska Barefoota i może napisać jak się sprawdzają?

Kolejna rzecz - w tych siodłach jest standardowy łęk tak? A oprócz tego można kupić inny jakby ten standardowy nie pasował?
branka kup physio pad, kolezanka ze stajni ma special do londona, ja mam physio do mojej westowki i widze teraz roznice. Moj jest gruby i miesisty, a jej calkiem cienki, gdyby nie wyprofilowania, moznaby pomyslec nad zakladaniem zwyklego czapraka i jakiegos zelu zamiast niego. Na moje jest po prostu za cienki. Lepiej doplacic i miec spokoj. Tym bardziej, ze physio sklada sie z cienkiego czapraka i dopinanej podkladki na rzep. Ja odczepilam podlkadke i zakladam ja z siodlem na pad westowy.

tu widac pod siodlem ta podkladke, pod nia kocyk (dla ozdoby 😉 ) i pad westowy


w razie co, moge obfocic roznice tych dwoch modeli jak bede w stajni 🙂
http://www.barefoot-saddle.de/shop/en/Accessories/Saddlepads/Barefoot-Special-Saddlepad.html  A ten? Wygląda na gruby też. Bo tu z kolei jest ten standard: http://www.barefoot-saddles.com/index.php?main_page=product_info&cPath=2&products_id=13  i rzeczywiście wygląda jak cienka szmata:/
Chciałam uniknąć kupowania siodła i padu w 2 różnych sklepach, ale chyba nie da rady.

A może Half Pad? http://www.barefoot-saddles.com/index.php?main_page=product_info&cPath=2&products_id=142 Mogłabym wtedy jeździć w swoich czaprakach. Tylko nie rozumiem czy on pod spodem jest cały podszyty futrem czy tylko do połowy jak na zdjęciu?  🙄

no to wychodzi na to, że ja używam tylko half pada, tak - jest podszyty do połowy 🙂
A wiesz czemu tylko w połowie jest podszyty?  Dla mnie to by było fajne rozwiązanie, ale tak mnie dziwi to podszycie..
Branka,


Ja mialam i physio i "zwykly" i HAF. Jak dla mnie HAF bija o glowe pozostale  (zreszta sama macałas  😉) te bajery oddychajace itd. Dla mnie physio byl za sztywny, za gruby  😡 i jakos tak za duzo go bylo  - chyba ze tak lubisz  😉 Ten "zwykly" to rzeczywiscie taka szmatka - nie wiem jak on chroni.
U nas w stajni na kurse masazu Lee Holen powiedziala, ze wdh niej najlepsza ochrona jest Mattes (futerko) i ze nic tak dobrze nie amortyzuje, dopasowuje sie i nie oddycha jak naturalne futro. Pomysl o tym  😀
Hmm Mattes to też opcja, zależałoby mi właśnie na czymś co mogę podkładać miedzy siodło i czaprak, żebym nie musiała się szmatek pozbywać, bo są ładne 🙂  Mam tez koleżankę, która jeździ na Londonie tylko z żelem od kilku lat i nie zauważyli żadnych negatywnych skutków(w sensie tamte konie są badane regularnie, w tym przez Olge Kuleszę były). Zresztą u Morsztynowej tez jeżdzą na Cheyennach z żelem, bez padów i też konie nie mają problemów grzbietowych.

Muszę to wszystko przemyśleć, jeszcze się wstrzymam z kupnem, bo nie chcę potem żałować.

Edit: Naprawdę zastanawiam sie czy ten Mattes to nie jest najlepszy pomysł. Ale nie jestem na 100% pewna i nie wiem kogo się poradzić:/  Nie bardzo też wiem jaki rozmiar Mattesa by pasował pod Lexington 1. Czy M tak jak dla wszechstronnego o tym rozmairze czy jednak L. Bo ten Lexington ma trochę inny kształt niż zwykłe ujeżdżeniowe siodła terlicowe.
Branka,

Moze po prostu pozycz od kogos na chwile  😉
ps. Czy jak zamawialas Lexingtona nic Ci nie wspominali o tym, ze sa utrudnienia z przesylka w zawiazku z nielatajacymi samolotami! 🙄
Jeszcze nei zamówiłam, ale tak czy tak w końcu zamawiam z Niemiec, będzie jechało autem nie samolotem 😉 Przesyłka 24E ale to i tak taniej niż kupić w Polsce, bo siodło plus puśliska z wysyłką wyniosą mnie pk 2650zł. Ewentualnie do tego pad, ale jeszcze wciąż rozważam jaki 😉 No i czy nie ten Mattes. Tak czy tak będe robiła termowizje koniowi teraz i potem po kilku tygodniach jeżdżenia w tym siodle i zobaczymy jaki będzie efekt, w razie gdyby cos było nie tak na pewno sięgnę po lepszy pad.
Przeszukałam wątek i wydaje mi się, że nic takiego tu nie było..
Czy ktoś może miał do czynienia z modelem rajdowym: 🤔
http://horsepol.com/index.php?str=prod_big&idk=1255&kat=
Przeszukałam wątek i wydaje mi się, że nic takiego tu nie było..
Czy ktoś może miał do czynienia z modelem rajdowym: 🤔
http://horsepol.com/index.php?str=prod_big&idk=1255&kat=




Mowimy tu o Freemaxach dosyc czesto..................... 🙄 😉
no tak, ale chodzi mi bardziej o to, czy ktoś użytkował je pod kątem rajdowym? 😉
Ahaaa 😉

Dlugo sie tu zastanawialismy jaka jest roznica miedzy wlasnie tym Freemaxem a Freeformem ( Freemax jest jakby "podrobka" Freeforma zrobiona przez bylego pracownika Freeforma) i nie doszlismy do zadnych konstruktywnych wnioskow. Freeform ma super recenzje jako siodlo rajdowe ( Oprocz Barefoota, Bob Marshala, Sensation, Trekkner Startrekk, Torsion, jest jednym z najczesciej uzywanych siodel rajdowych na zachodzie) wiec zakladam, ze i Freemax podobnie sie sprawuje - chociaz materialy i wykonanie jest inne i raczej niczego nie mozna gwarantowac.
A tak wogule to bardzo wszytkim polecam kopalnie wiedzy bezterlicowej:
http://groups.yahoo.com/group/treelesssaddles/
Ja mam pytanie odnośnie tego half padu. Czy można np. obciąć pad z Barefoota i zostawić to, co pod siodłem? To znaczy tego takiego 'barana'.  😉 I wtedy podkładać pod to inne czapraki. Zauważyłam, że ktoś tak zrobił, tylko nie pamiętam kto. :/ Jak to się spisuje? Zdaje egzamin? Bo moim zdaniem wychodzi na to samo, co korzystanie z half padu.
Przepraszam za tyle pytań, ale jestem początkująca w temacie siodeł bezterlicowych.  🙄
A czy ktoś z Was miał okazje używać takiego siodła?
http://allegro.pl/item996964410_allesiodla_siodlo_bezterlicowe_flexo_star.html#gallery
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się