Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

yga   srają muszki, będzie wiosna.
21 lutego 2010 21:03
nie mam lepszych zdjęc.
i nie wiem, czy scinać na irokeza czy nie..


Ponawiam  :kwiatek:
Mi się irokezy nie podobają, ale to moje osobiste niepodważalne zdanie  😎
U nas po tygodniu to wygląda tak:

Podciąć, czy jeszcze się podniesie sam?
yga   srają muszki, będzie wiosna.
21 lutego 2010 21:10
Tristia- najlepiej podetnij. Jak najkrócej  👀

Dobra, nie ścinam. Namówiłyście  :kwiatek: 😎
Hej ludziska, pomóżcie 🙂 Chcę przerwać grzywy moich podopiecznych i równocześnie sprawić, żeby grzywy były po jednej stronie. Najpierw przerwać/podciąć, czy najpierw zaplatać na kilka dni warkoczyki? Łatwiej przełoży się grzywa długa, czy krótka??
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
22 lutego 2010 09:52
a ja ciachnęłam mojej dziewczynce  😁
yga   srają muszki, będzie wiosna.
22 lutego 2010 10:43
kolorwiatru- ślicznie ! Ale tą grzyweczkę mogłaś zostawić  😁
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
22 lutego 2010 12:28
grzywki obciełam dosłownie troszeczke, bo miała taką lichą i powycieraną
Z długogrzywcami najlepiej zapleść tak



Po jeździe jest rozpuszczana, za duże ryzyko puszczania w warkoczykach (takich zwykłych), że jak kumpel pociągnie to wyrwie cały.


To ja bardzo ładnie poproszę o instrukcje jak coś takiego zapleść- ale poproszę o instrukcje jak dal 3 latka- bo najczęściej jak oglądam (czytam) w necie instrukcje zaplataniu to i tak nic nie rozumiem. 🤔
Acha! i w życiu nie zrobiłam siostrze dobieranego 😡
trzynastka   In love with the ordinary
22 lutego 2010 14:03
Proszę nie piszcie do mnie PW jak coś takiego upleść, bo niestety nie mam pojęcia 🤔 tzn miałam ale ostatni raz coś takiego sama plotłam w okolicach 2000 roku 🙂
robiłam jedynie za fotografa 🙂
kotbury, kurczaczki no, umiem to zapleść ale nie wiem jak to wytłumaczyć bez zobrazowania... A zdjęć ani filmiku zrobić nie mogę bo nie jeżdżę od roku, czyli nie bywam nawet w stajni. Jak nikt inny nie będzie dał rady wytłumaczyć to może coś ukleję w pain[t?]cie...
kotbury, Może ja spróbuję choć trochę wytłumaczyć... Umiem to pleść tak na chłopski rozum na zasadzie "nudziło mi się w stajni, więc zaczęłam kombinować jak się robi dobierańca" 😁 I udało mi się zrobić coś na kształt, może się przyda 🙂 :kwiatek:  Spróbowałam przed chwilą na frędzlach przeciwmuchowych, coś tam się udało i spróbuję to rozjaśnić. 🙂
To się plecie podobnie jak warkocz, tylko, że tu pasma się jakby wymieniają i jeden zawsze zostaje "przy grzywie", do którego dobiera się luźne pasma -> dlatego pewnie się to nazywa "dobieraniec".🙂
Zaczynasz od góry grzywy, czyli od uszu. Najłatwiej ustawić się przodem do uszów konia, prościej sobie wyobrazić. Bierzesz pierwsze pasmo jak do normalnego warkoczyka, drugie pasmo jak do normalnego warkoczyka, z tym że pierwsze pasmo zostawiasz takie trochę "dłuższe" i dobierasz drugie pasmo, potem trzecie "przy grzywie".
W momencie, kiedy zaplatasz "wewnętrzne" pasmo, to które jest najbliżej grzywy-> dobierasz go niego pasmo z luźnej grzywy.
Idzie to mniej więcej tak:
Pasmo 1 na pasmo 2, na to pasmo 3, ściągamy troszkę do grzywy, żeby się nie rozlazło, potem przekładamy pasmo 2, na to pasmo 1 i dobieramy z luźnej grzywy pasmo 4, do pasma 1, na to pasmo 3, na to 2 i dobieramy kolejne, luźne 5 --> na to pasmo 4+1, na to 3 i dobieramy kolejne .... i tak dalej. Dobiera się luźne pasmo do tego, co akurat nam zostało po "wewnętrznej" stronie od grzywy, do czego po prostu łatwo dobrać.
Uch.... co za instrukcja. 😡 ale nie umiałam inaczej.
Hej ludziska, pomóżcie 🙂 Chcę przerwać grzywy moich podopiecznych i równocześnie sprawić, żeby grzywy były po jednej stronie. Najpierw przerwać/podciąć, czy najpierw zaplatać na kilka dni warkoczyki? Łatwiej przełoży się grzywa długa, czy krótka??


Może jednak ktoś...?  :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 lutego 2010 19:50
Z mojego doświadczenia wynika, że jak grzywa się przekłada to się przekładać będzie. Na chwilę po częstym zaplataniu na długo udaje się to opanować, ale w końcu i tak grzywa swoje robi.
Niedobra, bardzo niedobra Koniczka!  👿

Bo gdzieś ostatnio przeczytałam, że ktoś zaplótł na kilka dni i ładnie się grzywa ułożyła. Miałam nadzieję, że okiełznam grzywiszcza (3 z 4 w mojej stajence mają "różnostronną"😉, i mój Egon też. E, i tak chyba spróbuję ...  🙄
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 lutego 2010 19:56
No bo po zapleceniu on będzie ładnie ułożona... na kilka dni max 😉
deborah   koń by się uśmiał...
22 lutego 2010 19:56
kenna, zdecydowanie najpierw zapleść. cieżka łatwiej się ułoży
ale niestety musisz uparcie ja zaczesywać za każdym razem i raz na jakiś czas zaplatać na mokro mocząc grzywę aż do skóry
asior   -nothing but eventing-
22 lutego 2010 20:15
Jak grzywa nie jest gesta, to w koncu przejdzie na jedna strone. U Gluta sie udalo, u Siwego niestety po 2 tygodniach noszenia warkoczykow i tak wrocila w stan hmmm nieladu  😉
chciałam ostatnio zrobić irokeza , obcięłam grzywę na krótko a irokez nie chce stanąć ;/ nie wiem co zrobić , obciąć grzywe na zero?
kujka   new better life mode: on
23 lutego 2010 11:44
Bajerowa, dokladnie tak
kotbury jeśli umiesz pleść zwykłego "dobierańca" to taką grzywę zapleciesz bez problemów 😉 tylko pamiętaj, żeby brać grubsze pasma a nie cieniutkie to będzie wyglądało bardzo ładnie 😉
dobieraniec



Na początku mamy 3 pasma jak w zwykłym warkoczu (oznaczone pomaranczowym).
Pleciemy: najpierw środkowy (niebieski) w bok, potem pierwszy (różowy) nad, potem trzeci (zielony nad nimi). Dalej postępujemy tak samo czyli: pierwsze pasmo (teraz niebieskie) do środka, potem trzecie (różowe)- tylko do tego pasma  dodajemy kolejne wolne.
Teraz zielone jest pierwsze nad rózowym, potem niebieskie. I tak dalej...


Tak gdyby ktoś nie rozumiał wyjasnien słownych, i komu sie chce rozgryzać obrazek.. 🙂
Pozdrawiam
Sankaritarina, Camy jesteście boskie... ae ja jestem jednak "tempa" w materii włos 😎.... zgubiłam sie po pierwszym przekładamy... i nie z abardzo wiem jak ma wyglądac to "dobieranie".

Musiałby ktoś chyba "filma" mi nakręcić ale takeigo jak dla idiotów, zeby WSZYSTKO było widać.

A tak w ogóle to sobie pomyślałam, że skoro mamy "szmatoholików" to moze coś podobnego z filmami zrobić w sensie poradniki typu "jak...", np. "jak zawinąć owijki na podkładki". Owszem, wiem, że akurat są takie filmy na youtbe.. ale wiele nie po polsku i nie ma gwarantu, że porawne. Nasze by były weryfikowane przez moderatorów.
Przydały by się filmy właśnie, jak przerwać grzywę, jak zrobić dobrego irokeza, jak przyzwyczaić konia do spryskiwacza, jak zapleść grzywę w dobieranego, jak prawidłowo czyścić sprzęt itd.
kotbury jak dla mnie b dobry pomysł z tym tematem, moze jak ogierrowi bede plotła w sobote to coś nakręce.
u mojej kobyłki było tak :



a teraz jest tak :


to był jej drugi irokezik i musze powiedziec z strasznie jej ta grzywa zgęstniała , no i wymaga jeszcze podrównania ale i tak jest fajnie 🙂
U nas przekładała się końcówka grzywy tak na długości 20cm, po noszeniu warkoczyków przez 2 tygodnie całkowicie znalazła sie na jednej stronie i przez 2lata nawet nie śmiała wrócić na drugą 😉 Zależy od włosa 😀
a co myślicie o podciananiu grzywy źrebakom (ok rocznym) ? narazie mamy dość gęstą grzywkę ale mała sobie wystrzępiła ja całą..coś z tym robić? podciąć na irokez taki dłuższy?

[data na foto jest zła,jest z 13,02]
Jak się podnieca grzywę? (brzmi interesująco)  😜
juz poprawiałam 😡 😎 😁
jakies pomysły?
Koniczka, deborah, asior - dzięki 🙂 Myślę, że aż na 2 tygodnie to nie odważę się zapleść, ale na kilka dni na mokro będę próbować, a potem przerywanko i najwyżej zaplotę drugi raz... Obaczymy!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się