Kącik palącego re-voltowicza/voltopira

I co teraz?
Teraz dostaliście po dupkach, drodzy palacze 😉
In.   tęczowy kucyk <3
05 marca 2010 02:27
Jak to? Co? Ja nic nie wiem 👀

Edit:
Już wiem. Mnie już to nie boli, 4 dzień na eszlugu jadę  😅
No i mamy zakaz palenia -sejm uchwalił .
no to mamy kolejny dowód że traktowani jesteśmy jak niewolnicy a nie jak obywatele...nawet nie mogę się truć w swój ulubiony sposób.
...i zawsze w takim momencie przypomina mi sie dlaczego w UE "Mein Kampf"  jest prohibitem...gdyby przeciętny obywatel znał treść tej lektury, szybko by się zorientował jak wiele z postulatów Adolfa Hitlera, z dokładnie taką sama argumentacją jest realizowanych pod okupacją Brukseli- Sieg Hail, kameraden Buzek!
http://ingeb.org/refer/altekame.MP3
a ja cichutko się pochwalę, że jestem już dwa tygodnie bez fajurki  👀
dempsey   fiat voluntas Tua
05 marca 2010 08:55
Całkowity zakaz palenia obejmie więc szpitale i ośrodki zdrowia, zakłady pracy, przystanki komunikacji publicznej, publiczne miejsca przeznaczone do wypoczynku i zabawy dzieci (np. na plażach).
😀


wrotki, wybierz sobie truciznę nieoddziałującą na otaczających cię w przestrzeni publicznej obywateli
nikotyna w czopkach czy w okrągłych żelowych miękkich gumisiach 😉
bo poza tą przestrzenią dalej możesz przecież swobodnie truć się dymem i nikt Cię za to nie rozstrzela do trzeciego pokolenia w przód i w tył
Ja jak obywatel czułam się jak niewolnik, gdy wszędzie mnie podtruwano 😉
Dworcika   Fantasmagoria
05 marca 2010 09:15
Pierwotnie projekt przewidywał wprowadzenie całkowitego zakazu palenia m.in. w restauracjach, barach, dyskotekach. Podczas czwartkowych głosowań przyjęto jednak poprawkę mniejszości liberalizującą te propozycje. Zakłada ona, że właściciele lokali gastronomicznych o powierzchni poniżej 100 metrów kw. będą mogli zdecydować czy lokale te będą w całości przeznaczone wyłącznie dla osób palących czy niepalących. W większych lokalach (powyżej 100 m kw.) właściciel będzie mógł wydzielić sale dla palących.

Ustawa wprowadza całkowity zakaz palenia m.in. w środkach transportu publicznego (m.in. taksówkach, samochodach służbowych), publicznych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci (np. na plażach) oraz przystankach komunikacji miejskiej.

W myśl zapisów ustawy palenie będzie dopuszczalne w specjalnie wydzielonych pomieszczeniach w hotelach, akademikach, uczelniach wyższych, a także np. w domach spokojnej starości i domach zakonnych.

Za złamanie zakazu palaczowi groziłoby 500 zł mandatu. Za nieumieszczenie w lokalu lub pojeździe informacji o zakazie palenia - grzywna 2 tys. Ustawa przewiduje też zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych przez internet, dopuszczałby natomiast produkcję i wprowadzanie do obrotu tzw. e-papierosów.

Ustawa zakłada zmiany regulacji dotyczących reklamy; wprowadziła zakaz prywatnej reklamy wyrobów tytoniowych.

Onet.pl

Na innej stronie znalazłam jeszcze informację, że zakaz dotyczy również szpitali, ośrodków zdrowia itd.
Ja nie widzę problemu. Z tym, że ja nie palę.
dempsey   fiat voluntas Tua
05 marca 2010 09:24
szkoda, że nie szatni w prywatnych osrodkach jeżdzieckich  🙄
(nie mowiąc o samych stajniach.... vide notki o pożarach)
Dworcika   Fantasmagoria
05 marca 2010 09:29
No... :/ Dobra wola właściciela... a jak jest - widać.
o swietnie... Spoko ja rozumiem ze Ci co nie pala to sie ciesza, i jesli chodzi o miejsa typu przystanek, szpital to rozumiem zakaz... ale kanjpy?! Sa knajpy dla nie palacych ew. wydzielone pomieszczenia dla niepalacych... wiec dlaczego zakaz ma obejmowac wszystkie lokale... beznadziejnieee
Dworcika   Fantasmagoria
05 marca 2010 09:33
Julita, czytaj ze zrozumieniem. Lokal o powierzchni do 100 m kw. będzie albo z zakazem, albo nie - zależy od decyzji właściciela. W lokalach większych właściciel będzie mógł wydzielić osobną salę dla palących. I mowa tu o lokalach gastronomicznych, do których nie zaliczyli dyskotek ani pubów, w których nadal ustawowy zakaz palenia obowiązywać nie będzie.
aaa sory sory nie doczytalam tego😉 to dobrze bo juz mialam wizje drina bez swoich ulubionych pink panterek i mi sie smutno zrobilo😉:P
Czytam artykuł po artykule i czekam na wyraźną adnotację, że na ulicy tyż mi nie wolno... A balkon na przykład? Siedząc na 10 piętrze, też was truję?  🙁
Czytam artykuł po artykule i czekam na wyraźną adnotację, że na ulicy tyż mi nie wolno... A balkon na przykład? Siedząc na 10 piętrze, też was truję?  🙁

Jeżeli ten balkon jest przestrzenią publiczną to tak.. Ale publiczny balkon jest tylko w jednym przypadku 😉
Arka   Gniady buntownik :)
05 marca 2010 18:35
edit:wypadek przy pracy
In.   tęczowy kucyk <3
08 marca 2010 03:34
Gdyby ktoś się zastanawiał nad e-papierosem, to polecam papierosyforum.pl - kopalnia wiedzy!
I co do tej aukcji, co ninevet podała: ten ep to samo zło: http://papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=28&t=4754
Czy ktoś widział w PL papierosy o nazwie VIBES?
Czarny kartonik i czarna bibułka.

Widział ktoś w 3mieście djarumy wiśniowe?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 kwietnia 2010 13:51
Lena, nie widziałam ani jednych,ani drugich...ale jak trafisz te drugie,to możesz dać mi znać...albo nawet kupić paczkę 😉
Djarumy jeszcze w necie są dostępne, ale Vibesów w ogóle nie widziałam...
Djarumy sa boskie  😍 ale cena...  😵
codziennie towarzyszyly mi west'y ice. innych nie moge. po prostu po innych czuje sie fatalnie...  🤔wirek:
po kalkulacji ile kasy idzie z dymem przezucilam sie na skrety- niesamoiwta oszczednosc! i jak narazie widze same plusy.
-cenowo rewelacja- 13,25 tyton casablanca wisniowo-waniliowy, 1zl bletki, maszynka 8zl, filtry 2zl- paczka tytoniu starcza na tydzien
- duzo lepiej sie czuje palac skrety niz "normalne" fajki
-znaczna poprawa cery  😅
tez uwielbiam djarumy, szkoda, ze nie wszedzie dostepne. chociaz w sumie moze lepiej, bo by mnie kusilo, a sa drogie. na codzien pale Westy Icy, chociaz ciezko powiedziec 'na codzien', bo pale dosc okazjonalnie - w towarzystwie, w knajpie na piwie, tzn. pale jak mam ochote, a nie jestem uzalezniona 😉
Nav djarumy dostaniesz w kazdym lepszym kiosku, napewno w kioskach na rynku (ale nie zawsze maja wybor jesli chodzi o smak..), pod bagatela tez napewno no i oczywiscie w specjalistycznych sklepach.
wiem wiem, mam obczajone pare kioskow i sklepow krakowskich 😀 ale ze szkoly do centrum mam kawalek  😉
Jak jak zaczynałam popalać to zaczełam właśnie od djarumów, wiśniowych 🤣
Potem najlepiej mi sie paliło l&my mentolowe i westy ice'y, ewentualnie marlboro mentolowe
A teraz?
Od nowego roku nawet okazjonalnie nie pale
U kolegi na 18 zapaliłam ostatni raz i kompletnie mi wszelkie fajki przestały smakować (całą paczke oddałam koledze). W sumie bardzo mnie to cieszy  🤣
Nawet jak ktoś czestuje to odmawiam
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
25 kwietnia 2010 16:42
Czy stosowal ktos nicorette? Dziala? Co lepsze pastylki, plastry czy inhalator?  🙇  :kwiatek:
walczyć ze sobą - w ten sposób mój tata wygrał i już kilka lat nie pali -- moja mama na tabletach i nadal pali... 🙇
yga   srają muszki, będzie wiosna.
26 kwietnia 2010 11:36
A ja pokochałam miłością wielką malborasy niebieskie  😉
yga, ale te mentolkowe nowe? 😉
A ja mam od kilku dni e-papieroska. R E W E L A C J A  ❗
Bardzo, bardzo mocno polecam. Nie mogę się nadziwić, że to co wdycham, to nie dym.
Wydaje mi się być nawet mocniejsze od papierosów, muszę chyba kupić słabszy liqiud.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się