termobuty

Fantazja Dlaczego nie zamówisz w AMIGO? Mają wszystkie rozmiary od ręki.
w moim decathlonie ich nie ma.......

co do hkm ja mam skórzaną wersje, było mi zbyt ciepło bez podkolanówki przy +3. Jedyny zarzut to ze maja niska cholewkę, boje sie że jak siądą bedzie to duzy problem. Póki co mam na dwa place pod kolano wewnątzr łydki. Mam też kapcie szerokie ale ja mam niskie podbicie i wąska stopę a długą

Syntetycznych bym sie bała ze na mrozie popękają
Też się właśnie zastanawiam nad termobutami i jak narazie, to te HKMy, o których cały czas mowa - są w moim rankingu na I miejscu 🙄 mam nadzieję, że już nawet w tym tygodniu (a jeśli nie w tym, to w przyszłym) będę ich szczęsliwą posiadaczką 😀
Dramka już za późno, zamówiłam w Okserze, wtedy w Amigo nie mieli ich.
jeszcze mogę zasugerować co do sztybletów Dafna
http://www.decathlon.com.pl/PL/sztyblety-rambo-19766504/
nika77, dasz link do skórzanej wersji? ile kosztują?
Fantazja Zawsze można anulować zamównie, tak jak ja zrobiłam 😉 Trochę się zmartwiłam że HKM nie są nieprzemakalne, jak bede chodzić w nich po śniegu?  🤔

Euro-Star na allegro:

http://www.allegro.pl/item815582531_termobuty_euro_star_36_39_40_41.html
Dramka w Okserze będę miała przesyłkę darmową, więc poczekam  🤣
Mnie w amigo wyszły taniej nawet z przesyłka darmową w Okser. Chyba że jeszcze na coś czekasz..
ok..
Dramka tak, dziś przyszła jedna część moich zakupów, a w drugiej mają być buty.
madz. zalezy czego potrzebujesz. Czy termobutów czy termooficerek.
Hmm potrzebuje czegoś wygodnego i ciepłego do jazdy..Oba buty się do niej nadają, ale pytam, bo może ktoś ma porównanie i może pomóc..
ja np. w trmobutach jeździć nie potrafię. Nie czuje konia, jak dla mnie buty są za szerokie (pasują mi na nogę, ale mówię tu o budowie) ale do pracy w stajni boskie (cieplutko w nogi) natomiast w termooficerkach jeździ mi się bardzodobrze, jest wygodnie i ciepło, ale potrafia przemoknąć (używałam do pracy w błocie). Więc Ty musisz wiedzieć do czego będą Ci potrzebne 🙂
No właśnie szukałam czegoś cieplutkiego do jazdy, bo mi stopy wiecznie marzną.  Do chodzenia po stajni znalazłam sobie bardzo fajne, krótkie buty, coś jak trekkingowe 🙂 W każdym razie dzięki za opinie, już wiem co kupie 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 grudnia 2009 17:34
Byłam dziś przymierzyć termooficerki HKM w Amigo i były za ciasne w łydce 😕
Czy termooficerki Loesdau też mają 35cm w łydce? Czy więcej?
Widze że czasem dobrze jest mieć szczupłe łydki  🤣
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 grudnia 2009 18:24
Dramka nie załamuj mnie 😕 🤬 mam zamiar schudnąć, ale musiałabym zaczekać na kupno termooficerek do przyszłego roku 🙄 Smuteczek jest taki, że mam 36,5cm...
Strucelka, na stronie siodlarni jest rozmiarówka, ja tylko pamiętam, że 40 i 41 mają 39 cm szerokości.
No i parę osób już mówiło, że są szersze niż HKM.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 grudnia 2009 19:00
tabela według siodlarni:
http://www.siodlarnia.com.pl/index.php?page=strona&dzial_id=6

to znaczy, że jak zamówię rozmiar 39 to w łydce będzie ... 40cm? To znowu przegięcie w drugą stronę 🙄
Co sadzicie o tych butach?
http://www.allegro.pl/item811946591_piaffallo_harry_s_horse_termobuty_termooficerki_31.html
Mierzylam je w sklepie i wydaja mi sie calkiem fajne. Sprzedawca polecal- ale to normalne. Mial ktos? Jak sie sprawuja?
Dla wszystkich zainteresowanych kupnem wkładek elektrycznych: są w krakowskim M1 (TCHIBO) jeszcze 3 sztuki🙂
Od dzisiaj jestem szczęśliwą posiadaczką termooficerek loesdau polo, więc mogę się dokładnie wypowiedzieć co do rozmiarówki. Na forum czytałam sporo sprzecznych informacji dotyczących wspomnianych butów, więc jeśli to kogoś interesuje mogę co nieco sprostować i podsumować. Po pierwsze: na co dzień nosze buty 37/38, polówki zakupiłam 38 i mogę spokojnie włożyć do nich grubą skarpetę, po drugie: wg rozmiarówki szerokość cholewy to 39cm (nie czytaj że obwód łydki), ja się trochę na tym przejechałam, bo owszem, szerokość cholewy to jest to prawie 40 cm ale w najszerszym miejscu buta, czyli na samym jego wierzchołku (po założeniu, pod samym kolanem). Nie szczycę się najzgrabniejszymi łydkami bo przy wzroście 169 mam łydkę 36cm i za każdym razem problem z doborem butów (czyt. wszystkie za wąskie), ale ledwo wcisnęłam się w moje nowe buty, więc jeszcze gruba podkolanówka na pewno odpada. Co do jakości wykonania, jestem zadowolona, ale chyba nie było u nikogo co do tego wątpliwości. Jeśli natomiast chodzi o ciepło owych bucików, to hmm... jakby to ująć... nie jestem ani ciepluchem ani zmarzluchem, ale mogłyby być trochę cieplejsze (co do łydki nie mam zastrzeżeń, chodzi o stopę). Co do wysokości, to przy moim wzroście i standardowej długości nóg są akurat, ale przy krótkich łydkach będą uwierać, a przy zbyt długich będą za krótkie. Na koniec jeszcze o odstawaniu cholewy na górze, faktycznie trochę odstają, ale jest to winą nie do końca odpowiedniego wyprofilowania cholewy (but w kształcie leja, nie jest zwężany u góry), ale w użytkowaniu nie przeszkadza. Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam temat i nie zanudziłam nikogo 🙂 Pozdrawiam
w Hooks nie maja juz termobutów Steeds?
przeczytałam cały watek i dalej nie wiem jakie zamowic. Musze jak najszybciej, zima goni.
Mialam POLO i szczerze mowiac nie bylam szczegolnie z nich zadowolona. Na poczatku strasznie mnie obcieraly- ale mnie wszystkie nowe buty obcieraja. No i nie byly takie cieple, marzla mi stopa.
Nikt nigdy nie mial tych termobutow Harry's horse?? Bardzo prosze o opinie! Mierzylam je i wygladaly calkiem fajnie.
Potrzebuje przede wszystkim cieplych termobutow, bo czeka mnie zima bez hali.
Prosze o pomoc!

edit:
Dramka, jak Ci sie sprawuje te z Amigo?
Ja bardzo ale to bardzo polecam  zimowe oficerki firmy HKM GRONLAND zakupiłam je podczas CSI PARADA HORSE SHOW w sklepie Karino i są rewelacyjne, szczerze to 100% cieplejsze i zgrabniejsze oraz wygodniejsze niż Euro-Star. W internecie wydawały mi sie one takie zwykłe ,a na żywo są świetne. NIe mam hali i dlatego się zdecydowałam na nie - nie marznie w nich noga i są strasznie wygodne polecam.  😀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
12 grudnia 2009 18:03
Rosalia a możesz wrzucić foty? :kwiatek:

Ja mam 167cm wzrostu, 36,5cm w łydce i rozmiar buta 38/39 więc zastanawiałam się nad zamówieniem rozm.39 tych termooficerek Polo, ale jak przeczytałam, że w łydce jest 40 to się trochę wystraszyłam 😲
Właśnie, jak to jest, jest napisane że mają w łydce 40 cm, ale wypowiadały się tutaj  osoby ze szczupłymi łydkami, i pisały że są wąskie ;/

Kupiłam sobie te termooficerki http://www.okser.pl/sklep/5117-hkm-termobuty-jezdzieckie-elegance-p-3654.html , na halową zimę, ponieważ bardzo marzną mi stopy, zamówiłam rozmiar 38, przy obwodzie łydki 32, po nałożeniu skarpetek 33  😁
Będą dobre w obwodzie ? I jak nadają się na halową zimą (hala to blaszak ;/ ale sucho bynajmniej 🙂😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się